Skocz do zawartości
McGuru

French Open 3D w N i TNK HD - Test francuskiego orange sport w 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Za chwilę pojawi się przekaz 3D z French Open na kortach Roland Garros na kanale 156 w platformie N i TNK HD. Zapraszam do testowania odbioru ;-)

rolandgarrostennisin3d.jpg

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przydałoby się więc podać na stronach platformy, na jakie telewizory "3D" i okulary można zmarnować pieniądze by oglądać te parę testów przez następnych parę lat.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niezrozumieliśmy się. Testów to sobie można włączać tysiące. Tylko odbiorca powinien wiedzieć na czym ma to oglądać. W temacie 3D się za mocno nie zagłębiam bo w takiej formie mnie nie interesuje. Pozostaje jednak problem zainteresowanych ale nie przesiadujących na forach. Jaki standard obrazu i dźwięku? Jakim kablem i złączem? Na jakim telewizorze? Z jakimi okularami? Bez jakiej wady wzroku i z jaką po? Po ilu piwach nie? Z jakiej odległości i pod jakim kątem? Z jaką jasnością i kontrastem? Takie tam drobnostki bym chciał wiedzieć. Gdyby mnie to zainteresowało. :)

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż muszę się przyznać ze podzielam zdanie kolegi Arsenal, mnie tez w tej formie 3D nie interesuje.

Ale jak już dają to powinna być informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przekaz w formacie side-by-side.

2. Pozostałe pytania są do producentów telewizorów, nie do operatora platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym telewizorze 3d będzie ok. Oczywiście w okularach :)

Kabel hdmi 1.3 w zupełności wystarczy.

Z tego co się orientuję, nie ma tu jakiejś wojny standardów, nieważne czy Liga Polska (robiona przez LG), czy Rolland Garros (Panasonic) czy Finał Ligi Mistrzów (nie wiem na jakich kamerach to było robione - Samsung,Sony?). Wszystko będzie działało tak samo dobrze na każdym TV 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie działa na każdym, bo to przekaz side-by-side. Pytanie czy docelowo już tak będzie, czy może powstaną jakieś inne standardy - np każdy z obrazów na innym kanale i przesył do TV po HDMI 1.4 czy też innym wynalazku ;-)

Niemniej w przypadku TV raczej pewnie zostanie side-by-side po wsze czasy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej czy na pewno? O to właśnie chodzi. Ten chaos i brak jednego określonego standardu. Przez DVB org, NTSC czy też przemysł. W telewizji side-by-side, na BR coś innego, na konsolach i PC może jeszcze coś innego. Działa nie zadziała? Ciekawie może być z gwarancją "trójwymiarowości" na wszystkim u producentów telewizorów, monitorów i projektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem skąd ta "spina". Ponieważ do testowego Soniacza dostałem tym razem 3 pary okularów (Z samsungiem miałem tylko jedną parę..) mogłem w sobotę na mecz LM w 3D zaprosić znajomych i każdy podniecał się jak dziecko... bo naprawdę było widać fajowo. Ceremonia otwarcia, bardzo dużo ujęć na kibiców gdzie efekt 3D był extra i sam mecz.

img8061a.jpg

;-)))))))))))))))))

Mam nadzieję, że wieczorem coś będzie na EuroS 3D bo ciekawość mnie zżera jak tenis będzie wyglądał w 3D. Widziałem próbki w Sky i tam kamery były zaraz za grającymi postaciami i efekt był naprawdę super jak piłka leciała w ekran.

Z 3D to dopiero początki więc trudno wymagać by informacje były idealne. Po ustawieniach w TV widać, że standardy są trzy i to już od nadawcy, producenta czy jeszcze od kogoś tam zależy w czym to nada. W TV zawsze jest do wyboru czy oglądany obraz jest: gotowy czyli już złożony, 2 obok siebie czy góra dół. W tym momencie jak widać satelitarnie jest 2 obok siebie i to trzeba wybrać w TV, żeby obraz połączyć. Póki co, to wszystko jest tak nowe, że sam się uczę. Za chwilę zrobi się testy, edukacja będzie większa i będzie wszystko wiadomo. To moment startu. Przed Canal+ sam nie wiedziałem, że trzeba w ogóle składać obraz O_o w samym TV w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leci cały czas. Efekt fajny. Sporo ujęć specjalnie pod efekt :) Tylko co to za myk z tym kanałem? Orange Sport?

img8063.jpg

img8062w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam myk mógł być z Ekstraklasą w 3D. Też FTA. No ale wiadomo, Cyfra+ nasz wróg i jak mówi prezes Tellenbach: There can be only one( or two). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to nie zaden myk, tylko test francuskiego orange sport w 3D

orange sport 3D pozostanie niekodowany i pokaze 5 meczow MS w RPA

Edytowane przez krzysiojaworzno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ... więc to co pokazujesz na screenach to nie jest Eurosport 3D tylko test Orange Sport 3D ( fta ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć : ) Z tym RPA to wypas, że coś będzie za free. Sam jestem ciekaw gdzie w ogóle będzie to dostępne w 3D (całość). I czy będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nastapila zmiana co do kanalu orange sport 3D... czarny obraz i moj dekoder wyswietla informacje o kodowaniu Viacess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał został zakodowany w systemie Viaccess 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

SORRY pomyliłem temat :)

moi znajowi którzy nie znają się na audio video w Euro agd widzieli testowy samsung 3D i byli nim bardzo zachwyceni,

przyszli po tv HD ale nie kupili bo Pan sprzedawca nie by w stanie pokazac na 50 calowym TV filmu w FUllHD , po prostu bitrate były do bani (poza lux i TVN 24) ale znajomi chcieli dla dzieci bajki i dla siebie filmy a dla nich w N.ce

słaby bitrate w szybkich scenach pokazywał pixelozę i lub obraz na 50 calach miał wiele do życzenia

I teraz zapewnienia Pana z działu RTV że 3D to nowe i niesprawdzone a HD to juz standard okazało się kłamstwem nie był w stanie pokazać kilku kanałów filmowych na 50 calowym LCD które mialy obraz żyleta tak więc znajomi nie kupili bo tylko na bluray obraz byl super, ale wola poczekac na więcej tytułów w 3D i kupić TV 3D z bluray3d niż HD który nie rzuca na kolana sbyt słabą jakościa kanałów a dla stacjonarnych filmów lepszym rozwiązaniem jest TV HD plus 3d jak opcja (do to dwa w jednym)

Edytowane przez darek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek czy nie pomyliłeś tematów? To temat o kanale Orange.

Szkoda, że zakodowali. Ale do testów nagrałem trochę ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...