Skocz do zawartości
pawcho

Zwykła kamera HD czy może najnowsze aparaty z Full HD-nikon P 100 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na rynku pojawiły się aparaty fotograficzne z nagrywaniem filmów w 1920/1080p. cena np: takiego compaktu Nikona - P100 też niczego sobie ok.1300zł. Oczywiście nagrania wideo typowe, wakacje imprezy itp. Może ktoś miał okazje pobawic sie i zrobic porównanie? zrobił mi się mały zgryz :lol: co wybrac czy taki aparat czy kamerkę w cenie ok.1500-1800zł. Ciekawe co lepiej się będzie sprawdzac - fotografia zrobiona w kamerze czy film hd w aparacie?

Edytowane przez pawcho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podobnie kiepsko :lol: Zwłaszcza z imprez :P HD będzie widać tylko w dobrym świetle słonecznym.

Chcesz 2 w 1 to kup sobie lustrzankę - tylko wtedy niestety będziesz miał przy filmach ostrzenie manualne tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że podobnie kiepsko :lol: Zwłaszcza z imprez :P HD będzie widać tylko w dobrym świetle słonecznym.

Chcesz 2 w 1 to kup sobie lustrzankę - tylko wtedy niestety będziesz miał przy filmach ostrzenie manualne tylko.

Tak ale w lustrzankach mam max 1280/720. poza tym więcej kosztują, a tu jak na kompakt wyposażenie w miarę, nawet matryca CMOS tylko trochę mała.

Edytowane przez pawcho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lumixa fz38 i jestem zaskoczony jakością. Co prawda mam tylko porównanie do dobrych kamer mini dv i digital 8 ale każda z nich wymięka nawet w kiepskim świetle. Zauważ że obiektyw w takim aparacie jest jak i przetwornik jest o niebo lepszy od kamer w tym przedziale cenowym. Wystarczy wpisać w youtube fz38 video test tu kopara opada a na dodatek super zdjęcie jakie nie zrobi żadna kamera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Temat miętolony wielokrotnie

Poszukaj - ja juz sie napisałem w temacie

Wniosek: Mam kamerę która leży i sie kurzy.

Lustrzanka ? Dobry dow[beeep] :)

Przerabiałem to "żelastwo" (Canon 50D+16-35 f2.8 L). Jak kogos bawi szpanowanie gigantyczną torbą i korpusem z lufą na szyi na wakacjach- czemu nie

Korzysci z tego - do celów takich jak wyżej- są ZNIKOME.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w lustrzankach mam max 1280/720...

Jak widzę na stronach ten aparat też nagrywa 1280/720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

sony zapisują w 1920x1080 od ub roku

tX7/TX9/HX5 i inne

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak niektórych trudno przekonać, że nie warto na wakacjach targać plecaka z klamorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczyna

Zaraz bedziemy dzielić piksele na czworo bo film z wakacji powinien byc MEGAdOSKONALY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mam znajomego co targa taki gigantyczny sprzęt, ja nie polecam bo nie lubię, ale mam kamerę i aparat małpkę i to mi wystarczy.

Kwestia to co lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też mam aparat (zeby nie było ze mi totalnie odwaliło) Lumix LX-3

Kapitalna optyka, duża matryca+dużo opcji. To zamiast prostego lustra spisuje sie znakomicie (do tego stopnia że znane są przypadki że profesjonalny fotograf zabierał ten sprzet zamiast wielkiej torby w teren)

Kilka przyładowych fotek co umie ta zabawka w sprawnych rączkach: http://panasonic.net/avc/lumix/popup/lx3_lal_gallery/index.html

. Przydaje sie jednak tylko wtedy gdy nachodzi człowieka cheć na eksperymenty czy tzw ambitniejsze focenie (dla przyjemności)

Na wakacje jednak - tylko TX7. ON-Off + Shutter i zapominam o sprzecie a skupiam sie wyłącznie na rodzinie i/lub wypoczynku

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...