Skocz do zawartości
Skreedi

UPC - Pytania związane z ofertą Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie długo przesiadam się z TV analogowej na cyfrową/HD i mam kilka pytań związanych z tą sprawą:

1. Czy na TV bez DVB-C/T będę mógł odbierać kanały w HD? (Telewizor ma 720p i 1080i, oraz gniazdo DVI-D z technologią HDCP)

2. Ile ten dekoder może mieć wyjść Video? Tzn. mam 2 TV w innych pokojach, i czy dało by radę do tych dwóch TV puścić kable DVI bądź HDMI>DVI?

3. Czy mogę na jednym telewizorze odbierać TV cyfrową/HD, a na drugim analogową?

4. Jeśli nie mógłbym odbierać kanałów HD to reszta chodziła by dobrze?

5. Czy mając podłączone 2 telewizory do jednego dekodera i przełączając kanał na jednym TV zmieni się on na obydwu? Czy do jednego będę używał pilota od dekodera, a do drugiego z zestawu dołączonego do TV?

6. Czy posiadając dekoder można wyświetlać obraz na monitorze który ma gniazda DVI oraz HDMI ale jest bez Tunera TV?

7. Co to jest PVR i czy UPC to ma/daje?

8. Czy odczuję dużą różnicę między analogiem a cyfrową?

No... to chyba wszystkie moje pytania ale jak coś mi jeszcze wpadnie to zapytam. I jeśli zły dział to przepraszam ale jako jedyny chyba pasował.

//Jeszcze jedno, jak sprawdzić czy mam TV analogową czy cyfrową? Bo tak byłem pewien ale teraz to tak jakoś się waham... ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jezeli masz dekoder to czy masz w TV DVB-C nie ma znaczenia. To dekoder jest urzadzeniem ktore ma obsluge DVB/C. Tutaj nie ma znaczenia czy sa to kanaly HD czy nie. Jezeli natomiast podlaczyc analoga do tv bez DVB-C to ten nie znajdzie wszystkich kanalow...ale takie TV to juz chyba nie istnieja :)

2. to zalezy ktory dekoder dostaniesz...sa trzy w zaleznosci tez od pakietu...

3. Tak, w momencie kiedy przyjdzie do Ciebie instalator z UPC, zostawia aktualne/montuje kabel do tv analogowej, np do drugiego pokoju. nie pamietam czy to jest platne...chyba nie.

4. nie rozumiem pytania...

5. jezeli masz jeden TV podlaczony do dekodera, a drugi kablem z analoga, to bedziesz mogl ogladac na jednym programy z pakietu cyfrowego, na drugim programy z pakietu analogowego. Jezeli podlaczysz oba TV do jednego dekodera, to jest oczywistym ze na obu bedzie szlo to samo...

6. nie ma to zadnego znaczenia, przeciez to dekoder jest tunerem/dekoderem.

7. PVR to dekoder z funkcja nagrywania, tak ma, w dwóch opcjach (dekoder z nagrywarka i dekoder HD z nagrywarka)

8. ZDECYDOWANIE TAK!!!

Cyfowa TV w Polsce idzie po dekoderach, z tego co sie orientuje, wszedzie. Nie masz dekodera, nie masz cyfry.

Edytowane przez setin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, ja w tej samej promocji dostalem thomsona(???). no w kazdym razie nie cisco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku mieli tylko Cisco ( pytałem się pod koniec marca BOK ), kwestia może zamieszkania

Edytowane przez Blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj oferta UPC została wzbogacona o 7 kanałów HD - łącznie jest ich 16. Niestety trzeba już za to płacić w ramach pakietu "Super HD".

Ważne dla nowych abonentów (oferta Max). W takim pakiecie są już tylko 3 kanały HD w ramach ceny za Max: PolsatHD, TVNHD, TVSHD. Pozostałe 10 w pakiecie "Super HD" za dodatkową opłatą. Pierwszy miesiąc bezpłatnie, kolejne 6 za 20 PLN, następne za 25 zł. Abonenci wykupujący dwie usługi (np TV plus internet) mają dwa miesiące za darmo, analogicznie kupujący trzy usługi (dodatkowo telefon) przez pierwsze trzy miesiące nie płacą.

Pozostają jeszcze 3 kanały HD do kompletu ale w ramach płatnych paczek Cyfry+ i HBO.

W sumie: Polsat HD, TVN HD, TVS HD, National Geographic HD, Nat Geo Wild HD, Polsat Sport HD, MTV HD, FoxLife HD, Sundance Channel HD, Fashion TV HD, History HD, Mezzo HD, myZen TV HD, Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, HBO HD

Koszty niestety rosną :)

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczescie dotyczy to nowych klientow, starzy nie maja sie co martwic, w czasie obowiazujacej umowy nie zmniejszy sie liczba kanalow HD. Potwierdzone przed chwila w UPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wykosili z MAXa trzy kanały: NatGeoHD, HistoryHD i Polsat Sport HD.

Z tych sześciu, które tam były to zabrali te lepsze.

Ja podpisałem umowę na MAX z nagrywarka HD i netem 25Mb/s jeszcze ze "starym" MAXem.

Pytanie dot. dekodera Cisco.

Występuje brak synchronizacji napisów z obrazem na Canal+ Film HD, czy ktoś już coś sprawdzał w tej kwestii w UPC?

Cyfra+ ten sam problem na swoim PVR usuwała ponad rok. Ciekawe czy UPC da radę szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla "starych" wszystko pozostaje po staremu. Nie ubywa kanałów

Nowa oferta jest dla tych, którzy podpisują nowe umowy po 12 kwietnia 2010 roku

Swoją drogą... dla nowych jest lepiej.

Max HD z nagrywarką w promocji "Dobry wybór" kosztuje 75 zł, pakiet Super HD 25 zł - łącznie 100 zł i 13 kanałów HD.. Za taką samą opłatę starzy otrzymują tylko Max HD z 6 kanałami HD.

Jednak należy przyznać, że pakiet Super HD nie powala na kolana. Brakuje w nim kilku istotnych kanałów: Discovery HD, Animal Planet HD, Eurosport HD. Podobno pakiet do końca miesiąca ma zostać jeszcze powiększony o nowe pozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą... dla nowych jest lepiej.

Max HD z nagrywarką w promocji "Dobry wybór" kosztuje 75 zł, pakiet Super HD 25 zł - łącznie 100 zł i 13 kanałów HD.. Za taką samą opłatę starzy otrzymują tylko Max HD z 6 kanałami HD.

No raczej się mylisz.

W tej starej promocji za 75 zł było 6 kanałów HD.

W nowej za 75 zł otrzymujemy 3 kanały HD i gdybyś chciał odzyskać te 3, które UPC zabrało, musiałbyś dokupić pakiet Super HD. Oczywiście w nim sa też inne kanały HD, ale to już odrębna sprawa.

Matematycznie rzecz ujmując, nowy użytkownik pakietu MAX płaci tyle samo co stary ale kanałów HD dostaje mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No raczej się mylisz.

W tej starej promocji za 75 zł było 6 kanałów HD.

W nowej za 75 zł otrzymujemy 3 kanały HD i gdybyś chciał odzyskać te 3, które UPC zabrało, musiałbyś dokupić pakiet Super HD. Oczywiście w nim sa też inne kanały HD, ale to już odrębna sprawa.

Tak, tak. Pod tym względem faktycznie gorzej.

Ale jeśli kogoś nie interesuje nagrywarka tylko kanały HD to...

- w ramach Dobry wybór wybiera Select HD za 50 zł + 25 zł Super HD = 75 zł :lol: z 13 kanałami HD.

- lub Max HD za 60 zł + 25 zł Super HD = 85 zł.

Edytowane przez szewol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...