Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy co, napisy są w wersji reżyserskiej czy też edycji specjalnej na innych dyskach?

Sprawdziłem Aliens (2 płyta) i jest to samo. Na wersji specjalnej brak napisów i ścieżek dzwiękowych. Dziwne.

Możesz powiedzieć jak wchodzisz w wersję specjalną (reżyserską) i ustawienia?

Może coś źle robię, choć nie wydaje mi się, bo tok postepowania przy wersji kinowej jest taki sam i napisy polskie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Normalnie wchodzę w menu.

W czasie ładowania dysku, tuż przed pojawieniem się głównego menu pojawia się wybór wersji.

Klikam strzałkę w dół i wybieram wersję specjalną. Nie sprawdzałem innych ścieżek audio,

ale Angielski DTS HD MA i PL napisy są.

Tak samo na innych płytach. Wszystko jest OK.

Myślę że w Twoim przypadku to problem jest z odtwarzaczem.

Poszukaj nowszego firmware i wszystko powinno być OK.

Jeżeli masz najnowszy firmware i dalej masz problem, to faktycznie ZONK.

Musisz poczekać aż wydadzą nowszy. Możesz co najwyżej napisać do wytwórcy sprzętu,

że jest taki błąd żeby wiedzieli o nim i zawarli odpowiednie poprawki w nowym biosie.

Miałem tak samo przy moim Filipku BDP9500 w przypadku "Terminator Salvation" i "Avatar", ale w przeciągu

2 tygodni pojawił się firmware który wszystko poprawił.

Cierpliwości ;)

Pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś kpina.

Kupiłem wersję z twarzą i prawdę mówiąc spodziewałem sie, że dodatki nie beda polskie.

Ale tego, że wersja reżyserska (powtarzam nie komentarz, ale wersja reżyserska filmu (wydłużona) z 2003 roku !!!) nie będzie z polskimi napisami to skandal! :angry:

Co więcej menu płyty sugeruje, że napisy są (można niby je ustawić) ale faktycznie ich brak! Jest tylko na wstępie przed filmem wprowadzenie Ridleya Scotta spolszczone (z napisami lecz bardzo kiepskiej jakości).

Czy ktoś może potwierdzić brak napisów w wersji reżyserskiej (na razie sprawdziłem 1 płytę)?

Chyba pojdę do sklepu zwrócić ten bubel.

Tak jak napisał fido2001 musi to być wina twojego odtwarzacza.

U mnie na wszystkich dyskach z filmami są napisy w obu wersjach filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to olać póki co szczególnie, że wydanie HD wcale nie powala więc tym bardziej. Teraz robią sobie wszyscy jaja przed świętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 479zł zrobiło się 539zł o co chodzi...

Nie wiesz o co ?

o kasę :)

została im pewnie 1-2 ostatnie sztuki więc chcą drożej sprzedać - proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popyt przewyższa podaż..., prezent pod choinkę itd. Nawet na chorą cenę jest klient w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Normalnie wchodzę w menu.

W czasie ładowania dysku, tuż przed pojawieniem się głównego menu pojawia się wybór wersji.

Klikam strzałkę w dół i wybieram wersję specjalną. Nie sprawdzałem innych ścieżek audio,

ale Angielski DTS HD MA i PL napisy są.

Tak samo na innych płytach. Wszystko jest OK.

Myślę że w Twoim przypadku to problem jest z odtwarzaczem.

Poszukaj nowszego firmware i wszystko powinno być OK.

Jeżeli masz najnowszy firmware i dalej masz problem, to faktycznie ZONK.

Musisz poczekać aż wydadzą nowszy. Możesz co najwyżej napisać do wytwórcy sprzętu,

że jest taki błąd żeby wiedzieli o nim i zawarli odpowiednie poprawki w nowym biosie.

Miałem tak samo przy moim Filipku BDP9500 w przypadku "Terminator Salvation" i "Avatar", ale w przeciągu

2 tygodni pojawił się firmware który wszystko poprawił.

Cierpliwości ;)

Pozdrawiam.

Rafał.

Dzięki za info.

Dziwne, bo mój odtwarzacz Pioneer BDP-LX52 jest stosunkowo młody. Ma BD live i inne opcje. Na szczęście ma też upgrade via internet (LAN). Muszę sprawdzić czy sa nowe aktualizacje. Ostatnio aktualizowałem z 5 m-cy temu.

Dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W media markt na okęciu 549zł w saturnie w Blue City tylko 539zł kpina imperial -a porypało i to nieźle po prostu szczyt bezczelności, na allegro swego czasu było zagraniczne wydanie za 250zł i ktoś i tak na tym zarobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to olać póki co szczególnie, że wydanie HD wcale nie powala więc tym bardziej.

Może faktycznie nie powala (zwłaszcza "Obcy 4") ale jak dla mnie jest to naprawdę kawał porządnego obrazu. Pierwsze dwie części wyglądają świetnie (czasami tylko troszkę woskiem zalatuje), trójka też jest na przyzwoitym poziomie, tylko ta czwarta część jakaś taka nie za bardzo. Moim zdaniem "Obcy" na Blu-ray wypadł lepiej niż "Zabójcza broń", czy też "Powrót do przyszłości". Pierwsze dwie części to jak dla mnie 4,5/5, trójka to 4/5 a czwórka to gdzieś 3,5/5. Zaznaczam, że widziałem tylko wersje kinowe; wersje rozszerzone obadam jak dostanę własny egzemplarz. Tak więc co jak co ale ten pakiet warto mieć w kolekcji ;)

PS. U mnie w Empiku jest cała jedna sztuka za 539zł. Może już tą podwyżkę VAT naliczyli? :P

Edytowane przez Inuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM plotkuje, że to jedyna szansa na nabycie tej LIMITOWANEJ wersji i dodruku nie będzie, a towar deficytowy, więc podwyżka na 599 pln. będzie usprawiedliwiona ....

SKANDAL goni SKANDAL !!!!!! :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś kpina.

Kupiłem wersję z twarzą i prawdę mówiąc spodziewałem sie, że dodatki nie beda polskie.

Ale tego, że wersja reżyserska (powtarzam nie komentarz, ale wersja reżyserska filmu (wydłużona) z 2003 roku !!!) nie będzie z polskimi napisami to skandal! :angry:

Co więcej menu płyty sugeruje, że napisy są (można niby je ustawić) ale faktycznie ich brak! Jest tylko na wstępie przed filmem wprowadzenie Ridleya Scotta spolszczone (z napisami lecz bardzo kiepskiej jakości).

Czy ktoś może potwierdzić brak napisów w wersji reżyserskiej (na razie sprawdziłem 1 płytę)?

Chyba pojdę do sklepu zwrócić ten bubel.

Spróbuj tak: 1. STOP (resume off), 2. TOP MENU wybierz wersję wydłużoną, 3. SET UP wybierz napisy, SEARCH wybierz rozdział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena ogólnie jest chora, ale mimo wszystko korci, żeby zanabyć antologie... szkoda, że dawniej nie uczyli w szkołach angielskiego... teraz trzeba za to płacić :( mam nadzieję, że jednak uda się mniej niż 500 pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena ogólnie jest chora, ale mimo wszystko korci, żeby zanabyć antologie... szkoda, że dawniej nie uczyli w szkołach angielskiego... teraz trzeba za to płacić :( mam nadzieję, że jednak uda się mniej niż 500 pln...

Jestem ogromnym fanem tegoż plus dodatkowo wersji papierowych ale z powodów już powyżej opisanych nie zanabędę tego wydania i nie będę nabijać kasy właścicielowi i dystrybutorowi.

I proponuje zrobić to samo. I zanabędę po Nowym Roku w UK za podejrzewam śmieszne pieniądze.

Obejdę się.

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie rozdarty pomiędzy wielką chęcią pokazania środkowego palca naszemu dystrybutorowi a chęcią posiadania antologii... boję się jedynie, że do super komfortowego oglądania wersji uk braknie mi troszkę znajomości angielskiego... chociaż z drugiej strony, to dialogi nie są jakieś koszmarnie skomplikowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŚRODKOWY PALEC jest jedynym honorowym rozwiązaniem ....

Napisy leżą w sieci - dla chcącego nic trudnego - różnica pomiędzy 180 pln. a 599 pln. jest zwykłym obdarowywaniem ZŁODZIEI 230% marżą i zachętą do dalszego procederu !

Czesi i Węgrzy mogli pozwolić sobie na dubbing, a NIEROBY nie załączyli nawet lektora , a dwie płyty z dodatkami okroili z PL napisów, nie wspominając już o ich braku w

komentarzach do każdego z filmów - co to za REGIONALIZACJA ? ? ?

BOJKOT i TYLE ! No i do TELEEXPRESSU jako ciekawostkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja będę na tyle bezczelny że zaczynam popierać PIRACTWO w naszym dzikim kraju. IMPERIAL to kolejna firma która zachęca do ucieczki od legalnego zdobywania treści audio video. zachęcam do napisania otwartego listu do tego dystrybutora a w nim wielkimi literami napisać J...ać Was za Wasza politykę i podejście do klienta. przy okazji wspomnę że ten sam dystr będzie dla Nas w przyszłym roku wydawał STAR WARS BD.

drogi MIKOŁAJU, spraw aby ukazała się jedna europejska wersja z NAPISAMI/LEKTOREM PL i trafiła do Nas, skromnych polaków z AMAZON UK!

Edytowane przez marcint75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie rozdarty pomiędzy wielką chęcią pokazania środkowego palca naszemu dystrybutorowi a chęcią posiadania antologii... boję się jedynie, że do super komfortowego oglądania wersji uk braknie mi troszkę znajomości angielskiego... chociaż z drugiej strony, to dialogi nie są jakieś koszmarnie skomplikowane :)

Masz rację z tymi dialogami, mam wersję z Amazon UK i jest OK. Jak włączysz napisy ENG - to nawet jak nie usłyszysz to doczytasz.

To jest mój sposób na angielskie wersje kupowane w Amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja będę na tyle bezczelny że zaczynam popierać PIRACTWO w naszym dzikim kraju.

IMPERIAL to kolejna firma która zachęca do ucieczki od legalnego zdobywania treści audio video.

No i długo nie trzeba było czekać - dzisiaj na Giełdzie pan zza Buga oferował wszystkie części z PL nap. za "jedyne" 200 pln. :lol: Eleganckie - w pudełeczkach ...

Cena za jaką kupuje się w AMAZON oryginał ! :) I tak to IMPERIAL sam napędza piratowanie, a potem narzekają ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

No cóż, przyszła chwila na kilka moich słów na temat antologii...

... na razie oglądnąłem pierwsze dwa tytuły, czuli "8 Pasażer Nostromo" i " Aliens".

Musze przyznać że jestem pod ogromnym wrażeniem. mam nowego faworyta na pokazywanie wszystkim jak odnowić film z przed kilkudziesięciu lat i go nie spieprzyć :)!!

Rewelacja. Obraz jak na tak starą produkcje 10/10! Powtarzam, jak na tak stary film!

Łatwo odnowić stary film robiąc przy okazji "plastik" jak np. „Predator”, ale odnowić film i zachować

formę, to już jest sztuka (...) ale jak widać jak się chce to się potrafi ;)

Dźwięk jak dźwięk cudów nie ma bo i nie może być. Jest poprawny, czyli zrobili co się dało.

Każdy drobny niuans słychać jak należy. Jest dynamicznie tam gdzie ma być dynamicznie i majestatycznie tak samo tam gdzie powinno tak być. Czysto, i soczyście - słychać że był remastering. Specjalnie powyłączałem ulepszacze - tylko sam ampli i B&W żeby w miarę obiektywnie ocenić to co jest serwowane. Reasumując Obraz rewelacja, dźwięk tak samo - zobaczymy jak w III i IV odcinku. Na razie jest to ambrozja przynajmniej dla mnie.

Żałuję że tyle musiała kosztować ta edycja, ale nie żałuję w żadnym stopniu tego zakupu.

Musiałem co prawda z kilku rzeczy zrezygnować żebym mógł kupić tą antologię, ale warto było.

Po raz kolejny sam sobie udowodniłem po co było kupować Kuro, porządnego BD playera, ampli i głośniki. Nie wiem ile osób mnie zrozumie, ale ja jestem '77 rocznik, dla mnie "Alien" to dzieciństwo, to kult, dorastanie, sentyment i pasja. W całym moim dzieciństwie zawsze przewijało się coś z SCI-FI, albo na wielkim ekranie, albo cosik z pod pióra Ericha von Danikena, Pana Lema też czytałem, a nawet komiksy O Błękitnej Planecie, Funky Kovala, grałem w Flash Backa na Amidze.....

Dla takiego starego konia jak ja, „Alien” to powrót do najwspanialszych chwil mojego dzieciństwa, a Antologia na BD to jak kolejny Biały Kruk w mojej kolekcji... Niemniej jednak potępiam politykę cenową Imperial Cinepix. Wczoraj wysłałem listy lotnicze, rejestrowane do FOXa. Napisałem specjalnie odręcznie, zeskanowałem w 600dpi, wydruk kilku kopii. Dodałem kilka wydruków porównawczych jako załączniki, przetłumaczyłem kilka Waszych wypowiedzi z forum, w sumie poszła dość spora koperta bąbelkowa, a właściwie 7 kopert do różnych oddziałów FOXa - 7x większa szansa że się ktoś tym zainteresuje. Nie popuszczę (...) I basta.

Pozdrawiam.

Rafał

  • Lubię 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popuszczę (...) I basta.

:lol: ... brawo - ZUCH ! ! ! Wszyscy wQu...rwieni, ale tylko Ty uwierzyłeś w moc interwencji ... gratuluję ! (może naiwności, ale oby nie ) :)

Zdała by się kopia z wysłanymi załącznikami do IMPERIALA z żądaniem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - to by była wisienka na torcie :)

A może by tak jakiś LIST OTWARTY ? - niech się chociaż zawstydzą .... w co i tak tutaj nikt nie uwierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i długo nie trzeba było czekać - dzisiaj na Giełdzie pan zza Buga oferował wszystkie części z PL nap. za "jedyne" 200 pln. :lol: Eleganckie - w pudełeczkach ...

Cena za jaką kupuje się w AMAZON oryginał ! :) I tak to IMPERIAL sam napędza piratowanie, a potem narzekają ....

Pytanie tylko co było w tych pudełeczkach?

Żeby było jasne, polityka dystrybutora to jakiś koszmarny żart, sam kupiłem na Amazonie - ale towar od "pana zza Buga" niekoniecznie musi być tym co chciałbyś oglądać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile osób mnie zrozumie, ale ja jestem '77 rocznik, dla mnie "Alien" to dzieciństwo, to kult, dorastanie, sentyment i pasja. W całym moim dzieciństwie zawsze przewijało się coś z SCI-FI, albo na wielkim ekranie, albo cosik z pod pióra Ericha von Danikena, Pana Lema też czytałem, a nawet komiksy O Błękitnej Planecie, Funky Kovala, grałem w Flash Backa na Amidze.....Dla takiego starego konia jak ja, „Alien” to powrót do najwspanialszych chwil mojego dzieciństwa, a Antologia na BD to jak kolejny Biały Kruk w mojej kolekcji...

Szacunek za pasję!:)

Niemniej jednak potępiam politykę cenową Imperial Cinepix. Wczoraj wysłałem listy lotnicze, rejestrowane do FOXa. Napisałem specjalnie odręcznie, zeskanowałem w 600dpi, wydruk kilku kopii. Dodałem kilka wydruków porównawczych jako załączniki, przetłumaczyłem kilka Waszych wypowiedzi z forum, w sumie poszła dość spora koperta bąbelkowa, a właściwie 7 kopert do różnych oddziałów FOXa - 7x większa szansa że się ktoś tym zainteresuje. Nie popuszczę (...) I basta.

Pozdrawiam.

Rafał

Dałeś czadu kolego, brawo!

P.S.

Ja już jestem stary Alien a nie koń hehe:)

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla takiego starego konia jak ja, „Alien” to powrót do najwspanialszych chwil mojego dzieciństwa, a Antologia na BD to jak kolejny Biały Kruk w mojej kolekcji... Niemniej jednak potępiam politykę cenową Imperial Cinepix. Wczoraj wysłałem listy lotnicze, rejestrowane do FOXa. Napisałem specjalnie odręcznie, zeskanowałem w 600dpi, wydruk kilku kopii. Dodałem kilka wydruków porównawczych jako załączniki, przetłumaczyłem kilka Waszych wypowiedzi z forum, w sumie poszła dość spora koperta bąbelkowa, a właściwie 7 kopert do różnych oddziałów FOXa - 7x większa szansa że się ktoś tym zainteresuje. Nie popuszczę (...) I basta.

Pozdrawiam.

Rafał

podpisuje się pod Twoim listem rękoma i nogami. a przy okazji z filmów ALIEN wielu z obecnych scenarzystów i reżyserów mógł by się wiele nauczyć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...