Skocz do zawartości
Samsung AV

BD-C8500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W kwietniu Samsung wprowadza na rynek model BD-C8500, odtwarzacz BD z twardym dyskiem i tunerem cyfrowej telewizji naziemnej - szczegółowa specyfikacja poniżej.

Byłbym wdzięczny za opinie na temat tego typu urządzenia.

Postaramy\ się także odpowiedziec na wszelkie pytania (mam nadzieję, że pojawi się jak najwięcej :unsure: )

Dziękuję

Niezawodne odtwarzanie

-Odtwarzaj płyty BD, BD-R/RW, DVD+R/+RW, AudioCD, CD/CD-R/-RW

-Formaty MPEG2, H.264, VC-1, AVCHD, DivX, DivX HD, MKV, MP4, WMV9, HD JPEG, 3GPP

Jakość dźwięku i obrazu

-Full HD – najwyższa jakość obrazu z płyt Blu-ray

-Scalowanie do rozdzielczości 1080p

-Wsparcie formatów dźwięku:

o Dolby Digital

o Dolby digital plus

o Dolby True HD

o DTS

o DTS HD High Resolution Audio

o DTS HD Master Audio

o LPCM

o MP3

o WMA

o AAC

o AMR

o QCELP

Technologia

-AllShare (DLNA)

-Internet@TV (with Samsung Apps)

-Tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T zgodny z MPEG4

-500 Gb dysk twardy - możliwośc zaprogramowania nagrywania programów TV

o 136 godzin HD

o 272 godzin SD

-Przewodnik po programach

-Rozbudowane Zarządzanie Multimediami

Łączność

-HDMI 1.3

-USB 2.0

-Wbudowana karta Wi-Fi

-Ethernet

-Komponent video

-Wyjście kompozytowe video

-Optyczne

-Analog out 2Ch

-CI+

Inne

-Szybkie uruchamianie i ładowanie płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pojawiło się to cacko . dla mnie ważne że ma także DVB-C bo mam kablówkę nie sparowaną i działającą na module CAM

Przydałby się jakiś test.

no i dla mnie cena przystępna 1650zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się posiadaczem modelu c8200 (to samo co c8500 tylko dysk pojemnosci 250Gb)

działa z kartą kablówki poprzez moduł CAM, w sumie lepszy niz dedykowany dekoder od operatora

pozostałe funkcje na razie testuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja od razu z pytaniem:

Czy materiał nagrany z TV na HDD da się potem skopiować na PenDrive'a a jeśli tak to w jakim formacie i czy jest potem odczytywalny na kompie?

I drugie pytanie: Czy wentylatorek zamontowany na tylnej ściance jest mocno słyszalny, np. przy oglądaniu wieczorem przy sciszonym dźwięku?

Edytowane przez slaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorka na razie ani razu nie słyszałem - faktem jest, że sprzęt ma dość dużo miejsca i raczej nie powinien sie grzać

Co do zgrywania materiału TV z HDD (w tym kanały HD) na zewnętrzne nośniki to nad tym pracuje, nie znalazłem takiej opcji w Samsungu ale kombinuje, czy komputer go widzi w sieci bezprzwodowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji widziałem opcję kopiowania z USB na HDD tylko nie wiem czy da się odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem funkcje kopiowania, Samsung podłaczony po Wi-Fi do komputera stacjonarnego + flash po USB.

kopiowanie działa we wszystkie strony ale dotyczy tylko plików video, audio i zdjęć - testowałem pliki .mkv, .avi (DivX), .jpeg, .mp3 - nie można skopiować nagranej audycji

odtwarzanie po Wi-Fi tez działa nawet w przypadku plików .mkv aczkolwiek tutaj daje znać przpustowac sieci - tnie się dźwięk

PS nie mam filmów z napisami więc nie moge sprawdzić jak urządzenie sobie radzi z ich odczytem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi nagranymi audycjami jest tak jak się obawiałem. Jak zwykle nadinterpretacja prawa. Materiał wyemitowany publicznie może być nagrywany i kopiowany do własnych potrzeb. A w Samsungu w telewizorach posiadających możliwość nagrywania np. serii C7000 jest napisane, że nagrywany materiał jest kodowany z użyciem numeru seryjnego płyty głównej. Także nawet materiał nagrany na własny dysk USB po naprawie telewizora (wymiana płyty) przestaje być odczytywany przez ten sam telewizor. Najważniejsze to jak najmocniej bronić praw twórców, klient jest mniej ważny.

W nagrywarkach Technisata można kopiować nagrany materiał jak się chce (przez sieć, przez USB) i to też jest zgodne z prawem. Niestety ten sprzęt też nie jest bez wad (chociażby brak Blu-ray'a) bo już by stał pod telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że to pod pretekstem ochrony praw autorskich, jest to jakaś wada (tzn brak możliwości kopiowania audycji), ale poza tym sprzęcik fajny, no i zastąpił mi 3 inne klocki - więcej miejsca w szafce i mniej kabli :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego samego powodu ciągle biorę pod uwagę zakup.

Nie mam na razie ciśnienia i poczekam jeszcze na jakieś opinie/testy. Z drugiej strony mało podoba mi się myśl o utracie możliwości odtwarzania kilkuset GB materiałów z powodu ewentualnej awarii sprzętu. Może się zdarzyć, że nagram jakieś ważne dla mnie programy i chciałbym je zachować dla siebie na dłużej niż do wymiany lub naprawy nagrywarki. Z drugiej strony może za chwilę pojawią się urządzenia innych producentów bez takich głupich ograniczeń. W każdym razie dzięki adamson za info. Ewentualne dalsze opinie mile widziane.

Edytowane przez slaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stałem się posiadaczem modelu c8200 (to samo co c8500 tylko dysk pojemnosci 250Gb)

działa z kartą kablówki poprzez moduł CAM, w sumie lepszy niz dedykowany dekoder od operatora

pozostałe funkcje na razie testuje

Witam

Możesz napisać jak odtwarza orginalne płyty , czy ma problemy z Awatarem, lub inne ; kłopoty; przeszkadzające w komfortowym oglądaniu filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Avatara oglądałem w zeszłym tygodniu, żadnych zaciachów, zwolnień, rwań itp.

jak do tej pory nie było filmu, który by mu sprawił kłopoty (dotyczy także DVD)

ps. wczoraj załadowałem nowy firmware, operacja bezproblemowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,kolega będzie zadowolony .Po zadowalających ocenach wydaje się że można wydać parę ;) groszy na ten odtwarzacz. Sam posiadam Pionka i w zasadzie jestem zadowolony chociaż długi czas ;ładowania; płyty potrafi wkurzyć więc może i mnie c8200/8500 przekona do siebie :P .

ps. czy można wyłączyć podświetlenie płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie pracuje w 3 trybach:

- włączone cały czas

- włączone tylko przy starcie/usypianiu urządzenia oraz nagrywaniu na HDD

- wyłączone

Co do prędkości to porównując z moim wcześniejszym Panasonikiem BD35 Samsung wczytuje płyty Blu-ray zdecydowanie szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ; zadziała; kablówka prosto z ;druta-osiedlowa; . Sam posiadam Nkę i jak rozumiem dysk ( dopóki nie będzie cyfrowej na ziemnej) z c8200 nie będzie wykorzystany. Więc czy warto brać pod uwagę ten odtwarzacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung nie ma tunera analogowego, więc odbiór sygnału analogowego odpada, no chyba, że kablówka oferuje też odbiór cyfrowy i nie paruje kart z dekoderem (tak jest u mnie tzn dostałem od kablówki karte i moduł CAM do odtwarzacza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki adamson , kablówka oferuje analog i cyfrę więc można wybrać. Zobaczę jak ; zadziała; u kolegi i wtedy sam podejmę decyzję czy dokonać zakupu . Coraz bardziej mnie korci :D bo naziemna zbliża się do mojego miasta , a cena w sieci eur...... dość dobra.

ps. ile Samsung daje gwarancji na ten model>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja 12 miesiecy, mój samsung c8200 kosztował w sieci eur... 999zł i za tyle też widziałem niedawno w planetarnym sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać czy ; ściągasz; na odtwarzaczu poprzez internet Ipla TV , koledze zainstalowało You Tube i wiele innych ale brak w/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem , a tak na marginesie to wygląda na to że nie trzeba ; nowej wersji; oprogramowania żeby zainstalować w tv nowe widgety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobrałem na BD-C8200 Tuba FM , ale nie mogę (mam konto) jej odpalić. Jakaś porada mile widziana:rolleyes:.

Edytowane przez diana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o informację czy na odtwarzaczu bd-c850/820 można odczytywać zdjęcia w wysokiej jakości?

Czy ktoś może sprawdzić u siebie jaka jest jakość zdjęć?

Testowałem ostatnio odtwarzacz BC-C650 i jedna rzecz mi przeszkadza mocno.

Zdjęcia z płyty lub pendrive'a są wyświetlane w bardzo słabej rozdzielczości mimo że odtwarzacz jest podłączony do HDTV przez kabel HDMI.

Rozdzielczość opisałbym tak jakbym oglądał na TV analogowym

Dużej ilości zdjęć w ogóle nie potrafi odczytać - zwłaszcza pionowych lub obróconych.

Podłączałem tego samego pendrive'a bezpośrednio do TV i jakość była znacznie lepsza.

Próbowałem odtwarzać film Blu Ray i jakość była powalająca - więc obraz może być przesłany w wyższej rozdzielczości.

Czy to jest kwestia ustawień odtwarzacza lub TV, czy też wszystkie modele Samsunga wyświetlają zdjęcia w tak złej jakości?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...