Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

PureVideo+ProgDVB=HDTV

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Chociaż wymagania formatu HDTV są bardzo wygórowane, to jednak istnieje możliwość odbioru tych programów satelitarnych za pomocą komputera PC.
Podstawowym problemem, z którym do tej pory mieliśmy do czynienia to olbrzymie obciążenie procesora podczas odtwarzania materiału o tak wysokich parametrach.
Posiadając jedna z kart graficznych NVidii, wyposażoną w sprzętową akcelerację strumienia HDTV, można przy pomocy PureVideo cieszyć się doskonałą jakością obrazu przy obciążeniu procesora rzędu kilkunastu procent.

Takie wsparcie sprzętowe umożliwia użytkownikom kart DVB (tunery satelitarne w postaci kart PCI) obiór programów satelitarnych nadających w formacie HDTV (MPEG-2).
Bardzo popularny, darmowy ProgDVB wraz z kartą DVB z rodziny SkyStar1 czy SkyStar2 daje nam możliwość zasmakowania technologii High Definition Television.
Oczywiście ograniczenia komputera w postaci małego rozmiaru monitora daje się odczuć, niemniej osoby które traktują komputery jako typowo multimedialne centrum rozrywki powinny być usatysfakcjonowane.

[center][url="http://img212.imageshack.us/my.php?image=progdvbhdtvmw0.png"][img]http://img212.imageshack.us/img212/7804/progdvbhdtvmw0.th.png[/img][/url][/center]

Na pewno fiaskiem zakończy się próba odbioru HDTV/DVB nowej platformy ITI o nazwie "n-telewizja", która wkracza na nasz rynek (premiera zapowiedziana na 12 października).
Prawdopodobnie platforma ta będzie kodowana w systemie CONAX, co niweluje przypuszczenia, szanse na chociażby jeden darmowy kanał HDTV z rodzimego podwórka.
Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji byłaby sprzedaż samych kart/abonament, które podobnie jak ma to miejsce w platformie Cyfra+ doskonale radzą sobie w komputerze. Takie rozwiązanie, to niższy koszt (rezygnacja z tunera satelitarnego i z opłat z nim związanych).
Dla tych, których nie stać na zakup sprzętu, opłacanie abonamentu pozostają tylko kanały testowe nadające w HD odbierane za pomocą komputera (DVB), kuszące świetną jakością obrazu i dźwięku.

Źródło: [url="http://www.cdrinfo.pl/"]cdrinfo.pl[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
niestety karty z rodziny Skystar nie są w stanie odbierać sygnału DVB-S2 i mozna sobie pooglądać tylko te kanały HD które nadają w DVB-S czyli kanały głównie gdzie demonstrują trailery pokazujące mozliwosci HD nic pozatym wszystko to co dobre smiga juz na DVB-S2

Gmeru - mozesz podac bezposredni link do cdrinfo do tego artykułu Edited by PeterMac

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='PeterMac' post='18211' date='28.10.2006, 05:40 ']
Gmeru - mozesz podac bezposredni link do cdrinfo do tego artykułu
[/quote]

Nie jestem Gmeru, ale link mogę podać... :rolleyes:
Artykuł jest [url="http://www.cdrinfo.pl/news/10273"]tutaj[/url].

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...