Skocz do zawartości
PEPEE303

Dolby TruHD, DTS HD z blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Nieco droższy to np. Onkyo TX-SR607.

Nieco tańszy Yamaha RX-V465.

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Onkyo TX-SR507. A przy okazji dołączę się do tematu i zadam pytanie i proszę prostą odpowiedź. Jak odpalę film z WD TV z dźwiękiem w DTS-HD i podłączę go po optyku właśnie do ampli 507 to czy uzyskam bez problemu taki dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. czyli WD podłączony do ampli przez HDMI i będzie grało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urządzenie źródłowe posiada dekodery HD, to podłączając po HDMI do amplitunera będzie dzwięk HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam to rozumieć tak, że mimo tego, że mój ampli posiada dekodery HD to na nic mi się to nie przyda, jeśli urządzenie z którego będzie odtwarzany materiał nie będzie również posiadało dekoderów HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie tak. Urządzenie z którego odtwarzasz nie musi posiadać dekoderów.

Jeżeli posiadasz amplituner z dekoderami to podłączasz urządzenie po HDMI nie musi ono posiadać dekoderów. Dźwięk przesyłasz jako bitstream i amplituner zajmie się resztą. Nie wiem tylko jak to jest w przypadku wszelkiego rodzaju playerów multimedialnych. Przy odtwarzaczu Blu-Ray nie ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem precyzyjnie , jeśli urzadzenie potrafi wypuścić dzwięk HD to amplituner zajmie sie dekodowaniem i wystarczy.Jeśli natomiast amplituner nie ma dekoderów dwieku HD, a np urzadzenie źródłowe ma , to zostaje połączenie analogowe 5,1 lub 7,1 i wtedy końcowo usłyszysz dzwięk HD, bo je zdekoduje urządzenie żródłowe. Połączenie optycznie i coaxialnie ze wzdlędów technicznych nie przepuści dzwięków HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, właśnie o to mi chodziło. Bo już na początku trochę zgłupiałem, byłem przekonany, że bez znaczenia z czego odtwarzamy materiał, to i tak ampli zajmuje się odkodowaniem sygnału. Właśnie ściągam sample DTS-HD MA i puszczę z kompa, zobaczymy co będzie się działo, czy się zapali magiczna lampka. Niech mi tylko jeszcze ktoś wytłumaczy o co chodzi z tym muxem, czy jakoś tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem Yamaha RX-V465 ma wbudowane dekodery dźwięku Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby Prologic, Dolby ProLogic II, Dolby ProLogic IIx, Dolby TrueHD, DTS, DTS 96kHz/24bity, DTS HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-NEO:6 , do tego jakiś tani blu-ray( np Funai) z HDMI i mamay Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio, DTS-HD na kolumnach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Samir i jak poszło z WD TV z dźwiękiem w DTS-HD ?????

Edytowane przez PEPEE303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie puszczałem z WD, tylko z kompa. Ale chyba mam coś źle skonfigurowane bo miałem jedynie zwykły DTS. WD odbieram w przyszłym tygodniu i wtedy zacznie się zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop z Power czy MkPlayer ? Co kupić Onkyo 507 czy Yamaha 465 ?

Edytowane przez PEPEE303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Laptop z Power czy MkPlayer ?

XBMC na kompie, bo KMPlayer nie potrafił nawet odtworzyć dźwięku, miałem tylko sam obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to takie dziwne? Instalujesz i uruchamiasz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaje chyba tylko DD i DTS, ja mam na razie ASMAX-a i DTS obrabia mi ampli, zresztą co to za DTS z mkv jak mkv ma 2 GB l> 7 GB :blink:

Edytowane przez PEPEE303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Nigdzie nie znalazłem aby WD TV odtwarzał jakiekolwiek audio HD.

http://www.wdc.com/wdproducts/library/AAG/...4178-705061.pdf

Może źle szukałem ?

Sam WD nie odtworzy bo nie ma kodeków HD, ale jeśli puścisz film z dźwiękiem HD poprzez ampli, a ten z kolei będzie posiadał kodeki, to powinno pójść bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, ale ja nie widziałem mkv z audio HD.

DTS to max co słyszałem. Fakt, że nie bardzo mi na tym zależy

i dlatego być może słabo szukałem.

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki amplituner polecacie do niego z starszych modeli (jak najtańszy ) aby mieć Dolby TruHD, DTS HD na kolumnach ?

Edytowane przez PEPEE303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PEPEE303

Wystarczy wpisac odpowiednie slowa w opcji Szukaj i poczytac troche a nie zadawac po raz n-ty tego typu pytania.

Troche ruchu paluszkami i oczami.

Niepotrzebnie zasmiecasz watek.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie za bardzo się znam na nowych ampli , kupiłbym ONKYO TXSR307 bo ma HDMI 1.3 i byłaby wpadka z Dolby TruHD, DTS HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...