Skocz do zawartości
PEPEE303

Dolby TruHD, DTS HD z blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

........ale ja nie widziałem mkv z audio HD.
bez problemu, mam dwa takie pliki. The hurt locker DTS HDMA, michael bolton DTSHDMA. Oba pliki mkv. niestety, ale aby tvix albo komp odtworzył, trzeba przerobic na m2ts.

Ogólne
Pełna ścieżka				   : xxxxxxxxxx\Best.Of.Michael.Bolton.Live.2005.AVC.BDRip(1080p)HDClub.mkv
Format						  : Matroska
Rozmiar pliku				   : 8,21 GB
Czas trwania					: 1h 28 min.
Całkowita przepływność bitów	: 13,2 Mb/s
Tytuł filmu					 : Best of Michael Bolton Live (2005) - Release for HDClub by Symbianos9
Zdekodowana data				: UTC 2010-03-01 18:11:58
Aplikacja zapisująca			: mkvmerge v3.1.0 ('Happy up here') built on Jan 19 2010 12:09:24
Biblioteka zapisująca		   : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID							  : 1
Format						  : AVC
Format/Informacja			   : Advanced Video Codec
Profil formatu				  : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC	   : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy  : 4 klatki
Tryb multipleksowania		   : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka					   : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania					: 1h 28 min.
Nominalna przepływaność		 : 9.581 Kb/s
Szerokość					   : 1.920 pikseli
Wysokość						: 1.080 pikseli
Proporcje obrazu				: 16/9
Szybkość wyświetlania klatek	: 23,976 kl/s
Rozdzielczość				   : 24 bity
Kolorymetria					: 4:2:0
Rodzaj skanu					: Progresywny
bity/(piksele*ramki)			: 0.193
Tytuł						   : Release for HDCLUB
Biblioteka zapisująca		   : x264 core 84 r1416 fcf70c2
Ustawienia kodowania			: cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=6 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=2 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=80 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=9581 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:0.80
Język						   : Angielski

Audio #1
ID							  : 2
Format						  : DTS
Format/Informacja			   : Digital Theater Systems
Profil formatu				  : MA
ID kodeka					   : A_DTS
Czas trwania					: 1h 28 min.
Rodzaj przepływności			: Zmienna
Kanały						  : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów		  : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania	   : 48,0 KHz

Ogólne
Pełna ścieżka				   : \\xxxxxxxxxxx\The.Hurt.Locker.2009.Bluray.1080p.DTSMA.x264.dxva-FraMesToR\The.Hurt.Locker.2009.Bluray.1080p.DTSMA.x264.dxva-FraMesToR.mkv
Format						  : Matroska
Rozmiar pliku				   : 23,6 GB
Czas trwania					: 2h 10 min.
Całkowita przepływność bitów	: 25,9 Mb/s
Zdekodowana data				: UTC 2010-01-23 11:30:08
Aplikacja zapisująca			: mkvmerge v3.0.0 ('Hang up your Hang-Ups') built on Dec 12 2009 15:20:35
Biblioteka zapisująca		   : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID							  : 1
Format						  : AVC
Format/Informacja			   : Advanced Video Codec
Profil formatu				  : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC	   : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy  : 3 klatki
Tryb multipleksowania		   : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka					   : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania					: 2h 10 min.
Nominalna przepływaność		 : 22,2 Mb/s
Szerokość					   : 1.920 pikseli
Wysokość						: 1.080 pikseli
Proporcje obrazu				: 16/9
Szybkość wyświetlania klatek	: 23,976 kl/s
Rozdzielczość				   : 24 bity
Kolorymetria					: 4:2:0
Rodzaj skanu					: Progresywny
bity/(piksele*ramki)			: 0.446
Biblioteka zapisująca		   : x264 core 80 r1376M 3feaec2
Ustawienia kodowania			: cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-5:-5 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=64 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=8 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=5 / b_pyramid=1 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=2 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=22173 / ratetol=2.0 / qcomp=0.70 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=50000 / ip_ratio=1.40 / aq=1:0.80
Język						   : Angielski

Audio
ID							  : 2
Format						  : DTS
Format/Informacja			   : Digital Theater Systems
Profil formatu				  : MA
ID kodeka					   : A_DTS
Czas trwania					: 2h 10 min.
Rodzaj przepływności			: Zmienna
Kanały						  : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów		  : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania	   : 48,0 KHz
Rozdzielczość				   : 24 bity
Język						   : Angielski

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym LPCM ? to jest sygnał cyfrowy "nieobrobiony "przez żaden z dekoderów audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LPCM czyli Linear Pulse Code Modulation – jest to udoskonalony format PCM który jest stosowany w odtwarzaczach CD. LPCM stanowi strumień nieskompresowanych danych o częstotliwości do 96 kHz i o rozdzielczości 16, 20 lub 24 bitów. Maksymalna przepustowość danych – 6,1 Mb/s. Najczęściej korzysta się z tego formatu przy zapisie koncertów w systemie dwukanałowym (stereofonicznym).

http://www.google.pl/search?client=firefox...Szukaj+w+Google

http://www.audioton.republika.pl/dvd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje wybrac z Onkyo 507,Yamaha 465,Pioneer vsx-819 czy jeszcze z innych modeli ? np Onkyo 506

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wątku jeśli dobrze zrozumiałem i przy sprzęcie, który posiadam tj.

PHILIPS BDP 7500 z dekoderami dźwięku DTS-HD Master Audio Essential, Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS, Dolby Digital i wyjściami audio analogowymi 7.1 i cyfrowymi coaxial i optical

oraz ampli

Pioneer VSX-516 bez dekoderów DTS-HD Master Audio Essential, Dolby True HD ale z wejściami audio po analogu 6.1 oraz cyfrowymi coaxial i optical.

... dźwięk HD na wyjściu ze wzmacniacza uzyskam tylko łącząc je analogowo przewodami RCA (Kable chinch-chinch).

Dźwięku HD na wyjściu amplitunera nie da się uzyskać łącząc urządzenia po coaxialu i po optyku.

Proszę o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem, gdyż podobne wnioski wyciągnąłem czytając informacje z tej strony:

http://www.cinematic.pl/wiedza/uzyskanie_DTS-HD.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu wątku jeśli dobrze zrozumiałem i przy sprzęcie, który posiadam tj.

PHILIPS BDP 7500 z dekoderami dźwięku DTS-HD Master Audio Essential, Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS, Dolby Digital i wyjściami audio analogowymi 7.1 i cyfrowymi coaxial i optical

oraz ampli

Pioneer VSX-516 bez dekoderów DTS-HD Master Audio Essential, Dolby True HD ale z wejściami audio po analogu 6.1 oraz cyfrowymi coaxial i optical.

... dźwięk HD na wyjściu ze wzmacniacza uzyskam tylko łącząc je analogowo przewodami RCA (Kable chinch-chinch).

Dźwięku HD na wyjściu amplitunera nie da się uzyskać łącząc urządzenia po coaxialu i po optyku.

Proszę o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem, gdyż podobne wnioski wyciągnąłem czytając informacje z tej strony:

http://www.cinematic.pl/wiedza/uzyskanie_DTS-HD.html

Dobrze zrozumiałeś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co ci hdmi 1.4 ?

chcesz kupic nowy TV pseudo 3D ? Do czasu az spowszednieje 3D i pojawi sie opcja bezgoglowa - ilosc nowinek w amplitunerach będzie dalece wyraczała poza samo hdmi 1.4

Zamiast wiec przepłacać za cos co nie prędko się wykorzysta- lepiej kupic dobrą konstrukcję ze starym 1.3a która zrobi z wizją id zwiekiem to co należy i na odpowiednim poziomie

Na 3D i inne fajerwerki przyjdzie jeszcze czas..

Nic dodać, nic ująć.

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, szukałem i właśnie znalazłem tu odpowiedź :) Miałem podobny dylemat. Bo mam blu-ray dekodujący na pokładzie DTS HD i DTS HD MA a moj Ampli nie i na dodatek miał wejscie HDMI które nie przesyłało dźwięku, nawet wejsc analogowych nie mniał. Wniosek: Ampli do wymiany bo inaczej nici z DTS HD - dzięki bardzo za posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy (witam zarazem) kupiłem bluray sony s360 i mam wzmacniacz sony str-de484 tylko z DTS. Czy po podłączeniu tego zestawu będę miał chociaż dzwięk DTS z płyty bluray?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak masz DTS to powinienes miec, a swoja droga nie moze podpiac i sam uslyszec (sprawdzic)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznicy wielkiej nie usłyszysz o ile nie dysponujesz dobrymi kolumnami (5000zl i wyzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam amplituner - Grundig CINIO AVR 5200 DD.

Ma on wbudowane dekodery dźwięku cyfrowego: Dolby Digital 5.1, DTS i ProLogic II.

514f1c63d14e7eee0741ee6956e80622.jpg

Posiadam także odtwarzacz multimedialny TViX 6500A

między innymi z filmami w HD (z dźwiękiem DD 5.1 oraz DTS).

b51e694a33eb3180962fabf2c2c9328d.jpg

Możecie mi doradzić jakim rodzajem przewodów audio połączyć te dwa sprzęty, by dźwięk był najlepszy?

Amplituner niestety nie posiada złącz HDMI ale "złącza: 7 wejść i 1 wyjście liniowe, 3 wejścia cyfrowe audio (optyczne i 2 koncentryczne), 4 wejścia i 2 wyjścia S-Video, analogowe wejście 5.1"

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam amplituner - Grundig CINIO AVR 5200 DD.

Ma on wbudowane dekodery dźwięku cyfrowego: Dolby Digital 5.1, DTS i ProLogic II.

514f1c63d14e7eee0741ee6956e80622.jpg

Posiadam także odtwarzacz multimedialny TViX 6500A

między innymi z filmami w HD (z dźwiękiem DD 5.1 oraz DTS).

b51e694a33eb3180962fabf2c2c9328d.jpg

Możecie mi doradzić jakim rodzajem przewodów audio połączyć te dwa sprzęty, by dźwięk był najlepszy?

Amplituner niestety nie posiada złącz HDMI ale "złącza: 7 wejść i 1 wyjście liniowe, 3 wejścia cyfrowe audio (optyczne i 2 koncentryczne), 4 wejścia i 2 wyjścia S-Video, analogowe wejście 5.1"

Pomożecie?

Optyczne lub coaxial na nim uzyskasz DD i DTS czyli to co jest potrzebne dla Twojego ampli a odtwarzacz hdmi do tv i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...