Skocz do zawartości
tomhd

Panasonic Full HD Plazma TX-P42GW20 - już na tym etapie lepiej niż Kuro?

Rekomendowane odpowiedzi

news-shadow.pnghttp://areadvd.de/hardware/2010/panasonic_tx_p42gw20.shtml

Na stronie AreaDVD pojawił się ekskluzywny test nowej Plazmy Panasonic Full HD Plazma TX-P42GW20 i wychodzi na to, że to REWELACJA w cenie jak najbardziej przystępnej. Polecam artykuł i pozdrawiam,


A tutaj link do przetłumaczonego testu przez translator google: KLIK

tvkomplettfront.jpg

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszy to, że nareszcie pojawił się następca Kuro, i poprawił swojego mistrza, płynniejsze 24p, ciemniejsza czerń, lepsze przetwarzanie 576, no i cena po strzechy, brawo !!!

P.S. zabawnie czyta się tłumaczenie translatora google, szczególnie to, że Panas świetnie sobie radzi w hazardzie i ma jeszcze lepsze osocze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no. Czyli zmieniamy na 3D TV Panasa :P ?Mam nadzieję, że wyższa seria będzie miała bardziej "bananowy wygląd albo dyrektorski :lol: " bo ten to masowy i ciągle takim sam no i to menu... czy oni mają jakiś designerów? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.. tylko co z problemem, który podobno jest w seriach 2009? Czyli czerń po pewnym czasie nie jest już tak dobra. Tego można się obawiać wchodząc w plazmę Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcinC , ktoś rzucił jakieś bezsensowne hasło w necie i Ty w to wierzysz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja tez mam plazme z 2009r i tez mam wrazenie, ze czern nie jest juz taka dobra... kurcze czy to mozliwe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim forum jest nawet pokaźny wątek na temat utraty czerni w Panasach 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to się potwierdzi to jeszcze musimy trochę poczekać.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na drugim forum jest nawet pokaźny wątek na temat utraty czerni w Panasach 2009.

Jeśli jest tak jak to opisują w testach i nowe plazmy pobierają poniżej 100W, to zdecydowanie mamy do czynienia z całkiem nowymi konstrukcjami. Aby móc to osiągnąć, należało zaprojektować i wykonać komórki plazmowe o znacznie wyższej sprawności. Z komórki o mniejszej objętości, otrzymujemy taką samą ilość światła, albo i większą i to zapewne przy mniejszym napięciu wymaganym do wzbudzenia świecenia piksela.

Nie mam bladego pojęcia, przynajmniej na razie, jak im się to udało. Ale jeśli byłaby to prawda, to konsekwencje tego stanu rzeczy mogą być przełomowe dla techniki plazmowej. Logika podpowiada, że traktując nową komórkę w sposób znany z dotychczasowych modeli (lekko ją powiększając i przykładając odpowiednie napięcie) można otrzymać kosmiczny kontrast statyczny i to bez żadnych specjalnych zabiegów i sztuczek, a tylko korzystając z doskonałej sprawności świetlnej.

Dalsze konsekwencje, to znakomity poziom czerni, gdyż można zastosować mocniejsze filtry przyciemniające. Komórka o większej sprawności i tak się przebije bez problemu przez ciemniejszy filtr.

Poziom czerni, kontrast, nasycenie, pobór energii. Pojęcia te w plazmach, trzeba będzie zdefiniować na nowo. Mało tego, kolejna konsekwencja, to możliwość budowana ekranów o mniejszych przekątnych, dzięki mniejszym komórkom jednostkowym.

Taki stan rzeczy może w poważny sposób zagrozić najlepszym LCDkom z podświetlaniem LED i local dimmingiem. No i dobrze. Nic tak dobrze nie wpływa na rynek, jak konkurencja, nawet wewnętrzna.

Tak patrząc na to wszystko, to szukanie analogii do modeli z lat poprzednich kompletnie mija się z celem, gdyż potencjalnie możemy mieć do czynienia z odmienną technologią i całkiem nową jakością.

Jeszcze raz napiszę, to wszystko przy założeniu, że stan faktyczny, pokrywa się z dostępnymi już testami i opisami nowych sprzętów. Sam osobiście jeszcze nie miałem z nimi do czynienia, więc z całą pewnością nie mogę tego potwierdzić. Przynajmniej na razie, ale pewnie z czasem i to się zmieni :angry:.

Bardzo jestem też ciekaw jak nowe konstrukcje zachowują się na polu Green Ghostingu i zdolności do generowania subtelnych odcieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na drugim forum jest nawet pokaźny wątek na temat utraty czerni w Panasach 2009.

A to drugie forum nadal handluje Panasonicami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cieszy to, że nareszcie pojawił się następca Kuro, i poprawił swojego mistrza, płynniejsze 24p, ciemniejsza czerń, lepsze przetwarzanie 576, no i cena po strzechy, brawo !!!

P.S. zabawnie czyta się tłumaczenie translatora google, szczególnie to, że Panas świetnie sobie radzi w hazardzie i ma jeszcze lepsze osocze :)

PANIE Arecki nie jest tak wesoło z tym poziomem czerni w G20 na poziomie KURAKA G20 czerń 0.03 KURO 9G 0.006 wiadomosci z tescika na FLATPANELS.DK pozatym bardzo pozytywna ocena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt z nas nowego Panasa jeszcze na żywo nie widział, opieramy się tylko na przeczytanych testach, na areadvd piszą, że nowy Panas ciemniejszy, na tym drugim, że jaśniejszy...

poczekajmy do finalnej oceny, jak tych testów będzie więcej

nie zmienia to faktu, że czerń i tak na poziomie najczarniejszych TV na rynku, a zużycie prądu ponoć na poziomie green LCD...

pożyjemy, zobaczymy, ale jest czym się popodniecać nieco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na area nie ma nawet jednego minusa. Eh i to jest dziwne. Już widzę jak jest np idealnie płynnie na plazmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
nikt z nas nowego Panasa jeszcze na żywo nie widział, opieramy się tylko na przeczytanych testach, na areadvd piszą, że nowy Panas ciemniejszy, na tym drugim, że jaśniejszy...

poczekajmy do finalnej oceny, jak tych testów będzie więcej

nie zmienia to faktu, że czerń i tak na poziomie najczarniejszych TV na rynku, a zużycie prądu ponoć na poziomie green LCD...

pożyjemy, zobaczymy, ale jest czym się popodniecać nieco...

NOOO i to jest problem testerów komu jak wyjdzie tak ocenią a klijent dostaję obłędu czy ten tv dobry jest czy doskonały.Nie dziwiłbym się gdyby następny test wykazał ze kontrast i czerń jest lepsza od kuraka 9G.JAAAA tam nie będe latał po sklepach z aparaturom i badał poziomy czerń gammy itd,,dla mnie liczy się subiektywne wrazenie obrazu podobne do TV CRT dobrego CRT jeśli takie będzie wyłorzę gotowke bez zadnego ale .ERRATA sam mam jeszcze TV CRT Philips 32 Pixel Plus2 i tak biegam po sklepach, kolegach którzy kupili tv porównuje z CRT i subiektywnie seria g10 była prawie tak dobra jak PHILIPS nooo ale prawie robi wielką róznice np,[fałszywe przejscia totalne, zbyt ciepła temperatura barwowa , i biel nie tak błyszcząca jak na CRT , co do czerni nie miałem powaznych zarzutów ]czyli może G20 będzie złotym srodkiem narazie czekam

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie lepsze po wnikliwszych testach jednak Kurak dalej jest the best..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale jest b. dobrze. poczekajmy do maja teraz i zobaczymy czy nowe "v-ki" do kuro sie zbliza :)

Edytowane przez METROID1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...rzeczywiscie nieco inne wyniki testów, area chwali jak moze, flatpanels dk juz nie tak bardzo ale przyznaja ze jest lepiej niz w G10, na poziomie v10 a nawet lepiej w THX. Najciekawsze jest to ze Rasmus na forum pisze wprost ze chociaz nie podoba mu sie design to juz jakosc obrazu jest super i ze woli g20 niz 2 x drozszego philpsa 9704 led, którego równiez testowali. 5500 pln, za tyle widze, jest? w sklepach srednio za 50 cali, wiec cena sugeruje ze nie jest to jakis high end ale juz stosunek jakosci do ceny to sie jestem w stanie zgodzic z area ze excellent!

Najciekawsze ze vt 20, ten 3d itd w uk w przedsprzedazy za 50"- 1699Ł az mi sie wierzyc nie chce, troche tanio chyba:)

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak.. tylko co z problemem, który podobno jest w seriach 2009? Czyli czerń po pewnym czasie nie jest już tak dobra. Tego można się obawiać wchodząc w plazmę Panasonica.

Stwierdzasz czy pytasz?

Masz taki TV z 2009 czy bazujesz na wypowiedziach z drugiego forum?

Bo ja mam i żadnego pogorszenia czerni nie zauważam.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stwierdzasz czy pytasz?

Masz taki TV z 2009 czy bazujesz na wypowiedziach z drugiego forum?

Bo ja mam i żadnego pogorszenia czerni nie zauważam.

Pozdro

Mam podobnie sam mam pv80 juz jakis dluzszy czas, a rodzice maja x10 od pol roku i nie zauwazam zadnych pogorszen w obraznie... pmcomp a tak z ciekawosci jaki Ty masz model panasa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że problem utraty czerni występuję - potwierdzam. Posiadam Panasonica 42" z serii G10E i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że obraz staje się coraz jaśniejszy...

Mało tego, są także problemy z płynnością i nawet ostatnio zauważyłem problem ze współpracą z PC po analogowym złączu komputerowym (zrywa co jakiś czas synchronizację poziomą w dolnej części ekranu).

Po sprzedaży mojego LCD 32" Philipsa serii 9000 absolutnie nie mogę się przyzwyczaić do poziomu jakości obrazu, który prezentuje ta właśnie plazma.

Wiedziony pozytywnymi opiniami na forach zachodnich - kupiłem plazmę Panasonica.

Jendnak dziś mogę stwierdzić tylko jedno: ta właśnie plazma Panasonica nie ma żadnych szans w porównaniu do mojego (nota bene starszego i mniejszego) Philipsa LCD.

Wniosek (i nauczka dla mnie): nigdy żadnej plazmy Panasonica - tylko LCD (a już najlepiej z nowym podświetleniem LED) Philipsa.

Fakt, że bardzo drogo, ale jakość obrazu pozostaje niedościgniona, i to w każdym aspekcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wyszperał już może czy nowa seria (myslę o G20) ma problemy z utratą czerni ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzili mu i kupil bo mu powiedzieli, ze dobre :blink:

<lol> delikatnie piszac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips powinien robic czajniki a nie TV toz to zalosna firma Nowe modele 5605 bez mozliwosci przejscia w tryb czuwania z panelu TV jakies dodawanie urzadzen boze drogi zebvy obslugowac te telewizory trzeba miec w reku instrukcje obslugi ktora jest dostepna jedynie w TV nigdy nawet za darmo tej firmy. Panasonic i tak dobrze sobie radzi sporo inowacji i rozwoj techniczny. Pracuje w branzy RTV i z doswadczenia wiem ze bez jakis tam super HI testow postaw 2 telewizoy obok siebie tych samych rozmiarow i porownuj, a nie 32" do 42" boze LOL jak rownie wlacz tryb analogowy na LCD i Plazmie < rozczarowanie kosmiczne Philips fuj nawet matrycy nie ma swojej >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...