Skocz do zawartości
wargsi

SONY KDL-40EX500, LCD KDL-40HX700 vs PANASONIC TX-P42G20E oto jest pytanie…

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem was prosić o pomoc w wyborze telewizora który wybrać.

Dzięki testom Gmeru zwróciłem uwagę na modele SONY KDL-40EX500, LCD KDL-40HX700 oraz dla przeciw wagi na nowy model plazmy PANASONIC TX-P42G20E

Od pewnego czasu śledzę wypowiedzi na forum co pozwoliło mi zdecydować się na te modele, ogromne podziękowania dla Gmeru za włożoną pracę w przetestowaniu i przekazaniu swoich spostrzeżeń.

Ogromny szacun ;)

Garść konkretów:

- pokój o wymiarach 3 x 4,5 m

- średnio nasłoneczniony

- w późniejszym okresie zamierzam powiesić go na ścianie.

- preferowany rozmiar to 40" – 42”

- odległość siedziska od ściany 2,5 – 3 m

- odbiór N telewizja

- budżet to okolice 4000 zł

- zamierzam podłączyć go pod sieć oraz korzystać z dlna, (ZyXELL NSA-210, Home Storage -kolekcja filmów, zdjęć, etc..)

Wątpliwości moje wzbudza fakt że mam w domu 2 koty które lubią wszędzie łazić drapać i wszystko sprawdzać, dlatego idealnym rozwiązaniem wydają się modele z Deep Black Panel no właśnie a może nowy model plazmy Panasonic-a TX-P42G20E.

Różnica w cenie właściwie żadna odbicia słoneczne takie same a to podobno nowa technologia i większy kontrast.

Nie ma dla mnie znaczenia zużycie energii.

Pytanie do Gmeru czy widziałeś te nowe plazmy Panasonic-a, a może zamierzasz wziąć je na warsztat?

Twoja opinia była by dla mnie znacząca, jak również opinie innych osób piszących na forum.

Pozdrawiam G*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę to przyznać, że do "zwykłego" oglądania telewizji lepszy jest Panasonic. Mam Sony i Panasa. Lubię swojego Soniaczka, ale obiektywnie stwierdzam, że obraz z dekodera eNki, lepiej wygląda na Panasonicu. Jedyne, co można mu zarzucić, to grafika menu, jakby nie z tej epoki. Ale..od razu przyznaję, nie widziałem nowego modelu w tym elemencie. Może coś poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po testach G20 to też wypas TV. Jak już to ja bym wybierał między HX700 a G20. Na pewno plazma powala czernią ale za to HX700 ma super płynny obraz 200Hz i wiele innych dodatków. Zależy co sobie cenisz. Decyzja oczywiście bardzo trudna <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy Panas też ma super płynny obraz, co wykazały testy na areadvd.de

no i ta czern lepsza od Kuro, trudny wybór....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to na chwilę obecną to jest czyste gdybanie i trudno oczekiwać, że ktoś będzie znał odpowiedź na takie pytanie w tym momencie. Trzeba trochę cierpliwości, aż nowe modele Panasonica zagoszczą na dobre na rynku.

Jedno co mi się w nich nie podoba, to tradycyjnie już menu. Takie samo ubogie jak rok, dwa, pięć lat temu. Mogliby coś ruszyć do przodu po tylu latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie macie blokady dot. plazmy (powidoki, brzęczenie, trzeszczenie obudowy itd) to kupcie plazmę - znajomy w akce rozpaczy praktycznie zablokował rodzinie korzystanie z komputera podpiętego pod plazmę :).

Jeśli natomiast macie wątpliwości, które z biegiem czasu mogą się pogłębiać, to dla mnie niekwestionowanym dziś wyborem w tej klasie cenowej jest HX700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jeśli nie macie blokady dot. plazmy (powidoki, brzęczenie, trzeszczenie obudowy itd) to kupcie plazmę - znajomy w akce rozpaczy praktycznie zablokował rodzinie korzystanie z komputera podpiętego pod plazmę :).

Jeśli natomiast macie wątpliwości, które z biegiem czasu mogą się pogłębiać, to dla mnie niekwestionowanym dziś wyborem w tej klasie cenowej jest HX700.

Pytanie nooba = dlaczego zablokował?

Niestety trzeszczeć mogą i lcd to żaden argument, również jarzeniówki wydają czasem dziwne dźwięki, tak ma mój znajomy ze swoim samsungiem.

Prawdę mówiąc nie miałem styczności z plazmami, z tego co czytałem o plazmach to faktycznie bolaczką w plazmach są zielone powidoki (od paru tygodni pochłaniam temat, czytając co popadnie, głównie testy i to oraz jeszcze jedno forum)

Zalety LCD:

1. Idealna geometria obrazu

2. Świetna jasność

3. Bardzo wysoki kontrast

4. Niski pobór energii

5. Mała waga i wymiary

6. Brak efektu zmęczonego wzroku

Wady LCD:

1. Słaba jakość odwzorowania kolorów - tylko najtańsze egzemplarze

2. Słabe kąty widzenia

3. Słaby czas reakcji matrycy powodujące efekt smużenia obrazu

4. Martwe piksele

A jakie są zalety i wady plazm

Zalety Plazm

1. Ładniejsze kolory

2. Bardzo dobre kąty patrzenia

3. Czerń

Wady Plazm

1. Powidoki

2. Większe zużycie energii

3. pewnie i coś jeszcze...

To tak ogółem, brakuje mi testu porównania na żywym organizmie 2 dobrych modeli LCD i Plazmy z tej samej grupy cenowej, ale to również ogólnie...

A jeżeli chodzi o HX700 to jest wyśmienity wybór na papierze, nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę w bezpośrednim kontakcie i przy porównaniu jego z plazmą, bo jeżeli chodzi o LCD to wybór przynajmniej dla mnie jest jasny, zresztą ostatecznie wybór będzie subiektywny i zadecydują odczucia, obraz musi się podobać.

"Dopisane"

Właśnie jestem po lekturze kolejnego testu G20

http://translate.google.com/translate?hl=p...id%3D1267447545

I jeżeli chodzi o sam obraz to jest z testu wynika że jest faktycznie świetny, dodatkowo ma fajną funkcję nagrywania na usb programów, ale ma tez dużą dla mnie wadę nie czyta przez dlna mp3, można powiedzieć i co z tego to tv ma służyć do oglądania a nie do słuchania...

Oczywiście można nagrać mp3 i odtwarzać przez usb jak ale to dla mnie niezrozumiałe postępowanie.

A jak to jest z HX700 czekam na skończenie przez Gmeru testu, mam nadzieję że będzie więcej o dlana.

Docelowo chce podłączyć nowy TV przez dlna do sieci, 2 komputery, serwer plików, oraz kino domowe.

Edytowane przez wargsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużycie energii w znacznym stopniu się poprawiło w stosunku do początków technologi, powidoki również ograniczono, ale nie ma co się oszukiwać nie da się uniknąć tego zjawiska, dlatego przy podłączeniu do kompa na dłuższy czas kiedy będzie wyświetlany pulpit lub inny statyczny obraz nie jest idealnym pomysłem. Także kwestia wyboru technologii to już sprawa indywidualna, ja sam skłaniam się ku LCD i następny telewizor jaki kupię też będzie w tej technologii bo chyba OLEDów szybko się nie doczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Niestety trzeszczeć mogą i lcd to żaden argument, również jarzeniówki wydają czasem dziwne dźwięki, tak ma mój znajomy ze swoim samsungiem.

Prawdę mówiąc nie miałem styczności z plazmami, z tego co czytałem o plazmach to faktycznie bolaczką w plazmach są zielone powidoki (od paru tygodni pochłaniam temat, czytając co popadnie, głównie testy i to oraz jeszcze jedno forum)

Zalety LCD:

1. Idealna geometria obrazu

2. Świetna jasność

3. Bardzo wysoki kontrast

4. Niski pobór energii

5. Mała waga i wymiary

6. Brak efektu zmęczonego wzroku

Wady LCD:

1. Słaba jakość odwzorowania kolorów - tylko najtańsze egzemplarze

2. Słabe kąty widzenia

3. Słaby czas reakcji matrycy powodujące efekt smużenia obrazu

4. Martwe piksele

A jakie są zalety i wady plazm

Zalety Plazm

1. Ładniejsze kolory

2. Bardzo dobre kąty patrzenia

3. Czerń

Wady Plazm

1. Powidoki

2. Większe zużycie energii

3. pewnie i coś jeszcze...

wybacz, bo to nie personalny zarzut, ale jak się czyta takie bzdury, to ręce opadają...a już ostatnia wada plazm - "3. pewnie i coś jeszcze", to naprawdę wada, która eliminuje definitywnie tę technologię :D ,

właśnie wadą LCD, a nie zaletą, jest efekt zmęczenia oczu poprzez przejaskrawiony obraz,

w dodatku atrybutami plazm są też: bardzo wysoki kontrast i idealna geometria obrazu, to co wymieniłeś jako zalety LCD.

Naprawdę niepotrzebnie zadałeś sobie trudu z wypisaniem w punktach tych zalet i wad, pomieszałeś bowiem je dokumentnie i wprowadzasz ludziska w błąd. Tak samo z wymiarami i wagą, widziałeś 3 cm grubości plazmę Samsunga 50B850 ? Ehhh....

Mam plazmę od 2 lat, mój brat ma Panasonica, a szwagier Samsunga 50B650 i temat powidoków, green ghostów znamy tylko z opisów. Nie twierdzę, że komuś coś tam się nie pojawi gdzieś sporadycznie, ale to tak jak z demonem, nikt go nie widział, ale wszyscy wiedzą że straszny :)

Ja widziałem chwilowe powidoki i na plazmach i na LCD, ale to były starsze modele.

Poziom telewizorów się bardzo wyrównał, obecnie dostępne topowe LCD nie ustępują plazmom.

Zobaczymy co wymyślił Panasonic, bo wygląda na to, że nowa seria to przełom w płynności ruchu i poborze prądu (95 W dla 42 cali). O czerń się nie martwię, nie do pobicia...

pozdr.

Arecki

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie miałem okazji spotkać się z plazmami, te punkty które wymieniłem zaczerpnąłem z opinii które wyczytałem na forum, sam nie jestem zagorzałym zwolennikiem żadnej technologi ani firmy, patrzę na to z czysto praktycznego punktu widzenia.

"3. pewnie i coś jeszcze..." fakt niefortunny zwrot chodziło o inne możliwe wady nie wymienione prze zemnie a może nie warte wymienienia bo straciły na czasie, np szklana powłoka, w LCD coraz częściej używane są szyby to również i zaleta dla mnie, jest bardziej trwała przez to...

Mimo to mam dylemat, jaki TV wybrać biorąc pod uwagę jego możliwości odnośnie jakości wyświetlanego obrazu, w tej chwili jakość jest zbliżona i wielkiego przełomu raczej szybko nie będzie (jeżeli się mylę proszę mnie poprawić), w wyborze konkretnego modelu i technologi będą decydować pozostałe możliwości które są dodawane do TV, dlna, internet itp. oraz design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tak zwane wady technologii plazmowej, o których wieść gminna niesie od lat, praktycznie nie mają dziś zastosowania do nowoczesnych matryc stosowanych w Panasonicach i Samsungach. No może odstaje od tego grupy, w sensie ujemnym, LG ze swoimi ekranami plazmowymi rodem z przed 3 lat.

Jeśli już miałbym czynić jakieś zarzuty telewizorom Panasonica, to przyczepiłbym się prędzej niskiej funkcjonaności oprogramowania telewizora. 4/5 modeli nie posiada nawet w menu regulacji balansu bieli, przydatnego do kalibracji. Ubogość pozostałych funkcji regulacyjnych i nawet wygląd samego menu jest rodem z telewizorów z 2004 roku. A za każdą dodatkową funkcję, choćby najprostszą, każą sobie słono płacić. Układy kompensacji ruchu na tle konkurencji też są w nich co najwyżej takie sobie.

Panasonic bazuje na dobrej jakości samych matryc i to jest u w nich podstawą konkurencyjności. Nie każdemu takie podejście może się podobać. Mnie się na ten przykład nie podoba :). Ostrożnie też podchodziłbym do sloganów marketingowych o poborze energii itp. Wystarczy spojrzeć co się działo rok temu, przy wprowadzaniu poprzedniej linii. Też był "przełom, oszczędność energii, NeoPDP" itp. A jak jest w rzeczywistości, to już teraz wiemy po roku obecności tych modeli na rynku. Wcale taka kraina szczęśliwości mlekiem i miodem płynąca nie jest.

Poczekałbym jeszcze co tam nowego pokaże Samsung w plazmach. Co pokaże i czy w ogóle pokaże. Tak z czystej ciekawości i dla zachowania równowagi, warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Układy kompensacji ruchu na tle konkurencji też są w nich co najwyżej takie sobie.

Sławek, ale w LG, Samsungu i Panasonicu jest ten sam układ kompensacji ruchu 100 Hz + 600 Hz Subpixel control

Z tego, co piszą testerzy, układ ten działa płynniej od 100/75/72 Hz w Kuro 2, gdzie judder na materiale 24p jest widoczny.

Sam chętnie zobaczę, co inżynierowie Panasonica, po przejęciu inżynierów z Pioneera, ulepszyli w swoich PDPach.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dyskusję na temat wyboru TV.

Dla mnie temat wyboru TV szczęśliwie się zakończył.

Po lekturze forum, określając moje oczekiwania odnośnie TV, no i po wizycie w salonie wybrałem model Sony KDL-40HX700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdecydowałeś się jednak ostatecznie na technologię LCD ;) swoją drogą jak trochę zaznajomisz się z telewizorem to fajnie jakbyś naskrobał w temacie http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...20&start=20 swoje uwagi, co się podoba, co nie bardzo jak generalnie się spisuje, bo jak na razie niewielu jest użytkowników, a więcej informacji jest jak najbardziej mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostanę ten TV to postaram się porobić zdjęcia i opisać moje pierwsze wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi powiedzieć czy KDL-40HX700 odbiera naziemnątelewizję cyfrową w standarcie mpg4?

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2) (DVB-T)

Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów) DVB-C

Zgodność z CI+ (dla obsługiwanych operatorów)

Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów)

Czy to H.264 to jest naziemna mpg4? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś mi powiedzieć czy KDL-40HX700 odbiera naziemnątelewizję cyfrową w standarcie mpg4?

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2) (DVB-T)

Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów) DVB-C

Zgodność z CI+ (dla obsługiwanych operatorów)

Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów)

Czy to H.264 to jest naziemna mpg4? :(

Tak hx700 spełnia standardy wprowadzanej w Polsce cyfrowej telewizji na ziemnej od zeszłego roku praktycznie wszystkie modele (poza chyba jednym wyjątkiem) posiadają tuner mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...