Skocz do zawartości
tomluc

Plazma czy LCD ?? Co wybrać ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się na kupnem dwóch telewizorów. Chodzi mi o plazmę Panasonic TX-P42S10E i nad LCD Samsung LE40B650. Proszę o pomoc gdyż jestem może nie totalnym laikiem ale na pewno nie znam się na tym tak dobrze jak inni. Dużo ludzi odradza mi plazmę mówiąc, że to stara technologia, że się wypala i ciągnie dużo więcej energii niż LCD (to sprawdziłem i wiem, że nie prawda). Telewizor przeznaczony ma być to pokoju około 18m kwadratowych i będzie oglądany z około 3,5-4 m. Sygnał z Cyfry+ (HD) i kilka kanałów z kablówki osiedlowej.

Za podpowiedzi z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był poruszany wielokrotnie.....

Te argumenty, które przytoczyłeś co do wad plazmy możesz między bajki włożyć!!! Obecne plazmy są od nich wolne.

Aczkolwiek co wybrać to nie jest taka prosta sprawa. Jeżeli będziesz oglądał TV i w tym wiele kanałów SD, jeżeli odpowiada Ci obraz jaki dają telewizory CRT to wybierz plazmę. ( model podany przez Ciebie jest OK").

Jeżeli zamierzasz np. podłączyć konsolę do gier i dużo grać, jeżeli wolisz ostry obraz to wybierz LCD.

To tak w wielkim skrócie.

Do niczego Ciebie nie namawiam, ale ja wolę plazmę z uwagi na obraz zbliżony do CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsoli podłączać nie będę, co najwyżej z czasem może zainwestuje w Blu-raya. Głównie mi chodzi o zwykłe oglądanie TV (mecze, filmy i takie tam). Czy będzie różnica w odbieraniu kanałów HD między tymi telewizorami ?? I jeszcze jedno czy moglibyście polecić ewentualnie coś innego w tych pieniądzach (tj do 3000zł) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD na obu podanych TV będą wyglądać super. Kanały SD troszkę lepiej będą wyglądać na plazmie....

Co do odtwarzacza Blu-Ray, ja mam plazmę panasonica do tego odtwarzacz BD35 i wszystko ogląda się pięknie...

(Za audio odpowiada amplituner Pioneer VSX 819.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 1 argument za plazma masz 2cale wiecej a to duzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poszukaj na forum. Jest DUŻO takich tematów więc szkoda się powtarzać. Dział: co kupić, plazma, LCD,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

A jak się ma obecna afera z Panaconic? Byłem prawie zdecydowany na zakup G15 46" a tu takie babole.....

Czerń nie jest czarna z przebiegiem panela........?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...