Skocz do zawartości
Gmeru

Duże plazmy to ostatnia szansa dla ich producentów

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Wszyscy światowi producenci paneli plazmowych kierują swój wzrok z utęsknieniem i nadzieją w kierunku bardzo dużych paneli. Już w tym sezonie TV PDP z ekranem o przekątnej 50 cali ma konkurować w zakresie ceny i rozdzielczości z mocno rozwijającym się segmentem LCD TV z panelami o przekątnej 46 i 47 cali a doskonale wiemy, że ceny tych ostatnich stale się obniżają.

Główni producenci paneli plazmowych: Samsung Electronics, Pionier, LG i Panasonic (Matsushita) atakują także zakres większych ekranów, wprowadzając do swojej oferty urządzenia 58, 60 i 63 calowe, które mają przeciwstawić się ofensywie nowych paneli TV LCD o przekątnej 52 i 55 cali, które pojawić się mają na rynku już w październiku (Sony, Sharp).

Prognozy sprzedaży PDP o dużych przekątnych, zakładają, że w 2007 roku sprzedanych zostanie 4,8 mln, 50 calowych PDP (w 2006 roku będzie to 2,6 mln sztuk).

Firma International Data Corporation prognozuje, że sprzedaż plazm z ekranami od 50 do 59 cali, będzie wzrastać rocznie o 44.4%. Proces ten ma trwać do 2010 roku.
[center][img]http://img227.imageshack.us/img227/795/plazmyduze1wc8.jpg[/img][/center]Źródło:[url="http://www.nowetrendy.pl/"]NT[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory duzy telewizor wymagal 2 osob do ustawienia. Jesli plazma 60" wazy 220kg, to w przypadku 4 osob na glowe wypada po 55kg. Do tego cena ... wiec nie zaryzykowalbym powierzenie przeniesienia go 4rem osobom a 6ciu ? Czy sie zmiesci 6 osob na naszych schodach , drzwiach ...

Chyba producenci powinni puknac sie w glowe. Jak oni chca konkurowac tak duzymi plazmami z LCD 46" ? Chyba tylko przez kooperacje z developerami i beda swoje plazmy wmontowywali w sciany na etapie budowy domow za pomoca dzwigow.

Jak ktos chce 60" i wiecej to tylko oled . Kupi sie taka tapete , przyklei do sciany i podlaczy elektronike. Plazma to slepa uliczka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że jak kogoś stać na kupno 60" plasmy, to nie mieszka w bloku pobudowanego za Gierka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe, pewnie kupujac taka plazme demontuje dach i dzwigiem wstawia panel ... tak, to zupelnie inny swiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przezornie zostawiłem sobie duuuuże wejście, tak, że nawet 100" wejdzie. Gorzej, bo nie pomyślałem o wejściu do piwnicy i przez to nie mogę sobie nawet zmienić pieca do CO. Ale coż RTV przedewszytkim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' date='26.09.2006, 08:53 ']Do tej pory duzy telewizor wymagal 2 osob do ustawienia. Jesli plazma 60" wazy 220kg, to w przypadku 4 osob na glowe wypada po 55kg. Do tego cena ... wiec nie zaryzykowalbym powierzenie przeniesienia go 4rem osobom a 6ciu  ? Czy sie zmiesci 6 osob na naszych schodach , drzwiach ...

Chyba producenci powinni puknac sie w glowe. Jak oni chca konkurowac tak duzymi plazmami z LCD 46" ?  Chyba tylko przez kooperacje z developerami i beda swoje plazmy wmontowywali w sciany na etapie budowy domow za pomoca dzwigow.

Jak ktos chce 60" i wiecej to tylko oled . Kupi sie taka tapete , przyklei do sciany i podlaczy elektronike. Plazma to slepa uliczka ...
[right][post="11973"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Kolego, proszę powiedz, skąd wziąłeś tą wagę?
Chyba ta 103" plazma Panasonica ważyła coś koło 200 kg.
Dla porównania powiem Ci, że mój 36" Philips CRT waży 84 kg i wystarczyło 2 chłopa do jej wniesienia.
Dla porównania, dokładnie 84 kg waży plazma Panasonica 65PV500, czyli 65" plazma waży tyle samo co mój "mały" Philips.

Co do OLED, to chyba chodziło Ci o SED, bo OLED w takich rozmiarach nie istnieje i chyba nigdy nie powstanie.
OLED nadaje się na razie tylko jako małe wyświetlacze do telefonów, aparatów cyfrowych.
Jedyny prototyp telewizora OLED wyprodukował Samsung i TV miał "tylko" 40 cali.
Co do SED, to Toshiba twierdzi, że premiera będzie miała miejsce w lipcu 2007 i TV będzie miał 55".

Po co piszesz takie pierdoły? A ludzie to czytają i biorą za pewnik. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Info o wadze duzych plazm mozna wyczytac w info pojawiajacych sie na roznych witrynach. Pamietam ze chodzilo o rozmiar 64" , choc oczywiscie glowy nie dam ze nie o 100" - ale bardzo malo prawdopodobne bo news dotyczyl modelu dostepnego w produkcji seryjnej.

Nie chodzilo mi o SED bo SED w postaci tapety na sciane nigdy nie powstanie. W koncu to technologia barrdziej podobna do CRT niz do LED.

Bardzo odwazne jest zakladanie dzisiaj , ze postep technologiczny nie poradzi sobie z ograniczeniami na wielkosc , z jakimi mamy dzis do czynienia przy produkcji matrycy oled.

Jesli powiesz , ze ciezka plazme 64" mozna miec juz teraz a tapete oled niewiadomo kiedy - racja - ale biorac pod uwage cene plazmy , taki rozmiar tez do naszych domow trafi nie wiadomo kiedy jesli cena spadnie do kwoty , ktora rozsadnie mozna za wyswietlacz zaplacic.

Czy "pierdoly" to wulgaryzm ? Jesli w polemice masz zamiar uzywac wulgaryzmow to nie licz na moj udzial ! Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' date='27.09.2006, 09:08 ']Info o wadze duzych plazm mozna wyczytac w info pojawiajacych sie na roznych witrynach. Pamietam ze chodzilo o rozmiar 64" , choc oczywiscie glowy nie dam ze nie o 100" - ale bardzo malo prawdopodobne bo news dotyczyl modelu dostepnego w produkcji seryjnej.
[right][post="12120"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Przeczytaj uważnie swój poprzedni post, w którym każesz producentom pukać się w głowę. Wystarczyło wejść na stronę Panasonica, Pioneera, LG, żeby zobaczyć ile ważą plazmy w rozmiarze > 60", zamiast pisać takie bzdury.

[quote name='Tom0000' date='27.09.2006, 09:08 ']Nie chodzilo mi o SED bo SED w postaci tapety na sciane nigdy nie powstanie. W koncu to technologia barrdziej podobna do CRT niz do LED.

Bardzo odwazne jest zakladanie dzisiaj , ze postep technologiczny nie poradzi sobie z ograniczeniami na wielkosc , z jakimi mamy dzis do czynienia przy produkcji matrycy oled.
[right][post="12120"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Czy pracujesz w Kodaku lub Canonie, że wiesz więcej niż to, co podają ogólnie dostępne źródła?
Problemem OLED obecnie jest krótki czas żywotności (ok. 6000 godzin), telewizor z matrycą OLED powstał jedynie w Samsungu i miał 40 cali. Zdjęcia i opis prototypu były w wielu pisamach o Video, ale w przeciwieństwie do SED, Samsung nie odważył się pokazać TV OLED na IFIE.
A jeśli wiesz coś więcej niż my wszyscy to podziel się proszę tą wiedzą podając źródło.

[quote name='Tom0000' date='27.09.2006, 09:08 ']Jesli powiesz , ze ciezka plazme 64" mozna miec juz teraz a tapete oled niewiadomo kiedy - racja - ale biorac pod uwage cene plazmy , taki rozmiar tez do naszych domow trafi nie wiadomo kiedy jesli cena spadnie do kwoty , ktora rozsadnie mozna za wyswietlacz zaplacic.
[right][post="12120"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Plazma w takich rozmiarach waży mniej więcej tyle samo, co LCD w takim rozmiarze i kosztuje tyle samo co LCD w takim rozmiarze, a jest o wiele lżejsza, niż znacznie mniejsze ale największe dostępne niedawno CRT firmy Thomson 37 cali (90 kg), czy Loewe Aconda 40 cali (ponad 100 kg).
Choć płaskie ekrany ponad 60 calowe są duże, to zajmują wielokrotnie mniej miejsca od cytowanych CRT i bez problemu zmieszczą się nawet w pokoju o wymiarach 3x2 m (nie mówiąc o dowolnym salonie nawet w gierkowym bloku z wielkiej płyty).
Chodzi mi o to, że w Twoim sarkastycznym i kpiarskim poście o dużych plazmach i deweloperach zupełnie się mijasz z rzeczywistością.
A np. Samsung właśnie na przekór Tobie wypuszcza 4 plazmy FullHD o wymiarach 50, 58, 70 i 82 cale. Myślisz, że robią to dla zabawy?
I gwarantuję Ci, że będą bardzo dobrze konkurować z "maluchami" 46 calowymi.

[quote name='Tom0000' date='27.09.2006, 09:08 ']Czy "pierdoly" to wulgaryzm ? Jesli w polemice masz zamiar uzywac wulgaryzmow to nie licz na moj udzial !
[right][post="12120"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Pierdoły = bzdury, nikt tutaj nie przeklina.
Polemika na luzie zawsze mile widziana, o ile nie pisze się bzdur po prostu.
Wybacz, ale tamten Twój post po prostu był bzdurny, każdemu się zdarza, mi też.
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co jest ta bzdura? Waga jaka podalem ? Moze jednni producenci robia sprzet lzejszy inni ciezszy. Chyba przyznasz ze 220kg to waga dla normalnego klienta absurdalna. A jednak ktos o niej informowal.

LED na poczatku mial tez duze problemy , wiec dlaczego dziwisz sie ze raczkujacy OLED na razie nie jest gotowy ? Czemu skreslasz ta technologie ? Czy jakbysmy pisali 25 lat temu o LED to mialbys to tej technologi taki sam stosunek ? Bylby bledny.
Wprowadziles do dyskusji SED. Pewnie w przyszlosci wyprze plazmy (mam nadzieje ze nie jestes z nimi emocjonalnie zwiazany) , a oled w troche dalszej przyszlosci wyprze led.

"Czy pracujesz w Kodaku lub Canonie, że wiesz więcej niż to, co podają ogólnie dostępne źródła?"
To ja tez zapytam , skad wiesz ze oled zabrnal w slepy zaulek i zwalczenie jego obecnych wad jest niemozliwe? Chetnie poznam twoje informacje.

Edycja:
[url="http://hdtvpolska.com/Sony_olewa_plazmy_Pioneer_review_the_best-t1957.html"]http://hdtvpolska.com/Sony_olewa_plazmy_Pi...best-t1957.html[/url]
Juz wiem z czego wynika twoje podejscie do tego tematu. Nadepnalem na odcisk. Wybacz juz nie bede. Jestes ostatnia osoba , ktora pozwoli cos zlego powiedziec o plazmach, tak wiec zamykam temat. Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' date='28.09.2006, 09:24 ']To co jest ta bzdura? Waga jaka podalem ? Moze jednni producenci robia sprzet lzejszy inni ciezszy. Chyba przyznasz ze 220kg to waga dla normalnego klienta absurdalna. A jednak ktos o niej informowal.

Edycja:
[url="http://hdtvpolska.com/Sony_olewa_plazmy_Pioneer_review_the_best-t1957.html"]http://hdtvpolska.com/Sony_olewa_plazmy_Pi...best-t1957.html[/url]
Juz wiem z czego wynika twoje podejscie do tego tematu.  Nadepnalem na odcisk. Wybacz juz nie bede. Jestes ostatnia osoba , ktora pozwoli cos zlego powiedziec o plazmach, tak wiec zamykam temat.
[right][post="12240"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Bzdurą jest nie waga, tylko cała informacja i wnioski z niej płynące.
Jeszcze raz powtórzę, albo piszesz bzdury, albo podajesz dokładne źródło, czyli nazwę producenta i dane techniczne tej plazmy 220 kg i 60", albo info, kto, gdzie i kiedy to powiedział.
Ja też słyszałem, że gruszki rosną na wierzbie, ktoś gdzieś to pisał. Tak wygląda Twój post, powtarzasz bzdurę, a następnie wyśmiewasz producentów plazm, nie jednego, tylko wielu w liczbie mnogiej. Dlaczego tak trudno Ci przyznać, że bzdurę napisałeś, przecież sam nawet nie wiesz, skąd tą informację wziąłeś. Aha, słyszałeś.

A co ma do tego moje podejście do plazm? A jeśli dokładnie czytałeś moje posty, to wiesz, że nie ma dla mnie znaczenia rodzaj technologii, tylko jakość obrazu.
Możesz sobie wymyślać co chcesz, a ja na przekór temu co teraz napisałeś powiem: plazmy do aptek i na dworce (poza kilkoma wyjątkami) !!!
Żałuję, że w ogóle zwróciłem Ci uwagę, a Ty z tego robisz dramat, bo niby plazmę obraziłeś. A Ty po prostu kazałeś się pukać w głowę producentom plazm i przyjąłeś to, co gdzieś usłyszałeś za pewnik, nawet nie sprawdzając.
O to mi chodzi w tej polemice.
Jeśli znajdziesz tą plazmę 60" z wagą 220 kilo, to wszystko odszczekam.

A co do OLED, to też piszesz o tapecie TV OLED na ścianę, a przecież nawet nie powstał prototyp, ktoś marzył sobie, że coś takiego może będzie, ale tego nie ma.
Owszem, może kiedyś będzie, ale przecież Ty już porównałeś marzenia o tapecie OLED z rzeczywistością plazm (nawet tej 200 kilowej 103" Panasonica) i wg Ciebie lepszym rozwiązaniem jest OLED.
No pewnie, lepszym rozwiązanie jest teleportacja (np. z bajki Załoga G), niż realna podróż np. samolotem. Bo teleportacja trwa kilka sekund, a samolot leci godzinami.
Jaki sens ma porównanie marzeń z rzeczywistością w celu wyciągania wniosków co jest lepsze?
Przecież lepszy jest silnik spalinowy, który spala 2 l/100 km niż ten co spala 8.
Ale ten pierwszy nie istnieje, więc nie jest lepszy, bo go nie ma. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co inni czytelnicy boardu sadza o tej dyskusji ? Mamy zrezygnowac z prawa do marzen ? "Dreaming is free"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tom0000' date='29.09.2006, 07:49 ']A co inni czytelnicy boardu sadza o tej dyskusji ? Mamy zrezygnowac z prawa do marzen ? "Dreaming is free"
[right][post="12314"][/post][/right][/quote]


Cieszę się, że już atmosfera się rozluźniła, bo bałem się, że jak Kaczory, będziesz szedł w zaparte......
Marzenia są piękne, bo w marzeniach zawsze wszystko jest lepsze od rzeczywistości. Nie rezygnujmy więc z prawa do marzeń, nie, nie !!!

A ja sobie myślę, że można było napisać od razu: sorry, palnąłem głupstwo o tych plazmach. I skończylibyśmy jałową dyskusję.

Przyznam Ci na koniec rację co do jednego, ten "OLED tapetowy" z marzeń, to na pewno jest lepszy od wszystkich telewizorów, nie tylko plazm. :rolleyes:

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem przypadkiem na taki stary temat.

Plazm juz nie ma. Tapet OLED jeszcze nie, choc japonczycy planowali je juz w ubieglej dekadzie.

Pomyslalem ze moze wrzuce tez staroc, a noz rozbudzi wyobraznie. Zwlaszcza przeciwnikow UHD (ok. 37 sek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...