Skocz do zawartości
Pawlack

N Antena (jak to będzie z tą anteną od N)

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,
Niestety jestem trochę lajkonikiem, a chciałbym mieć wreszcie porządną jakość kanałów, a nie to, co daje Polsat. Czy moja 60cm antena po ś.p. Wizji, używana później dla Cyfry, a teraz Polsatu wystarczy do odbioru n ? Szczególnie, że mam zamiar poczekać do listopada i zaktywować wersję z twardym dyskiem. Czy też będę musiał nabyć nową, większą antenę z dwoma konwerterami ? Ile to może kosztować ?

I drugie pytanie: Czy to ich skalowanie sygnału SD do HD (na tym to już się kompletnie nie znam) co ma nam dać w efekcie 1080i będzie ok na telewizorze Full HD 1080p ? Bo rozumiem, że i na HD Ready będzie TO widać, ale jeśli mam wybór i mogę kupić Full HD, to chyba warto ? I czy 1080p będzie ok dla n ?

Wielkie dzięki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pawlack' date='25.09.2006, 09:40 ']Moi drodzy,
Niestety jestem trochę lajkonikiem, a chciałbym mieć wreszcie porządną jakość kanałów, a nie to, co daje Polsat. Czy moja 60cm antena po ś.p. Wizji, używana później dla Cyfry, a teraz Polsatu wystarczy do odbioru n ? Szczególnie, że mam zamiar poczekać do listopada i zaktywować wersję z twardym dyskiem. Czy też będę musiał nabyć nową, większą antenę z dwoma konwerterami ? Ile to może kosztować ?

I drugie pytanie: Czy to ich skalowanie sygnału SD do HD (na tym to już się kompletnie nie znam) co ma nam dać w efekcie 1080i będzie ok na telewizorze Full HD 1080p ? Bo rozumiem, że i na HD Ready będzie TO widać, ale jeśli mam wybór i mogę kupić Full HD, to chyba warto ? I czy 1080p będzie ok dla n ?

Wielkie dzięki

Paweł
[right][post="11796"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

[1] Anteny po Cyfrze, Polsacie, Wizji będą okej. Ten sam kierunek. 60cm a do dekodera PVR i VOD trochę wieksza (zapewne 90cm)

[2]Pewnie, że na FULL będzie jeszcze lepiej. Full HD są dedykowane do platformy N ; ) wiadomo telewizor 1080 i N 1080 = ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego wszedzie czytam ze do PVR i VOD antena mialaby byc wieksza? Czyzby ITI mialo do tych uslug zakupic dodatkowy transponder z innego satelity na pozycji 13E o znacznie slabszym sygnale nad Polska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' date='25.09.2006, 10:39 ']Dlaczego wszedzie czytam ze do PVR i VOD antena mialaby byc wieksza? Czyzby ITI mialo do tych uslug zakupic dodatkowy transponder z innego satelity na pozycji 13E o znacznie slabszym sygnale nad Polska ?
[right][post="11817"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


To takie zabezpieczenie ze strony nadawcy, że nie będzie reklamacji, że nie można ściągnąć filmu z VOD, bo kiepska pogoda i antena za mała.

Zawsze lepiej jest, jak antena jest większa, 90 cm to znacznie lepszy zysk (w dB poziomu sygnału (?)) niż na antence 60 cm.
Ja mam 60 cm do Polsatu i jak tylko jest burza, albo śnieżyca, to bye, bye satelita i człowieka szlag trafia.
Teraz zamierzam zamontować 90, o najlepszym zysku, czytaj sygnale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 115cm multifocus triaxa i jak jest duza buza to tez potrafi sygnal zniknac.
Nie ma problemow w przypadku zwyklych deszczy czy sniezyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='25.09.2006, 11:54 '][1] Anteny po Cyfrze, Polsacie, Wizji będą okej. Ten sam kierunek. 60cm a do dekodera PVR i VOD trochę wieksza (zapewne 90cm)

[2]Pewnie, że na FULL będzie jeszcze lepiej. Full HD są dedykowane do platformy N ; ) wiadomo telewizor 1080 i N 1080 = ideał.
[right][post="11807"][/post][/right][/quote]


To znaczy, ze jesli chce drozszego boxa, bede musial tez kupic wieksza antene. I chetnie, bo mnie tez denerwuja przerwy w razie jakiegokolwiek deszczu,

czy bede potrzebowal puscic dwa przewody ? Pytam, bo w scianie mam obecnie miejsce na tylko jeden..... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mimo ze narazie zaopatrze sie w dekoder bez dysku tez zechce wiekszą antene. Mam nadzieje ze bedzie mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi wielkosciami anten to roznie bywa. Juz kiedys chyba pislalem o tym, ze w przypadku odbioru sygnalu satelitarnego maja wplyw: antena, konwerter, glowica tunera, pokrycie wiazka z satelity.
Czesto bywa tak, ze nawet 100 cm antena nie wystarczy jak jest wieksza ulewa, burza lub sniezyca.
Dla świętego spokoju najlepiej walnąć sobie taką 300 cm :-))
Tylko który balkon albo dach takie cos utrzyma w ryzach

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie !! z rozmiarem anten spokojnie !! już pisałem na którymś z forum że miałem problem po raz pierwszy z CYFRĄ + gdy powstawała i dostałem od nich antene z dekoderem !! ( antena 60 cm ) podczas burzy , śnieżycy to była tragedia ! trzaski , kwiki , brak obrazu ! Gdy po dwóch latach wypowiedziałem umowe i przeszedłem do Polsatu ( antena została , nie zdawałem , była już na własność ) problem pozostał ale jak by mniejszy ! Po pewnym okresie zmieniłem dekoder Polsatu ( z czarnego , nie pamietam nazwy ) na ECHOSTAR 606problem znikł jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki !! Tak wiec ja mam opinie że to głównie leży po stronie jakości dekodera !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wiesław-a

Czytaj to co pisze w postach powyzej.
Napisalem, ze problem jest złożony i zależy od wielu parametrów. To taki Matrix :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
N będzie w DVB-S2. DVB-S2=silniejszy sygnał=mniejsza antena potrzebna do odbioru. Ot i cała prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja ma ciut inny problem, otoz mam antene z 1 konwerterem na HotBirda i Astre. Czy bede musial wymieniac konwerter na Twin 2xHotbird czy moge miec ten ktory mam w przypadku VOD? Przeciez filmy i tak beda sie ciagly w nocy. Jak to bedzie wygladalo od strony tech. czy tuner "N" bedzie mial w setupie ze z konkretnego wyjscia ciagnie VOD i koniec czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko. Aktualnie kazdy liczy tylko pieniazki, dlatego DVB-S2

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maro,

Nie wiem jak to chca rozwiazac, ale wg mnie to ty decydujesz ktora glowica ciagnie VOD. Jesli soft bedzie pozwalal na ustawienie, ktore wejscie LNB ma byc dedykowane dla VOD to nie widze koniecznosci zmiany konwertera. Ale sa to tylko moje czysto teoretyczne przypuszczenia. Jak bede mial tuner w reku to moge ci powiedziec cos wiecej, ale narazie kiszka.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' date='25.09.2006, 12:50 ']N będzie w DVB-S2. DVB-S2=silniejszy sygnał=mniejsza antena potrzebna do odbioru. Ot i cała prawda.
[right][post="11844"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Pewnie bylaby to prawda gdyby stosowali modulacje qpsk, ale stosuja 8psk przez co wymagania co do jakosci sygnalu sa wyzsze. Jesli kiedys beda chcieli oszczedzic na pasmie i zastosuja 16 albo 32 psk to bedzie jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jak zawsze opiera sie o kase. Minimum kosztow maksimum zyskow. Po drodze MOŻE znajdzie się KLIENT oczekujący jakości. :-)


Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' date='25.09.2006, 14:00 ']Pewnie bylaby to prawda gdyby stosowali modulacje qpsk, ale stosuja 8psk przez co wymagania co do jakosci sygnalu sa wyzsze. Jesli kiedys beda chcieli oszczedzic na pasmie i zastosuja 16 albo 32 psk to bedzie jeszcze gorzej.
[right][post="11852"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Widzisz, cały wic polega na tym, że w DVB-S2 można płynnie zmieniać sposób demodulacji( a nie modulacji) w zależności od pogody tak by w pełni wykorzystać transponder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda, ale jak to zrobic jesli prawie nigdy pogoda na calym obszarze odbioru nie jest jednakowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam panowie, zalezy jakie macie kable i jakie konwertery oraz jakie antenki. Ja mam u siebie teraz talerz po wizji, a na nim 2 twiny Golden Interstar 0,3dB (swego czasu najlepsze konwertery, nie wiem jak teraz) i pieknie mi to smiga z Fergusonem, Dreamboxem oraz DBOX2. A niedlugo bedzie smigac z Dremboxem i NBOXem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie tylko czas na zmiane platformy ale i kabli konwertera i czaszy, mam jeszcze stara czasze z poczatku lat 90-tych(120cm) co takie 3 patyki do sordka sie schodzily ,kable tez stare, w ogole byl problem z zamontowaniem na ta antene nowego konwertra ale sposobami domowymi sie udalo :D , teraz w planie mam antene toroidalna a ze mieszkam na wschodzie(Bialystok) wiec bedzie ta T90 ,konwerter quad jeden kabel do cyfry , 2 kable do nboxa i jedno miejsce wolne na przyszlosc, kable ctf113,za jakis czas kolejne konwertery na inne satki do przyszlego dm 8k, mysle ze na 10lat antena powinna styknac? :)tylko co x lat wymieni sie konwertery jak zaszwankuja albo kable, w sumie wisza u mnie na domie 2 anteny , ta stara i 60cm od cyfry , troche to brzydko wyglada , pozbede sie obu i powiesze jedna ladna toroidalna. iloscia kabli sie nie przejmuje bo anteny sa zamocowane zaraz pod dachem na scianie i kable zaraz wchodza pod poddasze a w domu wszystko ladnie pochowane ,wiec nawet moze byc i 10kabli od anteny. uzywam dwoch anten bo jedna idzie do salonu gdzie wszyscy ogladaja a druga do sypialni, co przedmowcy pisali odnosnie pixelozy jak deszcz pada to jedynie te zjawisko zuwazylem na tej 60cm+ pionek 1430 , na tej 120cm+pionek 1530 kompletnie nic czy deszcz czy snieg.

jezeli ktos ma jakies sugestie odnosnie tej anteny toroidalnej bardzo prosze , moze to jest w ogole zly wybor choc wg mnie chyba jak dla mnie najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zwyklej antenie ofsetowej mozesz odbierac 28E-13E albo 19E-1W . Tak wiec toroidalna na jedna pozycje satelitarna to przerost formy nad trescia.

Dobre wykorzystanie tego co chesz kupic to szereg konwerterow od 28E do 30W - co jest mozliwe do osiagniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! mój sąsiad rozwiązał sobie problemy z odbiorem w czasie burz i śnieżyc w prosty sposób. Zamontował sobie mały daszek nad anteną i od tego czasu problem nie istnieje;)
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie będę chciał wziąść n-boxa z twardym dyskiem, mam jeszcze Dreamboxa i antenę 100 Triax z 4 konwerterami, zastanawiam się co zrobić, czy kupić konwerter Quad
[url="http://www.allegro.pl/item129381477_konwerter_triax_quad_0_3_db_okazja_od_ss_najtaniej.html"]http://www.allegro.pl/item129381477_konwer..._najtaniej.html[/url]
czy też wykorzystać swoją starą 90(najgorzej, że trochę zardzewiałą) i wykorzystać konwerter Twin, który ma być podobno w cenie aktywacji n-boxa, czy wziąść propowaną antenę za 50 zł, tylko najgorzej jak będzie przymusowy montaż i będę jeszcze musiał płacić monterowi, a znowu wchodzić w listopadzie na dach to trochę ryzykowne. Co panowie doradzicie, chciałbym n-boxa mieć podłączonego do anteny o jak najlepszych parametrach.Tak wogóle , czy są konwertery do, których można podłączyć 3 źródła bez użycia multiswicha, jeśli tak to jak się nazywają? Edytowane przez darekrocznik71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tom0000' date='25.09.2006, 14:39 ']Ja mam 115cm multifocus triaxa i jak jest duza buza to tez potrafi sygnal zniknac.
Nie ma problemow w przypadku zwyklych deszczy czy sniezyc.
[right][post="11822"][/post][/right][/quote]

He, he,
dlatego ja mam "starą" 1,5 m parabolę z pozycjonerem i mam w nosie pogodę. No chyba, że mi do anteny ćwierć tony sniego napada :D .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='11807' date='25.09.2006, 11:54 '][1] Anteny po Cyfrze, Polsacie, Wizji będą okej. Ten sam kierunek. 60cm a do dekodera PVR i VOD trochę wieksza (zapewne 90cm)[/quote]
Czy do konwertera twin potrzeba z definicji większej anteny? Tzn. czy jeżeli jest działająca instalacja poprawnie odbierająca jakiś tam sygnał to po zamianie konwertera na twin może się okazać że jakość tego sygnału się pogorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...