Skocz do zawartości
Gmeru

Avatar 3D - Fajny? Przełom? Pocahontas? Rewolucja w kinie? Pokaz 3D? Ankieta

Avatar 3D - Fajny? Przełom? Pocahontas? Rewolucja w kinie? Pokaz 3D?  

157 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Avatar 3D - Fajny? Przełom? Pocahontas? Rewolucja w kinie? Pokaz 3D?

    • Rewolucja/Rewelacja zarówno pod względem wykonania jak i fabuły
      64
    • Wykonanie super ale sam film bez spodziewanej rewelacji.
      77
    • Fabuła z Pocahontas: i to ma być ta rewelacja?
      5
    • Nie oglądam filmów SF
      2
    • Przeraklamowny, Watykan ma rację XD
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Na forum panuje dość spora dyskusja na temat Avatara ( Avatar 3D KLIK ) . Jej poziom zrobił się dość szczegółowy ale mimo wszystko jest też dyskusja na temat samego filmu a nie tylko technologii. A ponieważ opinie są różne i jest ciekawie :) to zgodnie z oczekiwaniami zrobiłem ankietę. To do dzieła! ;)

avatarposter.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykonanie super ale sam film bez spodziewanej rewelacji.

I to jest trafna opcja :) Film oprócz przełomowej oprawy nie wnosi nic - ok jest świetna gra aktorów, ale to nie zmienia beznadziejnego scenariusza. Rzeczywiście przyrównując go do Pocahontas można powiedzieć, że to to samo. jednak nie można ujmować za świat przez niego wykreowany. Bo jest naprawdę piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć , że ankieta "jest tendencyjna" :) i wiem nawet dlaczego , znając opinię o filmie jej autora ;)

Cztery z pięciu opcji są w swoim ogólnym odbiorze negatywne, a pozytyna opinia jest z rodzaju ekstremalnych, żadnych odcieni szarości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Gmeru czy da sie podpiąć ankiete od strony technicznej , chodzi mi o to że chciałem iść do kina w Katowicach na Avatara i mam problem z wyborem kina, może osoby które były w kilku kinach moga się wypowiedzieć

1. 2D (jakość analogowa) w Cinema City

2. 3D (jakość cyfrowa) w Cinema City

3. 3D (jakość analogowa) w Imax

Boje sie tylko że osoby które były tylko w jednym kinie mogą zaciemnić wynik :)

na fimweb znalezałem post uzytkownika: piterkop któy fajnie opisał róznice (oczywiście subiektywnie)

...jestem po seansie w CC. Wcześniejsze przewidywania okazały się słuszne. Obraz jest wyraźniejszy, nie jest 'sztucznie' powiększany, jak ma to miejsce w IMAXie. Jednak jest odrobinę ciemniejszy i oczywiście trochę mniejszy niż w IMAXie. Oczy w ogóle nie bolą (przynajmniej mnie). Natomiast napisy zrobione są o wiele(!) lepiej niż 'imaksowe'. Ostre, nic a nic nie rozmazane (rozmazane są, ale po zdjęciu okularów).

Co do dźwięku - jakiejś znacznej różnicy nie odnotowałem, nie wiem czy w ogóle jakaś jest.

Podsumowując, ciężko stwierdzić gdzie lepiej... . W CC złotówkę taniej;] Może jednak skłaniałbym się ku CC właśnie, ze względu na lepszą jakość obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest "sztucznie powiększany" obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dwa razy w różnych kinach w różnych salach , właśnie w Cinema City i jestem totalnie zawiedziony jakością obrazu (ciemno), wielkością okularów (miniaturki i zawsze z zaciekami), oraz brakiem powszechnie widzianych efektów 3D latających przed oczami (raz siedziałem w 8 rzędzie, raz w 5) - dla mnie to kino poprostu zwaliło ten film , byłem na innych projekcjach 3D w CinemaCity i wyglądało to o niebo lepiej.

Cóż trzeba iść do IMAXA.

a co do ankiety to moim zdaniem bedzie nie miarodajna - bede na tym filmie 3razy bo podoba mi się wykreowany świat , ale co do oceny wacham sie pomiedzy 2, a trzecia opcja od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie brakuje opcji o przereklamowaniu,ale bez mieszania w to Watykanu...Film b. dobry pod względem technicznym,ale z tą rewolucją to bym nie przesadzał.Pewnie jest więcej takich osób jak ja-czytając przed premierą o tym filmie spodziewałem się chyba zbyt dużo i z kina wyszedłem troszkę zawiedziony...Takze ja głosuję ...chociaż opcja: "Wykonanie super ale sam film bez spodziewanej rewelacji" może pasowań do moich odczuć.Pozdrawiam cieplutko,czekając ciągle na rewolucje w kinie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby przereklamowany - gdzie niby ta nachalna raklama? W tv żadnego spota nie widziałem (być może był ale to normalka), na mieście żadnych plakatów nie widzę, recenzje czy artykuły, które można znaleść uczciwie stawiają sprawę co do fabuły. Więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania są tendencyjne :)

Gdyby rozbic punktacje na 3 odrębne kategorie scenariusz, realizacja, i ocena 3D, to moze zbliżylibyśmy sie do prawdy.A tak jest, jak napisali moi przedmówcy.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego niby przereklamowany - gdzie niby ta nachalna raklama? W tv żadnego spota nie widziałem (być może był ale to normalka), na mieście żadnych plakatów nie widzę, recenzje czy artykuły, które można znaleść uczciwie stawiają sprawę co do fabuły. Więc?

Hmmm...już kilka miesięcy przed premierą "mówiło" się o tym,że będzie to film,który będzie rewolucja,przełomem na miarę wprowadzenia telewizji kolorowej.I dlatego mój apetyt był ogromny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm...już kilka miesięcy przed premierą "mówiło" się o tym,że będzie to film,który będzie rewolucja,przełomem na miarę wprowadzenia telewizji kolorowej.I dlatego mój apetyt był ogromny...

A nie jest to rewelacja/przełom ? Podaj inny tytuł w 3D z takimi efektami . Nie mówię tu o fabule .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze wreszcie udac sie na ten film.

Dotad tylko bajki w 3D i przyrodnicze ogladalem wiec zobacze czy faktycznie az taka roznica powalajaca na kolana.

Troche tego w 3D juz przemaglowalem. Wersja analog i digital.

Czy ci ktorzy tutaj glosuja mieli wczesniej stycznosc z 3D w akcji, czy tez jest to ich pierwsza projekcja w tej technologii, ile wczesniej pozycji w 3D wczesniej widzieli ??. To wazne i uwazam Gmeru, ze taka ankieta powinna byc troche dluzsza zeby ocenic rzetelnie. To sa podstawy badan operacyjnych, ktore opisuja jak budowac ankiete (ach to wypaczenie zawodowe), Jak wiesz niezly szum medialny byl wokol tego filmu podobnie jak przy innych realizacjach rezysera tegoz dziela.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>To sa podstawy badan operacyjnych, ktore opisuja jak budowac ankiete

o to to , aby ankieta to jakby drzewo decyzyjne ile masz lat, ile zarabiasz , ....

i w końcu pytania techniczne weryfikujące czy dana osoba na prawde była na filmie czyli

czy w 50 minucie przy wybuchu w powietrze wyleciały dwie beczki czy cztery i czy były pomalowane jednolitym kolorem czy matówka czy srebrzanką

ale co to za wyniki by były

Edytowane przez darek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem dwa razy w różnych kinach w różnych salach , właśnie w Cinema City i jestem totalnie zawiedziony jakością obrazu (ciemno), wielkością okularów (miniaturki i zawsze z zaciekami), oraz brakiem powszechnie widzianych efektów 3D latających przed oczami (raz siedziałem w 8 rzędzie, raz w 5) - dla mnie to kino poprostu zwaliło ten film , byłem na innych projekcjach 3D w CinemaCity i wyglądało to o niebo lepiej.

Cóż trzeba iść do IMAXA.

a co do ankiety to moim zdaniem bedzie nie miarodajna - bede na tym filmie 3razy bo podoba mi się wykreowany świat , ale co do oceny wacham sie pomiedzy 2, a trzecia opcja od góry.

Na latajace ptaszki przed oczami to musisz isc do imaxa ale na inny film, np podwodny swiat albo podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym tylko zauważyć , że ankieta "jest tendencyjna" :) i wiem nawet dlaczego , znając opinię o filmie jej autora :unsure:

Cztery z pięciu opcji są w swoim ogólnym odbiorze negatywne, a pozytyna opinia jest z rodzaju ekstremalnych, żadnych odcieni szarości...

Ja się podpisuję. Dałem max pozytywa bo niestety innego nie było. Chciałby też dodać że np. "Gość Niedzielny zarzuca" że to kalka pomysłów z innych produkcji i że wszystko to już było tylko teraz jest w ładniejszym wykonaniu. To ja się zapytam przekornie czego jeszcze nie było? Ciężko wymyślic coś oryginalnego czego jeszcze "nie było". Jednak stary pomysł ubrany w nowe szaty też może się podobać. Ostatnim pomysłem jest filmowanie akcji z poziomu oczu i wiedzy bohatera ale, to też chyba tylko nowy środek artystyczny a nie scenariusz. Kolejny zarzut "Gościa" to to że to woda na młyn tych wstrętnych ekologów. Widocznei gość uważa że ziemia to taka beczka bez dna i będzie karmić bez końca nie tylko 10 mld ale może i 100 mld ludzi. Ups zapomniałem o dniu sądu (Terminator widocznie bliższy jest "Gościowi"), po co więc zamartwiać się o przyszłość.

oraz brakiem powszechnie widzianych efektów 3D latających przed oczami (raz siedziałem w 8 rzędzie, raz w 5) - dla mnie to kino poprostu zwaliło ten film , byłem na innych projekcjach 3D w CinemaCity i wyglądało to o niebo lepiej.

Cóż trzeba iść do IMAXA.

Muszę cie zmartwić ale z tego co czytałem to wynika że ten film został tak nakręcowny i jest to celowy zabieg aby skupiać uwagi widza na wylatujących z ekranu przedmiotach ale pokazać głębię cyfrowego krajobrazu Pandory. To nie to samo co "Podróż do wnętrza ziemi 3D" czy takie obrazy jak podał Jax, gdzie można iść na film dla samego biegającego Dinozaura.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Odeonie w Londynie ponieważ nie było już wolnych miejsc w Imaxie i muszę powiedzieć, że było naprawdę super - popełniłem tylko błąd ponieważ ekran był duużo mniejszy niż w Imaxie stąd powinienem usiąść w 4-5 rzędzie a nie w 12-tym. Szkoda psuć sobie zabawę i iść na normalny seans 2D.

Efekty są rewelacyjne!!, naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem. Fabuła?? Jak dla mnie naprawdę spoko i słowa, że ten film nic nie wnosi są bezpodstawne. A co on niby ma wnosić? Jak będę chciał sobie obejrzeć coś super ambitnego to kupię bilet na Woody'ego Allena czy innego Zanussiego.

już kilka miesięcy przed premierą "mówiło" się o tym,że będzie to film,który będzie rewolucja,przełomem na miarę wprowadzenia telewizji kolorowej.I dlatego mój apetyt był ogromny...

Jak się nie umię czytać ze zrozumieniem to póżniej wychodzą takie kwiatki - a gdzie jest napisane, że również pod wzglądem fabuły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko GENIALNE i PRZEŁOMOWE filmy potrafią zapędzić do kina prawie cały świat, czy to się komuś podoba czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko GENIALNE i PRZEŁOMOWE filmy potrafią zapędzić do kina prawie cały świat, czy to się komuś podoba czy nie.

A gdzie tam, połowa All-Time Box Office czyli największych kinowych hitów w historii to filmy animowane dla dzieci, a i w drugiej połowie pełno Spidermanów, Piratów z Karaibów i Transformersów. Ludzie do kina chodzą po to by czymś zająć dzieciaki przez dwie godziny albo dostarczyć sobie nieskomplikowanej rozrywki, a nie na filmy GENIALNE i PRZEŁOMOWE. Chociaż takie na szczęście również się trafiają, choć rzadko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie umię czytać ze zrozumieniem to póżniej wychodzą takie kwiatki - a gdzie jest napisane, że również pod wzglądem fabuły??

Jak się nie umie czytać...itd.A możesz mi pokazać w moich postach gdzie ja cokolwiek napisałem o fabule tego filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcześniej dotyczy ostatniego posta maniujordana23....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie wróciłem z kina (Złote Tarasy - Dolby 3D) i na gorąco wziałem udział w ankiecie. Jak dla mnie Avatar jest rewolucyjny, widziałem kilka filmów przyrodniczych w IMAX3D oraz bajki w Dolby3D ale one wszystkie trwały max 90 min. Tutaj mamy prawie 3 godziny uczty dla oczu i uszu która to idealnie wpisuje się w stwierdzenie "magia kina". Nie pamiętam żebym oglądał wcześniej film który przez 3 godziny zabiera mnie do całkiem innego świata z którego nie chce "wychodzić" i po zakończeniu seansu "chce jeszcze". Jest to baśń która zachwyca wykonaniem i wcale nie najgorszą fabułą.

Nie wiem jak się ogląda wersje 2D ale podejrzewał że jest podobnie jak z produktami czekoladopodobnymi z PRL :)

Polecam wersje 3D która momentami (jest kilka scen perełek) zapiera dech.

Czekam na wydanie BluRay ale bez 3D to nie bedzie to samo :)

A, i jeszcze jedno, jest to jeden z nielicznych filmów na który mam ochote pójść drugi raz do kina :)

I już zupełnie na koniec, trailer i teaser który jest w kinach i internecie nie oddaje nawet procenta "magii" która jest podczas oglądania pełnej wersji. Najlepszą reklamą dla tego filmu jest to ile ludzi już ten film widziało.

Pozdrawiam,

FoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zdania mocno podzielone. Tak jak sądziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i zdania mocno podzielone. Tak jak sądziłem.

Może i podzielone ale jednak zdecydowana przewaga pozytywnych głosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przełom to nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...