Skocz do zawartości
krisit

tvix hd m 6600

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wina napisów (raczej),chociaż się zdarza że napisy w sieci są pisząc kolokwialnie "skopane" wina leży w kodekach na kompie konkretnie po stronie środowiska Vobsuba i kodeka odpwiadającego za synchronizację napisów. To w temacie tego co pisał niżej kolega iż napisy mu śmigają w trzy minuty.Pomysł z konkretnym releasem jest jak najbardziej uzasadniony bo jest jeszcze kwestia w jaki sposób zasysasz te napisy tzn automatycznie wyszukujesz czy ręcznie. Byłoby dobrze gdyby np mobor podesłał konkretne napisy do konkretnego filmu zassaj sobie i wtedy sprawdź , a jeszcze lepiej gdybyś zrobił to poprzez innego kompa. Bedziesz miał pewność czy wina leży po stronie urządzenia czy Twojego komputera ( kodowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejna osoba dołączyła do nas . Mobor więc ja już nie wiem skąd Ty masz ten sprzet. Nikt nie napisał poza toba ze 6600N działą z polskimi napisami ???

a ja to gips??? tvix 6600N kupiony we Wloszech ustawiony jezyk Angielski czyta polskie znaki bez problemu jedyny problem z napisami to taki ze na 10 zrobionych dwa trzy przelatuja reszta smiga bez problemu i jak na razie nikt mi nie wyjasnil dlaczego tak sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo w waszych egzemplarzach uruchamia się tvix. U mnie od momentu włączenia do momentu pojawienia się menu ok. 40 sekund. Straszenie długo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy z dyskiem w srodku tez ok 30 do 40 sek. a bez dysku duzo szybciej. Ok wiec podejrzewam ze problem tkwi w napisach a nie naszym sprzecie. Mobor dzis chyba spi caly dzien :( bo wcale nic nie pisze hehe .Trzeba bedzie sciagnac jakies napisy ktore u Mobora dzialaja i my sprawdzimy jak bedzie ok to proste ze chodzi o napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor nie kima tylko ma inny zgryz z 6600 Mobor dziś walczył w innych wątkach /a nawet forach oraz mailowo z dystrybutorem/ z dostępem do dysku USB podpiętego do Tvixa za posrednictwem LAN

Po niezlicznych próbach i podchodach oswiadczam że sposobu na dotarcie do dysku od strony LAN nie ma

Czemu to ma służyć ? Wrzucaniu filmów na drugi dysk bez konieczności przepinania kabli, jedynie za posrednictwem istniejącego połączenia LAN

Nie udało się nawet poprzez FTP pomimo iż jak donosili inni userzy- w modelu 6500 takie czary były mozliwe

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well done Mobor widze ze sie nie opierdzielasz hehe. Mam do Ciebie prosbe mozesz powiedziec mi w ustawieniach tvixa w msi jaki masz region ustawiony 1,2 czy 3 ? I z tymi napisami jak moge jakies od Ciebie podciagnac na probe :angry:

Jeszcze jedno zaczynam lapac dola ze to nie bylo warte tej kasy ,nie wiem czy to takie moje odczucie ale bylem pewien ze skoro tyle kosztuje to nie bede mial problemu z tymi napisami a gryze sie z tym nie tylko ja :((

Edytowane przez daltimor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj watku na temat Królestwa Niebieskiego. Tam Bodex prawił o cepelnianej wersji napisów do tego filmu i sypnął linkiem do chomika

Od siebie dodam że te subtitle są OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbujcie napisów .ass lub .ssa (trzeba przekonwertować w Subtitle Workshop). Ja używam takich i wszystko jest ok(oczywiście w tvix 6500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz może nie na temat ale tez odnośnie napisów. Od znajomego mam ok 2Tb filmów zripowanych z Blu ray .Każdy film oczywiście posiada folder w którym jest od pyty innych folderów BDMV ,potem PLAYLIST , BACKUP i wkońcu w folderze STREAM jest film. Każdy z tych filmów obojętnie jaki, ma tytuł 00000.mt2s . Teraz pytanie dodająć w ten katalog napisy nawet po ang. zatytułowane też 00000.srt filmu na komputerze nie moge otworzyc używająć VLC playera a w TVIX tym bardziej nie idzie. Jak najlepiej wrzucic napisy zeby ogladac w TVix prosze o Pomoc.

Edytowane przez daltimor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ok 2Tb filmów zripowanych z Blu ray
musisz od nowa stworzyć strukture płyty bluray razem z napisami. W ten sposób jak Ty robisz, tvix nigdy nie odtworzy dodatkowych napisów. Odtworzy tylko te które już znajdują się w strukturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat przeczytałem zrobiłem wszystko w tym tsMuxter i nic Tvix nie widzi napisów po angielsku ;) jestem załamany mało ze mam problemy z polskimi napisami to chociaż myślałem ze jak wrzucę te wszystkie blu ray ripy .m2ts i do katalogu dodam napisy to pójdzie ale niestety h...j z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakas instrukcja do tego tvix'a 6600? wszystko jedno w jakim języku(aby tylko nie w kanji ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że jest tyle ze nic ciekawego sie z niej nie dowiesz

szukaj jej na stronie producenta

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no pewnie że jest tyle ze nic ciekawego sie z niej nie dowiesz
znalzałem i faktycznie jesli chodzi o ustawienia odtwarzania plików to ustawień jest mało. tvix6500 bije na głowę 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej boli brak:

- source direct /jest jego namiastka w postaci automatycznego przelaczenia na 24hz/

- brak hd audio - w tym ape

- problemy z siecia o ktorych wiesz

- podobno realtek nie rysuje tak ostro jak sigma

chip jest jednak nowy wiec moze cos sie z tego urodzi

ciekawostka

producent podaje ze realtek ma "3D capabilities"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja problem z przelatujacymi napisami rozwiazalem zmienilem program do konwertowania TXT na SRT i teraz wszystkie smigaja idealnie

zostaly mi jeszcze ikony folderow robie wszystko jak w instrukcji opisuje przerabiam na odpowiedni wymiar zmieniam w setup na ikon folder i nic...

A co do TVIXIE to calkiem nie wiem o co tam biega odpalam program i nic wiecej nie noge zrobic nic nie dziala??? jakies sugestie .

Co do odpalania TVIXA ktos wczesniej pisal ja mam 6600N z dyskiem 500g zapelniony w polowie odpala sie w jakies 25s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalzałem i faktycznie jesli chodzi o ustawienia odtwarzania plików to ustawień jest mało. tvix6500 bije na głowę 6600.

Zgadzam sie z Toba w 100 procentach znajomy ma 6500 i jest w szoku jak mu mowie jakie ja mam jazdy z moim 6600N. Miejmy nadzieje ze nowy soft rozwiaze wiele problemow. Dalej nikt mi nie powiedzial jak moge dodac napisy srt zebym mogl ogladac m2ts z napisami w Tvixie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z Toba w 100 procentach znajomy ma 6500 i jest w szoku jak mu mowie jakie ja mam jazdy z moim 6600N. Miejmy nadzieje ze nowy soft rozwiaze wiele problemow. Dalej nikt mi nie powiedzial jak moge dodac napisy srt zebym mogl ogladac m2ts z napisami w Tvixie.

Zastanawia mnie,podsumowując te kłopty i wywody na temat funkcjonalności 6600, jak można "przepłacić" w aktualnych cenach i czasie - 200 zł wobec sprawdzonego i moim zdaniem niezawodnego 6500? ( poza początkowymi kłopotami modelu nie zapominajac że był jednak prekursorem sprzętów na tym poziomie:)Ten chipset realteka niewiele pomógł za to nieźle namieszał, sporo wywodów czytałem na MPC i głownie to narzekania.Ba znajomy również namawiał mnie na "świeższy" model 6600 ale po wstępnej,wielodniowej,nawet wielotygodniowej lekturze min.(przedewszystkim) tego forum na pewno nie zdecydowałbym się na zakup "ubogiego brata" Tvixa 6500 :)

Edytowane przez Jado?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie,podsumowując te kłopty i wywody na temat funkcjonalności 6600, jak można "przepłacić" w aktualnych cenach i czasie - 200 zł wobec sprawdzonego i moim zdaniem niezawodnego 6500? ( poza początkowymi kłopotami modelu nie zapominajac że był jednak prekursorem sprzętów na tym poziomie:)Ten chipset realteka nieweile pomógł za to nieźle namieszał, sporo wywodów czytałem na MPC i głownie to narzekania.Ba znajomy również namawiał mnie na "świeższy" model 6600 ale po wstępnej,wielodniowej,nawet wielotygodniowej lekturze min.(przedewszystkim) tego forum na pewno nie zdecydowałbym się na zakup "ubogiego rata" Tvixa 6500 :)

Teraz mi to mówisz jak juz kupiłem i nieźle sie dołuje . 6500 bije na głowe nowszy model i nikt nie powie ze nie może z jakis czas kiedy poprawia soft bedzie można powiedziec ze jest lepszy a jak na razie dla mnie to jest chłam mogłem kupic xtreamera za 500zł i byłoby to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja problem z przelatujacymi napisami rozwiazalem zmienilem program do konwertowania TXT na SRT i teraz wszystkie smigaja idealnie

napisal bys na jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...