Skocz do zawartości
krisit

tvix hd m 6600

Rekomendowane odpowiedzi

no, akurat jest to format czasowy, a nie klatkowy.

oraz jak się zmienia samą czcionkę (krój) inny typ?
wgrywasz plik z czcionkami .ttf na dysk i uruchamiasz go (tak jak bys chciał odtworzyć film)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy zassane sprawiają problemy, które w 6600 wyświetlają się bez polskich znaków (jeżeli menu tvixa jest po angielsku) a te same np. w WDTV idą okej. I najdziwniejsze jest to że na jednych (prawdopodobnie) Tvix-ach 6600 idą dobrze a na innych nie.

Proszę wszystkich użytkowników TVIX 6600 o ustawienie menu na angielski i sprawdzenie zassanych napisów jak się wyświetlają i podzielenie się informacją zwrotną.

Mobor twierdzi, że u niego jest okej? Ale przy jakim menu OSD angielskim czy czeskim? Bo jeżeli u niego jest okej przy menu angielskim to oznacza, że albo ma inny soft wgrany (ja mam ostatnią bete 1.9.4) albo inny format napisów zassanych odtwarza niż ten standardowy srt przedstawiony wcześniej przeze mnie.

Edytowane przez lesar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

txt nie czyta ale o to nie mozna miec pretensji bo to powszechnia wiadomo

Jezyk w menu mam angielski, moze ustawcie u siebie lokalizacje na PL w ustawieniach tunera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslalem ale nie mam mnie teraz w domu. Ustawie lokalizacje na PL i dam znac wszystkim I prosze tak samo jak Lesar o pomoc :rolleyes: Mobor jaki masz soft ???

Edytowane przez daltimor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow jedna wazna uwaga w ustawieniach w zakladce hdtv nie mam mozliwosci zmiany kraju pole jest niepodswietlone nie mam mozliwosci modyfikowania moge tylko zmienic strefe czasowa lokalizacja jest ustawiona na USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wow jedna wazna uwaga w ustawieniach w zakladce hdtv nie mam mozliwosci zmiany kraju pole jest niepodswietlone nie mam mozliwosci modyfikowania moge tylko zmienic strefe czasowa lokalizacja jest ustawiona na USA.

Pewnie dlatego, że nie masz w tvixie opcjonalnego tunera DVB-T.

Czy mobor masz tuner?

Edytowane przez lesar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moze ratunkiem dla nas jest podlaczenie tunera , ustawienie lokalizacji na Pl .Tylko nie widzi mi sie kupowanie specjalnie do tego tunera bo go nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie moze ratunkiem dla nas jest podlaczenie tunera , ustawienie lokalizacji na Pl .Tylko nie widzi mi sie kupowanie specjalnie do tego tunera bo go nie potrzebuje.

nie no ok 400 zł wydawać to przesada, lepiej czekać cierpliwie na nowy soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie- nie mam tunera :rolleyes:

Pamietam ze gdzies w tej okolicy w menu jest zakladka gdzie wybieramy lokalizację i tam ustawilem nasz region

Nic wiecej nie przychodzi mi do głowy

FW nie ma znaczenia bo mi czcionki działaja na kazdym sofcie ktorego uzywalem /teraz mam ostatnią bete z 31-12-2009/

stąd: http://hd6600.over-blog.fr/articles-blog.html

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz dales mi myslowke cholercia za pol godz bede w domu przegrzebie cale menu dokladnie raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i ja podpinam sie do tematu tvixa kupilem we wloszech gdyz tu mieszkam jezyk mam ustawiony na angielski i polskie znaki czyta bez problemu wiec problemem nie jest kupno poza granicami PL mam ostatni soft ale i na poprzedniku nie bylo z tym problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdzie nie pisałem że sprzet musi byc z PL ale sprzet na rozne rynki moze byc róznie lokalizowany choc - teoretycznie- te sparwe powinien załatwiac wyłacznie FW i ew settingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekcje dla tunera mam nieaktywną bo go nie posiadam ale chyba 3 zakładce od lewej /zaraz po Video i Audio/ mozna ustawić strefe w której jestesmy - i tam ustawiamy naszą lokalizacje

Poza tym warto ustawic sobie w zakaldce AuDIO - pierwsza pozycja od gory /o ile nie puszczamy dzwieku przez HDMI/ opcje CUSTOM /zaznaczyc bitsttream dla DD i DTS i analog dla AAC - tylko w ten sposob odtwarzacz bedzie odtwarzał mp3 przez Coaxial i optyk i wypuszczał natywnie FLAC, DTS i DD

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz o napisach to jak rozwiazac problem z przelatujacymi napisami tzn w pare minut przelatuje caly tekst wszystkie napisy robie tak samo i jedne ida dobrze drugie nie gdzie jest problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam wasze opinie o przelatujacych tekstach i brakach w czcionkach to czasami mysle ze mamy 2 rozne urzadzenia

Moj egzemplarz dzilala pod tym katem wysmienicie- od razu jak go po raz pierwszy podlaczylem- po pierwszej podstawowej konfiguracji - mam wersje 6600N

Mysle ze problemem wartoby sie zajac na bazie konkretnego filmowego releas'u bo inaczej daleko nie zajedziecie ze swoim problemem. Trzeba wyciagnac napisy /srt/ i wrzucic gdzies do zassania

Od siebie dodam ze czytałem o dziwacznym pliku TXT ktory totalnie rozwalał subtitle workshopa /zerowały mu się timecody/ ...a sam plik wyglądął całkowicie poprawnie od strony przygotowania... Inne pliki TXT natomiast poprawnie się konwertowały... Trzeba kombinować i szukać czasami wydawałoby sie nielogicznych przyczyn. Release filmowy z tak bezmyslnie przygotowanym plikiem SRT spowoduje że napisy przelecą w jednej chwili - bo wszystkie mają ten sam timecode/ - to taka wskazówka. Generalnie trzeba pobawic sie z programem i ..uważac na timecody i sposoby kodowania napisów /lokalizacja/ bo program BARDZO lubi siać gimelę

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak zmieniłem w subtitle workshop kodowanie na east europe i z txt zapisałem na srt i niestety nic. Jedno pytanie w ustawieniach msi mam region kod i do wyboru region 1 ,2, 3 sprawdziłem na kazdym i nie idzie. Jak Ty masz??? Teraz próbuje zassac jakies inne polskie napisy juz przerobione w srt i zobaczymy.

Nic zmiana kodów , formatu i regionu nic nie daje

Edytowane przez daltimor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam to samo, hu.. wie czemu, niektore txt leca jak glupie w 3min, mimio ze inne robie tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna osoba dołączyła do nas . Mobor więc ja już nie wiem skąd Ty masz ten sprzet. Nikt nie napisał poza toba ze 6600N działą z polskimi napisami ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos jeszcze na tym forum kto jest posiadaczem tvix m-6600n ma soft z 31.grudnia.09 angielskie menu i odtwarza polskie napisy .srt z polskimi znakami ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Mobor pytanie do Ciebie w ustawieniach msi jak trzeba podac country region ktory masz bo sa do wyboru 1,2,3 ??? dzieki

Edytowane przez daltimor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...