Skocz do zawartości
krisit

tvix hd m 6600

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcialbym sie cos wiecej dowiedziec na temat tvixa 6600 widze ze sporo sie pisze na temat poprzednika 6500 a o nowym prawie nic interesuje mnie zgrywanie materialu z kamery canon hf 200 full hd pliki avchd czy nic nie bedzie do przerobienia wgram pliki na tvixa i bedzie on czytal je bez problemu???

po drugie szukam instrukcji po polsku czy jest gdzies dostepna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chcialbym sie cos wiecej dowiedziec na temat tvixa 6600 widze ze sporo sie pisze na temat poprzednika 6500 a o nowym prawie nic interesuje mnie zgrywanie materialu z kamery canon hf 200 full hd pliki avchd czy nic nie bedzie do przerobienia wgram pliki na tvixa i bedzie on czytal je bez problemu???

po drugie szukam instrukcji po polsku czy jest gdzies dostepna???

to poczytaj o 6500... to jest to samo tylko w innej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś się koledze pomerdało

proponuję zaczać od porównania danych technicznych - wystarczy pole CHIPSET

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chcialbym sie cos wiecej dowiedziec na temat tvixa 6600 widze ze sporo sie pisze na temat poprzednika 6500 a o nowym prawie nic interesuje mnie zgrywanie materialu z kamery canon hf 200 full hd pliki avchd czy nic nie bedzie do przerobienia wgram pliki na tvixa i bedzie on czytal je bez problemu???

po drugie szukam instrukcji po polsku czy jest gdzies dostepna???

Instrukcji po polsku jeszcze nie ma, sprawdź na stronie C4i, pliki avchd chodzą na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie skopiowalem pliki z kamery do tvixa i dziala bez problemu ale jak polaczylem pliki w tsmuxer w calosc to sa problemy z odtworzeniem w tvixie jest obraz ale bardzo powoli idzie i sie tnie jak polaczyc te pliki i plynnie odtworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie skopiowalem pliki z kamery do tvixa i dziala bez problemu ale jak polaczylem pliki w tsmuxer w calosc to sa problemy z odtworzeniem w tvixie jest obraz ale bardzo powoli idzie i sie tnie jak polaczyc te pliki i plynnie odtworzyc

Nie próbowałem do tej pory łączyć w ten sposób,chociażby dlatego,że czasami trzeba coś wyciąć,wstawić etc.Zastanawiam się czy ten tsmuxer nie zmienił Ci struktury poprzez użyte kodeki w systemie do łączenia materiału ?Bądź też materiał nie połączył się prawidłowo z winy małej wydajności procesora i karty graficznej?Jutro spróbuję bo mam orginalne avchd na kamerze.Przeważnie używam bezstratnej konwersji do popularnych formatów ,nie zostawiam plików z kamery takimi jakie są w orginale,tzn bez obróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bede wdzieczny za maly test czy i u ciebie tak sie dzieje

Nie dało mi to spokoju sprawdziłem, połączyłem trzy pliki Avchd w sumie 270MB całość aplikacją o nazwie TSSpliter i film Tvix odtwarza idealnie bez zacięć itp. Tak jak podejrzewałem albo karta albo procesor, musisz wiedzieć że do tych formatów konwersji itp działań karta ma swoje wymagania i do tego dobry procesor , czasami błędem są niewłaściwie dobrane kodeki, ale to już dłuższa bajka o systemie , filtrach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do suchego łączenia plików karta graficzna nie ma nic do rzeczy- podobnież filtry itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do suchego łączenia plików karta graficzna nie ma nic do rzeczy- podobnież filtry itd

Twoja racja :angry: To pochwal się ile ripów zrobiłeś własnej produkcji,ile plików skonwertowałeś itd itd.Ułatwię Ci poziom do dyskusji podając że będzie tego z dwa tysiące pozycji osobiście przeprowadzonych konwersji materiału DVD.Chlapnąć coś żeby zaistnieć każdy mądrala w necie potrafi, pytanie dlaczego nie pomogłeś koledze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akurat masz pecha bo w temacie konwersji video siedzę od lat 12

I to zawodowo

to tyle w temacie "chlapania" bzdur

Konwersjami DVD się nie chwal bo to żaden wyczyn- szczególnie dziś. Jeżeli już się chwalimy to powiem ci że w nagrywanie DVD bawiłem się jako jedna z pierwszych osób w Polsce dzieki nagrywarce Pioneer A03 kupionej z pierwszej dostawy do Polski /przyszło wtedy bodaj raptem 5 sztuk/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no akurat masz pecha bo w temacie konwersji video siedzę od lat 12

I to zawodowo

Tak więc skoro się obnażyłeś, pytanie jaki to poziom wiedzy Twój,skoro piszesz że filtry i kodeki nie mają nic do prawidłowego łączenia plików na kompie?Nie siedzę przed kompem 12 lat nieco krócej się tym zajmuję ale kilka lat temu już nabyłem tę prostą wiedzę że żadnego materiału video nie ruszysz bez odpowiednich filtrów i kodeków i dobrej grafiki :P

I żeby Cie uświadomić materiał DVD niekoniecznie oznacza prostą konwersję do innych formatów. Nie zmienia to również prostego pytania jakie zadałem dlaczego nie pomogłeś koledze? Za to chetnie prowokujesz do swarów uważając się za experta bo TY miałeś pierwszą nagrywarkę, chwała Ci za to że byłeś pierwszy ( bynajmniej miałeś się gdzie tym pochwalić) Sednem jest pomoc w sytuacjach patowych a nie swary.Może miast prowokować spróbuj odmontować filtry z kompa ,weź pierwszy lepszy z brzegu program lub aplikację bez własnego silnika, kodeków etc. i połącz materiał na "sucho" jak to śmiesz pisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a wiec tak jak polaczylem pliki avchd z kamerki tsmuxerem plik koncowy jest M2TS i z tym sa problemy w tvixie jak polaczylem tssplitter plik koncowy w TS bez problemu odbiera wiec moral z tego laczyc z plikiem koncowym TS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc skoro się obnażyłeś, pytanie jaki to poziom wiedzy Twój,skoro piszesz że filtry i kodeki nie mają nic do prawidłowego łączenia plików na kompie?Nie siedzę przed kompem 12 lat nieco krócej się tym zajmuję ale kilka lat temu już nabyłem tę prostą wiedzę że żadnego materiału video nie ruszysz bez odpowiednich filtrów i kodeków i dobrej grafiki :P

I żeby Cie uświadomić materiał DVD niekoniecznie oznacza prostą konwersję do innych formatów. Nie zmienia to również prostego pytania jakie zadałem dlaczego nie pomogłeś koledze? Za to chetnie prowokujesz do swarów uważając się za experta bo TY miałeś pierwszą nagrywarkę, chwała Ci za to że byłeś pierwszy ( bynajmniej miałeś się gdzie tym pochwalić) Sednem jest pomoc w sytuacjach patowych a nie swary.Może miast prowokować spróbuj odmontować filtry z kompa ,weź pierwszy lepszy z brzegu program lub aplikację bez własnego silnika, kodeków etc. i połącz materiał na "sucho" jak to śmiesz pisać :)

1 - nie obnażam sie

2 - nigdzie nie pisałem że do łączenia plików video wystarczy TotalCommander

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić aby mieć polskie ogonki w 6600 oraz jak się zmienia samą czcionkę (krój) inny typ? CZy można wgrać jakieś nowe czcionki do napisów w filmach?

Edytowane przez lesar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem dzialaja ale jak zmieni sie menu na czeskie i to jest bez sensu.Ma ktos taki sam problem w 6600 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga bez problemu

Od razu dodm że nic w tej materii nie grzebalem w swoim tivx'ie - obojetnie jaki miałem soft - zawsze miałem PL czcionkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja NIGDY nie kombinuje jak kon pod górke- sprzet kupuję zawsze legalnie w PL - i jak widać na powyzszym przykłądzie- mam swiety spokój :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój 6600 kupiłem również w Polsce w Warszawie monroe.pl, a problem z językiem mam i musze mieć menu po czesku aby mieć napisy ze znakami polskimi. Wydaje mi się, że różnica może być spowodowana, że różne mamy format napisów i to może powodować. Podajcie fragmenty kodów Waszych napisów w srt i zobaczymy gdzie przyczyna. Ja napisy mam w takim formacie:

1

00:00:00,200 --> 00:00:01,600

W poprzednich odcinkach

2

00:00:01,700 --> 00:00:03,000

Nastąpiła seria pewnych wydarzeń.

3

00:00:03,100 --> 00:00:04,900

Wyglądają one na doświadczenia.

Może jakaś linijka w pierwszym kodzie zmienia wyświetlanie polskich czcionek nawet przy menu angielskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja NIGDY nie kombinuje jak kon pod górke- sprzet kupuję zawsze legalnie w PL - i jak widać na powyzszym przykłądzie- mam swiety spokój :)

Kolego Mobor nie chce tu wchodzic w dyskusje gdzie sprzet kupujesz. Kazdy kupuje tam gdzie mieszka, a ze ja jestem w UK od szesciu lat postanowailem kupic tutaj tym bardziej ze roznica w cenie jest wielka ( F250 co daje 1125zl ) . Z tego co widze nie ja jedem mam problem z Polskimi napisami , wiéc moze wspólnymi silami rozwiazemy ten problem :rolleyes:

Edytowane przez daltimor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam gdzie mieszkasz ale nie miej pretensji o to że sprzet na rynku brytyjskim nie jest specjalnie przygotowany do obsługi środkooeuropejskich jezyków

Roznica w cenie- nie wiem czy znaczna czy nie- przy odrobinie chęci mozna sprzet wyrwać i w Polsce w lepszej niż sugerowana/złodziejska cenie

Napisałem juz - mój egzemmplarz nie miał zadnych problemów z obsługą polskiej diakrytyki - OUT OF THE BOX :rolleyes:

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tylko ja i leasar mamy problem to o co idzie???? Czy jest ktos jeszcze na tym forum co ma podobny problem. Mobor a powiedz mi czy Twojk czyta .txt napisy ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swój 6600 kupiłem również w Polsce w Warszawie monroe.pl, a problem z językiem mam i musze mieć menu po czesku aby mieć napisy ze znakami polskimi. Wydaje mi się, że różnica może być spowodowana, że różne mamy format napisów i to może powodować. Podajcie fragmenty kodów Waszych napisów w srt i zobaczymy gdzie przyczyna. Ja napisy mam w takim formacie:

1

00:00:00,200 --> 00:00:01,600

W poprzednich odcinkach

2

00:00:01,700 --> 00:00:03,000

Nastąpiła seria pewnych wydarzeń.

3

00:00:03,100 --> 00:00:04,900

Wyglądają one na doświadczenia.

Może jakaś linijka w pierwszym kodzie zmienia wyświetlanie polskich czcionek nawet przy menu angielskim?

Wybacz za porównanie ale Twoje dywagacje na temat "kodów" wzbudzają szeroki usmiech na mojej twarzy :rolleyes: Co ma czas wyświetlania podany przez Ciebie do jakiś kodów??? Przedewszystkim jakich? Bo chyba zdaje się że chciałeś napisać o kodowaniu regionalnym, ale nie do końca wiedziałeś o czym piszesz? Kodowanie znaków dialektycznych - pewnie o to Ci chodzi?Konkretnie podałeś czas w jakim ma się wyświetlić napis.Zacznij od tego użyj Sub-edita,bądź Subtitle workshopa i sprawdź w jakim regionie przynależności zakodowane są napisy.Powinny być w "East Europe" oprócz tego,mam nadzieję że potrafisz ustawić framerate napisów,powinno być zgodne z przepływem klatkowym filmów.Jeżeli to Ci nie pomoże,to mam dwa pytania,czy odtwarzasz DVD i masz konkretne problemy tzn czy napisy w tzw kodowaniu wewnątrz struktury DVD,czy napisy zassane z sieci sprawiają Ci problem z odtwarzaniem ?

Zedytowałem,bo faktycznie co innego podałem co innego miałem na myśli :)

Edytowane przez Jado?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...