Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w Las Vegas na CES Syabas zaprezentował nowe urządzenie. Ma to być nowość w rodzinie PCH, coś bardziej zbliżonego do Boxeebox i htpc z programem xbmc. Jako posiadacz a-110 i c200 jestem mocno wpieniony interfejsem tego sprzętu, wygląda rewelacyjnie. Ciekawe czy będzie tak samo "nie"działało jak C200.

Pracuje na tym samym procesorze co C200. Dostępność w marcu, cena 129$

popbox-angle.jpg

popbox-UI-04.jpg

Pełna specyfikacja:

* Sigma Designs SMP8643 system-on-chip processor:

o 667MHz MIPS application processor

o 333MHz security processor

o 3x 333MHz audio DSPs

* Memory:

o 512MB DDR2 SDRAM

o SD Card slot equipped with a 2GB card

* Audio/Video outputs:

o HDMI v1.3a (up to 1080p)

o Component video (up to 1080p)

o Stereo analog audio

o S/PDIF optical digital audio

* Interfaces:

o 10/100 Ethernet interface

o 2x USB 2.0 ports

* Remote control technology: IR

* Power consumption: < 15W

* Enclosure:

o Size: 8 x 6 x 1.25 inches

o Fanless

Supported multimedia formats and standards

* Video: MPEG1/2/4, Open MPEG-4 HD, Xvid-HD and WMV9-HD, VC-1,H.264

* Audio: MP1/2/3, WMA, WMA Pro, OggVorbis, AAC, AC3, DTS, PCM, WAV and FLAC

* Container: ASF, ISO, IFO, MPEG-TS, MPEG-4, MOV, MKV, AVI, WM-DRM, VOB, MP4, RMP4

* Photos: JPEG, animated GIF89a, BMP and PNG

* Subtitles: MicroDVD (*.sub), SubRip (*.srt), Sub Station Alpha (*.ssa), Microsoft’s Synchronized Accessible Media Interchange -SAMI (*.smi)

* Streaming standards: SMB, Bonjour, UPnP, DLNA, WM-DRM, etc.

Źródło:

http://www.deviceguru.com/popbox-vs-boxeebox/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor taki sam więc funkcje podobne do C200. Jedynie można pozazdrościć systemu menu z całym interfejsem. Ma nadzieję, że producent zmieni oprogramowanie w C200 na takie same lub podobne.

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to forum Syabasa rozgrzał osie do czerwoności przez wk... posiadaczy c200. Interfejs wygląda znakomicie. O kilka długoście lepiej niez cokolwiek na rynku. Na szczescie Werner napomknal ze wlasnie opracowuja nowy interfejs do C200 i uznaje popbox jako mniej rozwiniety model niz c200 (podejrzewam ze bedzie bardzo podobny) bo chyba serwery by padły. Dosc powiedziec ze wątek ma juz 9 stron ha ha

Tutaj macie link do oficjalnej strony :

http://popbox.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem. ale to są pobożne życzenia. A czy faktycznie zostanie zmieniony interfejs to się dopiero okaże.

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pobożne bo Werner jasno stwierdził, że nowe menu popcorna bedzie bardziej zaawansowane niz popboxa. NIe ma powodu zeby kłamać. Popbox startuje w marcu i do tego czasu chca tez upgradowac C200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobacze taki interfejs na swoim c200 to uwierze. c200 mial tez czytac poprawnie bd iso, bitstream hd audio i kilka innych a mamy kupe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to menu to fake z photoshopa. XBMC miał o wiele lepszy wygląd i funkcjonalność jakieś 5 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za to forum Syabasa rozgrzał osie do czerwoności przez wk... posiadaczy c200. Interfejs wygląda znakomicie. O kilka długoście lepiej niez cokolwiek na rynku. Na szczescie Werner napomknal ze wlasnie opracowuja nowy interfejs do C200 i uznaje popbox jako mniej rozwiniety model niz c200 (podejrzewam ze bedzie bardzo podobny) bo chyba serwery by padły. Dosc powiedziec ze wątek ma juz 9 stron ha ha

Tutaj macie link do oficjalnej strony :

http://popbox.com/

Co się dziwić, pokazują coś nowego a bubel na rynku czeka na update :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na C200 a prawie wszyscy go mamy.

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie po wszystkich wyjaśnieniach można przyjąć juz następujące:

1. Popbox zarówno konstrukcyjnie jaki i softwarowo bedzie mniej rozwinięty od C200

2. Jezeli popbox wchodzi na tych samych ukladach nie bedzie mial mniej bledow niz C200 o ile te nie zostana wczesniej wyeliminowane

3. Ad2 najnowszy beta firmware do c200 wprowadza juz czesc poprawek z dzwiekiem HD. Ostatnie biblioteki maja byc wprowadzone do konca stycznia.

4. Ad2. najnowszy beta firmware do c200 w zakresie aplikacji internetowych (APP Center) wskazuje jaka droga pojdzie nowy uklad graficzny - czyli graficznie ok ale niestety wolałbym ze to nie chodziło z taka prędkością)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojecia co ciekawego widzicie w tym "menu"

Kolega chyba nie widział interfejsu c200 w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widze, że wszyscy ostatnio robią wielkie łeeeee z C-200 :)

Jak napisał kolega @mjasinsk bardzo wiele poprawek zostało wprowadzonych w ostatnich betach, a to naprawdę bardzo dobrze wróży. Błędy które są w SDK jakie używa c-200 będą i w innych playerach na tym procku.

Osobiście tęsknie za menu z XBMC ale z c-200 jestem bardzo zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega chyba nie widział interfejsu c200 w takim razie.

Zerknij do subfora C200 kto od poczatku grudnia zadaje najwiecej pytań:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Popbox wyglda mi raczej bardziej jako odtwarzacz streamingowy w wiekszej czesci. Tym samym jego funkcjonalnośc w RP bedzie mocno ograniczona. W zaden sposob czesc licencji nie bedzie do wykorzystania w EU. Np. Netflix. Spojrzcie na to z tej strony. Byc moze beda tez pewne ograniczenia w YT itd itd.

Wiec naprawde spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekiwałem od C200 rewelacji. Traktuje go jako odtwarzacz HD i to zostało spełnione.

Faktycznie interfejs mógłby być ładniejszy, bo obecny jak dla mnie jest okropny. XBMC na pewno byłby zdecydowanie lepszy i mam nadzieję, że taki w przyszłości będzie lub podobny.

Natomiast jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to jak już ktoś napisał, wygląda jak wyrób bazarowy zrobiony w garażu a do tego ten wyświetlacz jest mało czytelny i nie spełnia swojej funkcji. Kieszeń na dyski HDD to porażka. Za każdym razem gdy wsuwam dyski to się boję, że klapka się urwie. No i brak Hot Swap. Trzeba C200 wyłączyć, włożyć dysk i czekać ileś sekund jak się system zładuje - porażka.

Nie będę opisywał szczegółowo jego wad, bo jak napisałem na wstępie urządzenie spełnia moje wymaganie nawet z takim oprogramowaniem jakie jest obecne.

A odbudową zawsze można wymienić na lepszą, ładniejszą, masywniejszą niwelującą rezonanse.

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej ostatnia z wymienionych przez Ciebie w najnowszym firmware została usunięta.

Co do wyglądu nie wypowiadam sie bo mnie akurat odpowiada a gustach sie nie dyskutuje

pzdr

Nie oczekiwałem od C200 rewelacji. Traktuje go jako odtwarzacz HD i to zostało spełnione.

Faktycznie interfejs mógłby być ładniejszy, bo obecny jak dla mnie jest okropny. XBMC na pewno byłby zdecydowanie lepszy i mam nadzieję, że taki w przyszłości będzie lub podobny.

Natomiast jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to jak już ktoś napisał, wygląda jak wyrób bazarowy zrobiony w garażu a do tego ten wyświetlacz jest mało czytelny i nie spełnia swojej funkcji. Kieszeń na dyski HDD to porażka. Za każdym razem gdy wsuwam dyski to się boję, że klapka się urwie. No i brak Hot Swap. Trzeba C200 wyłączyć, włożyć dysk i czekać ileś sekund jak się system zładuje - porażka.

Nie będę opisywał szczegółowo jego wad, bo jak napisałem na wstępie urządzenie spełnia moje wymaganie nawet z takim oprogramowaniem jakie jest obecne.

A odbudową zawsze można wymienić na lepszą, ładniejszą, masywniejszą niwelującą rezonanse.

AndrzejS.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Syabas na razie nie przewiduje wprowadzenia PopBox-a na rynek EU. Sprzęt przeznaczony jest tylko na rynek US. Jego oprogramowanie dość mocno opiera się na korzystaniu z serwisów sieciowych (głównie wideo) które przeznaczone sa dla użykowników w USA (np. wypożyczalna NetFlix).

Sprzęt na pewno trafi do EU z indywidualnego importu. Na sprzedaż z oficjalnych kanałów na razie nie ma szans :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Jak chcesz to mogę Ci to ściągnąć do PL.... jak coś to pisz na priv.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia użytkowników już w sieci.

20100717112541.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...