Skocz do zawartości
VAMET

Technologia 3D i...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Co jest potrzebne, by cieszyć się obecnie w domu lub w przyszłości z technologii 3D 1080p w filmach (na przykład)?

Czy potrzebuje specjalny wyświetlacz 3D - projektor 3D, TV 3D?

Czy potrzebuje specjalny odtwarzacza 3D - Blu-Ray 3D?

Czy potrzebuje okulary 3D?

Czy też na obecnym LCD 1080p, obecnym odtwarzaczu BD, potrzebuję jedynie nośnik z filmem w technologii 3D i do tego okulary 3D?

Proszę o włączenie się do dyskusji poprzez odpowiedź na niniejszy post.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze rozwiązania do sprzedaży dla mass do 3D czyli odtwarzacze 3D BD pojawią się na targach CES 2010 w styczniu

Wpisz w google CES 2010 3D a otrzymasz sporą listę gdzie każda znacząca firma chwali sie co to nie pokaże na CES w dziedzinie 3D.

ale podsumowując to

.. 3D będą głównym bohaterem nadchodzących targów CES 2010.

JVC, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp i Sony - wszystkie te firmy pokażą patenty 3D w trakcie targów.

Dodatkowo Nvidia, Corel, AMD oraz CyberLink również wpłyną na popularność ekranów 3D prezentując technologię Blu-ray 3D.

teraz 3D Blu-Ray

..specyfikacja Blu-ray 3D już jest gotowa. Zostanie ona oficjalnie zaprezentowana na targach CES 2010, odbywających się na początku stycznia w Las Vegas

Edytowane przez darek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dodac że jest to pierwsze podejscie do prawdziwego 3D - czyli takiego bez okularków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

...czyli mając TV 3D i BD 3D i nośnik z filmem 3D, nie potrzebuję okularków 3D?

Inne pytanie, teraz pojawiają się filmy w 3D, czy one są w jakiejś innej 3D technologii i że tak brzydko się wyrażę, nie będą kompatybilne z TV 3D i BD 3D, które wyjdą? Czy to nie ma znaczenia?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

moja propozycja jest taka by założyć nowy dział: HD 3D

temat jest zbyt obszerny: odtwarzacze, telewizory, filmy, gry, nowinki itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały bajer polega na tym że musisz kupic wszystko PLUS okularki - jakieś 2-3 stówki za parę :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Teraz tylko pytanie, czy OLEDy będą w 3D, czy czekać na OLED 3D, jak takie pojęcie w ogóle będzie istniało... :angry:

Czy też jeszcze coś nowszego będzie. OLEDy kiedy mają w ogóle wejść w wielkości powyżej 40"?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED 3D w rozsądnej wielkosci - cena tak z 50 koła za...3 lata :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Spoiler 18+

Jeszcze można OLED wykorzystać jak łóżko, żonę położyć :D Włączyć jakieś tło w 3D HD, założyć gogle i jechana :):angry:

:D

...bo fantazje są od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego :P

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Spoiler 18+

Jeszcze można OLED wykorzystać jak łóżko, żonę położyć :D Włączyć jakieś tło w 3D HD, założyć gogle i jechana :):angry:

:D

...bo fantazje są od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego :P

Z poważaniem

I w tych swoich fantazjach pewnie brandzlujesz się pilotem Logitecha LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jak tylko odbędzie się CES na początku stycznia (tuż tuż) o wszystkim będzie już wiadomo i dużo będziemy pisać i.... testować :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

I w tych swoich fantazjach pewnie brandzlujesz się pilotem Logitecha LOL

No patrz, nie wpadłem na to! ;):D :D :D :D :D :D :D

Każdy zawsze mówi na podstawie swoich własnych doświadczeń i fantazji, a w tym przypadku widzę, że Ty przygodę z pilotem znasz z autopsji ROTFL :D

Ehehehehehehehehehehe... :) Wszystkiego najlepszego na Święta Atorku :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chcemy ogladać 3d w domu to jest to kwestia kasy.

Są nowe technologie 3D nie wymagajace okularów, ale będą potwornie drogie.

Są też systemy z okularami pasywnymi i jednym projektorem ze specjalną nakładką

lecz to też jest jeszcze zbyt drogie mimo największych zalet.

Technologia z pasywnymi okularami jest np w IMAX - jest najlepsza, bo nie wymaga drogich okularów,

wystarczą zwykłe okulary z naklejonymi foliami polaryzacyjnymi - czyli koszt jakieś 10-20zł, poza tym nie trzeba wymieniać baterii,

nie trzeba ustawiać nadajnika podczewieni, który synchronizuje okulary, itd, ale projektor Full HD z przystawką polaryzacyjną to drogie zabawki.

sam projektor to ponad 8000$

Po prostu najlepsza opcja, ale na razie torchę za droga.

Co na to Polak.

Polak potrafi i złoży kino domowe 3D całkiem tanio.

Najtańszy zestaw do 3D jakości DVD:

- dowolne kino domowe z DVD

- najtańszy projektor 3D-ready

np. ACER X1130P 3D READY PROJEKTOR DLP (ok 1400-1600 zł)

- okulary migawkowe bezprzewodowe z transmiterem podłączanym do projektora (ok 159$)

- lub w zestawie 2 pary okularów 3D z 30 filmami 3D za 350$ na ebay

http://cgi.ebay.com/30-3-D-DVD-INSANE-COLL...=item1c0caf898b

Dla bardziej wymagających i tych co mają na myśli tylko 3D w Full HD

Telewizor 3D-ready DLP LED FULL HD

np. 61" SAMSUNG za 1800$

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B00...TDM/3dmovies-20

dzięki technologi led nie trzeba wymieniać lamp jak w projektorach

lub 65" Mitshubishi 3D Full HD LASER DLP

pałna lista telewizorów 3D-ready jest tu:

http://www.3dmovielist.com/3dhdtvs.html

Odtwarzacz Blu-Ray np Playstation 3

i 2 szt okularów migawkowych np. 3-D DLP Starter Pack za 199$

http://pages.samsung.com/us/dlp3d/accessories.html

lub na ebay zestaw okulary+30 filmów.

Można już kupić filmy 3-d na blu-ray np. Polar Express 3-D Blu-Ray tu:

http://www.dvdauthority.com/contest/

lista innych filmów 3d:

http://www.3dmovielist.com/3ddvds.html

Czyli w cenie dobrego LCD 50" można już mieć 3-D DLP 61" 120Hz Samsunga lub Mitshubishi.

DVD to już chyba każdy ma, PS3 to jakieś 1200zł

Pozostaje kupić zestaw okularów i zbierać filmy i gry w 3D

Tańszą alternatywą jest tylko NVIDIA 3D Vision - monitor 22"(niestety nie fullHD) + okulary 3D to jakieś 1800 zł no ale jeszcze PC za ok 3000zł

Edytowane przez polx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie pewnie doświadczenie jak kupować na Amazon czy moglibyście uchylić rąbka tajemnicy, o czym trzeba pamiętać. Ceny i przeceny powalające. nie-wiem jakie koszty przesyłki czy kuriera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden obraz. do tego ruchomy, zastąpi 1000 słów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Technologia z pasywnymi okularami jest np w IMAX - jest najlepsza, bo nie wymaga drogich okularów,

wystarczą zwykłe okulary z naklejonymi foliami polaryzacyjnymi - czyli koszt jakieś 10-20zł, poza tym nie trzeba wymieniać baterii,

nie trzeba ustawiać nadajnika podczewieni, który synchronizuje okulary, itd, ale projektor Full HD z przystawką polaryzacyjną to drogie zabawki.

sam projektor to ponad 8000$

Po prostu najlepsza opcja, ale na razie torchę za droga.

Nie najlepsza bo wrażenie trójwymiarowości jest dużo słabsze niż w wypadku okularów migawkowych. Do tego trzeba siedzieć na wprost ekranu (co jest proste w kinie z wielkim ekranem ale w warunkach domowych i np. TV 40'' oglądanie w kilka osób staje się niemożliwe. Ekran projekcyjny musi być metalizowany (przez co są okrutnie drogie). Monitory LCD nie są drogie, ale mają nałożony filtr polaryzacyjny który sprawia że standardowy obraz wygląda nieco dziwnie. No i tylko 60Hz (z przeplotem horyzontalnym po 30 dla oka). Można kupić np. taniego notebooka 3D Acer 5738DG z filtrem polaryzacyjnym na ekranie i okularami (ok ~3200zł), był opisywany na forum przez posiadacza. Jest też np. seria monitorów Hundaya od 22 do 46 cali.

Według mnie technika 3D oparta na filtrach polaryzacyjnych nie ma przyszłości, wszyscy znaczący producenci pójdą w kierunku migawek. Zapowiadane kanały telewizji 3D będą przecież gromadziły przed telewizorami całe rodziny, sport itd. ogląda się często w grupach a w wypadku telewizorów z 3D w technice polaryzacyjnej takie oglądanie jest niemożliwe.

Tańszą alternatywą jest tylko NVIDIA 3D Vision - monitor 22"(niestety nie fullHD)

Są i monitory 3D FullHD, np. Acer GD245HQ za ok. 1500zł

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie najlepsza bo wrażenie trójwymiarowości jest dużo słabsze niż w wypadku okularów migawkowych.

OK. Napisałem subiektywnie o moim odczuciu. Dla mnie migawka jest irytyjąca, bo widzę interlace, nawet jak byłem na pokazie Panasonica 3D w Arkadii to efekt był gorszy niż w IMAX, pozatym gdy się wyłącza to nie ma konfortu, bo jedno oko zostaje zaciemnione, po trzecie jako osoba która nosi okulary, niewygodna w użyciu-konieczność używania 2 par itd itp, okulary pasywne są najlżejsze, najtańsze w produkcji, nie zawierają żadnej elektroniki, więc się nie psują i działają zawsze, a nie tylko w polu widzenia nadajnika. Można nakleić folie polaryzacyjna na szkła korekcyjne, więc wystarcza wtedy jedna para okularów i ostatnie nie wymagają zasilania i wymiany baterii co 3 dni.

Według mnie technika 3D oparta na filtrach polaryzacyjnych nie ma przyszłości, wszyscy znaczący producenci pójdą w kierunku migawek. Zapowiadane kanały telewizji 3D będą przecież gromadziły przed telewizorami całe rodziny, sport itd. ogląda się często w grupach a w wypadku telewizorów z 3D w technice polaryzacyjnej takie oglądanie jest niemożliwe

A jednak w IMAXie siedzi kilkaset osób i każdy widzi dobrze (być może to zasługa duzego ekranu, ale przecież 3D na małym ekranie to już nie to moim skromnym zdaniem 60" dla TV to minimum, lud 100" dla projektora 3D), z tym kątem patrzenia to migawka też sobie nie za dobrze poradzi, LCD niestety zniekształca kolory przy oglądaniu z pewnego kąta, pozatym sam transmiter ma ograniczony kąt nadawania.

Edytowane przez polx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden obraz. do tego ruchomy, zastąpi 1000 słów :)

Ten filmik to ściema - tzw chłyt marketingowy. Pokazane efekty 3D wychodzą za krawędź boczną monitora co jest bujdą,

Takie cuda to tylko w ... kinie 5D EXTREME. Warszawa (Fort WOLA), Poznań (Green point), Międzyzdroje, Zator.

http://kino5dextreme.pl/poznan/repertuar.html#przewin

Byłem i podczes filmu patrę, a tu bańki mydlane najpierw w 3D przede mną , a potem nad moją głową i się zastanawiam jak to zrobili,

skoro na suficie nie ma ekranu, po chwili mnie olśniło, ze to prawdziwe bańki wleciały na sale kinową.

card.png

Edytowane przez polx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten filmik to ściema - tzw chłyt marketingowy. Pokazane efekty 3D wychodzą za krawędź boczną monitora co jest bujdą,

...

mi to chyba w dekiel walneło, bo jak gram w gry na swoim PC to własnie tak wyglada obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jednak w IMAXie siedzi kilkaset osób i każdy widzi dobrze (być może to zasługa duzego ekranu (...)

Mi się wydaje, że nie tyle wielkości ekranu co jego metalizowanej powierzchni. Na LCD taka powierzchnia jest niemożliwa do zastosowania z oczywistych względów. Spójrz w okularach na ekran notebooka Acera, trzeba siedzieć dokładnie naprzeciw i prosto trzymać głowę bo inaczej nici z 3D.

A`propos IMAXa to w swoich kinach wykorzystuje obie techniki 3D, z wykorzystaniem okularów polaryzacyjnych i migawkowych.

Jeśli chodzi nie o kino tylko o domową rozrywkę, to IMAX położył krzyżyk na polaryzacji i razem z Discovery i Sony tworzą pierwszą telewizję 3D (w technice okularów migawkowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów zorientowany w technologi 3D odpowie mi na moje pytanie.

Czy do 3D potrzebne będą nowe odtwarzacze BD, czy na przykład taki Pioneer BP320 wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie do ogladania 3D na obecnych TV (3D-ready) i projektorach wystarcza zwykły odtwarzacz, ale co będzie w przyszłości, tego nikt nie wie. Być może wprowadzone zostaną jakieś odtwarzadze BD z HDMI ver. 1.4, Oficjalnie się mówi, że dopiero HDMI 1.4 wprowadza support dla 3D, ale tak na prawdę 3D mozna już zobaczyć na zwykłym BD więc może nowy format HDMI jest po to by poprawić jakość 3D lub nabić kabzę producentom. Może warto się wstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któryś z kolegów zorientowany w technologi 3D odpowie mi na moje pytanie.

Czy do 3D potrzebne będą nowe odtwarzacze BD, czy na przykład taki Pioneer BP320 wystarczy ?

na razie na zwykłe BD znalazłem takie filmy w 3D:

National Geographic: Sea Monsters - A Prehistoric Adventure (In 3-D) [blu-ray]

The Polar Express Presented in 3-D [blu-ray]

Jonas Brothers: The 3-D Concert Experience (Blu-ray/DVD Combo w/ BD Live + Digital Copy) [blu-ray]

Best of Both Worlds Concert: The 3-D Movie [blu-ray]

nie widziałem żadnego z nich, więc nie wiem czy jest to 3D migawkowe, czy tylko anaglifowe.

Jeśli nowy format filmów 3D będzie działał tylko z HDMI 1.4 to lepiej sie wstrzymać, bo na razie nikt w Polsce nie sprzedaje w 3D filmów migawkowych.

Ta technologia dopiero ruszy pełna parą, oby w tym roku...

Zapewne AVATAR 3D trochę napędzi koniunkturę :)

Edytowane przez polx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...