Skocz do zawartości
Gmeru

Toshiba – HD-A2, HD-XA2 HD DVD 2-generacji

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Toshiba zaprezentowała w USA dwa nowe modele odtwarzaczy HD DVD o oznaczeniu HD-A2 i HD-XA2. Urządzenia wyposażone są w HDMI w wersji 1.3, które umożliwiają przeniesienia sygnału wizyjnego o bardzo dużej przepływności danych w rozdzielczości 1080p. HD-A2 dostępny będzie od października w cenie 500$, natomiast model HD-XA2 dostępny będzie od grudnia w cenie 1000$.

Czekamy na te urządzenia w Europie. Źródło:nowetrendy.pl


[center][img]http://img179.imageshack.us/img179/9018/toshibaaimg002022zo5.jpg[/img][/center]
[center][img]http://img179.imageshack.us/img179/231/toshibahda2specyfikacjaab6.jpg[/img][/center]
[center][img]http://img179.imageshack.us/img179/9153/toshibahdxa2specyfikacjaqj4.jpg[/img][/center]
[center][img]http://img179.imageshack.us/img179/3603/toshibaimg001521gt7.jpg[/img][/center]
[center][img]http://img179.imageshack.us/img179/6065/toshibaimg001621ev7.jpg[/img][/center]
[center][img]http://img179.imageshack.us/img179/2194/toshibaimg002322if9.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej pytanie niz odpowiedź : jak się mają wejścia HDMI do siebie i do obrazu?
1.1-1.2-1.3? Sharp pisze , że HDMI 1.3 w modelach na nowy rok. Czy BR i HD DVD "wymagają" 1.3?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HDMI jest kompatybilne w dół czyli coś co ma 1.3 bedzie współpracować z nizszym standardem 1.2 , 1.1 oczywiście z ograniczeniem transferu.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RS4' date='15.09.2006, 12:17 ']HDMI jest kompatybilne w dół czyli coś co ma 1.3 bedzie współpracować z nizszym standardem 1.2 , 1.1 oczywiście z ograniczeniem transferu.

RS4
[right][post="10612"][/post][/right][/quote]

OK to wiem, ale chodzi mi o to, czy jest różnica w obrazie pomiędzy sygnałem puszczonym przez 1.2 a 1.3? Inaczej mówiąc czy warto poczekać jeszcze 0.5 roku? :D

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja juz nie czekam, za pół roku 1.3 będzie standardem i zapowiedzą za kolejne parę miesięcy 1.4 lub 1.5 a może X-HD, i znowu bedę czekał??, mówie nie , bo tak można umrzeć nie posiadając fullHD.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@nowy66 tu masz specyfikacje wszystkich wersji HDMI :
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#HDMI_1.3"]http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#HDMI_1.3[/url]

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy66 zmiany są takie:(na forum już gdzieś zresztą jest temat 1.3)

-poprawa parametrów oraz właściwości interfrejsu

czyli:
wzrost szerokości pasma transmisji ze 165 do 345Mhz czyli zwiększa się też przepływowość danych z 4,95 do 10,2 Gb/s

Daje to odbiór miliarda kolorów w 48-bitowym kodowaniu tylko musiałby istnieć odpowiedni nośnik :D

Pozatym złącze to umożliwia przenoszenie bezstratnie fonii: Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio

1.3 przekazuje także fonie w standardzie DSD (Super Audio CD)

Oczywiście 1.3 jest wstecznie kompatybilne z 1.1

Czekanie można sobie darować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RS4' date='15.09.2006, 13:23 ']@nowy66 tu masz specyfikacje wszystkich wersji HDMI :
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#HDMI_1.3"]http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#HDMI_1.3[/url]

RS4
[right][post="10623"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

@RS4 - kilka minut wczesniej to wkleiłem (HD Pedia), bo mi to spokoju nie dawało. - ale dzięki za pomoc.

@gmeru - pytanie dotyczyło sytuacji czy nowe nośniki (BR, HDDVD) niejako będą wymagały 1.3. Dziś nie, a jutro? Jeśli nowe modele bedą juz miały 1.3 to kto wie,..

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno ale to napewno będą wstecznie kompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='15.09.2006, 14:34 ']1.3 przekazuje także fonie w standardzie DSD (Super Audio CD)[/quote]


Wg. mojej wiedzy , to tylko DENON wytargował jakoś możliwość przesyłania sygnału SACD przez złącze cyfrowe DENON LINK 3 generacji !

Którzy producenci uzyskali taką możliwość - bez względu na typ połączenia ?
( Firewire , HDMI ) i czy implementują to w swoich wyrobach ? Pewnie SONY
coś tam wymyśliło ? <_< Ma to w sumie sens w momencie wyższej jakości przetworników w odbiorniku niż w napędzie - po co więc dublować dekodery ?

W sumie ktoś z wielkich powinien odważyć sie na wypuszczenie DECK-a ,
super dekodera i dedykowanej temu rozwiązaniu końcóweczce mocy ! :blink:
ONKYO kiedyś szarpnęło się na INTEGRE , ale to i tak nie było TO ! :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy, co ty z tym czekaniem. HD1 może będzie miał hdmi 1.3 i tuner w środku i hdd 160 mega.

Benefit 1.3 jest taki - możesz przesłać format dźwieku, który jest tak nowy(sic!), że jeszcze nie ma w nim filmów, a poza tym, żeby z niego skorzystać bedziesz musiał mieć taki amplituner, które dopiero wyszły i kosztują fortunę.
Myślę, że blu-raye będą zawierały kilka rodzajów scieżki dźwiękowej przez długi czas.
Co do obrazu hdmi 1.3 - to nie ma takiego bitrate'u i formatu jeszcze, który by go wymagał - to takie coś, na wyrost.

160 hdd? w ITI dostaniesz 250, a jak nie, to zewn. 300 giga kosztuje 100 euro i tanieje. Tuner - nie można upgradować samemu - i tak kupisz ITI lub dreama, albo oba <_< .

Jedno jest pewne, że w pośpiechu mogą zrobić błędy w sofcie, ale chyba nie będziesz standardowo potraktowany w serwisie? :)

Zawsze będzie coś wychodzić, do tej pory nie było full hd, 1080p i takiej ceny, ostatnio sony X, byłeś na targach, na toshibę, jvc, innych trzeba poczekać rok.

Nawet wyszły kwiatki, że w zepsutym philipsie - serwis szukał w sharpie panelu. Okazało się - że w środku panel Sharpa! Słyszałeś w śr. historię?

Jedyne czekanie, które ma sens to czekanie na Loewe. Ze wzgl. na design. Widziałem starszą panią na Ifie, biegającą wokół Loewe 40 z miarką, założę, się , że pytała się o hdmi 1.3 :blink::):D

Takie tylko rozważania, mnie już nosi, sorry. Musisz sam sobie odpowiedzieć sobie na pytanie czego szukasz.
Ostateczny gwóźdź do trumny - nawet SerwisSharp stwierdził, że już nie czeka i kupuje XD1 !!!! Co ty na to. :D:D:D:D:D:D

Pozdr.

P.S. Zawsze ci chciałem powiedzieć, że piję Becks a nie Warkę. Jak kupisz, to będziesz wiedział co postawić. Ale jak coś, to - uznanie w Wielkopolsce!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. że za XD1 to już ściana?
mimo,że tak naprawdę jest to wiara w ciemno/no bo kto widział seryjny model w akcji?
na razie jest coś z TRUD'em,za chwilę coś jeszcze innego wyskoczy,a za dwie chwile zapowiedzą inne miodziofullwypasmegashit :blink: i braknie nam paznokci do obgryzania
mam innego faworyta,ale gdy zapytałem jak się ma do tego xd1,to odpowiedź padła generalnie-jest lepszy bo nowszy,a nie że lepszy bo lepszy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TOmeKK - ja tak dla poddierżania razgawora. Gdybym tego nie napisał to z kolei Ty nie napisałbys pewnie najdłuższego posta w życiu :D:D:D

Kobitka powiedziała, że HD1E ma kosztowac ok. 700-1000€ więcej (domysły). Z dodatkami DVB-S/K/T HD + HDD + 1.3 może być tego warte... Pamiętasz, że ja od zawsze jestem zwolennikiem systemów typu "All-in-one". Tylko dlatego.

Pojedyncze :D (uśmieszki) potwierdzam , mam nadzieję, że się spełni (to drugie oby nie)

Babcia pytała o 1080p/24 sam słyszałem <_<:blink:

Ja juz zdecydowałem : 46" XD1E i dodatkowo usmieszki.

PS Jak będę chciał postawić - to będę wiedział co kupić :):D Wkrótce. Jak będziemy opijać zakup.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cHoDnik' date='15.09.2006, 19:44 ']tzn. że za XD1 to już ściana?
mimo,że tak naprawdę jest to wiara w ciemno/no bo kto widział seryjny model w akcji?
na razie jest coś z TRUD'em,za chwilę coś jeszcze innego wyskoczy,a za dwie chwile zapowiedzą inne miodziofullwypasmegashit :)  i braknie nam paznokci do obgryzania
mam innego faworyta,ale gdy zapytałem jak się ma do tego xd1,to odpowiedź padła generalnie-jest lepszy bo nowszy,a nie że lepszy bo lepszy <_<
[right][post="10644"][/post][/right][/quote]

Nie ma ściany, jest np. Sharp HD1 i Sony X2500.
XD1 i Sony X 2000 to PIERWSZE TV - spełniające pewne warunki - full HD i 1080p.

Na pewno będą zawsze jeszcze nowsze i lepsze. Potem SED, OLED, albo QuadHD.
Ale dzisiaj nas cieszy tylko ten.

Co do truD'a to jest w GD9 i innych z xx9 modelach - tylko w Media M i innych sprzedają gd7, gd1 -dzisiaj widziałem, ga8 - bez truD- zachwalają.

Prawda jest taka, że xx9 -dzięki truD zastąpił matryce Pal, one są jeszcze tylko w handlu.

Tak w ogóle, to WSZYSTKO to są prywatne opinie i zamiłowania, i zainteresowania userów - a ty robisz z tego instytucję? To nie jest Consumer Report, albo nie wiem, coś innego. Nie ma się co obrażać. Dobrowolnie tu jesteśmy wszyscy. Niestety, nikt ci tutaj nie zaproponuje testów w domu. :blink:
O co zapytałeś, jaki jest twój faworyt?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow
ale mi przyłożyłeś

Tak w ogóle, to WSZYSTKO to są prywatne opinie i zamiłowania, i zainteresowania userów - a ty robisz z tego instytucję? To nie jest Consumer Report, albo nie wiem, coś innego. Nie ma się co obrażać. Dobrowolnie tu jesteśmy wszyscy. Niestety, nikt ci tutaj nie zaproponuje testów w domu

wkleiłem uśmieszek,bo ani się gniewam,ani obrażam,skąd to ci przyszło do głowy?? <_<

w tej chwili Amoi LC37AF1E
bez obrazy za wybór :blink::):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Amoi dla mnie trochę z mały. Ale gratuluję wyboru. Większy jego brat nie przypadł mi do gustu.

Za chwilę będzie 37 XD1, na pewno będa porównania, BEZ wskazania na nikogo, ciekawe jak wyjdą.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...