Skocz do zawartości
autorus

DVB-T USB Dongle dla nboxów od 27 listopada

Rekomendowane odpowiedzi

Na kanale platformy n w serwisie blip pojawiła się informacja zapowiadająca na 27 listopada kolejną aktualizację oprogramowania dla dekoderów nbox. Najważniejsza zmiana, jaką będzie ona wnosić, to umożliwienie działania zapowiadanych „USB dongle”, które pozwolą na odbiór kanałów naziemnej telewizji cyfrowej dla abonentów znajdujących się w zasięgu transmisji aktualnie prowadzonych w ramach NTC.

http://satkurier.pl/news/50727/dvb-t-usb-d...-listopada.html

zdjcie078a.jpg

Autorus

W związku z ta informacja jaka antenke kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to miałem zapytać :) Jaką antenę kupić jeżeli mieszkam w Poznaniu ? Nada się jakaś do montażu na uchwycie razem z anteną sat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dongle dedykowane do nboxów za 120 PLN powiadacie. A w główkach się nie popierdo...Jak zrezygnuję z eŃki to USB chyba w homoridy sobie wepchnę..Nie mówiąc o tym, że "swojej" listy programów i tak nie sporządzicie, tak aby Polsat lub TV4 znalazł się "swoim" miejscu.

Moduł do gniazd CI w TV około 180 PLN, najtańszy tuner z twardym dyskiem około 300 PLN - perspektywy wykorzystania w przyszłości nieograniczone. Dodatkowo ceny, które podaję, z każdym tygodniem, lecą na mordę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dam te 120 plnów :) Z enki nigdy nie zrezygnuję , bo jest niekwestionowanym liderem wśród platform sat jeżeli chodzi o stosunek ilości, jakości / Ceny :rolleyes:

W żadnej innej platformie nie dostanę tak wypasionego dedykowanego Dekodera jak daje eN i nie dostanę tylu opcji HD które mam w eN , a przede wszystkim TVP i TVN HD ...

Dziękuję Bardzo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, proszę powiedzieć jaka antenkę kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również chętnie się dowiem jaka antenka będzie dobra :) Oczywiście patrząc od strony ekonomicznej ... tj. stosunek jakości/ceny musi być jak najbardziej korzystny hehe :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jak ktoś jest blisko nadajnika proponuje kawałek druta i inne domowe sposoby jak kabel antenowy z drutem "podpiety" do grzejnika.

A jak ktoś myśli na poważnie to oczywiście antena kierunkowa z symetryzatorem jeśli jest potrzebny. Na początek rozruch anteny bez wzmacniacza i sprawdzic co i jak.

Przykład antenki:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna...tx-91_A3710.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw jak ktoś jest blisko nadajnika

Znaczy się blisko to ile? Mam jakieś 80km do wawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde brednie o potrzebie "specjalnej" anteny dla sygnału DVB-T przyjmuję ze zrozumieniem - wszyscy przecież muszą żyć - producenci anten również.

Jeszcze raz powtórzę, aby zaoszczędzić Wam wydatków. Antena telewizyjna przeznaczona do odbioru sygnału analogowego jest jednocześnie przygotowana do sygnału cyfrowego.

Istotnie, w rejonach takich jak np. u mnie we Wrocławiu, można "pójść po bandzie" i zakupić kierunkową (ceny od trzydziestu kilku złotych). Można, tylko po co??? (piszę o tym obszernie na innym wątku). Sygnał DVB-T ze Śremu nie dociera, podobnie jak z Żagania. I żadna antena nie pomoże, bo sygnału NIE MA. Natomiast, po zwiększeniu mocy nadajnika ze Śremu do 100 kW, kaloryfer powinien wystarczyć :)

Biedronka - podam Cię kiedyś do "specjalnego" odznaczenia firmowego ITT za wybitne zasługi w krzewieniu jedynie słusznej linii i bazy. Brawo, maładiec. Szkoda, że nie odpowiedziałeś, że zakupisz pakiet Full - wtedy sprzęcik dają gratis. Mając takie przekonania, decyzja powinna zapaść bez żadnego zastanowienia.

A propos - gdzie kolega Pampalini. Brakuje mi go tu dzisiaj. Ma grypę, czy coś innego mu wypadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć że nikt tu nie pisze o potrzebie posiadania specjalnej antenki :mellow: Niektórzy zwyczajnie nie posiadają żadnej , więc jak już mają kupić to pytają jaką :)

Za odznaczenie dziękuję :) Po prostu jestem zadowolonym klientem ów platformy , i zawsze polecam ludziom to co według mnie jest dobre (według mnie zaznaczam) . Nie zakupie fulla bo obowiązuje mnie jeszcze rok umowy , a stick'a z chęcią łyknę za te 120 plnów . Nie dam się wciągnąć w żadną pyskówkę , ani w żadne udowadnianie wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Jakie platformy są każdy widzi , a co wybierze jego sprawa. Koledze polecam mniej jadu , nerwów i coś na ukojenie zszarganych nerwów. Bo sieje głupotą niczym słuchacze pewnego radia ...

Koniec OT

Edytowane przez biedronka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie oprócz satelity nie mam żadnej antenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja z Emitela potwierdza, że nadajnik z Raszyna po 27 listopada, również uzyska moc 100 kW. Zatem odbiór w Skierniewicach to zupełna "bajeczka". Zobacz, jakie w Twojej okolicy ludzie posiadają anteny na dachach i kup podobną (lub nawet taką samą). Ustaw kierunek Raszyn, nie musisz się specjalnie do tego zagadnienia przykładać, bo nadajniki DVB-T są dookólne i sieją mocny sygnał. Ciesz się odbiorem cyfrówki. Zaoszczędzoną kasę można wydać np. na coś takiego:

Ferguson 8300 HD

Pewnie, że mając fulla z eŃki i dostając dongla za free nie ma co rozpatrywać takich ofert. Alternatywa dla tych, którzy nie mają tunera MPEG-4 w swoich TV i nie wykupią full pakietu. Karty, które są ostatnio dość popularne, nie odbierają programów w rozdzielczości HD (i odbierać nie będą). Uważajcie na te oferty. W przyszłości, kiedy pojawią się kanały HD w ofercie DVB-T możecie być rozczarowani. O sprzęcie z eŃki nie wypowiadam się, bo w specyfikacji nic o tym nie napisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alternatywa dla tych, którzy nie mają tunera MPEG-4 w swoich TV i nie wykupią full pakietu. Karty, które są ostatnio dość popularne, nie odbierają programów w rozdzielczości HD (i odbierać nie będą). Uważajcie na te oferty. W przyszłości, kiedy pojawią się kanały HD w ofercie DVB-T możecie być rozczarowani. O sprzęcie z eŃki nie wypowiadam się, bo w specyfikacji nic o tym nie napisali.

Hm w sumie przewagą takiego rozwiązania nad wbudowanym tunerem w LCD jest to, że można nagrywać itd. Ah to nagrywanie Polsatu :):mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos - gdzie kolega Pampalini. Brakuje mi go tu dzisiaj. Ma grypę, czy coś innego mu wypadło?

Jestem, jestem. A co, zlikwidowali KRRiTV? A może sprywatyzowali TVP? Jak nie, to nie mam nic do powiedzenia w sprawie DVB-T w Polsce, nie ma o czym gadać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście konkretna - chyba do odbioru to już nawet telewizor nie potrzebny. :o

Zgadzam sie po co TV :o a tak poważnie to nie dajmy sie zwariować tymi BAJERAMI , zwykła antena (siatkowa - karoryfer) ja taką mam i na C+ polsat śmiga jak ta lala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dongle czeka na dzisiejszy update. Dam znać czy Polsat śmiga :) i jak.

zdjcie078a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, to sprawdź w specyfikacji, czy w przyszłości będzie można "pociągnąć" kanały HD. Bo coś mi się wydaje, że sprzęt jest wyłącznie na kanały DVB-T FTA i SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ustaliłem to:

Wsparcie dla: 1080i, 720p, 576p, 576i

A co do FTA to zapewne tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to dongle czeka na dzisiejszy update. Dam znać czy Polsat śmiga :) i jak.

zdjcie078a.jpg

No to czekamy na TEST po 23:00 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czas pozwoli to i ja zdam relację jak to działa Polsat ze Śremu na recorderze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zobaczę na Turbo więc będzie akurat. W sumie najbardziej interesujące jest nagrywanie itp. bo to, że będą kanały no to będą ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na teścik. Jeden plusik już ma - 1080i i 720p. Jeden minusik też - CENA, wielka jak krowa.

Z drugiej strony jednak patrząc to fullowcy, zaczynają być mocno dopieszczani. T to dekoderek TnK, a to dongle..i wszystko w gratisach. Czyżby jakaś zmiana polityki? Nie będziemy najtańsi, ale najlepsi! Dawno mówiłem, że jednego i drugiego długo pociągnąć się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co testować ... działa.

Bawiłem się samplem 2 tygodnie temu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...