Skocz do zawartości
Slawko

przesyłanie plików do TVIX'a przez LAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

zostałem zapytany jak przesyłać pliki po sieci do tvix'a, wiec aby nie pisać dwa razy spróbuje opisać tu.

Prostym sposobem jest jest pobranie darmowego klienta FTP, np.ALFTP lub jakikolwiek inny.

Ale istnieje jeszcze inny sposób, prostszy i trakyujący dysk w sieci jako nasz własny wbudowany w komputer.

Najezdzamy kursorem na ikone "mój komputer", klikamy prawym klawiszem i wybieramy "mapuj dysk sieciowy".

Pokaże sie nam taki ekran

map1.th.gif

naciskamy "przeglądaj" i pojawia się nam takie okienko:

map2vo.th.gif

rozwijamy grupę roboczą Tvix az do momentu gdy pojawi sie nam katalog "tvixhd1"

map3.th.gif

następnie naciskamy ok. Naszym oczom ukaże sie wypełnione pierwsze okienko

map4.th.gif

teraz wciskamy zakończ i dysk mamy zmapowany.

Korzystamy z niego jak z normalnego dysku który jest widoczny wraz z innymi dyskami po kliknieciu "mój komputer".

Za pierwszym razem i po każdym uruchomieniu zmapowany dysk będzie żądał hasła które jest identyczne jak login, czyli "tvixhd1".

i to wszystko.

Uwaga! czasami po kliknięciu "przeglądaj, w drzewku nie będzie widać grupy "tvix". Warunek jest taki, ze nalezy wpierw odpalić tvix'a i poczekać kilka chwil, wtedy się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za

Jako wieloletni urzytkownik TVIX-a 6500 nie mogę zrozumieć pędu na C-200.

C-200 jest znacznie droższy.

A i mniej może, zwłaszcza w fazie budowania firm-waru.

Może napiszesz o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to nie na temat, ale nie mam pojecia dlaczego ludzie maja pęd na C-200. Może dlatego, ze ma wiecej mozliwości?

Jedynie czego mi brakuje w tvix'ie to klienta torrentowego :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche to nie na temat, ale nie mam pojecia dlaczego ludzie maja pęd na C-200. Może dlatego, ze ma wiecej mozliwości?

Jedynie czego mi brakuje w tvix'ie to klienta torrentowego ;)

Dzieki Slawko za opis,nie do końca o to mi chodziło ale napewno przyda się innym.Rzecz w tym że łączyłem się z Tvixem poprzez pasek start-wyszukaj-\\ ...IP i wyskakiwało mi okno z hasłem którego nie mogłem "rozgryźć" a okazało się to banalnym "tvixhd1". Dzieki za pomoc.Przy okazji byłbym wdzięczny za podobny opis w temacie upiększania folderów jako ikon tematycznych oraz zmiany tapety. Problem polega na tym,że nie bardzo wiem czy nie powinienem wgrać starszych firmware,które obsługują możliwość zmiany tapety i ikon?Firmvare wgrałem od 1.4.25.Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla wifi, Tvix podłączamy do ap ustawionego na client? I jak ruszy to będzie chodziło jak powyższa instrukcja, rozumiem ;) Do tej pory latam z laptopem i nagrywam , ale latka lecą, człowiek staje się coraz większym leniem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji byłbym wdzięczny za podobny opis w temacie upiększania folderów jako ikon tematycznych oraz zmiany tapety. Problem polega na tym,że nie bardzo wiem czy nie powinienem wgrać starszych firmware,które obsługują możliwość zmiany tapety i ikon?Firmvare wgrałem od 1.4.25.Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

akurat to było juz opisywane na forum, firmware nie ma znaczenia, zawsze mozesz zmienic tło i to niezależnie dla kazdego katalogu, tak samo jesli chodzi o ikony.

Pytanko dla wifi, Tvix podłączamy do ap ustawionego na client? I jak ruszy to będzie chodziło jak powyższa instrukcja, rozumiem smile.gif Do tej pory latam z laptopem i nagrywam , ale latka lecą, człowiek staje się coraz większym leniem. smile.gif
nie ma znaczenia, jeśli tylko widzisz tvix'a w sieci to dysk zawsze mozna zmapować.

Tvix'a mozna tez dodać jako "moje miejsce sieciowe" na podobnej zasadzie, a posługujemy sie identycznie jak dla zmapowanego dysku.

Ja mam tvix'a podłaczonego na stałe do routera, tak samo kompa stacjonarnego a laptopa przez wifi(lub na stałe w zalezności od okoliczności).

nigdy nie podłaczałem AP na USB do tvix'a.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat to było juz opisywane na forum, firmware nie ma znaczenia, zawsze mozesz zmienic tło i to niezależnie dla kazdego katalogu, tak samo jesli chodzi o ikony.

Jeżeli masz na myśli ten temat :http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12233

To z niego raczej nic nie wynika .Przeczytałem to forum "wzdłuż i wszerz" i bez obrazy sporo tu pomocnych info ale znacznie więcej "bla,bla,bla" a szkoda bo niektórzy zamiast pisać o konkretach zachowują się jak na czacie.Być może przegapiłem temat ale mało prawdopodobnym jest.

Edytowane przez Jado?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko dla wifi, Tvix podłączamy do ap ustawionego na client? I jak ruszy to będzie chodziło jak powyższa instrukcja, rozumiem ;) Do tej pory latam z laptopem i nagrywam , ale latka lecą, człowiek staje się coraz większym leniem. :)

Przyznam, że również nie próbowałem AP bezpośrednio na USB, jednak ustawienie salonu odsłuchowego zmusiło mnie swego czasu do AP przez Ethernet. Mniejsze pliki przesyłam więc bez problemów z laptopów domowych na 6500 przez CoreFTP. Jak już chyba pisałem wcześniej, moim zdaniem jednak największym utrapieniem jest transfer dużych struktur blu-ray. Kopiowania kilkudziesięciu gigabajtów bez USB sobie nie wyobrażam, a nie mam na razie ani wifiN, ani nawet szans na kabel 1gbs... Dlatego uważam, że najistotniejszą sprawą do poprawy w oprogramowaniu tvixa jest minimalizacja błędów alokacji, a nie wodotryski w menu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To z niego raczej nic nie wynika .Przeczytałem to forum "wzdłuż i wszerz" i bez obrazy sporo tu pomocnych info ale znacznie więcej "bla,bla,bla" a szkoda bo niektórzy zamiast pisać o konkretach zachowują się jak na czacie.

no dobra, skoro nie znalazłeś(ja znalazłem jak zaczynałem przygodę z tvix'em) moge opisać, ale nie w tym temacie, bo jak wspomniałeś z przesyłania plików przez LAN zrobi sie "bla bla bla".

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra, skoro nie znalazłeś(ja znalazłem jak zaczynałem przygodę z tvix'em) moge opisać, ale nie w tym temacie, bo jak wspomniałeś z przesyłania plików przez LAN zrobi sie "bla bla bla".

Dzięki Slawko już sobie poradziłem, i powiem Ci,że nie było by problemu gdyby nie kiepsko przetłumaczone instrukcje , ktoś "pojechał" translatorem i wyszła zupa zimna :)

Poradziłem sobie ze zmianą ikon folderów strzałek itd niestety nie mogę ze zmianą ikon do poszczególnych pozycji filmowych czyli okładka etc. .Podsumowując sądzę że byłoby miło gdybyś zrobił opis wszelakich "ruchów" w temacie plastyki na Tvix w osobnym topicu :) Za siebie z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana ikon do poszczególnych pozycji filmowych oraz opisy filmów robisz programem tvixie.exe http://www.tvixie.com/ . Instalujesz i robisz wszystko co chcesz.

I tu przydaje sie mapowanie dysku, bo ustawianie ikon, okładek opisów mozna robic przez sieć, a nie przez USB, czyli nie latamy z tvixem po całym mieszkaniu.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmiana ikon do poszczególnych pozycji filmowych oraz opisy filmów robisz programem tvixie.exe http://www.tvixie.com/ . Instalujesz i robisz wszystko co chcesz.

I tu przydaje sie mapowanie dysku, bo ustawianie ikon, okładek opisów mozna robic przez sieć, a nie przez USB, czyli nie latamy z tvixem po całym mieszkaniu.

Od tego zacząłem moje poszukiwania w temacie zmiany (upiekszania) ale ten program ni w ząb nie chce mi działać.Dokładniej pisząc, wczytuję tytuły z dysku Tvixa do programu , otwieram szablon,otwiera się okienko , tam winny być tytuły tychże filmów a tam nuul , zero. Sądziłem że to sprawa polskich tytułów,zmieniałem na eng. i niestety nic z tego. Szablon tzw "swedisch" też się nie wczytuje. Tak więc coś robię nie,tak pytanie co? A może powinienem instalowac program na Tvixie?

Ps. Mam kilka komputerów w domu i są w sieci od dawna, Tvix to mój drugi DM, tak że przesyłam dane long time ago na DM i nie tylko , za "duży dom" żeby łączyć kablami USB :lol: Jedyny problem z połączeniem wyjasniłem na początku , kwestia hasła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

zostałem zapytany jak przesyłać pliki po sieci do tvix'a, wiec aby nie pisać dwa razy spróbuje opisać tu.

Prostym sposobem jest jest pobranie darmowego klienta FTP, np.ALFTP lub jakikolwiek inny.

Ale istnieje jeszcze inny sposób, prostszy i trakyujący dysk w sieci jako nasz własny wbudowany w komputer.

Najezdzamy kursorem na ikone "mój komputer", klikamy prawym klawiszem i wybieramy "mapuj dysk sieciowy".

Pokaże sie nam taki ekran

map1.th.gif

naciskamy "przeglądaj" i pojawia się nam takie okienko:

map2vo.th.gif

rozwijamy grupę roboczą Tvix az do momentu gdy pojawi sie nam katalog "tvixhd1"

map3.th.gif

następnie naciskamy ok. Naszym oczom ukaże sie wypełnione pierwsze okienko

map4.th.gif

teraz wciskamy zakończ i dysk mamy zmapowany.

Korzystamy z niego jak z normalnego dysku który jest widoczny wraz z innymi dyskami po kliknieciu "mój komputer".

Za pierwszym razem i po każdym uruchomieniu zmapowany dysk będzie żądał hasła które jest identyczne jak login, czyli "tvixhd1".

i to wszystko.

Uwaga! czasami po kliknięciu "przeglądaj, w drzewku nie będzie widać grupy "tvix". Warunek jest taki, ze nalezy wpierw odpalić tvix'a i poczekać kilka chwil, wtedy się pojawi.

W Win7 jest trochę inaczej, ale mam inne pytanie do ciebie - jak zwiekszyć prędkość transferu - kopiowania plików z komputera na dysk Tvixa - połaczenie LANem Teraz 5 giga to ponad 20 minut.

Pozdr

p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączę

Czy jest możliwość dotarcia przez LAN do dysku podpietego bezposrednio pod TVIXa via USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TOmeKK - ogranieczenia sigmy nie pozwalają na zwiekszenie transferu.

@mobor - tak, ale tylko poprzez FTP'a, w tradycyjny sposób nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale łapy mi już opadają bo nie umiem tego badziewia skonfigurować

Nie mam łaczności przez FTP !

Na razie mam podpiety TVIX z routerem via wifi ale chce przejść na kabel jak tylko ruszę z FTP

Generalnie jest tak że komp widzi mi TVIX'a w otoczeniu sieciowym ale tylko dysk wewnetrzny. Mogę do niego wejsć i do woli w nim gmerać

Jako klienta FTP uzywam TC. Zczytałem z TVIX'a przydzielony przez router adres IP i wpisałem w kliencie FTP nastepujace dane

sesja - dowolna nazwa- u mnie TVIX

nazwa hosta: 192.168.xxx.xxx

uzytkownik: tvixftp /takie dane podaje mi tvix/

haslo: 6000E /takie dane podaje mi tvix/

i za chiny ludowe nie może sie zalogować /przekroczony czas połaczenia i odbija/

co jest nie tak ??

Przypominam że łącznosc z TVIX'em jest bo widzi go windows /uzywam tvix 6600n/

Sposób opisany przez Ciebie na poczatku nic nie daje- winda widzi tylko dysk wewnętrzny

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TC, w oknie edycji połączenie FTP z TVIX zaznacz opcję: Użyj trybu pasywnego do transferu (jak w przeglądarce WWW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

działa- była moja wina bo wpisywałem w TC adres 003 zamiast po prostu 3

Tylko co z tego skoro wbrew temu co napisał Sławko- nadal NIE MAM dostepu do dysku USB ?

Ten cały FTP jest w tej chwili dla mnie bez sensu bo to samo mam z poziomu otoczenia sieciowego, bez angażowania w to extra aplikacji

Wchodząc poprzez FTP mam taki widok.... i dostęp tylko do Disc 1 nawet jak przełącze TIVX na dysk USB - z poziomu FTP mam dostęp tylko do dysku SATA w urządzeniu

Disc 1 -dysk zamontowany wewnątrz TIVX

Disc 2

Disc 3

Disc 4

Net 1

Net 2

Net 3

Net 4

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mobor

Podobnie kombinujemy. U mnie Tvix jest podpięty LANem do routera(który jest w innym pokoju) .W tvixie jest dysk wewn 1 tb, a dodatkowy dysk mam podpiety na razie do komputera, Tvix go widzi, jak wiesz mozna wybrac nawet konktretne foldery jak dyski. w przyszlosc planuje zmiane routera na taki na ktorym jest usb i tam podpiac dysk dodatkowy jako sieciowy - wtedy zadziala bez wlaczania komutera. nie rozumiem jaką przewage ma dla ciebie dysk podpiety na usb do tvixa, z tekstu wynika, ze masz tez wewnetrzny, nie bujasz sie z ftp itd.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytalłem /mpc club/ ze w takim wypadku trzeba za kazdym razem wpisywać dane dostepowe by sie dostać do takiego dysku /NAS/ - to podobno uroda realteków

Do niedawna uzywałem USB którym to sobie przerzucałem materiały do tvixa na jego wewnetrzny dysk ale - jak wiadomo - tym sposobem nie dotrę do dysku zewnetrznego...i widzę że po LAN takze będzie kłopot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mobor. ja opisuje to co jest w tvix 6500, natomiast nie wiem jak to jest w tvix 6600.

tvixdostepdousb.th.jpg

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dysk będzie po usb połączon z routerem, to nie trzeba chyba hasła. hasło tvixhd1 i login jak napisał Sławko potrzeba, zeby polączyc sie z dyskiem w Tvixie z komputera, ale tak chyba tez masz teraz. Sorry ale cos sie stało jak zaista FFoxa 3.6, nie ma kursora i trudno mi edytować, przepraszam za gramatykę.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawko

Wlasnie pisałem z dystrybutorem - on tez potwierdzil ze na 6500 dzialalo. Sprawdzil i faktycznie- na 6600 ten sposob /via FTP/ nie dziala

TOmeKK - żle kombinujesz. Jak podpinasz dysk usb pod router- musisz go uruchomić dla reszty otoczenia sieciowego jako zasób FTP /ja mam tak u siebie/ - innej mozliwosci nie ma

Masz wiec na tivix'ie cały ten bajzel z wpisywaniem z pilota hasla i loginu- mordęga. Ludzie pisali że wystarczy tylko nawet na moment wyjsc z tego dysku /np przypadkowo/ i już znowu musisz się logować. Dlatego 100x wolę USB

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...