Skocz do zawartości
Slawko

przesyłanie plików do TVIX'a przez LAN

Rekomendowane odpowiedzi

a widziales router z wejsciem FW ? ;)

a odp na pytanie : NIE

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwagi. Nie dam za wygraną jeszcze, czyli trzeba iść w kierunku hub'a i połaczyć dysk z wyj ethernet, Nie wiem co jest wiekszym ograniczeniem tutaj sigma czy port usb, w każdym razie predkość jest strasznie mała. Jak dysk bedzie miał wyj ethernet do nie potrzeba hasła? tak?chce osiagnąć dwie rzeczy dostęp do dysku beZ włączanie kompa i poprawę predkości. czy mozliwe, że router też zwalnia transfer? Połacze wszystko do huba i hub do routera dopiero.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety - predkosc poprzez LAN niewiele rozni sie w praktyce od tej przez USB - czytaj MPC Club

Jedyne sensowne rozwiazanie to profesjonalny NAS z wieloma wyjsciami LAN/USB

Ale koszt zabija - porządny > Qnap 2.5k zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety - predkosc poprzez LAN niewiele rozni sie w praktyce od tej przez USB - czytaj MPC Club
o przepraszam, w tvix 6500 jest bardzo duża róźnica. Po LAN idzie z 2.5-3.5 MB/s( po Wi-Fi jeszcze wolniej) a po USB 7-10MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem na MPC przy 6600 na LAN tamtejsi koledzy mieli 5-5.5 MB/sec na LAN

ALe to dziwne bo 6500 ma w koncu gigabitową siec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy włączam gigabit w tvixie 6500 i chce coś przesłać z/do tvixa (używając samby lub FTP), to po chwili tvix się zawiesza i pomaga tylko reboot. Próbowałem transferów komp-router-tvix i komp-tvix, efekt ten sam. 100mbps działa "normalnie", jeśli 2MB/s jest normą.

Mój router to Belkin F5D8235-4 v2

Edytowane przez mp_lasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod mocno obciażone sieci polecam Drayteka

Nieporównywalnie wiecej ustawien, mizliwosci kontroli sieci od Belkina /w tym wykresy obciazenia sieci TX/RX w ujeciu dobowym, tygodniowym i wiele innych/

Także wskaznik zajetosci procesora i pamieci routera /na jałowym biegu obciażalnosc proceora 16%, podczas pełnego obciążenia pasma internetowego 7megabit wzrasta to 23%/ - istny potwór

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje boje z Tvixem.

zmieniłem soft na ostatni ......19 i player mapuje się taraz jako TVIX, nie jako NONE.

Ale to szczegół.

Podlączyłem switcha (firmy 3com, 5 portów), żeby uzyskac wieksze predkość transferu z dysku komputera na dysk playera.

Niestety jest jakiś błąd w sieci ( po stronie playera na pewno, switch sprawdzony, używany), komp na pewno OK. wszystko podłączone do switcha, switch do routera.

Przy próbie kopiowania na dysk wewn Tvixa, tworzy się katalog i przerywa połączenie. potrzebny restart, reboot, itd.

Niestety, nie tędy droga. Na szczęście switch jest pożyczony tylko. teoretycznie wszystko ma 1 giga i powinno chodzić, ale coś w tvixie jest nie tak.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę kursora, nie gniewajcie się, trudno mi edytować, pisze jeden pod drugim.

Taki pomysł jeszcze, teraz w nowym sofcie Tvix jest widoczny jako urządzenie w sieci i równiez jako dysk sieciowy, przynajmniej w win7, przedtem tylko widziałem go jako urządzenie w sieci.

Skoro jest dyskiem sieciowym z literką, to można ustawić ściąganie/kopiowanie/ czy coś jeszcze innego od razu na ten adres, odpada wtedy problem kopiowania i małej prędkości.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, nie tędy droga. Na szczęście switch jest pożyczony tylko. teoretycznie wszystko ma 1 giga i powinno chodzić, ale coś w tvixie jest nie tak.
podobno w tvixie siec 1 giga nie hula jak nalezy, zreszta to nie ma znaczenia i tak będzie wolno.
Skoro jest dyskiem sieciowym z literką, to można ustawić ściąganie/kopiowanie/ czy coś jeszcze innego od razu na ten adres, odpada wtedy problem kopiowania i małej prędkości.
w kazdym systemie windows dysk po zmapowaniu bedzie widoczny jako dysk z literka i zawsze mozna tak sciągać. Warunek tylko taki, ze TVIX musi byc stale właczony.

natomiast po uruchomieniu komputera zawsze należy wznowic połaczenie ze zmapowanym sykiem a dopiero później uruchomic program torrentowy.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tym kursorem, coś mam skopane w ustawieniach forum.

Może przedtem miałem coś nie halo, wydawało mi się, że miałem tylko NONE widoczne w sieci jako urządzenie, teraz normalnie mam dysk sieciowy Z.

Ze switchem powinno być szybkie połączenie, ale jak napisałeś 1 giga nie chodzi w tvixie i przerywa. Może kiedyś to poprawia.

pozdr.

podobno w tvixie siec 1 giga nie hula jak nalezy, zreszta to nie ma znaczenia i tak będzie wolno.

w kazdym systemie windows dysk po zmapowaniu bedzie widoczny jako dysk z literka i zawsze mozna tak sciągać. Warunek tylko taki, ze TVIX musi byc stale właczony.

natomiast po uruchomieniu komputera zawsze należy wznowic połaczenie ze zmapowanym sykiem a dopiero później uruchomic program torrentowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
........................................., ale jak napisałeś 1 giga nie chodzi w tvixie i przerywa. Może kiedyś to poprawia.

pozdr.

Ciekawą sprawą jest że nikt nie chce min. na tym forum pogodzić się z przesyłem LAN , jest jaki jest i nie przeskoczycie tematu.Film mający 8 GB "idzie"z komputera na TVIX-a około 40 min i trudno, czytałem o tej niedogodności zanim stałem się posiadaczem urządzenia i praktycznie temat nie do rozgryzienia, chyba że się mylę i oby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Film mający 8 GB "idzie"z komputera na TVIX-a około 40 min i trudno, czytałem o tej niedogodności zanim stałem się posiadaczem urządzenia i praktycznie temat nie do rozgryzienia (...)

Dlatego dobrze się stało, że poprawiono ostatnie wersje softu, niwelując błędy alokacji powstające na dysku wewnętrznym tvixa po kopiowaniu przez USB. Stosuję 6m długości przewód USB i wrzucam 8 GB na tvixa w kilka minut... i to w zupełności wystarczy. A LAN niech służy do słuchania radia, przeglądania fotek, etc... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę po LANie. Film sie ściąga od kilku godzin do kilkudziesięciu, więc te "parę" minut na skopiowanie do tvix'a nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...