Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

Samsung – SP-56K3HV

Recommended Posts

Samsung zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży w Europie nowego telewizora wykorzystującego tylną projekcję. Urządzenie ma ekran o przekątnej 56 cali, pracuje w technologii DLP, ma rozdzielczość 1280x720 pikseli, kontrast 2500:1 i bardzo wysoką jasność wynoszącą 900 cd/m2. Urządzenie jest bardzo obficie wyposażone w wejścia wizyjne łącznie z HDMI, DVI, komponent, EURO z RGB i S-Video. Co bardzo istotne, telewizor, przy przekątnej ekranu wynoszącej 142 cm, ma głębokość zaledwie 41 cm i waży 33,3 kg.

Projektor pojawi się na rynku we wrześniu w bardzo atrakcyjnej cenie 2199€.

[img]http://img222.imageshack.us/img222/5641/samsungsp56k3hvcy7.jpg[/img]

Wprowadzenie tego modelu to smutna wiadomość - przynajmniej dla mnie, miłośnika i użytkownika tylnej projekcji.
Po szczątkowych informacjach krążących w necie spodziewałem się, że na rynek europejski trafi model 56" - tyle tylko, że miał być Full HD. A tu lipa.
Już szykowałem się na pojedynek nowego dziecka Sony - modelu KDS-55A2000 - z telewizorem ze stajni Samsunga.
Pojedynek ten był o tyle istotny, iż jego zwycięzca miał zająć miejsce mojego "starego" 50 calowca. A tymczasem może się okazać, iż nie będę miał z czym porównywać tego Soniacza :-(.

Jestem ciekaw jak model SP-56K3HV zostanie przyjęty - co prawda cena 2200 € za 56" jest niewątpliwie atrakcyjna - jednak FullHD od Sonego kosztuje niewiele więcej ( ok. 2600 € ).

BTW. W internecie pojawiły się już oferty sprzedaży KDS-55A2000 - jego cena zaczyna się już od 9,5 tys. zł.

MMP:

obawiam się, że jesteśmy skazani na tego Soniacza.
DLP Samsunga na IFA nie zachwyciło, a jak znam JVC to na te 1080p będziemy czekać z rok a cena (patrz modele 720p) będzie z sufitu.

9.500 za sony 55" jest znakomitą ceną, muszę go fdzieś oblukać.
A może jeszcze wprowadzą 60"?

PS. Ktoś chętny na zakup mojego DLP Samsunga 50"? Oddam w dobre ręce.

Pozdro.