Skocz do zawartości
sabe9

laptop 3D (acer 5738DG)

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie HD maniacy nie przegapili premiery nowego laptopa ACER-a.

matryca 3D + okluary w zestawie i software który przetwarza obraz 2D na 3D w zdjęciach, grach i filmach...

byłem w VOBISie w próbowałem....oczywiście filmiki DEMO w 3D oraz zdjęcia poszły pięknie,jak w bajce...

rzeczywiście efekt 3D był widoczny i niesamowicie odczuwalny (mimo małego ekranu chyba 15,6 cala).

co prawda mkv nie sprawdzałem, gdyż nie ma w oryginale kodeków do MKV.

ale w specyfikacji jest że i z mkv sobie poradzi aby go w locie konwertować z 2D do 3D.

próbowałem swoje zdjęcia z wakacji, bez problemu poszły w 3D (efekt naprawdę dobry)

próbowałem zwykłego divixa z USB, efekt zakakująco dobry w 3D...

co dopiero jakby przepuścić przez ten software mkv 1080p ???

czy ktoś już kupił tego laptopa i próbował ???

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś info co do zastosowanych tam technologii, co to za okulary są w komplecie, jak podłączane itd? Pytam, bo chyba coś przegapiłem, a ciekaw jestem co i jak. Ciekawe na jakim natywnym odświeżaniu "chodzi" tam matryca, czy jest to standardowe 60Hz, dzielone na 2 półobrazy, czy może coś lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Rosjan wzmianka o tym lapku z 26 października w portalu iXBT

238368.jpg

238374.jpg

238376.jpg

Mini-Test

Konfiguracja:

* AS5738DG-734G50Mn

* Intel® Core™2 Duo processor P7350 (2.0 GHz, 1066 MHz FSB)

* 15.6" WXGA Acer CrystalBrite™ LCD

* ATI Mobility Radeon™ HD 4570 512M-DDR3

* SO2GBII6 + SO2GBII6

* 500 GB HDD

* Windows 7® Home Premium 64-bit

* 0.3M DV

* DVD-RW

* 802.11a/b/g

* No Bluetooth

* 6-cell Li-ion battery

Cena w Rassiji około 3200 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakąś grę, jest OK. Okulary męczą, nie są wygodne, ból głowy gwarantowany, ale efekt jest OK.

Film przyrodniczy - efekt jest podobny do kartki trójwymiarowej, są jakby 2, 3 plany, które są płaskie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okulary w komplecie raczej tani sprzęt.... nie są podłączane w żaden sposób,

matryca : ''it split a 120Hz signal into two 60Hz stereoscopic images,'', więc to raczej taka sprzętowo - softwarowa iluzja 3D.

czytałem dość szczegółowy test na twisted-reviews... niestety wygląda i jest rozwiązaniem taniego wprowadzenia i doświadczania 3D dla mas. nie jest to (może i dobrze bo kogo na to stać) rozwiązanie typu nVidia 3D, gdzie trzeba kupić monitor DLP, kartę grafiki do kompa, specjalne okulary, itd... skonfigurować to wszystko)...

tutaj za 3180pln dostajemy kompletne rozwiązanie ''przekształcające'' w locie nasz zdjęcia i filmy 2D w iluzję 3D.

wygląda to moim zdaniem świetnie i spełnia swoją rolę, natomiast pozostaje kwestia wydajności w grach co niestety, jak wynika z testu nie jest mocną stroną tego rozwiązanie.

sam laptop ma moim zdaniem dość dobrą specyfikację, SYSTEM OPERACYJNY Windows 7 Home Premium

procesor Intel Core 2 Duo T6600 2,2 GHz z 2 MB L2, karta graficzna ATI Mobilny Radeon HD4570 z 512 MB

dysk twardy 320 GB, WIFI b/g/n/, kamerka 1,3 Mpx. multitouch pad.... itd...

czas poczekać na testy HDmanaków, czy pociągnie MKV w 3D... według gazetki VOBISu bezproblemowo powinien dać radę.

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po co MKV 1080p w 3D? Jaka jest rozdzielczość matrycy w tym laptopie? Czy nie starczy 720p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale moim zdaniem lepiej dolozyc 6 stow i kupic Vaio z blurayem na pokladzie :)

co Sony to SOny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do : Topmek

rozdzielczość 1366 x 768, więc 720p spoko...

ale czy pójdzie w praktyce 720p w 3D ?

do : mobor-a

ale sony dopiero pracuje nad laptopem z 3D.

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma lepszą matrycę, lepszą specyfiację całego kompa, lepsze wykonanie, bluray'a na pokładzie /przenosny odtwarzacz bluray/... i soft wartości 700zł /w tym pakiet Photoshop i Premiere/

Osobiscie wolę to niż takie pseudo 3D z okularkami...na dodatek made by Acer

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"co Sony to SOny", "na dodatek made by Acer" - świetny argument, taki profesjonalny, rzeczowy i merytoryczny.

Ten 3D Acera jest z okularami polaryzacyjnymi, takimi jak w IMAXie. Generowany z 2D trójwymiar jak na mój gust jest cienki jak renta mojej babci, obiekty nie są 3D tylko jakby wokół płaskich obiektów jest bliższy i dalszy plan. Za to oryginalne materiały 3D robią wrażenie, ekstra sprawa. Do tych okularów polaryzacyjnych potrzebna jest specjalna matryca, więc filmy czy gry tylko na ekranie Acera. Jak się go podłączy do TV czy większego monitora to obraz jest już bez 3D. Z tego też powodu 1080p o który wyżej ktoś pytał nie ma sensu. W sumie fajna zabawka, pod warunkiem, że byłoby dużo gier natywnie zgodnych z tą techniką 3D, a nie przez driver Acera dla DirectX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

argument o wyższości marki jest potwierdzony opiniami wielu uzytkowników zarówno jednej jak i drugiej firmy - w sieci znajdziesz sporo na ten temat pt CO LEPSZE.

Nie od dzis wiadomo że klamoty w laptopach są wszedzie takie same- roznica polega na designie, jakosci wykonania, jakosci matrycy etc

Poza tym - jezeli juz próbujesz polemizować- badz łaskaw brac pod uwagę CAŁĄ wypowiedz a nie tylko wyrywać na siłę poszczególne sformuowania z kontektu wypowiedzi. Napisałem wyraznie dlaczego zakup SONY jest w moim przekonaniu bardziej trafionym zakupem. Dodam do tego wszystkiego jeszcze jeden argument - sony znacznie łatwiej jest pozniej odsprzedać

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
argument o wyższości marki jest potwierdzony opiniami wielu uzytkowników zarówno jednej jak i drugiej firmy - w sieci znajdziesz sporo na ten temat pt CO LEPSZE.

Przeciwnie, Ty masz raczej na myśli opinie "ekspertów" i płatnych naganiaczy a nie użytkowników, bo ogół użytkowników chyba jednak myśli inaczej. Wystarczy spojrzeć w wyniki sprzedaży, Sony ogłosił właśnie 289 mln USD straty za III kw br, a o ile wiem, Acer stoi świetnie. Czy np. Samsung, który ogłosił z kolei najwyższy w historii zysk 3,1 mld US w III kw br. Chociaż też można spotkać w sieci profesjonalne i rzeczowe opinie "tylko Sony, Samsung to szajs". Najwyraźniej "eksperci" maja swoje opinie, a UŻYTKOWNICY zupełnie inne. Ci dokonujący wyboru własnymi portfelami w sklepach to chyba właśnie "wielu użytkowników" o których wspomniałeś.

Nie od dzis wiadomo że klamoty w laptopach są wszedzie takie same- roznica polega na designie, jakosci wykonania, jakosci matrycy etc

Właśnie. Dlatego nie będę Ci opowiadał długiej historii o moich bojach z Sony, z serwisem który laptopa który regularnie zwisał (ewidentnie się przegrzewał) nawet nie otworzył, tylko odesłał mi po jakimś "teście" który nie wykazał żadnego problemu. Dopiero dziesiątki telefonów i korespondencji odniosły skutek, i to chyba dlatego, że problem stał się jawny dla całej serii, bo na forach dużo ludzi na to narzekało. Z kolei teraz mam Acera który jest dobrze wykonany, nie przegrzewa się, nie ma z nim żadnych problemów. Ale jakoś nie wyobrażam sobie, żeby na tej podstawie wydawać opinie typu "Acer to Acer, nie taki szajs jak Sony" bo to przecież bzdura. Taka sama jak w drugą stronę.

ps. A o jakim dokładnie modelu Vaio piszesz w porównaniu? Bo Twojej opinii, że lepiej wybrać Vaio, niewiele droższego za to z BR, Photoshopem i Premiere to ja w pełni ufam i podzielam, tylko te argumenty o marce takie... wiadomo.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam serię FW - dodatkowo magnezowy korpus - sam takiego kupiłęm miesiac temu za 3.8k

Warto zwrócic na jedną uwagę. Seria FW jest produkwoana w Chinach - ale mimo wszystko jako-tako sprzet działa, wygląda i jest wykonany.

Mam też biznesowego VAIO z serii TZ - oryginalnie Made In Japan - od sprzętu wprost nie mozna oderwać oczu. Dzieło sztuki użytkowej

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda z bliska, jakby ktoś był ciekaw:

Jest tam jeszcze kilka innych linków.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skansenik, aby ta aplikacja do czegoś się przydała, jest potrzebny jeszcze ekran pokryty odpowiednim filtrem i okulary polaryzacyjne. TU i TU można znaleźć przykłady kompatybilnych monitorów/TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ghrom masz racje do technologi 3Di potrzebna jest specjalna matryca i okulary i material. Natomiast aplikacja potrafi zrobic takze anaglyph'a ze zwyklego 2D i tu wystarcza okularki (szkla w przyblizeniu czerwone i seledynowe). Oczywiscie co do jakosci 3D w porownaniu do materialow dedykowanych, mozna miec wiele zastrzezen, ale zawsze jakas to namiastka.

Pozdrawiam

Edytowane przez skansenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skansenik chodziło mi o to, że do laptopa nie dodają jedynie aplikacji za 50dolców, ale jeszcze matrycę i okulary polaryzacyjne, a dzięki temu zestawowi efekt 3D jest jednak trochę lepszy niż anaglif.

A przy okazji, jeśli komuś wystarcza anaglif i ma te "zwykłe" tekturowe okularki 3D z czerwonym/niebieskim filtrem, to bardzo polecam film 3D Tomasza Bagińskiego "Bieg" zrobiony dla potrzeb kampanii reklamowej Lecha.

Film 720p można obejrzeć przez www.lech.pl ale duża rozdzielczość w połączeniu z kodekiem VP6 potrafią mocno zamulić FlashPlayera w przeglądarkach, dlatego lepiej ściągnąć plik i odtworzyć lokalnie za pomocą MPC HC.

Tomasz Bagiński "Bieg" 1280x720 rozmiar pliku 74,2MB - http://film.lech.pl/Lech3d_Hi-new.f4v (po ściągnięciu rozszerzenie pliku .f4v zamieniamy na .flv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam tego acera od 2ch tygodni u siebie. jestem fanem 3d, sam robie zdjecia stereoskopowe i dla mnie jest jak za tą cenę jest mocno ok. Trzeba przywyczaic sie do nakladki polaryzacyjnej na matrycy co pogarsza jakosc zdjec ale pozatym ok. dla mnie szczegolnie ok ze moglem pozbyc sie pcta z monitorem crt na ktorym mialem okulary migawkowe asusa. Miejsce w domu mi sie zrobilo:). Jak macie jakies konkretne pytania to odpowiem z przyjemnoscią z autopsji uzywania tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Mam tego acera od 2ch tygodni u siebie. jestem fanem 3d, sam robie zdjecia stereoskopowe i dla mnie jest jak za tą cenę jest mocno ok. Trzeba przywyczaic sie do nakladki polaryzacyjnej na matrycy co pogarsza jakosc zdjec ale pozatym ok. dla mnie szczegolnie ok ze moglem pozbyc sie pcta z monitorem crt na ktorym mialem okulary migawkowe asusa. Miejsce w domu mi sie zrobilo:). Jak macie jakies konkretne pytania to odpowiem z przyjemnoscią z autopsji uzywania tego modelu.

za kazdym razem jak go odpalasz zakladasz gogle ? nie męczy cie to ? a jak by przyszlo programowac w nim, albo np robic grafike w np corelu lub skladac cos w Photoshop czyli praca a nie rozrywka to jak to sie sprwadza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vrlogic.com/html/hyundai.html

Hyundai zaprezentował 4 monitory 3D, również w technice polaryzacyjnej. Modele W220S, W240S, S320D & S465D, odpowiednio 22'', 24'', 32'' i 46''. Efekt 3D osiągany podobnie jak w Asusie, filtr na ekranie, oprogramowanie odpowiedzialne za horyzontalny przeplot obrazu i okulary polaryzacyjne na nosie. Sygnał to standardowe 60Hz. Ciekawe jak będzie z cenami, marka nie jest raczej droga, taki 46'' 3D do gier to byłaby fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a`propos awaryjności notebooków różnych marek - http://gizmodo.com/5406415/laptop-reliabil...come-out-on-top

Jedna z największych firm realizujących serwisy gwarancyjne SquareTrade opublikowała wyniki analizy napraw 30.000 notebooków w ciągu trzech lat. Najmniej awaryjne okazały się notebooki ASUS a najbardziej HP.

500x_squaretrade3.jpg

Zasadniczo różnice w procentach uszkodzeń między najtańszymi i najdroższymi markami są pomijalne, podczas gdy w cenie to często kilkadziesiąt procent. W sumie mamy potwierdzenie, że bez względu na logo wszystko to i tak jeden i ten sam chiński chłam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za kazdym razem jak go odpalasz zakladasz gogle ? nie męczy cie to ? a jak by przyszlo programowac w nim, albo np robic grafike w np corelu lub skladac cos w Photoshop czyli praca a nie rozrywka to jak to sie sprwadza ?

W kazdym innym przypadku niz zalozenie okularow na nos jest to najzwyklejszy laptop. robie na nim grafike, korzystam z internetu ogladam filmy bez zadnego problemu. Dopiero jak zaklada sie okulele to widac spadek jakosci bo tak dziala filtr polaryzacyjny na matrycy:)

Podkreslam fakt ze bez okularów jest to najzwyklejszy latop. Nawet bez TriDef da sie ogladac tresci 3D. Tridef jest poprostu pierwszym programem przerabiajacym zwykle tresci 2D w 3D "w locie" z lepszym lub gorszym efektem - dla mnie przecietnym ogolnie - to co jest nagrane w 3D jest lub sfotografowane w 3D jest prawdziwie trójwymiarowe. Większość zdjęć robiona przezemnie jako 2 zdjecia (prawe-lewe) wychodzi oszalamiajaco 3D.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bienias PL lepiej się szybko rozejrzyj za kupcem na tego lapka, bo w grudniu najdzie Cie pewno ochota na zmianę - wchodzi do sprzedaży ASUS G51J 3D z tym "prawdziwszym" 3D - matryca 120Hz (podświetlenie LED), okulary migawkowe NVIDII, procek Core i7, grafa GeForce GTX 260M DDR3 1GB, Windows 7, cena oficjalna 5499zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...