Skocz do zawartości
nowy66

Wszytkie serie Sharpa - opis

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą, postaram się krótko opisac wszystkie serie Sharpa z ich różnicami.

[color="red"]1. Aquos FullHD Panel Models 1920x1080 (zwana też Highgrade) DVB, RGBplus, Digital+[/color]

a. podgrupa : 65 GD1E (1080i, bez TrueD,1xHDMI) + 37GE1E (1080p, TrueD)
b. podgrupa : 37/42/46/56 (1080p, RGBplus - ale 42" nie !! 2x HDMI, TrueD

[color="red"]2. Aquos WXGA Panel 1366x768, Models (zwana też Standard)[/color]
to serie już znane : GD(8/9, 32-37)/BT8 (z tunerem DVB-T), GA9/GD9/BV9 - z trueD; BV8/GA8 bez tunera. Seria z "9" - 2x HDMI; reszta 1 x HDMI. Typologia kolorów już była w innym poście opisywana.

[color="red"]3. Aquos PAL Optimal 2.0 960x540- po wyczerpaniu produkcji/magazynów znika z rynku.[/color]

tylko seria P55 i P70 (z tunerem DVB-T) w wielkościach 26-32-37" 1x HDMI. U niemców juz nawet w katalogu ich nie ma.

[color="red"]4. Sharp LCD TV's (Tzw. Entry, 1366x768)[/color]

Nowa seria Sharpa.
a. SD1(26/32/37/42)/ST1 Tylko 32" (róznica w kolorach) HDMIx1, DVB-T
b. SA1(26/32/37/42) jak grupa a. ale bez DVB-T
c. SV1 (26/32/37) jak grupa b, ale inny kolor.
d. S2 - (26/32) jak grupa c ,a le inny kolor i tylko na Rosję - dopisek RU

5. pomijam wersje 4:3

Kąty 176/176 (oprócz 65GD1E 170/170); życie panelu 60 000h;

Nie podejmuje się podać ważnych różnic pomiędzy 37 GE1 a XD1, poniewąz nawet w katalogach (niemiecko i angielsko języcznych) sa różnice (sic!!!) tak co do czasu reakcji jak i kontarstu. W niemieckim jest taka róznica (poza wyglądem oczywiście) - że w GE1E jest system Advanced Super View & Black TFT (inaczej zwany Pure Black Filter), poprawiający kolor czarny, a w XD1E brak. Inne głośniki (GE - 6.5x4 +2.0x2 moc2x15W; XD1 10x4.0x4 oc 2x10W) i inna liczba programowalnych stacji w TXT.

[color="red"]To co mozna potwierdzić na 100% to fakt, że najbardziej zaawansowane technologicznie i najlepiej wyposażone sa modele 46/52 XD1E.[/color]pzdr

Mam tylko nadzieję, że gdzieś się nie wkradł jakiś błąd. Ale TOmeKK, na pewno znajdzie :o

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypinam :o i dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sie czepia! :o

Wg mnie:

GE1 65 cali - ma DVI, nie ma HDMI. Potwór idzie też do przeróbki w przyszłym roku, nie ma truD!!!

Jest błąd - w katalogu- 42 cale XD1 nie ma RGB Plus, w rozszerzonej wersji jest inaczej. Myślę, że ma - to by był kompletny brak logiki i konsekwencji.

P55 i P70 są na niem. stronie www i w rozszerzonym katalogu, bo są do wysprzedania i są jeszcze w handlu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' date='05.09.2006, 14:23 ']GE1 65 cali - ma DVI, nie ma HDMI. Potwór idzie też do przeróbki w przyszłym roku, nie ma truD!!!
Jest błąd - w katalogu- 42 cale XD1 nie ma RGB Plus, w rozszerzonej wersji jest inaczej. Myślę, że ma - to by był kompletny brak logiki i konsekwencji.

Pozdr.
[right][post="9666"][/post][/right][/quote]

Mówiłem, że znajdzie ? :o

Opierałem się wyłącznie na katalogach w wersji D i ENG. Brałem ze stoiska jak leci i nie widziałem innych (rozszerzonych) wersji. Dziwne by było, żeby w obydwu były powielane te same błedy (65GE1 i XD1E42"). A może coś zmienili w 65"?

Natomiast bynajmniej co do 42". Wydaje mi się to logiczne : popychanie rynku do większych rozmiarów ( "W przyszłość patrzę"). Po drugie 2x37" - też jest nielogiczne (chociaż jeden absurd nie może być dowodem dla drugiego :D )
I znowu : w jednym i drugim katalogu (w kilku miejscach) wpisane są wszystkie modele oprócz 42". Starałęm się wpisac tylko te dane, który sie potwierdzały wielokrotnie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' date='05.09.2006, 14:23 ']1. ... GE1 65 cali - ma DVI, nie ma HDMI....
2. ... 42 cale XD1 nie ma RGB Plus ... [right][post="9666"][/post][/right][/quote]

ad.1 mój błąd. Prawda. Ale z kolei ze zdziwienieniem stwierdziłem, że ma RGBplus.

ad.2 sprawdzałem juz uważnie na pewno (katalogowo) nie ma RGB. Ale nie tylko - równiez tylko ten model z serii XD1E nie ma rówież SuperView/Black TFT. a razem to juz jest przynajmniej dziwne i trzeba by powiedzieć, że to nie jest model, na który warto dłużej zwrócić uwagę.

Chociaż (1) na IFA nie było tego zasadniczo mocno widać <_< .
Chociaz (2) tłumaczyłoby to cenę ok. 2k€ "street price"
Chociaż (3) wolałbym za 1.8k€ 37GE1E :P

pzdr

@TOmeKK -możesz wkleić skana z tego "rozszerzonego" katalogu info nt XD1E?
(46" wchodzi mi idealnie między oknem a ścianą :D )

pzdr2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie:
Krótko i na temat:
Z czym ma wejść Sharp wkrótce na polskie półki ?
Bo nic nie rozumiem z Waszej konwersacji.
Sharp-a brak na rynku od 18 miesięcy.
To się nazywa "przyczajka".
Proszę o nieopisywanie prototypów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym poscie nie ma prototypów. Wszystko wchodzi zaraz, wychodzi seria PAL.
GD9, GA8 już jest. Jest też 65 cali, jak wiesz.

Prototypowa seria się nazywa HD1 (jak kanał, ale to chyba nieitencjonalne).


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' date='05.09.2006, 19:04 ']@TOmeKK -możesz wkleić skana z tego "rozszerzonego" katalogu info nt XD1E?
(46" wchodzi mi idealnie między oknem a ścianą <_< )[/quote]


Nie mam skanera w domu.
Gesamtkatalog IFA 2006 - biała okładka - str. 11. wszystko wrzucone do jednego wora 52, 46, 42, 37 XD1, ten sam opis z wyjątkiem kontrastu i tu podział na 52-46 i 42-37.

Ale posiałeś we mnie wątpliwość, pamietam jakiś Angol na forum puścił plotę, że 42'' jest zrobione na zewnątrz, a nie w Sharpie - przyczyna to czy skutek? Poszukam.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 Użytkownicy, którzy dziękują za pomocnego posta
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showuser=814"]km1[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' date='05.09.2006, 19:19 ']Gesamtkatalog IFA 2006 - biała okładka - str. 11. wszystko wrzucone do jednego wora 52, 46, 42, 37 XD1, ten sam opis z wyjątkiem kontrastu i tu podział na 52-46 i 42-37.

Pozdr. [right][post="9709"][/post][/right][/quote]


To samo źródło str.22 i katalog po ang. str. 04/05 i 16/17 i 26.

42" ewidentnie jak napisałem. Na stronach kanadyjskich też piszą, że 42 to outsourcing. Niestety. TYLKO 46" :P

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na francuskich stronach któś zrobił to samo. Opisał wszystkie serie Sharpa :

[url="http://www.sharp.fr/communiques_de_presse/communique61.html"]http://www.sharp.fr/communiques_de_presse/communique61.html[/url]

Najlepsze jest zdjęcie wszytkich modeli w jednej linii :angry:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga konkurs !

Kto rozpozna kolejne modele Sharpa pokazane na zdjęcieu wyżej?

Nagroda jest satysfakcja :angry: z wiedzy. Zwłaszacza, który model pokazany jest jako 5 od lewej?

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla oczekujących nowy, "wirtualny katalog" more to see Sharpa z opisem działania (niektórych) technologii :

[url="http://uken.moretosee.com/"]http://uken.moretosee.com/[/url]

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='9653' date='05.09.2006, 13:11 '][color="red"]To co mozna potwierdzić na 100% to fakt, że najbardziej zaawansowane technologicznie i najlepiej wyposażone sa modele 46/52 XD1E.[/color]pzdr[/quote]

co ona takiego niby ma?? (jak mnie przekonasz to moze go nabęde :angry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='13082' date='06.10.2006, 21:58 ']co ona takiego niby ma?? (jak mnie przekonasz to moze go nabęde :angry:)[/quote]

Jeśłi te kilkadziesiąt stron na tym forum o Sharpie serii XD1E Cię nie przekonało - to nie licz na to że będę jeszcze raz próbował. :D

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu przekonywać do kupowania jak wszystkie sklepy sprzedają ............ talony na ten TV.

To irytujące i niepoważne,że daty dostępności są sukcesywnie przekładane.Teraz słyszy się o listopadzie. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie z taśm będzie zjeżdżać 100 tys. modułów do telewizorów LCD miesięcznie. Docelowo ma tu być wytwarzanych 10 mln modułów rocznie - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".


Jesli inni producenci mają też podobnie ambitle plany,zabraknie ludzi na ziemi,żeby te miliony telewizorów kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAzbierało sie tych modeli Sharpa stąd do Niemiec i z powrotem :(

No to podejście nr 2 : dla tych co pytają "czym się róznią" itp. link do strony z aktualną gamą. Trzeba najechać kursorem na "weiter information" i wybrac interesujący Cie model.

[url="http://sharp.de/produkte/teaser_aquos.php?mc=18&mcn=Aquos%2BLCD/TV"]właśnie TUTAJ [/url]

pzdr

Na najbliższą przyszłość : XL1E i HD1E (ale to już wszyscy wiedzą....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam. mam pytanie co sądzicie o serii x20e, zastanawiam się nad kupnem LC-32X20E ale nie mogę znaleźć opiniii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='irekra' post='67818' date='13.11.2007, 21:24 ']Pozdrawiam. mam pytanie co sądzicie o serii x20e, zastanawiam się nad kupnem LC-32X20E ale nie mogę znaleźć opiniii[/quote]

[url="http://www.av-magazin.de/Einleitung_Aquos_Sharp_LC-32X2.2315.0.html"]http://www.av-magazin.de/Einleitung_Aquos_...2X2.2315.0.html[/url]
wpisz w Google i kliknij Tłumaczene strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...