Skocz do zawartości
dandy876

PHILIPS 42 PFL 7404 H czy Sharp 42 DH77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Wszystkich forumowiczow :)

A wiec od tygodnia czasu juz proboje kupic LCD...

Mam dwa typy:

PHILIPS 42 PFL 7404 H (3200+/-)

Sharp 42 DH77 (3300 zł +/- )

Roznica miedzy jednym a drugim w cenie to ok 100 zł ( taniej Philips). A jak z jakoscia ? czytalem testy o Sharpie no i calkiem fajny TV ale o Philipsie nie ma nic ;) Philips mi sie strasznie podoba ta ramka ( cieniutka i wrazenie wiekszego obrazu). Parametrami praktycznie takie same... ale co wybrac ? :(((

Czy to moze jakas przepasc miedzy jednym a drugim ? Sharp wiadomo dobra firma jezeli chodzi o LCD itd. Philips hmm.... za duzo nie slyszalem o TV z tej firmy :/

Oraz czy ten Philips odczytuje z USB filmy ? bo nigdzie nie moge sie tego doczytac :/ Sharp napewno NIE tylko jpg i muzyke

Tv bede mial na Cyfrze + do tego rpzedewszystkim podlaczony PC i do gier i filmow :)

Z gory serdecznie dziekuje za udzielona pomoc i podpowiedz

pozdrawiam

Edytowane przez dandy876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oraz czy ten Philips odczytuje z USB filmy ? bo nigdzie nie moge sie tego doczytac :/

Na stronie Philipsa byłoby najprościej, tam wszystko jest napisane: http://www.consumer.philips.com/c/telewizo...404h_12/prd/pl/

Stoi czarno na białym:

Formaty odtwarzania: MP3, LPCM, Zdjęcia w formacie JPEG, MPEG1, MPEG2, H.264/MPEG-4 AVC

W FAQ też jest odpowiedź --> http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/...n=42PFL7404H/12

090727103028_28619.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie jak czyta Avi ;) Dziekuje bardzo...

dodatkowy plus dla Philipsa ale.... ciagle to ale .... Sharpa czy tego Philipsa ? mial ktos gdzies porownanie miedzy jedneym a drugim ? Wiem ze jezeli wezme Sharpa to plakac nie bede ale nei wiem co z tym Philipsem bo tak mi wpadl w oko te paramtry, design i cena.. pomozcie doradzic Czy te dwa tv wogole mozna do siebie porownywac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam sentyment do starszego 7862D, tak nie potrafię polecić z czystym sumieniem nowej konstrukcji, czyli 42PFL7404H.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecasz telewizor za ponad 6000 zł a ja mam max 3500 ;) a w tej cenie widze tylko te 2 modele i bardzo prosze miedzy tymi dwoma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek chyba wyraźnie napisał: niezbyt nie poleca Philipsa więc o jakim 6tys mowa? : ) Ja też bym wybrał tego Sharpa. Wszędzie są bardzo dobre opinie na jego temat. Parametry to są takie same ale... na papierze. Rzeczywistość jest jednak brutalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sharpie to co mnie najbardziej dreczy to jedno : Podobno podczas ogladania filmy z pc czy laptopa na LCD widac jakies KLATKOWANIE. Podejrzewam ze na 50 osob 10 to widzi... i boje sie wlasnie tego ze jezeli to bede widzial to sie chyba zalamie bo duzo filmow ogladam z Pc ;/

Edytowane przez dandy876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecasz telewizor za ponad 6000 zł a ja mam max 3500 :D a w tej cenie widze tylko te 2 modele i bardzo prosze miedzy tymi dwoma :)

Może nie wyraziłem się jasno. W październiku 2007 roku napisałem recenzję Philipsa 32PFL7862D. Była to wielce interesująca konstrukcja i na tamte czasy unikalna, o czym zresztą można poczytać tutaj:

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7150

Po tamtym tekście raczej nikt mi nie może zarzucić negatywnego podejścia do marki, ani żadnych do niej uprzedzeń, wręcz przeciwnie.

A jednak nie jestem w stanie polecić nikomu obecnego modelu 7404H, rozczarowałem się dość mocno po bliższym kontakcie z jego starszym bratem 8404H, a to to samo co 7404H, tyle że dodatkowo wyposażony w Ambilight, czyli w uszeregowaniu producenta, nawet wyższa półka.

Czy teraz jest to napisane jaśniej?

A tak przy okazji, jak już rozmawiamy o różnych modelach, to ja tu widzę więcej zacnych konstrukcji w tym przedziale cenowym. Niestety 7404H nie mogę do nich zaliczyć, a szkoda.

Jest taka stara maksyma, która pasuje tu jak ulał: "kto stoi w miejscu, ten się cofa".

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze model 8404 to starszy brat.. a nie czasem mlodszy ? jest to przeciez nowsza wersja... najnowsza to jakas tyam 96... w tym przedziale cenowym ja niesttey nie widze innych opcji bo do 3300-3400 trudno cos znalesc 42 "

szajsungi i Sony odpadaja bo maja 40" a 46 jest jzu mi za duze. Wzialbym sharpa jednak czytajac test na jednym z podobnych forum i OPINI no to nieporozumienie..... nie wiem czy czytac te glupoty czy nie ale widze ze najwieksza wada jest jakeis klatkowanie przy ogladaniu przez PC a ja tego bede uzywal najwiecej ;/ Jezeli masz jakies godne inne modele to prosilbym jakbys mogl podac...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszesz ze model 8404 to starszy brat.. a nie czasem mlodszy ? jest to przeciez nowsza wersja...

Pisząc "starszy" miałem na myśli droższy, lepszy itd. Nie ma się co czepiać słówek :D. Tak czy inaczej to praktycznie to samo, tylko różni się ambilightem. Znaczy się tak samo przeciętne.

Co do Sharpa to się nie wypowiadam, bo musiałbym zmyślać, nie miałem z nim do czynienia.

A inne modele....? Akurat optycznie przepastnej różnicy nie ma pomiędzy 40 a 42 cale. Wiem bo tak się akurat przesiadłem. Może warto rozejrzeć się i w tym przedziale przekątnych? Czasem lepiej kupić minimalnie mniejszy, za to z lepszą elektroniką. Oczywiście na 37 cali Cię nie namawiam, ale 40 myślę wart byłby rozważenia.

Samsung 40B650 jest na granicy cenowej, a jeśli boisz się "klatkowania" to akurat w pełni regulowany układ kompensacji ruchu powinien tu pomóc. Albo coś z serii Sony W5xxx. Co prawda oba telewizory posiadają spory Input Lag, ale te Twoje wcześniejsze typy też jakoś lepsze pod tym względem nie są. Za to te 2 ostatnie to bardzo bezpieczne typy i śmiało można powiedzieć, że mają sporo cech wyróżniających je na plus wśród całej populacji z tego przedziału cenowego, choćby wspomniane układy kompensacji ruchu i relatywnie dobre, jak na LCD. poziomy czerni. Z PCtem też pracują "od kopa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Serdecznie Wszystkich forumowiczow :)

A wiec od tygodnia czasu juz proboje kupic LCD...

Mam dwa typy:

PHILIPS 42 PFL 7404 H (3200+/-)

Sharp 42 DH77 (3300 zł +/- )

Roznica miedzy jednym a drugim w cenie to ok 100 zł ( taniej Philips). A jak z jakoscia ? czytalem testy o Sharpie no i calkiem fajny TV ale o Philipsie nie ma nic :P Philips mi sie strasznie podoba ta ramka ( cieniutka i wrazenie wiekszego obrazu). Parametrami praktycznie takie same... ale co wybrac ? :(((

Czy to moze jakas przepasc miedzy jednym a drugim ? Sharp wiadomo dobra firma jezeli chodzi o LCD itd. Philips hmm.... za duzo nie slyszalem o TV z tej firmy :/

Oraz czy ten Philips odczytuje z USB filmy ? bo nigdzie nie moge sie tego doczytac :/ Sharp napewno NIE tylko jpg i muzyke

Tv bede mial na Cyfrze + do tego rpzedewszystkim podlaczony PC i do gier i filmow :)

Z gory serdecznie dziekuje za udzielona pomoc i podpowiedz

pozdrawiam

Tylko Philips z serii 7404H - mam 32 cale PFL7404H i nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń

Polecam z pełną odpowiedzialnością - żadnego klatkowania 100Hz, pixel precize i natural motion te technologie z "wysokiej półki", po kupnie Sharpa będziesz rozczarowany, bierz tylko philipsa.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko Philips z serii 7404H - mam 32 cale PFL7404H i nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń

Polecam z pełną odpowiedzialnością - żadnego klatkowania 100Hz, pixel precize i natural motion te technologie z "wysokiej półki", po kupnie Sharpa będziesz rozczarowany, bierz tylko philipsa.

Pozdro!

"Z pełną odpowiedzialnością" mamy rozumieć, że kolega testował przywoływanego wyżej Sharpa w konfrontacji z Philipsem?

Bo do tak ważkich i jednoznacznych, no i "pełnych odpowiedzialności" opinii, to inna opcja nawet nie może wchodzić w grę.

Ja osobiście przerzuciłem w swoim życiu wiele, wiele sprzętów, ale nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło wydawać tak kategorycznych osądów. Ale widać kolega Andrzej_abc ma znacznie szerszą perspektywę w spojrzeniu na współczesne telewizory LCD, stąd też i ma możliwości do ferowania takich wyroków. Warto więc abyśmy wszyscy na tym doświadczeniu skorzystali. Prosiłbym zatem o kilka prostych odpowiedzi, czy też jak kto woli refleksji.

1. Jak kolega znajduje jakość działania HD Natural Motion w 7404H, w szczególności w porównaniu z telewizorami innych firm dostępnych na rynku z podobną technologią, albo też prościej, w porównaniu choćby z modelami Philipsa z ostatnich dwóch lat. Czy uległo coś poprawie, cokolwiek, jakiś postęp? I czy naprawdę nie widać artefaktów przy działaniu tego układu, nawet na ustawieniu "low"?

2. Pytanie kolejne: jak się ma Pixel Precise HD do wcześniejszych wersji Pixel Plusa, w szczególności do Pixel Plusa 2HD, 3HD i Perfect Pixel Plusa, znanych z poprzednich modeli Philipsa? Czy to jest postęp w stosunku do nich, czy też może niekoniecznie?

3. Jedziemy dalej: jak kolega ocenia absolutny poziom czerni, przy możliwie najlepiej skalibrowanym ekranie w tym telewizorze. I jak wygląda kwestia bandingu, jakieś rozjaśnienia po rogach matrycy, aby się nie trafiają? Jakieś małe porównanie z dowolnym telewizorem średniej klasy, dostępnym na rynku. A najlepiej w kontekście regulacji jasności matrycy z poziomu menu telewizora, bardzo prostej, pożytecznej, a zarazem istotnej funkcji, przydatnej do prawidłowej kalibracji panelu?

4. Cóż by tam jeszcze... o właśnie, kąty patrzenia i ich wpływ na kolory, kontrast, a w szczególności na poziom czerni w "tylko Philips 7404H", choćby w prostym porównaniu z rzeczonym Sharpem, dowolnym nowym Samsungiem ze średniej półki, o Sony z serii W nawet nie wspominam.

5. Input lag przy podłączeniu komputera, jest zauważalny? A jeśli tak, to jak się ma do konkurencji w tym przedziale cenowym?

6. A jak tam kwestia wyostrzania krawędzi, w szczególności działanie układu wyostrzania zaawansowanego, najlepiej w porównaniu z dowolną wcześniejszą wersją Pixel Plusa i z jego natywnym wysotrzaniem?

Bardzo prosimy o podzielenie się wiedzą, wszyscy zainteresowani na tym skorzystają na pewno.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Z pełną odpowiedzialnością" mamy rozumieć, że kolega testował przywoływanego wyżej Sharpa w konfrontacji z Philipsem?

Bo do tak ważkich i jednoznacznych, no i "pełnych odpowiedzialności" opinii, to inna opcja nawet nie może wchodzić w grę.

Ja osobiście przerzuciłem w swoim życiu wiele, wiele sprzętów, ale nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło wydawać tak kategorycznych osądów. Ale widać kolega Andrzej_abc ma znacznie szerszą perspektywę w spojrzeniu na współczesne telewizory LCD, stąd też i ma możliwości do ferowania takich wyroków. Warto więc abyśmy wszyscy na tym doświadczeniu skorzystali. Prosiłbym zatem o kilka prostych odpowiedzi, czy też jak kto woli refleksji.

1. Jak kolega znajduje jakość działania HD Natural Motion w 7404H, w szczególności w porównaniu z telewizorami innych firm dostępnych na rynku z podobną technologią, albo też prościej, w porównaniu choćby z modelami Philipsa z ostatnich dwóch lat. Czy uległo coś poprawie, cokolwiek, jakiś postęp? I czy naprawdę nie widać artefaktów przy działaniu tego układu, nawet na ustawieniu "low"?

2. Pytanie kolejne: jak się ma Pixel Precise HD do wcześniejszych wersji Pixel Plusa, w szczególności do Pixel Plusa 2HD, 3HD i Perfect Pixel Plusa, znanych z poprzednich modeli Philipsa? Czy to jest postęp w stosunku do nich, czy też może niekoniecznie?

3. Jedziemy dalej: jak kolega ocenia absolutny poziom czerni, przy możliwie najlepiej skalibrowanym ekranie w tym telewizorze. I jak wygląda kwestia bandingu, jakieś rozjaśnienia po rogach matrycy, aby się nie trafiają? Jakieś małe porównanie z dowolnym telewizorem średniej klasy, dostępnym na rynku. A najlepiej w kontekście regulacji jasności matrycy z poziomu menu telewizora, bardzo prostej, pożytecznej, a zarazem istotnej funkcji, przydatnej do prawidłowej kalibracji panelu?

4. Cóż by tam jeszcze... o właśnie, kąty patrzenia i ich wpływ na kolory, kontrast, a w szczególności na poziom czerni w "tylko Philips 7404H", choćby w prostym porównaniu z rzeczonym Sharpem, dowolnym nowym Samsungiem ze średniej półki, o Sony z serii W nawet nie wspominam.

5. Input lag przy podłączeniu komputera, jest zauważalny? A jeśli tak, to jak się ma do konkurencji w tym przedziale cenowym?

6. A jak tam kwestia wyostrzania krawędzi, w szczególności działanie układu wyostrzania zaawansowanego, najlepiej w porównaniu z dowolną wcześniejszą wersją Pixel Plusa i z jego natywnym wysotrzaniem?

Bardzo prosimy o podzielenie się wiedzą, wszyscy zainteresowani na tym skorzystają na pewno.

SlawekR - jesteś czystym teoretykiem i sądzę, że tylko piszesz dla pisania, tak jak politycy "gadają" i z tej gadki nic nie wynika - do rzeczy:

od wielu lat fotografuję i jak twierdzą znajomi mam niesamowicie "wyrobione" oko - dla mnie bardzo ważne jest odwzorowanie kolorów, szczegółów w cieniach, półcieniach, odpowiedni kontrast (co nie znaczy jak największy) odpowiednia ostrość, oczywiście w TV płynny ruch.

Parokrotnie będąc u znajomych, ustawiałem im obraz w LCD bo dla mnie był ledwo akceptowalny a po paru minutach byli zdziwieni, że ich LCD może o wiele lepiej wyświetlać obraz przy tym samym sygnale. Dotyczyło to LCD Samsunga i Sony.

Pytasz jaka jest różnica między Pixel Plus HD, 2HD, 3HD a Pixel Precise - prawdopodobnie minimalna, a na to pytanie mogliby odpowiedzieć tylko inżynierowie z Philipsa, bo ja mogę sądzić, że procesor jest ten sam co 3HD albo z minimalną poprawką.

Co dla ciebie oznacza absolutny poziom czerni - czyżby znowu cyferki, które w wielu przypadkach nic tak naprawdę nie wnoszą - przecież zależy to również od sygnału - jak również samego materiału, który wyświetla LCD.

Piszesz o bandingu - ja nie mam z tym żadnego problemu bo zawsze obraz wyświetlany jest na całym ekranie w formacie 16:9, a nawet przy wyświetlaniu obrazu w innej proporcji nie zauważyłem tego zjawiska.

Jeżeli o chodzi o kąty "patrzenia" to są minimalne gorsze niż w panasie i samsungu ale to dla tego, że tamci producenci stosują matryce błyszczące a Philips ma matryce "Półmatowe" .

Jeżeli mam się wypowiedzieć na temat tego Sharpa to każdy egzemplarz przy patrzeniu na ekran pod dużym kątem daje mleczno - różową poświatę (dla mnie beznadzieja)

Ale już kończę - jeszcze raz podtrzymuję moje b. dobre zdanie o Philpsie 32PFL7404H, jeżeli tylko ktoś wie co chce uzyskać z tego LCD to to uzyska - bardzo dobre odwzorowanie kolorów, bardzo wyraźny - ostry obraz, płynny obraz bez klatkowania i smużenie i dość dobry dźwięk.

Pozdro - a tyle jest firm, które produkują TV LCD, że każdy może sobie wybrać firmę od , której jest "uzależniony" niekoniecznie oznacza to, że wybierze dobry TV.

andrzej_abc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SlawekR - jesteś czystym teoretykiem i sądzę, że tylko piszesz dla pisania, tak jak politycy "gadają" i z tej gadki nic nie wynika - do rzeczy:

Tutaj drogi Kolego się mylisz i źle sądzisz. Miałem do czynienia zarówno z modelem 7404H jak i 8404H. Ba 8404H miałem przez tydzień w domu do testów. Starałem się jak mogłem żeby wycisnąć z niego poziom osiągalny w wielu innych dobrych modelach telewizorów.

A wiesz dlaczego nie ma u nas na forum testu tego telewizora, skoro poświęciłem mu tak wiele czasu i to z zamiarem napisania jego recenzji? Ok, zdradzę Ci tajemnicę, nie lubię recenzji negatywnych, stąd też się powstrzymałem. Wiedzą o tym Ci, którzy mają dostęp do moderatorskiej części forum. Pisałem o tym znacznie wcześniej zanim zacząłeś go tutaj wychwalać.

od wielu lat fotografuję i jak twierdzą znajomi mam niesamowicie "wyrobione" oko - dla mnie bardzo ważne jest odwzorowanie kolorów, szczegółów w cieniach, półcieniach, odpowiedni kontrast (co nie znaczy jak największy) odpowiednia ostrość, oczywiście w TV płynny ruch.

Cieszy mnie to niezmiernie, że mam do czynienia z tak kompetentną osobą. Tym bardziej ciekaw byłem Twojej odpowiedzi na moje pytania.

A propos, w kwestii fotografowania... zapraszam na Forum Fuji, łatwo mnie znajdziesz. Nick mam wszędzie ten sam. Fuji S5 Pro, to od zawsze mój ulubiony aparat, właśnie ze względu na piękne i naturalne odwzorowanie barw, w tym odcieni skóry ludzkiej. No ale pewnie nadal tylko teoretyzuję....... :P.

Parokrotnie będąc u znajomych, ustawiałem im obraz w LCD bo dla mnie był ledwo akceptowalny a po paru minutach byli zdziwieni, że ich LCD może o wiele lepiej wyświetlać obraz przy tym samym sygnale. Dotyczyło to LCD Samsunga i Sony.

Cieszy mnie to. To tylko potwierdza, fakt iż zwracam się z pytaniami to kompetentnej osoby. A tak przy okazji, czyżbyś sugerował że namawiam kogokolwiek do przeginania z nastawami czy coś w tym guście? Hmm...

Pytasz jaka jest różnica między Pixel Plus HD, 2HD, 3HD a Pixel Precise - prawdopodobnie minimalna, a na to pytanie mogliby odpowiedzieć tylko inżynierowie z Philipsa, bo ja mogę sądzić, że procesor jest ten sam co 3HD albo z minimalną poprawką.

Ja wiem dokładnie jaka jest różnica pomiędzy tymi systemami. Ja pytałem jak Ty oceniasz tę różnicę. Skoro wyrażasz tak autorytatywną opinię, że model X jest znacznie lepszy od innych, to śmiem przypuszczać że masz/miałeś bezpośrednie porównanie z innymi modelami. To w końcu ja jestem teoretykiem, a Ty piszesz z praktycznego punktu widzenia. Czyli testowałeś dokładnie inne modele, aby mieć porównanie i odpowiedni poziom odniesienia.

Pytałem czy "Pixel Precise" jest lepszy, czy też gorszy od innych "Pixel Plusów". Bo ja uważam, że jest oczko gorszy jeśli chodzi o wrażenia wizualne. I nie jest to czysty Pixel Plus, który zawsze stanowił o sile telewizorów Philipsa. Troszkę mi się to kłóci z "najlepszością" tego telewizora, skoro w obrębie tej samej marki można znaleźć znacznie lepsze konstrukcje pod tym względem.

Co dla ciebie oznacza absolutny poziom czerni - czyżby znowu cyferki, które w wielu przypadkach nic tak naprawdę nie wnoszą - przecież zależy to również od sygnału - jak również samego materiału, który wyświetla LCD.

Absolutny poziom czerni to po prostu poziom teoretycznie idealny, co w praktyce oznacza taki jak przy wyłączonym telewizorze.

Pytałem o poziom czerni w odniesieniu do takiego wzorca, możliwy do osiągnięcia w tym konkretnym modelu, przy rozsądnie dobranych nastawach i nie degradujących jakości obrazu (to ta część o obrazie skalibrowanym). Czyli nie za ciemnym, ani nie za jasnym i nie zjadającym szczegółów w cieniach.

I jak to się ma do innych modeli na rynku w podobnej klasie. To naprawdę nie było skomplikowane ani podchwytliwe pytanie.

Piszesz o bandingu - ja nie mam z tym żadnego problemu bo zawsze obraz wyświetlany jest na całym ekranie w formacie 16:9, a nawet przy wyświetlaniu obrazu w innej proporcji nie zauważyłem tego zjawiska.

No wreszcie jakieś konkrety. Konkretna odpowiedź udzielona teoretykowi, za co dziękuję :).

Jeżeli o chodzi o kąty "patrzenia" to są minimalne gorsze niż w panasie i samsungu ale to dla tego, że tamci producenci stosują matryce błyszczące a Philips ma matryce "Półmatowe" .

Hmm, może jestem teoretykiem, ale uważam że się mylisz i to grubo. Pomijam już fakt, że Panasonic w żadnym modelu nigdy nie stosował matrycy z filtrem odbijającym światło. Lepsze kąty patrzenia zawdzięcza całkiem innym właściwościom matrycy. Podobnie przywoływany Samsung, niezależnie czy z matrycą błyszczącą czy też nie. No ale pewnie teoretyzuję.....

A już wracając to tytułowego modelu Philipsa, to uważam że jest na przeciwległym biegunie. Kąty patrzenia w nim nie "są gorsze". Są "najgorsze" z całej grupy telewizorów podobnej klasy. Przykro mi, ale tak właśnie uważam.

Jeżeli mam się wypowiedzieć na temat tego Sharpa to każdy egzemplarz przy patrzeniu na ekran pod dużym kątem daje mleczno - różową poświatę (dla mnie beznadzieja)

Powiem tak, żeby nie rozwlekać dyskusji. Kilka słów wyjaśnienia:

Napisałem mój poprzedni post, przyznaję że nieco prowokacyjnie, gdyż wydałeś bardzo ostrą i autorytatywną opinię, z której wynika że to jest bezwzględnie świetny telewizor i że zakup innego mija się z celem. Zresztą sprawdźmy czy aby nie przesadzam:

1. "Polecam z pełną odpowiedzialnością"

2. "po kupnie Sharpa będziesz rozczarowany"

3. "bierz tylko philipsa"

4. "Tylko Philips z serii 7404H"

5. "Tylko ten Philips 32PFL7404H i będziesz super zadowolony"

6. "Philips 32PFL7404H - nie zastanawiaj się"

7. "Tylko Philips serii 7404H lub 8404H i będziesz "MEGA" zadowolony"

8. "..Wyświetla bardzo dobry obraz, lepszy od Sony, Samsunga, LG czy Sharpa"

9. "Tylko Philips 32PFL7404h - wszystko posiada co trzeba"

Część cytatów pochodzi z Twoich pozostałych postów, łatwo je znaleźć, nie są to jakieś specjalnie wyrwane z kontekstu zdania.

Jeśli ktoś wydaje tak autorytatywną opinię to musi, po prostu musi posiadać mocne konkretne argumenty na jej poparcie. Musi przetestować osobiście ze setkę innych modeli, aby móc tak się wypowiadać. Ja nigdy bym takiego mocnego osądu nie wydał. Stąd moje pytania. A zarzucanie mi teoretyzowania w odpowiedzi, zamiast konkretów, niczego nie zmieni.

Ja mam odmienne zdanie na ten temat. Możesz mnie uważać za teoretyka pomimo że zajmuję się tym od lat. Przetestowałem praktycznie wiele telewizorów, w tym cytowanego Philipsa. Użyłeś bardzo kontrowersyjnego argumentu w postaci, cytuję:"od wielu lat fotografuję i jak twierdzą znajomi mam niesamowicie "wyrobione" oko". Otóż ja też zajmuję się fotografią od 1982 roku, też podobnież mam wyrobione oko. Do tego wiedzę i doświadczenie. Ale to nie ma nic do rzeczy i nigdy tego nie użyłem jako argumentu w dyskusji.

Szanuję Twoje "oko" i wiedzę, ale rozmawiajmy o konkretach, a nie co kto, gdzie i jak....

Chcesz konkretów z mojej strony? Proszę bardzo, odpowiem na te podpunkty wyżej.

1. Nie, nigdy bym nie użył takiego stwierdzenia, bo mam świadomość ułomności swoich zmysłów.

2. Nie, to nie prawda że każdy będzie rozczarowany po kupnie Sharpa, różnorodność gustów i preferencji ludzkich jest zbyt duża, na takie stwierdzenie.

3. Nie, jest wiele innych dobrych telewizorów, a wiele z nich może być znacznie lepszych, z punktu widzenia konkretnego użytkownika.

4. Niestety nie, ten telewizor daleki jest od ideału. To poziom wysoce średni, żeby nie użyć mocniejszych określeń.

5. Nie, nie znając dokładnych preferencji obrazowych danej osoby, nie odważyłbym się na taki osąd.

6. Radzę się głęboko zastanowić, każdy telewizor oferuje nam swoje cechy "wybitne" i ważne aby one trafiły odpowiednio w nasz gust i preferencje.

7. jak wyżej 5 i 6.

8. Nie. Szczególnie jeśli nie odnosimy się do konkretnych modeli danych firm. Twierdzenie z gruntu bezpodstawne, szczególnie przy tak przeciętnym modelu wyjściowym.

9. Niestety nie. Posiada wiele cech, które mogą go zdyskwalifikować w odczuciu wielu osób.

To tyle. I nie napisałem tego aby Cię urazić, czy obrazić. Po prostu nie potrafię zaakceptować opinii wydawanych w taki sposób. A jeśli już miałbym je zaakceptować to po poznaniu rzeczowych i konkretnych argumentów na ich poparcie.

Philips 7404H w moim odczuciu subiektywnym, jest przeciętnym produktem.

Wady:

1. Nie nastąpił żaden postęp w stosunku do wcześniejszych modeli, jeśli idzie o Pixel Plusa i HD Natural Motion, wręcz dostrzegam regres w tej pierwszej funkcji.

2. Matryca ma wysoce przeciętny postrzegany poziom czerni, co niestety przekłada się na średniej klasy kontrast i kolory. Równowaga tonalna jest owszem prawidłowa, ale są problemy z odpowiednim nasyceniem i uzyskaniem naturalnego odwzorowania ludzkiej skóry.

3. Telewizor ma bardzo przeciętne kąty patrzenia, jedne ze słabszych w swojej klasie.

4. HD Natural Motion generuje artefakty w stanach nieustalonych, w przejściach ze sceny do sceny i w scenach ze skomplikowanym ruchem.

5. Tzw, "zaawansowane wyostrzanie", które zastąpiło Pixel Plusa, generuje spory efekt "halo" na wyostrzanych krawędziach.

6. W telewizorze brak jest regulacji mocy lamp podświetlających, co utrudnia kalibrację.

Zalety:

1. Telewizor ma ponadprzeciętnej jakości dźwięk, duży plus. naprawdę dobry w kategoriach telewizorów LCD, w modelu 37 calowym wręcz zaryzykuję określenie "świetny" i z bardzo dobrym procesorem uprzestrzenniającym dźwiek.

2. Telewizor ma zaawansowane funkcje multimedialne i zaimplementowane odtwarzanie wielu typów kodeków.

3. Telewizor ma bardzo ładną obudowę, o małej i dyskretnej ramce.

4. Przyzwoitej jakości pilot.

Ogólnie jest to dość przeciętny sprzęt. Niestety nie znajduję w nim postępu w stosunku do modeli wcześniejszych, chociaż trzeba przyznać że jest relatywnie tani. W każdym razie nie nazwałbym go sprzętem najlepszym, pewnie i nie jest najgorszy. Po prostu przeciętny sprzęt, posiadający mix cech pozytywnych i takich sobie. Konkurencja w każdym razie nie śpi i kupowanie "na pewniaka" i "w ciemno" to nie jest dobry pomysł. Doradzam skonfrontowanie swoich preferenecji ze stanem faktycznym, oferowanym przez ten model.

Kurcze, nie miałem pisać jego recenzji, ale okoliczności mnie do tego zmusiły. Może i dobrze, może i nie... Samo życie :).

Pozdro - a tyle jest firm, które produkują TV LCD, że każdy może sobie wybrać firmę od , której jest "uzależniony" niekoniecznie oznacza to, że wybierze dobry TV.

andrzej_abc

A tego to przyznam nie rozumiem. Jeśli zmierzasz do tego, że jestem zaślepiony jakąś firmą, to mylisz się. Zawsze lansowałem tezę, że należy kupować telewizor, wybierając konkretny model, a nie kupować ogólnie "na firmę" bo to ślepy zaułek. A jeśli twierdzisz, że jestem nastawiony negatywnie do firmy Philips, to chyba nie czytałeś testu modelu 7862D http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7150 :)

Pozdrawiam wszystkich, którzy przeczytali ten przydługi tekst, kolegę Andrzeja_abc również. Doradzam co najwyżej większe wyważenie w ferowaniu tak mocnych opinii, aby nie stały się one przyczyną ewentualnych rozczarowań. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale warto je wyrażać tak, żeby inni mieli świadomość tego, że jest to indywidualne odczucie danej osoby, a nie jakiś aksjomat.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj drogi Kolego się mylisz i źle sądzisz. Miałem do czynienia zarówno z modelem 7404H jak i 8404H. Ba 8404H miałem przez tydzień w domu do testów. Starałem się jak mogłem żeby wycisnąć z niego poziom osiągalny w wielu innych dobrych modelach telewizorów.

A wiesz dlaczego nie ma u nas na forum testu tego telewizora, skoro poświęciłem mu tak wiele czasu i to z zamiarem napisania jego recenzji? Ok, zdradzę Ci tajemnicę, nie lubię recenzji negatywnych, stąd też się powstrzymałem. Wiedzą o tym Ci, którzy mają dostęp do moderatorskiej części forum. Pisałem o tym znacznie wcześniej zanim zacząłeś go tutaj wychwalać.

Cieszy mnie to niezmiernie, że mam do czynienia z tak kompetentną osobą. Tym bardziej ciekaw byłem Twojej odpowiedzi na moje pytania.

A propos, w kwestii fotografowania... zapraszam na Forum Fuji, łatwo mnie znajdziesz. Nick mam wszędzie ten sam. Fuji S5 Pro, to od zawsze mój ulubiony aparat, właśnie ze względu na piękne i naturalne odwzorowanie barw, w tym odcieni skóry ludzkiej. No ale pewnie nadal tylko teoretyzuję....... :).

Cieszy mnie to. To tylko potwierdza, fakt iż zwracam się z pytaniami to kompetentnej osoby. A tak przy okazji, czyżbyś sugerował że namawiam kogokolwiek do przeginania z nastawami czy coś w tym guście? Hmm...

Ja wiem dokładnie jaka jest różnica pomiędzy tymi systemami. Ja pytałem jak Ty oceniasz tę różnicę. Skoro wyrażasz tak autorytatywną opinię, że model X jest znacznie lepszy od innych, to śmiem przypuszczać że masz/miałeś bezpośrednie porównanie z innymi modelami. To w końcu ja jestem teoretykiem, a Ty piszesz z praktycznego punktu widzenia. Czyli testowałeś dokładnie inne modele, aby mieć porównanie i odpowiedni poziom odniesienia.

Pytałem czy "Pixel Precise" jest lepszy, czy też gorszy od innych "Pixel Plusów". Bo ja uważam, że jest oczko gorszy jeśli chodzi o wrażenia wizualne. I nie jest to czysty Pixel Plus, który zawsze stanowił o sile telewizorów Philipsa. Troszkę mi się to kłóci z "najlepszością" tego telewizora, skoro w obrębie tej samej marki można znaleźć znacznie lepsze konstrukcje pod tym względem.

Absolutny poziom czerni to po prostu poziom teoretycznie idealny, co w praktyce oznacza taki jak przy wyłączonym telewizorze.

Pytałem o poziom czerni w odniesieniu do takiego wzorca, możliwy do osiągnięcia w tym konkretnym modelu, przy rozsądnie dobranych nastawach i nie degradujących jakości obrazu (to ta część o obrazie skalibrowanym). Czyli nie za ciemnym, ani nie za jasnym i nie zjadającym szczegółów w cieniach.

I jak to się ma do innych modeli na rynku w podobnej klasie. To naprawdę nie było skomplikowane ani podchwytliwe pytanie.

No wreszcie jakieś konkrety. Konkretna odpowiedź udzielona teoretykowi, za co dziękuję :lol:.

Hmm, może jestem teoretykiem, ale uważam że się mylisz i to grubo. Pomijam już fakt, że Panasonic w żadnym modelu nigdy nie stosował matrycy z filtrem odbijającym światło. Lepsze kąty patrzenia zawdzięcza całkiem innym właściwościom matrycy. Podobnie przywoływany Samsung, niezależnie czy z matrycą błyszczącą czy też nie. No ale pewnie teoretyzuję.....

A już wracając to tytułowego modelu Philipsa, to uważam że jest na przeciwległym biegunie. Kąty patrzenia w nim nie "są gorsze". Są "najgorsze" z całej grupy telewizorów podobnej klasy. Przykro mi, ale tak właśnie uważam.

Powiem tak, żeby nie rozwlekać dyskusji. Kilka słów wyjaśnienia:

Napisałem mój poprzedni post, przyznaję że nieco prowokacyjnie, gdyż wydałeś bardzo ostrą i autorytatywną opinię, z której wynika że to jest bezwzględnie świetny telewizor i że zakup innego mija się z celem. Zresztą sprawdźmy czy aby nie przesadzam:

1. "Polecam z pełną odpowiedzialnością"

2. "po kupnie Sharpa będziesz rozczarowany"

3. "bierz tylko philipsa"

4. "Tylko Philips z serii 7404H"

5. "Tylko ten Philips 32PFL7404H i będziesz super zadowolony"

6. "Philips 32PFL7404H - nie zastanawiaj się"

7. "Tylko Philips serii 7404H lub 8404H i będziesz "MEGA" zadowolony"

8. "..Wyświetla bardzo dobry obraz, lepszy od Sony, Samsunga, LG czy Sharpa"

9. "Tylko Philips 32PFL7404h - wszystko posiada co trzeba"

Część cytatów pochodzi z Twoich pozostałych postów, łatwo je znaleźć, nie są to jakieś specjalnie wyrwane z kontekstu zdania.

Jeśli ktoś wydaje tak autorytatywną opinię to musi, po prostu musi posiadać mocne konkretne argumenty na jej poparcie. Musi przetestować osobiście ze setkę innych modeli, aby móc tak się wypowiadać. Ja nigdy bym takiego mocnego osądu nie wydał. Stąd moje pytania. A zarzucanie mi teoretyzowania w odpowiedzi, zamiast konkretów, niczego nie zmieni.

Ja mam odmienne zdanie na ten temat. Możesz mnie uważać za teoretyka pomimo że zajmuję się tym od lat. Przetestowałem praktycznie wiele telewizorów, w tym cytowanego Philipsa. Użyłeś bardzo kontrowersyjnego argumentu w postaci, cytuję:"od wielu lat fotografuję i jak twierdzą znajomi mam niesamowicie "wyrobione" oko". Otóż ja też zajmuję się fotografią od 1982 roku, też podobnież mam wyrobione oko. Do tego wiedzę i doświadczenie. Ale to nie ma nic do rzeczy i nigdy tego nie użyłem jako argumentu w dyskusji.

Szanuję Twoje "oko" i wiedzę, ale rozmawiajmy o konkretach, a nie co kto, gdzie i jak....

Chcesz konkretów z mojej strony? Proszę bardzo, odpowiem na te podpunkty wyżej.

1. Nie, nigdy bym nie użył takiego stwierdzenia, bo mam świadomość ułomności swoich zmysłów.

2. Nie, to nie prawda że każdy będzie rozczarowany po kupnie Sharpa, różnorodność gustów i preferencji ludzkich jest zbyt duża, na takie stwierdzenie.

3. Nie, jest wiele innych dobrych telewizorów, a wiele z nich może być znacznie lepszych, z punktu widzenia konkretnego użytkownika.

4. Niestety nie, ten telewizor daleki jest od ideału. To poziom wysoce średni, żeby nie użyć mocniejszych określeń.

5. Nie, nie znając dokładnych preferencji obrazowych danej osoby, nie odważyłbym się na taki osąd.

6. Radzę się głęboko zastanowić, każdy telewizor oferuje nam swoje cechy "wybitne" i ważne aby one trafiły odpowiednio w nasz gust i preferencje.

7. jak wyżej 5 i 6.

8. Nie. Szczególnie jeśli nie odnosimy się do konkretnych modeli danych firm. Twierdzenie z gruntu bezpodstawne, szczególnie przy tak przeciętnym modelu wyjściowym.

9. Niestety nie. Posiada wiele cech, które mogą go zdyskwalifikować w odczuciu wielu osób.

To tyle. I nie napisałem tego aby Cię urazić, czy obrazić. Po prostu nie potrafię zaakceptować opinii wydawanych w taki sposób. A jeśli już miałbym je zaakceptować to po poznaniu rzeczowych i konkretnych argumentów na ich poparcie.

Philips 7404H w moim odczuciu subiektywnym, jest przeciętnym produktem.

Wady:

1. Nie nastąpił żaden postęp w stosunku do wcześniejszych modeli, jeśli idzie o Pixel Plusa i HD Natural Motion, wręcz dostrzegam regres w tej pierwszej funkcji.

2. Matryca ma wysoce przeciętny postrzegany poziom czerni, co niestety przekłada się na średniej klasy kontrast i kolory. Równowaga tonalna jest owszem prawidłowa, ale są problemy z odpowiednim nasyceniem i uzyskaniem naturalnego odwzorowania ludzkiej skóry.

3. Telewizor ma bardzo przeciętne kąty patrzenia, jedne ze słabszych w swojej klasie.

4. HD Natural Motion generuje artefakty w stanach nieustalonych, w przejściach ze sceny do sceny i w scenach ze skomplikowanym ruchem.

5. Tzw, "zaawansowane wyostrzanie", które zastąpiło Pixel Plusa, generuje spory efekt "halo" na wyostrzanych krawędziach.

6. W telewizorze brak jest regulacji mocy lamp podświetlających, co utrudnia kalibrację.

Zalety:

1. Telewizor ma ponadprzeciętnej jakości dźwięk, duży plus. naprawdę dobry w kategoriach telewizorów LCD, w modelu 37 calowym wręcz zaryzykuję określenie "świetny" i z bardzo dobrym procesorem uprzestrzenniającym dźwiek.

2. Telewizor ma zaawansowane funkcje multimedialne i zaimplementowane odtwarzanie wielu typów kodeków.

3. Telewizor ma bardzo ładną obudowę, o małej i dyskretnej ramce.

4. Przyzwoitej jakości pilot.

Ogólnie jest to dość przeciętny sprzęt. Niestety nie znajduję w nim postępu w stosunku do modeli wcześniejszych, chociaż trzeba przyznać że jest relatywnie tani. W każdym razie nie nazwałbym go sprzętem najlepszym, pewnie i nie jest najgorszy. Po prostu przeciętny sprzęt, posiadający mix cech pozytywnych i takich sobie. Konkurencja w każdym razie nie śpi i kupowanie "na pewniaka" i "w ciemno" to nie jest dobry pomysł. Doradzam skonfrontowanie swoich preferenecji ze stanem faktycznym, oferowanym przez ten model.

Kurcze, nie miałem pisać jego recenzji, ale okoliczności mnie do tego zmusiły. Może i dobrze, może i nie... Samo życie :lol:.

A tego to przyznam nie rozumiem. Jeśli zmierzasz do tego, że jestem zaślepiony jakąś firmą, to mylisz się. Zawsze lansowałem tezę, że należy kupować telewizor, wybierając konkretny model, a nie kupować ogólnie "na firmę" bo to ślepy zaułek. A jeśli twierdzisz, że jestem nastawiony negatywnie do firmy Philips, to chyba nie czytałeś testu modelu 7862D http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7150 :lol:

Pozdrawiam wszystkich, którzy przeczytali ten przydługi tekst, kolegę Andrzeja_abc również. Doradzam co najwyżej większe wyważenie w ferowaniu tak mocnych opinii, aby nie stały się one przyczyną ewentualnych rozczarowań. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale warto je wyrażać tak, żeby inni mieli świadomość tego, że jest to indywidualne odczucie danej osoby, a nie jakiś aksjomat.

Witam ponownie !

SlawekR - twoja odpowiedź - riposta - upewnia mnie w przekonaniu, że tylko "bijesz pianę" na tym forum. Nie będę odnosił się do wszystkich twoich wypowiedzi, ale przytoczę tylko niektóre:

- "nie lubię recenzji negatywnych" co to oznacza - czyżbyś wszystkie swoje opinie tonował bez

względu na wynik testu lub własne odczucia

- "Pytałem czy "Pixel Precise" jest lepszy, czy też gorszy od innych "Pixel Plusów". Bo ja

uważam, że jest oczko gorszy jeśli chodzi o wrażenia wizualne" - co to znaczy: bo ja

uważam, że jest oczko gorszy jeśli chodzi o wrażenia wizualne

- "Otóż ja też zajmuję się fotografią od 1982 roku, też podobnież mam wyrobione oko. Do tego

wiedzę i doświadczenie. Ale to nie ma nic do rzeczy i nigdy tego nie użyłem jako argumentu

w dyskusji" jak to zdanie ma się do wcześniejszej twojej wypowiedzi " Bo ja

uważam, że jest oczko gorszy jeśli chodzi o wrażenia wizualne" (jeżeli fotografujesz a nie

tylko "robisz zdjęcia" - to ma duże znaczenie)

- "Philips 7404H w moim odczuciu subiektywnym, jest przeciętnym produktem"

dlaczego piszesz tu "w odczuciu subiektywnym" - przecież testy, które podobno

przeprowadzasz powinny być obiektywne

- "Ja wiem dokładnie jaka jest różnica pomiędzy tymi systemami" - chodziło o pixel plus 2HD,

3HD a pixel precize - ja napisałem, że wiedzą to tylko inżynierowie z Philipsa a ty "Bo ja

uważam, że jest oczko gorszy jeśli chodzi o wrażenia wizualne" - czyli co znowu "pływasz" a

może masz konkretne dane tech. tego procesora - chętnie przeczytam ...

Przytaczasz kilka tytułów moich postów - tak - wrażam się o Philips 32PFL7404H w superlatywach bo posiadam ten LCD i naprawdę wyświetla on bardzo dobry obraz.

Jedyny mały minusik to kąty "patrzenia" - jednakże nie są jakieś bardzo słabe - przy kącie 175 stopni obraz praktycznie pozostaje bez zmian.

I podtrzymuję swoje zdanie co do błyszczących matryc panasonica, sony i samsunga, wolę matrycę "półmat" taką jaką ma philips i minimalną różnicę w kątach "patrzenia" (około 3 stopnie) na niekorzyść philipsa, niż błyszczące matryce w/w producentów, które odbijają wszelkie refleksy i nie tylko.

Na koniec - ja aktualnie fotografuję "tylko" Fuji S 7000, który kupiłem w 2004r. i mam do Ciebie małą prośbę: prześlij mi, powiedzmy 5 fotek z Twojego Fuji S 5Pro, ale fotki wykonane teraz we wrześniu.

adres: [wymoderowano]

Pozdrawiam Andrzej

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie !

SlawekR - twoja odpowiedź - riposta - upewnia mnie w przekonaniu, że tylko "bijesz pianę" na tym forum. Nie będę odnosił się do wszystkich twoich wypowiedzi, ale przytoczę tylko niektóre:

- "nie lubię recenzji negatywnych" co to oznacza - czyżbyś wszystkie swoje opinie tonował bez

względu na wynik testu lub własne odczucia

To oznacza nic ponadto, że nie lubię marnować czasu na opisywanie produktów przeciętnych. Dlatego też staram się opisywać sprzęty o właściwościach ponadprzeciętnych i unikalnych na tle całej populacji. To tyle w kwestii "nielubienia".

- "Pytałem czy "Pixel Precise" jest lepszy, czy też gorszy od innych "Pixel Plusów". Bo ja

uważam, że jest oczko gorszy jeśli chodzi o wrażenia wizualne" - co to znaczy: bo ja

uważam, że jest oczko gorszy jeśli chodzi o wrażenia wizualne

To oznacza że tak właśnie uważam, że daje gorsze wrażenia wizualne w moim odczuciu. A sformułowanie "ja uważam" podkreśla, iż jest to moja subiektywna i własna opinia, nie narzucam jej innym, tylko się nią dzielę. A pytałem o Twoją opinię w tej kwestii. Bardzo mnie ciekawiła, skoro mamy tak skrajnie odmienne zdanie na temat tego telewizora. A Twoją opinię podałeś jak aksjomat, co oznacza że jesteś jej bardzo pewien.

- "Otóż ja też zajmuję się fotografią od 1982 roku, też podobnież mam wyrobione oko. Do tego

wiedzę i doświadczenie. Ale to nie ma nic do rzeczy i nigdy tego nie użyłem jako argumentu

w dyskusji" jak to zdanie ma się do wcześniejszej twojej wypowiedzi " Bo ja

uważam, że jest oczko gorszy jeśli chodzi o wrażenia wizualne" (jeżeli fotografujesz a nie

tylko "robisz zdjęcia" - to ma duże znaczenie)

Ma się nijak. Chciałem Ci tylko wykazać, że jest to żaden argument w obecnej dyskusji, bo ktoś inny może posiadać równie duże doświadczenie i zdolności postrzegania świata i rzeczy. Ja nigdy bym czegoś takiego nie użył w dyskusji, o czym zresztą napisałem jak widać wyżej, bo to nie ma znaczenia w tego typu rozważaniach.

- "Philips 7404H w moim odczuciu subiektywnym, jest przeciętnym produktem"

Pisząc o odczuciu subiektywnym podkreślam zawsze, że jest to moja własna opinia i nie narzucam jej innym, w przeciwieństwie do tego co czasem inni próbują robić. Daleko nie trzeba szukać przykładu.... Nigdy nie odważyłbym się napisać "kup tylko to, bo to jest najlepsze, wszystkie inne są gorsze".

Nie uważam się za ideał i osobę nieomylną i zawsze każdego potencjalnego zainteresowanego namawiam do samodzielnego zapoznania się z danym produktem, gdyż mam pełną świadomość faktu, że jego postrzeganie świata może być zgoła inne .

dlaczego piszesz tu "w odczuciu subiektywnym" - przecież testy, które podobno

przeprowadzasz powinny być obiektywne

Bzdura, nie ma czegoś takiego jak testy obiektywne. Nigdy też czegoś takiego nie napisałem, że moje testy są obiektywne. Kuriozalnie stawiasz mi to za zarzut, wytykając to, że na każdym kroku podkreślam subiektywizm odczuć. To są normalnie jaja.

Przepraszam tym samym, że nie jestem tak zadufany w sobie aby narzucać moje opinie innym pisząc że są jedyne, nieomylne i obiektywne. Ja tak nie potrafię, inni jak pokazuje praktyka, nie mają takich obiekcji.

- "Ja wiem dokładnie jaka jest różnica pomiędzy tymi systemami" - chodziło o pixel plus 2HD,

3HD a pixel precize - ja napisałem, że wiedzą to tylko inżynierowie z Philipsa a ty "Bo ja

uważam, że jest oczko gorszy jeśli chodzi o wrażenia wizualne" - czyli co znowu "pływasz" a

może masz konkretne dane tech. tego procesora - chętnie przeczytam ...

Dobrze, napiszę to jeszcze raz, powoli, może wreszcie zrozumiesz o co mi chodziło.

To co napisałem miało Cię sprowokować do dokładniejszego opisania Twoich wrażeń i porównania ich z innymi telewizorami.

Jeśli ktoś wydaje tak jednoznaczną i autorytatywną opinię, narzucając ją innym, w stylu "tylko to i nic innego, innym będziesz rozczarowany" czyli dokładnie to jak Ty to zrobiłeś, to powinien poprzeć ją argumentami. Szczegółowe dane porównawcze, to są takie właśnie argumenty jakich oczekujemy przy takiej opinii.

Poinformowałem Cię przy okazji, że takie dane posiadam, bo to prawda. Wiem jaka jest różnica, czy też jej nie ma i w którym aspekcie. Posiadam akurat odpowiednią dokumentację. Nie przytoczę jej tutaj bo mi nie wolno. Mogę Ci co najwyżej napisać, że procesor obrazowy DSP w tych telewizorach jest identyczny. Różnica jest na poziomie oprogramowania. Pixel Plus został rozdzielony na czynniki składowe w nowym modelu.

Pisząc "oczko i wrażenia wizualne", nawiązałem do moich subiektywnych odczuć przy bezpośrednich testach porównawczych. Chciałem tym samym poznać Twoje odczucia w tej kwestii, po Twoich mocnych opiniach na temat sprzętu.

Nie doczekałem się. Za to podważasz moje kompetencje i piszesz o moich "podobno" przeprowadzanych testach. Cóż, przyzwyczaiłem się... jeśli planujesz mnie obrazić, to musisz się nieco bardziej postarać.

Przytaczasz kilka tytułów moich postów - tak - wrażam się o Philips 32PFL7404H w superlatywach bo posiadam ten LCD i naprawdę wyświetla on bardzo dobry obraz.

Jedyny mały minusik to kąty "patrzenia" - jednakże nie są jakieś bardzo słabe - przy kącie 175 stopni obraz praktycznie pozostaje bez zmian.

Dobrze, jeszcze raz, tym razem ostatni...

Nie czepiam się, że posiadasz swoją opinię na temat sprzętu. Każdy ma do tego prawo. Czepiam się tego, iż podajesz ją w formie aksjomatu, zawsze i na każdym kroku, we wszystkich swoich postach, że nie ma nic lepszego i usiłujesz taki pogląd na sprawę koniecznie narzucić innym. To mi się nie podoba i to bardzo. Bo znam życie i wiem że tak wyrażane opinie mogą wielu potencjalnych zainteresowanych sprowadzić na manowce.

A skoro tak jesteś pewien tej opinii, to poprosiłem o szczegółowe argumenty. W odpowiedzi otrzymałem tylko atak na moją osobę i podważanie mojej wiarygodności.

I podtrzymuję swoje zdanie co do błyszczących matryc panasonica, sony i samsunga, wolę matrycę "półmat" taką jaką ma philips i minimalną różnicę w kątach "patrzenia" (około 3 stopnie) na niekorzyść philipsa, niż błyszczące matryce w/w producentów, które odbijają wszelkie refleksy i nie tylko.

LOL. ja wiem, że to ja jestem niekompetentny. już Ci odpisałem na ten "argument", a Ty go dalej podtrzymujesz. Wskaż mi chociaż jeden telewizor Panasonica, który ma matrycę błyszczącą, słownie "jeden". Zalety matrycy IPSowej usiłujesz tłumaczyć wyimaginowaną matrycą błyszczącą. Matryce błyszczące Sony i ich zaleta w kątach patrzenia..... Ech. i to ja jestem teoretykiem bijącym pianę, dobre... :lol:.

To utwierdza mnie w przekonaniu, że dalsza dyskusja nie ma sensu i na tym ją kończę ze swej strony.

Na koniec - ja aktualnie fotografuję "tylko" Fuji S 7000, który kupiłem w 2004r. i mam do Ciebie małą prośbę: prześlij mi, powiedzmy 5 fotek z Twojego Fuji S 5Pro, ale fotki wykonane teraz we wrześniu.

adres: [wymoderowano]

Pozdrawiam Andrzej

Mógłbym Ci przesłać zdjęcia, szczególnie że najbliższe "popełnię" w sobotę. Ale nie widzę potrzeby, gdyż to nie jest nawet w najmniejszym stopniu tematem bieżącej dyskusji i nie ma z nią żadnego związku. Oprócz S5 Pro fotografuję jeszcze Pentaxem K10, ze względu na sporą "szklarnię" manualną w tym systemie i jeszcze dwoma kompaktami, ale jak wyżej, to nie to forum i nie ta dyskusja. No chyba, że te aparaty będą kręcić filmy HD :). Żartuję oczywiście.

Dwie uwagi techniczne:

1. Nie cytuj całego długiego postu w ten sposób. Ewentualnie jeśli chcesz zacytować, to podziel wypowiedź do której się odnosisz i cytuj fragmentami.

2. Nie podajemy adresów mailowych na forum w postaci jawnej, gdyż są pożywką dla harvesterów. Wyjaśnienie znajdziesz w dziale ogłoszeniowym.

Pozdrawiam również

Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlawekR, niepotrzebnie wdałeś się w tą jałową dyskusję, masz do czynienia z ekspertem od kolorów i Twoje wyjaśnienia nic nie dadzą,

i im bardziej będziesz brnął, tym bardziej będziesz utwierdzał w przekonaniu o swojej racji drugiego rozmówcę,

ja powiem tylko, że większość 32 calowych TV wygląda "świetnie", szczególnie oglądanych z odległości 3-4 metrów, i na podstawie takich "ogromnych" ekranów najłatwiej stać się "ekspertem" od TV, szczególnie jak od prawie 30 lat jest się profesjonalnym fotografem

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SlawekR, niepotrzebnie wdałeś się w tą jałową dyskusję, masz do czynienia z ekspertem od kolorów i Twoje wyjaśnienia nic nie dadzą,

i im bardziej będziesz brnął, tym bardziej będziesz utwierdzał w przekonaniu o swojej racji drugiego rozmówcę,

......................

Masz rację. Teraz to widzę, Późno wieczór było, a czasem jak przeczytam coś takiego to mnie ponosi. Ale ok, odwołuję wszystko co napisałem.

Pozostajemy wyłącznie przy kwestii tytułowej. Proste pytanie do kolegi Andrzeja_abc:

Co go skłania do twierdzenia, że ten akurat model Philipsa i "żaden inny telewizor", żadnej innej firmy. Jakie jego cechy są, aż tak dobre na tle innych modeli na rynku, żeby dawały chociaż cień podstaw do takiego twierdzenia i to "z pełną odpowiedzialnością"?

Nie oczekuję dyskusji na temat: mojej niekompetencji, pseudotestów, bicia piany i teoretyzowania, czy też niewątpliwego geniuszu Kolegi w postrzeganiu kolorów, bo to nie jest przedmiotem tego wątku.

Zadałem proste pytanie, oczekuję prostej odpowiedzi, albo jej brak, jeśli nie będzie argumentów merytorycznych. I wtedy ostatecznie będzie można ocenić kto tutaj teoretyzuje i pisze dla samego pisania.

To tyle w tym temacie i faktycznie na tym należy poprzestać.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips ma napewno najlepszy system dopasowania formatu obrazu bije wszystkie tv na rynku tz. sam automatycznie likwiduje pasy itd., wyświetlają dużo większą paletę kolorów niż Samsungi obraz mają jednak trochę bardziej teatralny niż Sony. Sharp przegrywa chyba ząbkowaniem i rozmyciem obrazu wtrakcje ruchu. Jak bym miał wybierać do kablówki to bym brał Philipa za automatyczne dopasowanie obrazu bo to wiele daje ;) reszty z odległości 3 metrów można nie zobaczyć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam "bajer" w plaźmie Kuro, auto format jest rewelacyjny...

ale czy to jest powód dla którego Kuro uważany jest za najlepszy TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Philips ma napewno najlepszy system dopasowania formatu obrazu bije wszystkie tv na rynku tz. sam automatycznie likwiduje pasy itd., wyświetlają dużo większą paletę kolorów niż Samsungi obraz mają jednak trochę bardziej teatralny niż Sony. Sharp przegrywa chyba ząbkowaniem i rozmyciem obrazu wtrakcje ruchu. Jak bym miał wybierać do kablówki to bym brał Philipa za automatyczne dopasowanie obrazu bo to wiele daje :) reszty z odległości 3 metrów można nie zobaczyć :lol:

No, "bajeranckie" formatowanie to autorowi wątku na pewno się przyda.... szczególnie że zamierza TV podłączyć pod Cyfrę, jak mniemam po HDMI, skoro decyduje się na telewizor Full HD. A tam całe to formatowanie to psu na budę :). O kablówce mowy nie ma w pytaniu pierwotnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując nasza krotką dyskusję stwierdzam, że ty w swojej opinii o sprzęcie nie przytaczasz żadnych konkretów, to co ty piszesz mógłby napisać każdy kto interesuje się nowymi technologiami.

Stwierdzenia typu:

"Poinformowałem Cię przy okazji, że takie dane posiadam, bo to prawda. Wiem jaka jest różnica, czy też jej nie ma i w którym aspekcie. Posiadam akurat odpowiednią dokumentację. Nie przytoczę jej tutaj bo mi nie wolno. Mogę Ci co najwyżej napisać, że procesor obrazowy DSP w tych telewizorach jest identyczny. Różnica jest na poziomie oprogramowania. Pixel Plus został rozdzielony na czynniki składowe w nowym modelu." TO MOIM ZDANIEM ZNOWU "LANIE WODY" - ja nie mając dostępu do dokumentacji też przypuszczałem, że jest to ten sam procesor co pixel plus 3HD tylko pod inną nazwą

CZY DRUGI PRZYKŁAD

"nie lubię recenzji negatywnych" co to oznacza - czyżbyś wszystkie swoje opinie tonował bez

względu na wynik testu lub własne odczucia"

TWOJA ODPOWIEDŹ

"To oznacza nic ponadto, że nie lubię marnować czasu na opisywanie produktów przeciętnych. Dlatego też staram się opisywać sprzęty o właściwościach ponadprzeciętnych i unikalnych na tle całej populacji. To tyle w kwestii "nielubienia". - TUTAJ PRÓBUJESZ SIĘ "WYWINĄĆ" Z TEGO CO NAPISAŁEŚ WCZEŚNIEJ - przecież osoby, które wykonują testy właśnie zamieszczają opinie negatywne (jeżeli są zgodne z wynikami testu) aby przestrzec potencjalnych kupujących przed "wtopieniem kasy"

I staraj się czytać to co napisałem ze zrozumieniem , bo piszesz, że przeprowadzasz dokładny test a podsumowując go piszesz o swoich wrażeniach subiektywnych, POWTARZAM - test zawsze powinien być obiektywny (opierać się na aparaturze pomiarowej typu skaner, czujnik, tabela porównawcza itp ...), natomiast OPINIA NIE POPARTA BADANIEM TECHNICZNYM danego sprzętu, można powiedzieć JEST ZAWSZE OPINIĄ SUBIEKTYWNĄ a nie TESTEM

To moje bardzo pewne stwierdzenia, że Philips 32PFL7404H, to najlepszy LCD w cenie do 2500zł, miało na celu zwrócić uwagę osobom , które pytały o dobry TV z taką przekątną, na właśnie ten TV LCD. Polecam go z całkowitym przekonaniem ponieważ przed zakupem porównywałem go z innymi LCD i ten model wypadł najlepiej.

Ty możesz mieć całkowicie innego faworyta w tym segmencie TV i też to uszanuję, chociaż nie muszę się z twoją opinią zgodzić.

Wracając do fotografowania, nie jestem przekonany, że naprawdę fotografujesz - spróbuj wyprowadzić mnie z błędu. Chętnie zobaczyłbym parę twoich fotek na stronie Klubu Fuji

POZDRAWIAM Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To który w końcu wybrałeś ?

Sam chcę kupić własnie tego Philipsa, głównie przez 100HZ, Pixel Precise HD, Montion nature... widziałem parenaście lcdków do tej pory, ale Philips zrobił na mnie największe wrażenie...

Chyba, ze polecacie coś innego do 3200zł ? 37/42 cale!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podsumowując nasza krotką dyskusję stwierdzam, że ty w swojej opinii o sprzęcie nie przytaczasz żadnych konkretów, to co ty piszesz mógłby napisać każdy kto interesuje się nowymi technologiami.

To nie ja pierwszy wydałem opinię o tym telewizorze, a ktoś inny, czyniąc to w swoich 14 postach. Wszystkich swoich postach na naszym forum, powtarzając to jak mantrę. Więc nie do mnie należy uzasadnienie. Jeśli kiedyś wreszcie otrzymam uzasadnienie, to odpowiem na nie, przytaczając konkretne fakty. To jest proste i logiczne.

Stwierdzenia typu:

"Poinformowałem Cię przy okazji, że takie dane posiadam, bo to prawda. Wiem jaka jest różnica, czy też jej nie ma i w którym aspekcie. Posiadam akurat odpowiednią dokumentację. Nie przytoczę jej tutaj bo mi nie wolno. Mogę Ci co najwyżej napisać, że procesor obrazowy DSP w tych telewizorach jest identyczny. Różnica jest na poziomie oprogramowania. Pixel Plus został rozdzielony na czynniki składowe w nowym modelu." TO MOIM ZDANIEM ZNOWU "LANIE WODY" - ja nie mając dostępu do dokumentacji też przypuszczałem, że jest to ten sam procesor co pixel plus 3HD tylko pod inną nazwą

Sprawdziłem właśnie. Potrzeba dokładnie 5 minut żeby samemu znaleźć te dane w zasobach internetu, jeśli ktoś się postara i wykona minimum wysiłku. Napisałem co mogłem, to znaczy co mi wolno, czyli opisałem co zostało zrobione z Pixel Plusem. Uważasz, że to lanie wody, Twoja sprawa. Tak najprościej, zarzucić komuś lanie wody, niż poszukać samemu. Ja nie zamierzam Cię wyprowadzać z błędu.

CZY DRUGI PRZYKŁAD

"nie lubię recenzji negatywnych" co to oznacza - czyżbyś wszystkie swoje opinie tonował bez

względu na wynik testu lub własne odczucia"

TWOJA ODPOWIEDŹ

"To oznacza nic ponadto, że nie lubię marnować czasu na opisywanie produktów przeciętnych. Dlatego też staram się opisywać sprzęty o właściwościach ponadprzeciętnych i unikalnych na tle całej populacji. To tyle w kwestii "nielubienia". - TUTAJ PRÓBUJESZ SIĘ "WYWINĄĆ" Z TEGO CO NAPISAŁEŚ WCZEŚNIEJ - przecież osoby, które wykonują testy właśnie zamieszczają opinie negatywne (jeżeli są zgodne z wynikami testu) aby przestrzec potencjalnych kupujących przed "wtopieniem kasy"

Swoje już napisałem, nie będę marnował czasu na sprzęt, który nie przyciąga mojej uwagi w stopniu wystarczającym. Życia by mi brakło, żeby rozpisywać się nad każdym przeciętnym sprzętem. Nie biorę za to pieniędzy, więc mogę sobie wybierać do opisania sprzęt jaki uważam za interesujący, z mojego punktu widzenia. Nie podoba się komuś takie podejście, wolna droga. Zawsze może sobie poczytać gdzie indziej.

I staraj się czytać to co napisałem ze zrozumieniem , bo piszesz, że przeprowadzasz dokładny test a podsumowując go piszesz o swoich wrażeniach subiektywnych, POWTARZAM - test zawsze powinien być obiektywny (opierać się na aparaturze pomiarowej typu skaner, czujnik, tabela porównawcza itp ...), natomiast OPINIA NIE POPARTA BADANIEM TECHNICZNYM danego sprzętu, można powiedzieć JEST ZAWSZE OPINIĄ SUBIEKTYWNĄ a nie TESTEM

Nie odpowiada taka formuła, nie czytaj - proste. Zawsze w swoich tekstach zamieszczam informację, że to moja subiektywna opinia. Mam zatem prawo stosować subiektywne metody. Inni robią tzw. fototesty i mnie też nic do tego, chociaż może mi się to nie podobać, taka formuła. Ich sprawa, szanuję to. Nie pasuje mi - nie czytam.

Powtarzam jeszcze raz, nie ma czegoś takiego jak test obiektywny. Podobno zajmujesz się fotografią, to powinieneś wiedzieć że nie ma czegoś takiego jak obiektywny test aparatu i to pomimo teoretycznych naukowych metod pomiarowych. Ile testów tyle opinii. Żaden z nich (test), jak świat światem, nie był nigdy tak naprawdę obiektywny. Każdy test, niezależnie jak naukowy, zawsze obarczony jest czynnikiem ludzkim.

A tak przy okazji, ja nie czytam ze zrozumieniem? A przeczytałeś moją odpowiedź na argument o matrycach błyszczących? Dwukrotnie musiałem powtarzać, bo wpadło jak do studni bez dna.

To moje bardzo pewne stwierdzenia, że Philips 32PFL7404H, to najlepszy LCD w cenie do 2500zł, miało na celu zwrócić uwagę osobom , które pytały o dobry TV z taką przekątną, na właśnie ten TV LCD. Polecam go z całkowitym przekonaniem ponieważ przed zakupem porównywałem go z innymi LCD i ten model wypadł najlepiej.

I tu wracamy do sedna. Nadal zero argumentów. Opinia jest podana w sposób sugerujący obiektywny i nie ulegający wątpliwości pewnik. "Pewne stwierdzenia" jak piszesz, a zero, zero argumentów na ich poparcie. A wystarczyło zaznaczyć że to Twoje zdanie, a nie że jest to pewnik i na pewno najlepszy, dla każdego i zawsze.

Ty możesz mieć całkowicie innego faworyta w tym segmencie TV i też to uszanuję, chociaż nie muszę się z twoją opinią zgodzić.

Ależ oczywiście że mogę mieć innego faworyta, ba nawet mam. Każdy może mieć. Ważne tylko żeby wydając opinię, jasno napisać o jej subiektywiźmie i nie próbować na siłę narzucać jej innym. Tym się różnimy. Wtedy nie wymagałbym argumentów na jej poparcie, gdyż subiektywne i osobiste odczucia takich argumentów nie wymagają. Są to zwykłe opinie w stylu "moim zdaniem". A "moim zdaniem to najlepszy telewizor", nie oznacza tego samego co "absolutnie i na pewno to najlepszy telewizor". Różnica jest zasadnicza.

Wracając do fotografowania, nie jestem przekonany, że naprawdę fotografujesz - spróbuj wyprowadzić mnie z błędu. Chętnie zobaczyłbym parę twoich fotek na stronie Klubu Fuji

POZDRAWIAM Andrzej

Nie ma do czego wracać, gdyż to nie czas, ani miejsce. Nie mam najmniejszego zamiaru Cię o tym przekonywać w ramach forum o technice High Definition. Zresztą nie widzę powodów do jakichś jednostronnych wynurzeń, szczególnie że to nie ja "wyjechałem" z takim dziwnym argumentem, ni z gruszki ni z pietruszki. Chcesz koniecznie zobaczyć moje zdjęcia na forum Fuji? Skorzystaj z wyszukiwarki. Działa tam równie dobrze jak u nas. Sprawdziłem ją specjalnie dla Ciebie, pierwsze co wypluła:

http://fujiklub.pl/viewtopic.php?t=4365&highlight=

Ostrzegam, że jeśli zaczniesz moje zdjęcia komentować, to zarobisz odpoczynek od postowania, gdyż to nie jest przedmiotem dyskusji.

Pozdrawiam również i cały czas czekam na rzeczowe argumenty na poparcie " bardzo pewnej" opinii z 14 ostatnich Twoich postów. Na inne nie będę już odpowiadał, bo jest to nużące. Możemy podyskutować wyłącznie o konkretach dotyczących przedmiotowego sprzętu, którego tyczy się opinia.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To który w końcu wybrałeś ?

Sam chcę kupić własnie tego Philipsa, głównie przez 100HZ, Pixel Precise HD, Montion nature... widziałem parenaście lcdków do tej pory, ale Philips zrobił na mnie największe wrażenie...

Chyba, ze polecacie coś innego do 3200zł ? 37/42 cale!

Polecam zapoznać się jeszcze z Samsungiem 32B650 i Sony 32W5500. Oba mają do zaoferowanie wiele pozytywnych cech obrazowych. Być może któryś trafi w Twój gust. Niestety zbyt mało napisałeś o Swoich preferencjach, aby można było ferować wyroki co dla Ciebie będzie najlepsze.

Warto też wspomnieć, że 32B650 obsługuje bardzo wiele kodeków, jeśli nie najwięcej ze wszystkich obecnie sprzedawanych telewizorów, w plikach podawanych po USB. A to zdaje się dla Ciebie ważna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...