Skocz do zawartości
dandy876

PHILIPS 42 PFL 7404 H czy Sharp 42 DH77

Rekomendowane odpowiedzi

Ja apeluję do andrzej_abc o dozę szacunku dla kolegi SlawekR gdyż pokazał on już wielokrotnie na tym forum, że zna się na telewizorach jak mało kto czego po postach andrzej_abc nie można wywnioskować (kup Philipsa kup Philipsa i tyle w 10 tematach bez rzeczowej argumentacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich cudów jak szacunek to ja nie wymagam :(. Za bardzo życie znam i wiem, że jak brak jest rzeczowych argumentów to najlepszą obroną jest atak.

Jedyne co bym sobie życzył to wreszcie otrzymać konkretną odpowiedź, uzasadniającą tezę dlaczego dany sprzęt ma być najlepszy, na tle całej populacji. Cóż go aż tak wyróżnia, aby upoważniało do tak radykalnych opinii. Przecież musi być tego jakaś rozsądna przyczyna. Wtedy będziemy w stanie rzeczowo podyskutować.

Nic więcej nie wymagam.... , a tematy zastępcze w postaci dyskusji dotyczących moich zdolności fotograficznych, jakoś mnie nie interesują, a już szczególnie w kontekście tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam również i cały czas czekam na rzeczowe argumenty na poparcie " bardzo pewnej" opinii z 14 ostatnich Twoich postów. Na inne nie będę już odpowiadał, bo jest to nużące. Możemy podyskutować wyłącznie o konkretach dotyczących przedmiotowego sprzętu, którego tyczy się opinia.

Zamykam tą naszą "bezsensowną" dyskusję i spróbuj przyjąć to do swojej świadomości co teraz napiszę:

- to Ty "zaatakowałeś" mnie domagając się abym wręcz udowodnił dlaczego stawiam TV LCD 32PFL7404H na pierwszym miejscu wśród Tv o przekątnej 32 cale do 2,5tys. zł

Piszę to jeszcze raz - ja nie przeprowadziłem testów tego TV z użyciem sprzętu - urządzeń pomiarowych o których wspomniałem w poprzedniej wypowiedzi, moja opinia oparta jest na subiektywnej ocenie wyświetlanego obrazu przez ten TV, mnogości ustawień, dobrego dźwięku generowanego przez TV ... Poleciłem ten TV LCD paru osobom, które prosiły na forum o radę co wybrać, gdyż same nie mogły się zdecydować na wybór TV

To Ty piszesz, że przeprowadzasz testy, ale faktycznie robisz to w identyczny sposób jak ja, czyli porównujesz: obraz, dźwięk - możliwości różnych TV LCD.

Nie obalasz tu danych tech.32PFL7404H, które podaje producent, czyli kontrastu 1:80000 (dynamicznego), liczby wyświetlanych kolorów 4mln, szybkości matrycy 3ms ... ponieważ nie badasz tych parametrów, ale POWTARZAM PRZEKAZUJESZ TYLKO SWOJE ODCZUCIA SUBIEKTYWNE, a że są różne od moich to całkiem inna sprawa.

Starasz się wszystkim powiedzieć, że testy są nieobiektywne - SĄ NIEOBIEKTYWNE WTEDY GDY KTOŚ CHCE ZASZKODZIĆ DANEJ MARCE LUB WTEDY GDY KTOŚ BIERZE PIENIĄDZE OD PRODUCENTA SPRZĘTU I TYPOWY "SZAJS" OPISUJE JAKO "SUPER SPRZĘT"

ZAPEWNIAM, ŻE NIE BIORĘ KASY OD PHILIPSA ZA TO, ŻE PISZĘ O TYM MODELU W SAMYCH SUPERLATYWACH, a Ty spróbuj i weź inny egzemplarz do "testów" - może przekonasz się do tego TV LCD.

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamykam tą naszą "bezsensowną" dyskusję i spróbuj przyjąć to do swojej świadomości co teraz napiszę:

- to Ty "zaatakowałeś" mnie domagając się abym wręcz udowodnił dlaczego stawiam TV LCD 32PFL7404H na pierwszym miejscu wśród Tv o przekątnej 32 cale do 2,5tys. zł

"Zaatakowałem" Cię, jak piszesz, wyłącznie dlatego, że nie podobała mi się i dalej nie podoba forma "polecenia" określonego urządzenia w taki sposób jak ty to zrobiłeś. Taki aksjomatyczny sposób podania opinii, wręcz domaga się podania bardziej szczegółowgo opisu porównawczego. A takiego brak. Brak było, brak nadal.

Piszę to jeszcze raz - ja nie przeprowadziłem testów tego TV z użyciem sprzętu - urządzeń pomiarowych o których wspomniałem w poprzedniej wypowiedzi, moja opinia oparta jest na subiektywnej ocenie wyświetlanego obrazu przez ten TV, mnogości ustawień, dobrego dźwięku generowanego przez TV ...

Ja wiem, że nie przeprowadzałeś testów pomiarowych i tego od Ciebie nie wymagam. Prosiłem o podanie właśnie tej subiektywnej oceny w kontekście porównawczym z innymi telewizorami z pośród których wybrałeś ten zasługujący na miano "najlepszy ze wszystkich". A tak właśnie określiłeś ten telewizor. Chciałem poznać Twoje subiektywne określenie różnic obrazowych pomiędzy "najlepszym", a resztą.

Poleciłem ten TV LCD paru osobom, które prosiły na forum o radę co wybrać, gdyż same nie mogły się zdecydować na wybór TV

No właśnie. skoro polecasz coś jako "najlepsze" to dlaczego nie chcesz napisać dlaczego, a przede wszystkim w czym jest lepszy od wszystkich innych, które porównywałeś? A przecież musiałeś porównywać wszystkie inne, skoro ten jest najlepszy, czyż nie? No chyba, że jednak ich wszystkich nie porównywałeś, a jeśli tak, to skąd opinia że ten jeden i żaden inny?

Właśnie ten prosty fakt i niewłaściwość formułowania opinii w ten sposób, usiłuję Ci uświadomić już od kilku postów. To mi się nie podoba. Bo skoro powiedziało się A, należy powiedzieć B.

To Ty piszesz, że przeprowadzasz testy, ale faktycznie robisz to w identyczny sposób jak ja, czyli porównujesz: obraz, dźwięk - możliwości różnych TV LCD.

I znowu wykręcasz kota ogonem czepiając się mnie, a nie to jest przedmiotem bieżącej dyskusji. Przedmiotem tej dyskusji jest ustalenie jakie cechy predystynują konkretny model do uznania go najlepszym, skoro ktoś taką opinię wydaje.

Nie obalasz tu danych tech.32PFL7404H, które podaje producent, czyli kontrastu 1:80000 (dynamicznego), liczby wyświetlanych kolorów 4mln, szybkości matrycy 3ms ... ponieważ nie badasz tych parametrów, ale POWTARZAM PRZEKAZUJESZ TYLKO SWOJE ODCZUCIA SUBIEKTYWNE, a że są różne od moich to całkiem inna sprawa.

Nie widzę tu nic do obalania. Każdy przeciętnie zorientowany człowiek wie, że są to dane marketingowe z księżyca wzięte. Dotyczy to wszystkich parametrów które przytoczyłeś. Tzw kontrast dynamiczny nie mówi nam totalnie nic, gdyż metoda jego ustalania jest płynna. Podobnie liczba kolorów, którą dowolnie można kształtować ditheringiem. Czas reakcji nie inaczej. Do tego nikt rozsądny się nie odnosi, w żadnych testach, czy też zwykłych fachowych opiniach. Tym zajmują się niezorientowani potencjalni klienci, na których te liczby mają być lepem marketingowym i dla nich to woda na młyn, bo "cyferki", bardzo im ułatwiają kwestię wyboru tego "najlepszego z najlepszych".

Starasz się wszystkim powiedzieć, że testy są nieobiektywne - SĄ NIEOBIEKTYWNE WTEDY GDY KTOŚ CHCE ZASZKODZIĆ DANEJ MARCE LUB WTEDY GDY KTOŚ BIERZE PIENIĄDZE OD PRODUCENTA SPRZĘTU I TYPOWY "SZAJS" OPISUJE JAKO "SUPER SPRZĘT"

To co opisałeś wyżej to jest już czysta manipulacja, a nie test nieobiektywny. To nie ma nic wspólnego z obiektywizmem czy też subiektywizmem.

Test jest wtedy subiektywny, gdy wykonuje go istota ułomna jaką jest człowiek, czyli zawsze. Stąd twierdzę, że nie istnieją obiektywne testy sprzętu, bo zawsze wnioski są obarczone "naleciałością" czynnika ludzkiego. Możesz sobie wierzyć, że jest inaczej, twoja wola ;).

ZAPEWNIAM, ŻE NIE BIORĘ KASY OD PHILIPSA ZA TO, ŻE PISZĘ O TYM MODELU W SAMYCH SUPERLATYWACH, a Ty spróbuj i weź inny egzemplarz do "testów" - może przekonasz się do tego TV LCD.

Pozdrawiam Andrzej

Nie zarzucam Ci nic takiego, tego by jeszcze brakowało, żebyś karmił nas tu tekstami sponsorowanymi. Zarzucam Ci za to, że usiłujesz podawać na prawo i lewo opinię w formie wskazującej na obiektywną i jednoznaczną, na podstawie niepełnych przesłanek. Bo jak można pisać, że coś jest najlepsze z całej grupy, nie poddając całej tejże grupy szczegółowemu osądowi, krok po kroku. i to nawet subiektywnemu osądowi, ale jednak pełnemu i na całej grupie. W przeciwnym wypadku to jest właśnie lanie wody w najczystszej postaci.

_______________________________________________

Żeby dalej nie przedłużać tej dyskusji, która widzę do niczego nie doprowadzi, gdyż nie doczekam się argumentów, podsumowanie:

Kolega Andrzej_abc twierdzi, że Philips 7404H to najlepszy telewizor na rynku wśród ekranów 32 calowych, znacznie lepszy od innych marek. Jasno powtarza to we wszystkich swoich postach. Na pytanie o uzasadnienie tego osądu, nie jest w stanie podać żadnych przesłanek na to wskazujących, poza tym że On tak twierdzi "z całą odpowiedzialnością".

Ja twierdzę, że określenie "najlepszy telewizor ze wszystkich" powtarzane w formie pewnika nie jest właściwe, gdyż do takiego twierdzenia należałoby dokonać porównania wszystkich telewizorów z całej grupy 32 calowych, nieważne czy obiektywnego czy nawet subiektywnego, ważne że wszystkich reprezentatywnych modeli. W przeciwnym wypadku, taka opinia będzie krzywdząca dla innych sprzętów, a potencjalnych zainteresowanych może sprowadzić na manowce.

Kto ma więcej racji, niech ocenią inni czytający. Od dalszej dyskusji proponuję się powstrzymać, chyba że ktoś ma jakieś rzeczowe przesłanki na poparcie którejś z tez. Opinie "kupiłem, mam, jest najlepszy" nie będą brane pod uwagę w takiej formie.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie zastanawiam nad tymi dwoma modelami

PHILIPS 42" PFL7404

SHARP 42" DH77

Jaki model wybrał wkońcu autor wątku???

Sam ni ewiem który wybrać...

Pomórzcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Zaatakowałem" Cię, jak piszesz, wyłącznie dlatego, że nie podobała mi się i dalej nie podoba forma "polecenia" określonego urządzenia w taki sposób jak ty to zrobiłeś. Taki aksjomatyczny sposób podania opinii, wręcz domaga się podania bardziej szczegółowgo opisu porównawczego. A takiego brak. Brak było, brak nadal.

Ja wiem, że nie przeprowadzałeś testów pomiarowych i tego od Ciebie nie wymagam. Prosiłem o podanie właśnie tej subiektywnej oceny w kontekście porównawczym z innymi telewizorami z pośród których wybrałeś ten zasługujący na miano "najlepszy ze wszystkich". A tak właśnie określiłeś ten telewizor. Chciałem poznać Twoje subiektywne określenie różnic obrazowych pomiędzy "najlepszym", a resztą.

No właśnie. skoro polecasz coś jako "najlepsze" to dlaczego nie chcesz napisać dlaczego, a przede wszystkim w czym jest lepszy od wszystkich innych, które porównywałeś? A przecież musiałeś porównywać wszystkie inne, skoro ten jest najlepszy, czyż nie? No chyba, że jednak ich wszystkich nie porównywałeś, a jeśli tak, to skąd opinia że ten jeden i żaden inny?

Właśnie ten prosty fakt i niewłaściwość formułowania opinii w ten sposób, usiłuję Ci uświadomić już od kilku postów. To mi się nie podoba. Bo skoro powiedziało się A, należy powiedzieć B.

I znowu wykręcasz kota ogonem czepiając się mnie, a nie to jest przedmiotem bieżącej dyskusji. Przedmiotem tej dyskusji jest ustalenie jakie cechy predystynują konkretny model do uznania go najlepszym, skoro ktoś taką opinię wydaje.

Nie widzę tu nic do obalania. Każdy przeciętnie zorientowany człowiek wie, że są to dane marketingowe z księżyca wzięte. Dotyczy to wszystkich parametrów które przytoczyłeś. Tzw kontrast dynamiczny nie mówi nam totalnie nic, gdyż metoda jego ustalania jest płynna. Podobnie liczba kolorów, którą dowolnie można kształtować ditheringiem. Czas reakcji nie inaczej. Do tego nikt rozsądny się nie odnosi, w żadnych testach, czy też zwykłych fachowych opiniach. Tym zajmują się niezorientowani potencjalni klienci, na których te liczby mają być lepem marketingowym i dla nich to woda na młyn, bo "cyferki", bardzo im ułatwiają kwestię wyboru tego "najlepszego z najlepszych".

To co opisałeś wyżej to jest już czysta manipulacja, a nie test nieobiektywny. To nie ma nic wspólnego z obiektywizmem czy też subiektywizmem.

Test jest wtedy subiektywny, gdy wykonuje go istota ułomna jaką jest człowiek, czyli zawsze. Stąd twierdzę, że nie istnieją obiektywne testy sprzętu, bo zawsze wnioski są obarczone "naleciałością" czynnika ludzkiego. Możesz sobie wierzyć, że jest inaczej, twoja wola :unsure:.

Nie zarzucam Ci nic takiego, tego by jeszcze brakowało, żebyś karmił nas tu tekstami sponsorowanymi. Zarzucam Ci za to, że usiłujesz podawać na prawo i lewo opinię w formie wskazującej na obiektywną i jednoznaczną, na podstawie niepełnych przesłanek. Bo jak można pisać, że coś jest najlepsze z całej grupy, nie poddając całej tejże grupy szczegółowemu osądowi, krok po kroku. i to nawet subiektywnemu osądowi, ale jednak pełnemu i na całej grupie. W przeciwnym wypadku to jest właśnie lanie wody w najczystszej postaci.

_______________________________________________

Żeby dalej nie przedłużać tej dyskusji, która widzę do niczego nie doprowadzi, gdyż nie doczekam się argumentów, podsumowanie:

Kolega Andrzej_abc twierdzi, że Philips 7404H to najlepszy telewizor na rynku wśród ekranów 32 calowych, znacznie lepszy od innych marek. Jasno powtarza to we wszystkich swoich postach. Na pytanie o uzasadnienie tego osądu, nie jest w stanie podać żadnych przesłanek na to wskazujących, poza tym że On tak twierdzi "z całą odpowiedzialnością".

Ja twierdzę, że określenie "najlepszy telewizor ze wszystkich" powtarzane w formie pewnika nie jest właściwe, gdyż do takiego twierdzenia należałoby dokonać porównania wszystkich telewizorów z całej grupy 32 calowych, nieważne czy obiektywnego czy nawet subiektywnego, ważne że wszystkich reprezentatywnych modeli. W przeciwnym wypadku, taka opinia będzie krzywdząca dla innych sprzętów, a potencjalnych zainteresowanych może sprowadzić na manowce.

Kto ma więcej racji, niech ocenią inni czytający. Od dalszej dyskusji proponuję się powstrzymać, chyba że ktoś ma jakieś rzeczowe przesłanki na poparcie którejś z tez. Opinie "kupiłem, mam, jest najlepszy" nie będą brane pod uwagę w takiej formie.

Witam, Panowie po co ten spór ?. Dla mnie jasne jest tylko to, że kolega o nicku andrzej_abc, zakupił TV marki Philips model 7404 i niestety, ale trochę pózno dodał, że bardzo poleca ten model w cenie 2500 zł, z kolei kolega SlawekR zapomniał o tym, a to jest duża różnica, bo wg mnie w tym przedziale cenowym trudno o lepszy TV - z pewnością nie Samsung B650, dla mnie kodeki nie są najistotniejsze co chwalone jest przez niektóre osoby. Niestety niektórzy rozpatrują zakup TV pod względem "możliwości", ale zbaczam z tego co chce napisam.

Byc może w chwili zakupu 7404 "w tej cenie" był to świetny wybór, ale czy najlepszy ...??? Każdy konsument ma inne preferencje ...

P.S Szacuneczek dla "SlawekR" za wiedzę, która jak mam nadzieję, że idzie w parze z doświadczeniem z branży ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja dość długa ale przy okazji dowiedziałem się sporo o modelu który rozważam jako tv do mniejszego pokoju (32 cale). Słabe katy dyskwalifikują praktycznie ten model w moim przypadku. Wypowiedzi typu:

Tylko Philips z serii 7404H - mam 32 cale PFL7404H i nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń

Polecam z pełną odpowiedzialnością - żadnego klatkowania 100Hz, pixel precize i natural motion te technologie z "wysokiej półki", po kupnie Sharpa będziesz rozczarowany, bierz tylko philipsa.

brzmią jak reklama produktu.

Pozdrawiam

PS Jak ten tv wypada w porównaniu do Panasa G10E?

Edytowane przez w_wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja nie wiem ktory jest wiekszym neurotykiem ale lubie Was obydwu i chyba zaden z Was nie jest ku tasem w normalnym zyciu.

Jestem chlopcem sonego mam ich 5 lcd od kuchni po salon chcialem zmienic tv do filmow.

Miala to byc seria W 46 cali ale...

Nie jakies tam hdtv polska i prosze sie nie obrazac ale mam silne poczycie ze Polandia nie jest pepkiem swiata. I jest to obiektywne poczucie nie ma co sie oszukiwac. Ale magazyn What Hi Fi?

ocenil ten telewizor 32 cale jako najlepszy mianowicie model Philips 7404. I tak jak do 47 zamiast 9664 ktory jest krolem polecaja jednak tanszy zakup modelu 47 cali.

To nie moj wymysl Philipsa trudno bylo nawet kupic w sklepach nie wiem czemu Polandia jest taka opozniona ba byla satelita radzieckim ba jest zasciankiem unii europejskiej.

Ma swietne recenzje w niemieckiej prasie tak samo w anglieskiej. To wiodacy konsumenci.

Nie sony tak jak w zeszlym roku a wlasnie Philips. Stety czy niestety niech wygra najlepszy.

Sony dostalo po lapach za clouding seria V i W.

To nie ze koles dostaje telewizor do chaty i tam sobie prawda miedzy herbata cos pogmera a jak zadzwoni do niego Artur to sobie tam prawda jeszcze pogadaja o cyferkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.whathifi.com/BestBuys/TVs-BestBuys/Best-Buy-TVs/

I tak zmienie tv za rok wiec nie musi byc top of the range bo za rok beda lepsze i w lepszej cenie a nagrzanym chlopcem juz nie bywam.

Jesli ktos kupuje tv na lata moze sie wysylic na top of the range a i tak pewnie "uwolnia" technologie ktora wyda mu sie nader potrzebna by mimo wszystko pracowac ciezej i zmienic tv.

Kazda pliszka swoj ogonek chwali mysle ze jeden ma Philipsa drugi Sony W serie.

Oba brandy sa dobre i dla normalnego uzytkownika beda super bo to wiodace marki w tej grze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial mozliwość porównania tego tv z sony kdl32w5500 ? Oba wydają sie byc na równym poziomie ale nie moge sie zdecydowac.. Ponadto wydaje mi sie ze Sony nie ma tunera cyfrowej telewizji naziemnej mpeg4 tylko mpeg2, a w polsce podobno ma byc mpeg4. Jeszcze jedna wątpliwośc jest taka ze Sony podobno czyta z usb filmy tylko w mpeg1, w philipsie z tego co czytalem jest lepiej.. Jest to tv dla moich rodzicow wiec raczej na dlugo, dlatego nie chcialbym wtopic kasy...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...