Jump to content
Sign in to follow this  
jacek2

TVP HD z Astry odkodowane w ciagu 2 tyg !!

Recommended Posts

cena reklam nie zalezy bezposrednio od dostepnosci a od ogladalnosci

myslisz ze abonenci cyfry plus z zezem nie mieli dotad TVP 1 i 2 ? bo na Tvp HD reklam i tak nie ma

kosztowało 0 ? a to ze Cyfra plus i sieci kablowe moga spokojnie udostepnic paczke bez zadnych oplat od gniazdka, to zwiekszy przychody tvp czy raczej nie ?

zastanow sie troszke

Nie zauważyłeś informacji podanej w rozmowie w TVP3 o możliwości wyłączenia przekazu paczki TVP przez innych operatorów?

Po prostu zaczyna się gra. A najwięcej do stracenia mają operatorzy C+, N i CP.

pzdr

A sprawdziłeś ceny SAMSUNG 370 HD na allegro ?

Bo ja sprawdziłem.

Mozna łyknąć nawet za 140 zł. Micha 50 zł.

AKTYWACJA = ZERO zł. I pozamiatane.

Zaś drogie zestawy SAT straciły dawno rację bytu.

A to z uwagi na upowszechnienie HDMI i skalerów 1080 nawet w najtańszych s-t-b.

myslisz ze okazje na allegro z drugiej ręki to oferta masowa dla kowalskiego, ktora zawladnie rynkiem. Wiekszosc o ktorych niby dba prezes Farfał mowiac o pokryciu trudnodostepnych terenów nie ma nawet internetu zeby sobie taki tuner na allegro zamowic. Masowa oferta to tania oferta w sklepie ze sprzetem za rogiem, z nalepka certyfikacyjna TVP zeby wyeliminowac oszustow sprzedajacych niekompatybilny sprzet

Nie zauważyłeś informacji podanej w rozmowie w TVP3 o możliwości wyłączenia przekazu paczki TVP przez innych operatorów?

Po prostu zaczyna się gra. A najwięcej do stracenia mają operatorzy C+, N i CP.

pzdr

nie ogladam tvp info - nie odpowiada mi jakosc techniczna :)

takie puszczania bąka na konferencji medialnej znaczy niewiele. Tak jak zapowiedz multiroomu przez iti 3 lata temu :)

nikt nie odwazy sie wyciagnac TVP z sieci kablowych i sat , bo to kosztuje a poki co nie ma alternatywy

te kilka tysiecy osob sledzacych z wypiekami start "platformy tvp" majacych jednoczesnie mozliwosc jej ogladania to nieznaczący margines

a tu prosze w miarę obiektywna ocena platformy TVP ze strony jej orędownika, ale starajacego sie byc obiektywnym :)

http://blogi.satkurier.pl/49397-jacek-grze...pinie-w-tv.html

Edited by Mati29

Jakość techniczna - to co innego niż uzyskanie informacji o tym, konkretnym działaniu.

[lekko off : wnioskując po Twoich postach - jako zwolennik n (chociaż jeśli się mylę to sorry) - raczej nie powinieneś poruszać sprawy jakości przekazu :)

Miałem możliwość oglądania C+ (na Pioneer'ze i wolnych STB), n na ich badziewiach i CP na Samsungu HD - STB to były Ferguson (SD i potem HD), Kathrein UFS910 i teraz Topfield TF7700. I niestety ale jakość i urządzeń i przekazu n mieści się gdzieś w dolnej części skali.... IMO w pobliżu Samsunga HD i CP. Wszystko na tym samym 52" - bo to ważne. TV nie wybacza słabości przekazu.]

TVP HD mogą (mogli) oglądać tylko : klienci n i TV kablowych. Czyli reszta CP ,C+ i pozostali - nul. Czyli ci którzy mogli oglądać byli w mniejszości. Znacznej. Czy ktoś się odważy czy nie to się dopiero okaże. Jeżeli zjednoczone siły PiSLD'u go odwołają i wycofają już podjęte działania - to konkluzja będzie prosta prosta : pro qui bono? Platform cyfrowych - bo to jest główny przeciwnik. Więc oglądajmy i cieszmy się jakością HD FTA - póki można...

pzdr

nie jestem fanboyem żadnej z platform. Chcę jakości i ubolewam ze n ( bo jestem jej abonentem do grudnia ) mi jej nie zapewnia

Ale widzę czemu, bo większośc niereprezentowana na forach żąda ilości a nie jakosci. Ważne są dziesiątki klonów programow z jakoscia vhs a nie kilka z jakoscia HD i odpowiednim contentem.

Z tym że platforma Farfałą tego nie rozwiąze i tylko tyle

Oczywiscie ciesze sie ze mozna przez chwile, nie sądze zeby to trwalo dlugi czas, TVP HD w dobrej jakosci.

Nie wierzę zeby taki wyskok zmienił cos w ukladzie sil. Z tego prostego powodu ze za Farfałem nie ma zadnej siły i tyle. Chciałbym polskie Freeview od TVP ale zrobione porządnie. zatwierdzone przez Zarząd i radę nadzorczą oraz z zapewnionym finansowaniem.

Ale ta oferta nie spełnia zadnego z tyych wymogów

Niestety

a ja ogladam TVP Info

dla mnie ten kanał to jest znakomitym zrodłem informacji i dobrego reportazu - jakoscią rajcuję się przy innych okazjach

Deklasowanie kanału tylko ze wzgledu na to ze jest 4:3 to dla mnie typowy przejaw technologicznego snobizmu

Edited by mobor

byc może :)

ale po ogladaniu na telewizorze przekazów HD ( nawet w jakosci ITI ), filmów na BD, ew kanałów nadawanych anamorficznie - a wszystkich wymienionych przeze mnie jest juz bardzo dużo. Odrzuca mnie obraz na kazdym 4:3 w SD nawet na TVP info. Reportaz moge znalezc na tvn24, na tvp hd. wiadomosci na tvn24 i BBC

jesli to snobizm, to jestem snobem

No i po TVP HD w C+.....

Zakodowane.

Jak zakodowane jak działa ?

peyo111 - tak bardzo zależy na tym żeby inni ludzie nie mogli oglądać kanałów za darmo tylko dlatego , ze N życzy sobie za nie kasę ?

Witam,

mam problem z którym niemoge sie uporać,

2 dni temu odbierałem jeszcze TVP z Astry bylo TVP HD i caly pakiet ktory był puszczony przez TVP przez astre,

od 2 dni niema zadnego programy TVP z Astry, reszta chodzi be zproblemu,

posiadam fergusona 8900, i za kazdym razem kiedy ustawiam transponder na 10862 na 5/6 pol na pozioma 22000, widze tylko zielony pasek na 89%, a niebieski 0%

W momencie kiedy wchodze na program TVP HD wyskakuje mi 10861 co mnie dziwi,

Najgorsze jest to ze po podlaczeniu na astre wszystko domyslnie chodzilo przez kilka dni od 2 dni 0 sygnalu TVP HD,

ma ktoś moze jakis pomysł ?

Ok, dzieki mam juz audio i video :blink:

Drugie pytanie, czy da sie wykręcic wiecej niz 60% jakosci ? bo zielony pasek mam na 89%, niebieski na 60^

a przy hotbirdzie mam 98 i 99

Przy antenie 110 cm i dwóch niezależnych konwerterach ( zez a nie monoblock ) mam 100% i 98%. Świętokrzyskie.

Ok, dzieki mam juz audio i video :)

Drugie pytanie, czy da sie wykręcic wiecej niz 60% jakosci ? bo zielony pasek mam na 89%, niebieski na 60^

a przy hotbirdzie mam 98 i 99

Można ustawić antenę na HB, a zezować na Astrę, lub odwrotnie, pewnie masz wycelowane w HB. Jak zmienisz, to popsuje się HB. Zapytaj lokalnego fachowca czy warto.

Albo obrotnica, zawsze jest dobrze :rolleyes:

pozdr.

Mam problem ze znalezieniem TVP HD z Astry.

Moja konfiguracja: antena 110cm (woj. Wielkopolskie) wycelowana na Hotbirda, konwerter Quatro Triax, Multiswitch Triax 5/12.

Mam Cyfrę + na Golden Interstarze GI-S 900 HD.

Mam dostępne kanały FTA z Astry (jakieś Włoskie, choć nie tylko), jednakże nie widzę w ogóle TVP HD (ani żadnych innych TVP a Astry,

oczywiście z HB mam TVP w pakiecie Cyfry).

Próbowałem przeszukiwać transponder 10862 DVB-S2 (zarówno QPSK jak i 8PSK) ale bez rezultatu (FEC=5/6 i 8/9). Czy przy mojej konfiguracji,

to jest bez zeza, mogę odbierać kanał TVP HD ? Jeśli tak, to jak to zrobić ?

Nigdy w ten sposób nie odbierzesz nic z Astry. Te włoskie i inne FTA masz z HotBirda.

Musisz dołączyć drugi konwerter.

Albo bez zeza przestawić antenę na Astrę 19,2 E. :)

TOmeKK jakiego tunera teraz używasz ? Nadal Topfielda ?

Tak, diablo i trex jednocześnie, co teraz nic nie daje :) , ale tvp hd ok :) .

mam też tvixa i ps3s ostatnio.

Pozdr.

Coś wiadomo a propos TVP HD na Cyfrze+?

Na kanale 957 mojego PVRa (jeśli dobrze zapamiętałem) jest winieta TVP HD. Ale tylko tyle. Czarny ekran.

U mnie TVP HD na dekoderze Cyfry chodzi!

Moze musisz zrobic kilka "magicznych" sztuczek z klamotem cyfry - wylaczyc z pradu, poglaskac, wczytac nowa liste kanalow itd... A masz zestaw antenowy przystosowany do odbioru z Astry?

Edited by tesbor

NIe trzeba nic robić jak tylko wejśc do Menu i wyszukac ponownie kanaly. Przypominam, iż zmieniły się na Astrze parametry odbioru całej paczki i trzeba sobie zaktualizować listę w tunerze. Wyszukaj ponownie kanały i przełącz np. na tvp hd. Po kilku sekundach wskoczy CI obraz.