Skocz do zawartości
pmmazz

Firmware 3.0 na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

jesli ktos widzial animowany temat z LittleBigPlanet zaprezentowany przy omawianiu nowinek w FW 3.0

bedzie z pewnoscia "zadowolony" z informacji ze tematy te beda platne...

ten na pewno jest

i raczej na pss gdzie wiekszosc ma konta, tego tematu nie znajdziemy....

nie wiem jak na UK pss bo nie sprawdzilem, ale z pewnoscia motyw z LBP jest dostepny na US PSS w cenie 3$

.....

Żeby rozwiać wątpliwości... FAT nie obsługuje (z nowym fw) bitstream przez HDMI jesli chodzi o dzwiek, bitstream tylko przez optical... czyli flagi gestych formatow dzwiekowym fanatykom na ich cudownych maszynkach NIE ZAPALA sie....

pozostaje dotychczasowy PCM....

ale ciekawostka jesli chodzi o dzwiek.... mozliwosc wypuszczania sygnalu audio na wiele zrodel... ;) zastanawialem sie czemu mialoby to sluzyc ale od razu wpadlem na rozwiazanie....konsola podpieta po hdmi do tv i dzwiekiem do ampli po optyku.... idzie do dwoch zrodel...ale kiedy np. nie wlaczymy ampli to mamy dzwiek na tv bez gmerania w opcjach systemowych....

tyle z ciekawostek.....

z moich osobistych odczuc.... zachwalane WHAT"S NEW....

totalnie do bani... po co i dla kogo? nie mam pojecia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista zmian:

Multi-Audio - Audio can now be output to multiple connectors simultaneously. You can set this option under [settings] > [sound Settings] > [Audio Multi Output].

Video Content Playback - During Video content playback, you can now use the right stick to play content in slow playback, fast reverse, and fast forward.

Settings Descriptions - Now below each setting option under the Settings tab on the XMB, there is now a brief description in small font.

New Start Up Logo - Upon starting up your PS3, you will be greeted with the new ‘PS3′ Logo.

Copy/Paste Function - There is now a copy/paste function for the web browser, and messages.

Internet Connection Speed Test - Check your internet connection upload/download speed. Go to [Network Settings] > [internet Connection Test]

Internet Browser Screen Capture Feature - Press Triangle on Internet Browser, then under File > Save Screenshot.

Custom Remote Play Settings - Manually set a device (such as a PSP system) to be used for remote play.

New Avatar Support - Support for future additions of PSN avatars has been added. No new avatars have been added along with the firmware. However the support is there.

“What’s New” – The “Information Board” will be replaced with a “What’s New” section, which allows you to enjoy interactive PlayStation news every time you start the PS3 system. Located under the PlayStation Network icon, “What’s New” displays the latest and greatest game, video, PlayStation Network and PlayStation news and releases, as well as your recently played games, in a sleek, new animated format.

Status Indicator – In the top right corner we’ve added an indicator bar, which displays your user icon, friend icon, the number of friends you have online and a small message icon to let you know if you have any new messages. The indicator also includes a scrolling ticker that features the latest news from PlayStation Network. In addition, when you press the PS button, the battery life indicator will no longer cover up the clock.

Friends List – Now your PlayStation Network friends will appear in a slightly redesigned format on your Friends List. Also, messages will now be viewable from each of your friends’ respective profiles.

PlayStation Store Shortcuts – We’ve added a handy shortcut icon to the PlayStation Store under both the Game and Video categories so you can access the latest content quickly and easily.

Personalization – Personalize your PS3 with new dynamic custom themes and avatars. Dynamic themes as well as free and premium avatars will be available through PlayStation Store. A dynamic theme takes your screen to a whole new level as it incorporates animated objects into the background.

Trophies – Showcasing your hard earned trophies just got better. Update 3.00 gives game developers the ability to modify how they display trophies for add-on content. Base and add-on game trophies will continue to be combined into a single list so you can see where you stand in a game as a whole. Within that list, trophies will be broken out into subcategories—base trophies and add-on trophies—that way, you can easily view the percentage of your base game trophy collection, and separately track your trophy progress in add-on packs. Look for this enhancement to be included in upcoming games.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby rozwiać wątpliwości... FAT nie obsługuje (z nowym fw) bitstream przez HDMI jesli chodzi o dzwiek, bitstream tylko przez optical... czyli flagi gestych formatow dzwiekowym fanatykom na ich cudownych maszynkach NIE ZAPALA sie....

O co tutaj chodzi?

Czy w wersji slim - która puści bitstream po HDMI - jest jakieś nowe żelastwo, które to umożliwia?

Czy w grubasie naprawdę czegoś brakuje aby taką opcję odblokować?

A z dźwiękiem puszczanym jednocześnie na HDMI i optical to dobre rozwiązanie. Rzeczywiście, czasem wystarcza audio z TV i nie potrzeba się męczyć z odpaleniem całego systemu z ampli.

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co tutaj chodzi?

Czy w wersji slim - która puści bitstream po HDMI - jest jakieś nowe żelastwo, które to umożliwia?

Czy w grubasie naprawdę czegoś brakuje aby taką opcję odblokować?

A z dźwiękiem puszczanym jednocześnie na HDMI i optical to dobre rozwiązanie. Rzeczywiście, czasem wystarcza audio z TV i nie potrzeba się męczyć z odpaleniem całego systemu z ampli.

Krazyly plotki, iz w Slimie zmieniono chipset HDMI na nowszy. Wychodzi na to, ze jednak byla to prawda. Poniewaz zmiana zostala dokonana na poziomie hardware, nie da sie nic z tym zrobic poprzez software ( nowe firmware ).

PS. Ja japonskim pss mozna sciagnac za darmo ruchomy temat z gry Africa.

http://www.youtube.com/watch?v=ijuTgUj8lSQ

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu PS3 wyszło w takim momencie gdy wszystko się rozwijało a w szczególności BD playery. Teraz to już standard więc zmienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA NA NOWY FIRMWARE !!!

PS 3 mam od ok 2miesiecy , wczesniej zero problemów.

Dziś po aktualizacji Konsola cały czas mi sie wiesza ;/ ;/ ;/

Najpierw podczas gry w Uncharted ( zacieło podczas gry ) Po resecie zawiesił sie na kilka minut system .

W tej chwili podczas wczytywania sie gry konsola wiesza sie na amen ;/

Dodam ze cała instalacja nowego firmware-u odbyła sie prawidłowo ( bez zadnych akcji typu ,, brak prądu '' )

Totalnie jestem wsciekły ;/

Poradzcie co zrobić z tym fantem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eee- mydło

brakuje mocnego uderzenia...same bzdety

No co ty, a nowe logo powitalne? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza poprawkami natury kosmetycznej nic nowego ten FW nie wnosi - ale IMHO jest o wiele przejrzyściej niż było (wreszcie zegarek nie jest zasłonięty przez wskaźnik poziomu baterii pada).

Skąd można pobrać animowane tematy? (np. ten zalinkowany przez Gmeru ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animowane tematy mozna pobrac z amerykanskiego PSN 2.99$ lub z japonskiego PSN bez oplat.

Ja mialem chwile slabosci i mam temat LBP :-)

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wy to robicie,że macie kilka kont ( UK,USA) jak mam to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w googlach "jak zalozyc konto na amerykanskim PSN" (lub japonskim) cos chyba znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto w USA założysz bez problemu (np. adres hotelu w Stanach), ale przygotuj się tylko na demka. Jakiś czas temu wprowadzili ograniczenie, tzn. przy zakupie musisz wpisać prawdziwy adres z karty kredytowej. Oczywiście nie zgadza się on z adresem "amerykańskim" i dooooopa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA NA NOWY FIRMWARE !!!

PS 3 mam od ok 2miesiecy , wczesniej zero problemów.

Dziś po aktualizacji Konsola cały czas mi sie wiesza ;/ ;/ ;/

Najpierw podczas gry w Uncharted ( zacieło podczas gry ) Po resecie zawiesił sie na kilka minut system .

W tej chwili podczas wczytywania sie gry konsola wiesza sie na amen ;/

Dodam ze cała instalacja nowego firmware-u odbyła sie prawidłowo ( bez zadnych akcji typu ,, brak prądu '' )

Totalnie jestem wsciekły ;/

Poradzcie co zrobić z tym fantem :D

Zawieche mozna jeszcze zlapac w Bioshocku oraz UFC, jednak z Uncharted sa najwieksze problemy.

http://www.examiner.com/examiner/x-12218-P...-freezing-games

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncharted zawiesił mi sie juz parę razy, wipeout HD - raz

zauwazyłem że w momentach w których nastepuje tzw autosave

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Konto w USA założysz bez problemu (np. adres hotelu w Stanach), ale przygotuj się tylko na demka. Jakiś czas temu wprowadzili ograniczenie, tzn. przy zakupie musisz wpisać prawdziwy adres z karty kredytowej. Oczywiście nie zgadza się on z adresem "amerykańskim" i dooooopa!

Bzdura, to niby jak kupiłem motyw LBP? Polecam, warte nawet tych $2,99 - najlepszy graficznie motywek, jaki widziałem.

Wszystko czytelne, tło jest tak dopasowane, że napisy są wyraźne. Tło się zmienia ze względu na pory dnia - są trzy warianty - z księżycem i gwiazdkami, ze słoneczkiem i chmurkami, no i pośredni bez tych, co napisałem. Chodzi płynnie i ikonki są takie kartoniki wycięte, wygląda na 40" na 1080p bosko. Polecam z czystym sumieniem.

Natomiast motyw darmowy z JP Afrika, to klapa jeżeli chodzi o dobranie kolorystyki, zbyt jasne i zlewa się z ikonkami i napisamy w XMB, nie polecam. Ogólnie ładne zebry chodzą, tylko tyle...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Bzdura, to niby jak kupiłem motyw LBP? Polecam, warte nawet tych $2,99 - najlepszy graficznie motywek, jaki widziałem.

Wszystko czytelne, tło jest tak dopasowane, że napisy są wyraźne. Tło się zmienia ze względu na pory dnia - są trzy warianty - z księżycem i gwiazdkami, ze słoneczkiem i chmurkami, no i pośredni bez tych, co napisałem. Chodzi płynnie i ikonki są takie kartoniki wycięte, wygląda na 40" na 1080p bosko. Polecam z czystym sumieniem.

Natomiast motyw darmowy z JP Afrika, to klapa jeżeli chodzi o dobranie kolorystyki, zbyt jasne i zlewa się z ikonkami i napisamy w XMB, nie polecam. Ogólnie ładne zebry chodzą, tylko tyle...

Z poważaniem

teraz na swiezo nie da sie wpisac nr i danych karty z pl!!!!

wczoraj testowalem

moze wczesniej miales wpisana karte, jeszcze przed zablokowaniem tej mozliwosci....???

a zebry faktycznie ladne ale ikony totalnie nieczytelne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

teraz na swiezo nie da sie wpisac nr i danych karty z pl!!!!

wczoraj testowalem

moze wczesniej miales wpisana karte, jeszcze przed zablokowaniem tej mozliwosci....???

a zebry faktycznie ladne ale ikony totalnie nieczytelne....

Kartę mam dodaną od dość dawna, jednak dziwne sprawa, że nie usunęli obecnie dodanych kart.

Widocznie sprawdzane jest to jedynie przed wysłaniem danych do centrum obsługi płatności kart kredytowych, czyli przez sam formularz w PS3 account.

Nie martwcie się ponoć w czwartek jutro mają coś dodać z motywów i avatarów na PSS w Europie, celowo piszę w Europie, ponieważ wszyscy wiemy, że Polska leży w Australii.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Bzdura

Podstawowe pytanie brzmi jak długo masz konto USA. Jeśli zakładałeś dawno to jesteś szczęściarzem, możesz kupować.

Utrudnienia dotyczą kont założonych stosunkowo niedawno (jak w moim przypadku)

Pytania zadawali ludzie interesujący się, jak założyć konto USA, więc od razu ich ostrzegłem, że zakupy już odpadają

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Podstawowe pytanie brzmi jak długo masz konto USA. Jeśli zakładałeś dawno to jesteś szczęściarzem, możesz kupować.

Utrudnienia dotyczą kont założonych stosunkowo niedawno (jak w moim przypadku)

Pytania zadawali ludzie interesujący się, jak założyć konto USA, więc od razu ich ostrzegłem, że zakupy już odpadają

Tak masz rację, niepotrzebnie się uniosłem - przepraszam, nie pomyślałem, że taki idiotyczny zabieg zrobi Sony - pogrążają się z każdym dniem...

Czasami mam wrażenie, że ktoś celowo działa na niekorzyść firmy, jakiś sabotaż, bo to co się dzieje od wyjścia PS3, to jakieś tragiczne nieporozumienie.

Mieliśmy regionalizację USA - Europa, teraz mamy Europa 1 - Europa 2, powstał SCEP i tylko czekać, aż zrobią regionalizację Polska Gdynia - Polska Warszawa.

Masakra...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piszę ten post gdyż mój kumpel ma poważny

problem z Chlebakiem po zainstalowaniu nowego

Firmware. Przejdę do sedna sprawy.

Gdy grał w Uncharted i wcisnął PS Button, następnie

Eject disc, konsola wysuwała płytkę a potem

momentalnie zassała ją do środka.

Wiecie o co chodzi? Kumpel byłby wdzięczny

za pomoc.

Pozdrawiam.

P.S.

Dzieję się tak za każdym razem

gdy wysuwa dysk z konsoli.

Edytowane przez NaughtyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...