Skocz do zawartości
ZAK19T

Playstation 3 i dysk twardy jego pojemność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

W dzisiejszych czasach HDD to pryszcz, który nikt sobie głowy nie zawraca. Zanim były cudowne zwyżki Dolara, ja kupowałem Seagate 320 2.5" za 180 zł.

Ceny dysków razem ze wzrostem pojemności polecą na szyję... Także 120 GB, to słabiutko. Ja mam 120 GB wolnego na swojej PS3, a mam 320 GB.

Nie mam żadnych plików muzycznych, video, zdjęć. Czyste save game i instalki gier i parę Qore'ów, no i 200 GB zajęte... Także, lepiej obniżyć koszty PS3 i sprzedawać bez HDD, każdy sobie kupi i tak swój własny.

Z poważaniem

Witam ktoś napisał tak na forum odnośnie newsa o ps3 slim chyba VAMET powyżej. Chciałem się zapytać dlaczego instalujecie gry na ps3 przecież to konsola a nie komputer wkładasz płytę i grasz ja mam wiele gier na ps3 i żadnej nie trzeba instalować po włożeniu płyty od razu gram. Ale są takie 2 wyjątki Devil May Cry 4 i Resident Evil 5 gdzie instalka jest obowiązkowa ale na szczęście ich nie posiadam te instalki coś dają ja nie instaluje i szybko wgrywa mi się loading. Aha wcześniej nigdy tak nie było konsola zawsze kojarzy mi się z tą przewagą względem PC że nigdy nie instalujesz gier rozumiecie.Ja mam PS3 40GB nie mam muzyki video zdjęć

same save game. Konsola bierzę 8 gb a ja mam zajete na dysku 2gb wiec mam wolne 30 GB i prze nigdy w świecie nie zmienię dysku na większy AHA W PS2 BYŁY KARTY PAMIĘCI 8 MB I TYLE MUSIAŁO WYSTARCZYĆ NA SAVE GAME A TERAZ MAM 30 GB WIĘC NIE MUSZĘ SIĘ MARTWIĆ O NIC.

A odnośnie PS3 slim to nigdy jej nie kupię miałem ps2 slim i to była tragedia zazdrościłem kuzynowi który miał PS2 GRUBEGO i moje grube ps3 nie zmienię na nic,

aha co do dźwięku HD to ja osobiście nie widzę różnicy pomiędzy Bitstream a LPCM w DTHD I DTS HD MA po HDMI mam bluray sony bdp-s550 i porównałem z ps3 i żadnej różnicy nie znalazłem mam onkyo 606

tak więc żadna rewelacja ta obsługa Bitstream w PS3 Slim ale publika to kupi bo oto chodzi producentowi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez ZAK19T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się da to instalujesz gry na hd aby nie niszczyć lasera, ewentualnie aby wgrywała się szybciej. Po za tym, masz dema które tylko wchodzą na hd lub możesz wrzucić filmy/muzę/zdjęcia poprzez pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się da to instalujesz gry na hd aby nie niszczyć lasera, ewentualnie aby wgrywała się szybciej. Po za tym, masz dema które tylko wchodzą na hd lub możesz wrzucić filmy/muzę/zdjęcia poprzez pc.

Przecież nawet jak zainstalujesz to i tak musisz włożyć płytę z grą a i jeszcze jedno KONSOLA TO NIE KOMPUTER pamiętajcie o tym przecież na x360 ps2 nigdy nie trzeba instalować gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dema nie gram bo nie mam konsoli podpiętej do internetu w ogóle nie akceptuję czegoś takiego jak dema dla mnie liczy się tylko pełna wersja gry aha jeszcze jedno filmy muzę zdjęcia nie mam na konsoli bo nie chcę sobie jej zaśmiecać

niszczyć laser co ty gadasz przecież nawet jak zainstalujesz to i tak musisz włożyć płytę z grą

wgrywała się szybciej dla mnie 5 sek. różnicy w te lub w te nie ma znaczenia jak jest świetna gra to te 5 sek. mogę bez problemu dłużej poczekać chyba że komuś wydaję się że 5 sek. to jak prawie pół dnia szczerze współczuję.

Edytowane przez ZAK19T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz włożyć tylko aby sprawdziła czy masz oryginał i tyle. Grając np w Valkyria Chronicles zainstalowanie gry na hd daję duże przyspieszenie wgrywania się lokacji. Gdybyś nie wiedział to pierwsze czytniki w ps3 były tak wolne, że ścieżki były nagrywane po kilka razy na płycie aby czytnik mógł szybciej je odnaleźć i odczytać. Co do ps2 to poczytaj sobie fora o pierwszej wersji ps2 gdzie można było montować dysk. Każdy wrzucał kopie gier na dysk po to właśnie aby oszczędzić laser. Skoro wiesz wszystko i ludzi odpowiadających na Twoje pytanie traktujesz opryskliwie to po co zadajesz pytanie.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie mam neta podpiętego do konsoli to przecież nie mogę grać w dema, gra np. PES2009 czy Killzone 2 jak wkładam do konsoli to od razu gram nic nie pisze o obowiązkowej instalacji a jak nie pisze to po co robić z konsoli komputer

ja jestem wielkim fanem grania tylko na konsoli i nie chcę aby ta przypominała mi komputer PC. nawet po instalacji trzeba wkładać płytę a więc po co robić dodatkowe problemy i marnować czas na instalkę jak można od razu cieszyć się grą.

A co mają powiedzieć posiadacze ps2 slim jak tam nie ma w ogóle takiej możliwości jak montaż dysku twardego,

nawet mój kuzyn mając grubą PS2 nie ma dysku twardego tylko karty pamięci 8 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

To ja jestem jakiś w dekiel walnięty, bo obojętnie jaką grę włożę do PS3 za pierwszym razem, to jest zawsze pasek postępu instalacji i trzymane jest to w Game Data pod XMB. To da się odpalić grę bez tego procesu?

Chyba, że mówimy w ogóle o czymś innym. Na przykład Metal Gear Solid 4 instalujesz się odzajechania czasu i ciut ciut w procentach, jak pali peta.

To przy pierwszym włożeniu płyty, jak się pojawi ikonka w XMB, to mogę zanim nacisnę X, wybrać instaluj lub odpal bez instalacji?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

To ja jestem jakiś w dekiel walnięty, bo obojętnie jaką grę włożę do PS3 za pierwszym razem, to jest zawsze pasek postępu instalacji i trzymane jest to w Game Data pod XMB. To da się odpalić grę bez tego procesu?

Chyba, że mówimy w ogóle o czymś innym. Na przykład Metal Gear Solid 4 instalujesz się odzajechania czasu i ciut ciut w procentach, jak pali peta.

To przy pierwszym włożeniu płyty, jak się pojawi ikonka w XMB, to mogę zanim nacisnę X, wybrać instaluj lub odpal bez instalacji?

Z poważaniem

Ja jak wkładam obojętnie jaką grę do napędu po 1 sek. automatycznie się uruchamia bez jakiejkolwiek instalacji oczywiście musisz mieć w menu XMB w system setting ustawione włączone Auto Disc Start i gra się uruchamia jedynie co zajmuje taki PES 2009 to 3 mega na pojedyncze save game. To samo dotyczy wielu innych gier KZ 2, uncharted to tylko taki przykład. Jakie instalacje jakie przenoszenia gigabajtów na HDD konsola jest od tego aby po włożeniu płyty już po upływie 2-3 sek. móc rozpocząć grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy pierwszym włożeniu płyty, jak się pojawi ikonka w XMB, to mogę zanim nacisnę X, wybrać instaluj lub odpal bez instalacji?

Co już ci mówiłem po co naciskać X konsola automatycznie uruchomi grę a ty nic nie robisz NIE INSTALUJESZ masz linka :

http://manuals.playstation.net/document/pl...s/discboot.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

To ja jestem jakiś w dekiel walnięty, bo obojętnie jaką grę włożę do PS3 za pierwszym razem, to jest zawsze pasek postępu instalacji i trzymane jest to w Game Data pod XMB. To da się odpalić grę bez tego procesu?

Chyba, że mówimy w ogóle o czymś innym. Na przykład Metal Gear Solid 4 instalujesz się odzajechania czasu i ciut ciut w procentach, jak pali peta.

To przy pierwszym włożeniu płyty, jak się pojawi ikonka w XMB, to mogę zanim nacisnę X, wybrać instaluj lub odpal bez instalacji?

Z poważaniem

masz jeszcze jednego linka

http://manuals.playstation.net/document/pl...ame/3start.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 120 GB wolnego na swojej PS3, a mam 320 GB. Nie mam żadnych plików muzycznych, video, zdjęć.

Ja mam PS3 40GB nie mam muzyki video zdjęć ...wiec mam wolne 30 GB

Rozdwojenie jaźni ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ZAK19T chyba w pierwszym poście cytował kogoś do słowa pozdrawiam, po czym sam napisał swój tekst. To dość dziwne jak na osobę, która "formalnie poprawnie" cytuje wszystko i wszystkich, ale chyba tylko dzięki opcji ODPISZ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Mnie cytował...

Co ma do rzeczy Auto Disc Start, ja mam to wyłączone i odpalam gry, filmy sam po wciśnięciu X na padzie po najechaniu na odpowiednią ikonkę.

Czasami wkładam płytkę z grą, ale jeszcze nie chce jej odpalać, bo coś robię na konsoli, a potem nie chce mi się zadu ruszyć do pudełka i wkładać, jak już wygodnie siedzę.

Tak czy inaczej, mnie się każda gra instaluje i zapisują się informacje w Game Data pod Game w XMB. Nie wiem, jak Ty to robisz, że gra przy pierwszym odpaleniu nie ma paska postępu instalacji gry. Jesteś pewien, że masz PS3? :lol::rolleyes:

Nie no, niech ktoś inny to potwierdzi, bo ja chyba śnię...

Możemy my się nie rozumiemy? Jak wkładam pierwszy raz grę, to się zapisują pewne informacje na dysku PS3, czasami sporo ważą, nawet do 4 GB. Nie zgrywa się cała zawartość płytki. Póki co jedyna gra, która się od razu odpala i zapisuje niewiele informacji to Street Fighter IV, ale ma w opcjach wewnątrz uruchomionej gry możliwość instalacji na HDD PS3.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś się wciągnąć w "konstruktywny" dialog z naszym forumowym lektorem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Cokolwiek to znaczy, dobra odpadam, nie mam czasu na masakrę... :)

Kuźwa dzieci płodzić, jak nie macie, co z czasem robić! :P

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wkładam grę do ps3 to od razu mi się uruchamia nie ma żadnego paska postępu instalacyjnego jedynie co gry mi zajmują to pisze z tyłu pudełka z grą informację o HDD dam ci dowód: tylko kilku gier z mojej kolekcji bo więcej mi się nie chciało NFS PRO STREET 1900 kilo, UNCHARTED 2500 kilo, PES 2009 3900 kilo i najwięcej z pośród moich gier zajmuje mi Killzone 2 50 mega. Podałem ile te gry zajmują mi na dysku twardym nie trzeba robić żadnej instalacji oczywiście te wartości które podałem odnoszą się do zapisu stanu gry Saved Data Utility w tym folderze pod XMB POWTARZAM NIE MAM

ŻADNEGO PASKA POSTĘPU INSTALACJI jakie 5 giga instalki najwięcej zajmuje mi KZ2 50 mega na save game data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

To jesteś urodzony w czepku albo mamy konsolę 3 i 4 generacji :P

Pozdrawiam serdecznie.

EOT.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

To jesteś urodzony w czepku albo mamy konsolę 3 i 4 generacji ;)

Pozdrawiam serdecznie.

EOT.

Z poważaniem

jakie masz gry na ps3 podaj choć kilka to ci może powiem co masz zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

To jesteś urodzony w czepku albo mamy konsolę 3 i 4 generacji ;)

Pozdrawiam serdecznie.

EOT.

Z poważaniem

z tyłu pudełka z grą jest na takim żółtym pasku info o grze w sieci o rozdzielczości HD i właśnie pisze tam ile gra zajmuje na dysku twardym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

To jesteś urodzony w czepku albo mamy konsolę 3 i 4 generacji ;)

Pozdrawiam serdecznie.

EOT.

Z poważaniem

Jak masz pudełko oryginalne z grą rozumiesz to z tyłu tego pudełka na dole z lewej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

To jesteś urodzony w czepku albo mamy konsolę 3 i 4 generacji ;)

Pozdrawiam serdecznie.

EOT.

Z poważaniem

masz tu linka z tym żółtym paskiem info o liczbie graczy w sieci obsługiwanie rozdzielczości obrazu HD i właśnie ile gra zajmuje na dysku twardym miejsca.

http://photos04.allegroimg.pl/photos/orygi...34/19/722341950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...