Skocz do zawartości
hdtv_maniac

denon 2010

Rekomendowane odpowiedzi

.............czyli znowu bebechy od Panasa za 1/3 kwoty + 2/3 za markę....................

jeśli masz na ten temat jakieś porównanie to z chęcią je obejrzymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Jak widze wpisy tylko od "teoretykow" wiec moze kilka uwag od uzytkownika. mam tego denona 2010 jakies 2 tygodnie. jakosc obudowy bardzo dobra a scianka czolowa alu silver premium wyglada znakomicie. zdziwilo mnie tylko zielone podswielenie wlaczcnika zasilania :( ... no ale to DENON. zauwazylem tez ze silver premium to u DENONA kilka znacznie rozniacych sie kolowrow wiec amplituner z wczesniejszych serii a nawet tanszy model z tego roku z plastikowym frontem wygladaja zupelnie inaczej. to dla estetow ... ale wsrod audiofilow takich jest sporo :).

Moja subiektywna ocena:

obraz: HD z BR jakosc znakomita, ale skalowanie DVD .... ? jakos nie widze rewelacji. w recenzjach bardzo chwalono wbudowany skaler ale jakos nie widze roznicy ze skalowaniem obrazu w TV ( samsung 55B7000) polaczenie przez HDMI innych ... nie testowałem.

plyty czyta dosc szybko i chyba wszysko oprocz SACD, przeczytal nawet gazetowe wydanie the machine girl divix full hd z napisami.

duza zaleta jest wbudowny dekoder audio 7.1 mam amlituner bez dekoderow DTS MA wiec bardzo sie przydaje, ale jest tez z tym wyjsciem pewien klopot. jak w ustawieniach wypuscimy 7.1 przez audio to na wyjsciu cyfrowym audio may tylko sygnal stereo. wiec chcac wykozystac dekoder w amplitunerze do odsluchu plyt DVD ( dts, DD) trzeba sie grzebac w setupie odtwarzecza , troche to denerwujace. ustawien jest dosc duzo wiec moze jeszcze cos przeoczylem ale nie udalo mi sie tego "zwalczyc"

dobry pomysł to dedykowane wyjscie audio stereo - brzmienie selektywne, dosc delikatne do wielu gatunkow muzycznych super. przez cyrowe wyjscie dzwiek bardziej masywne dynamiczne ale mam wrazenie nieco nizszej jakosci.

na razie tyle. jak macie jakies pytania to postaram sie odpowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety typowy drogi dodatek do ampi Denona aby mieć komplet

........moim zdaniem porażka za tą cenę...............

Edytowane przez drago44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak na avsforums nie pieją z zachwytu nad nim. Raczej dosyc spokojne recenzje bez nadmiernego hurra optymizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo denon to nie manta

Z całym szacunkiem dla poważnej osoby, ale tu akurat głupotę napoisałeś. Nawet audiofile przyznjaą, że jakość z dysków optycznych jest najgorsz i brak jej przyszłości. Najlepsza jakośc z twardych dysków i penów. A Denon to nie jakość tylko historia, fajna ale już zakończona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy słucha muzyki w mp3 - wybacz ale odtwarzacze o ktorych piszesz, przystosowane wylacznie od odtwarzania plikow z nosnikow nieoptycznych to wciaż margines

a co do historii - popatrz na katalogi sprzed 20 lat a pozniej przejdz sie do media markt - idz i poronwaj to co produkowano kiedys do tego co produkuje sie dzisz

Z nielicznymi wyjatkami - 95% to szmelc, produkowany z byleczego, bylejak i przez bylekogo- byle taniej !

Dlatego z uporem maniaka bronię tradycji choć oportunizm nie jest zwykle "poprawny polictyznie" i zawsze sie znajdzie ktos kto zamiast solidnej elektroniki wybierze funkcjonalnosc w stylu mp3 czy divx

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kazdy słucha muzyki w mp3 - wybacz ale odtwarzacze o ktorych piszesz, przystosowane wylacznie od odtwarzania plikow z nosnikow nieoptycznych to wciaż margines

....

Dlatego z uporem maniaka bronię tradycji choć oportunizm nie jest zwykle "poprawny polictyznie" i zawsze sie znajdzie ktos kto zamiast solidnej elektroniki wybierze funkcjonalnosc w stylu mp3 czy divx

Tutaj się mylisz - myślę, że @x666 miał na myśli nie tylko MP3 - ale bardziej odtwarzanie strumieniowe - i TO JEST przyszłość. Jeszcze 3-4 lata temu nikt nie myślał poważnie o powszechności BD. 20 lat temu jak kupiłem pierwsze moje płyty CD to była to rzadkość. Tak samo będzie z odtwarzaniem strumieniowym - to jest nieuniknione. CD/DVD/BD przejdą w strefę "cośtamfilstwa"

Oportunizm jest zawsze poprawny politycznie sprawdź sam

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odtwarzanie strumieniowe- jakos nie moge sie przekonac. Gdziekolwiek sie rusze /na przykladzie wlasnego domu/ ZAWSZE najbardziej narzekam na przesyl strumieniowy

- radio internetowe sie przycina /mam krewnego ktory ma o tym podobne zdanie/

- przesylanie durnego mp3 w ramach wlasnej sieci wifi /o duzym zageszczeniu sieci/ takze bywa problematyczne wiec za video sie wogole nie biore

Pod tym wzgledem bede niereformowalny. Lubie nosniki fizyczne po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu jestem za moborem ! jeden wielki syf ! wiekszosc tu na forum slucha mp3:) a dobrego brzmeinai nigdy nie slyszeli a podniecaja sie sprzetem w media markt

i rownaja z blotem klocki 20sto letnie :lol: gdzie w tamtych czasach robiona najlepsze klocki audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kazdy słucha muzyki w mp3 - wybacz ale odtwarzacze o ktorych piszesz, przystosowane wylacznie od odtwarzania plikow z nosnikow nieoptycznych to wciaż margines

a co do historii - popatrz na katalogi sprzed 20 lat a pozniej przejdz sie do media markt - idz i poronwaj to co produkowano kiedys do tego co produkuje sie dzisz

Z nielicznymi wyjatkami - 95% to szmelc, produkowany z byleczego, bylejak i przez bylekogo- byle taniej !

Dlatego z uporem maniaka bronię tradycji choć oportunizm nie jest zwykle "poprawny polictyznie" i zawsze sie znajdzie ktos kto zamiast solidnej elektroniki wybierze funkcjonalnosc w stylu mp3 czy divx

totalne nieporozumienie. Troszkę zawiniłem, gdyż nie chodziło mi ani o mp3, ani nawet o Denona, czy mantę. Zasugerowałem jedynie ogólnie, iż USB to nie tylko mp3 i inne badziewie po kompresji, ale całkiem możliwe, że może być w niedalekiej przyszłości wykorzystywana do audiofilskich celów, o czym w "AUDIO" czytałem. Sam byłbym ciekaw odbioru z dobrago BR z pendriva plików Wav. FLAC czy innych np. 192/24, 96/24, są przecież w internecie kopie płyt DVD-Audio. Jak by to odtworzył dobry odtwarzacz z pena? Sądzę, że niedługo taki odbiór muzyki może przewyższyć jakościowo napęd optyczny.

A Denon po modelu 1800BD szybko twarzy nie odzyska i ciężko go traktować jako poważnego producenta.

Edytowane przez x666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by nie mowic o denonie 1800 - od strony czysto technicznej i tak był o niebo lepszy od sony 350 czy 550 ;) - jedynie ta swiadomosc ze mozna miec to samo placac 4x mniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kazdy słucha muzyki w mp3 - wybacz ale odtwarzacze o ktorych piszesz, przystosowane wylacznie od odtwarzania plikow z nosnikow nieoptycznych to wciaż margines

a co do historii - popatrz na katalogi sprzed 20 lat a pozniej przejdz sie do media markt - idz i poronwaj to co produkowano kiedys do tego co produkuje sie dzisz

Z nielicznymi wyjatkami - 95% to szmelc, produkowany z byleczego, bylejak i przez bylekogo- byle taniej !

Dlatego z uporem maniaka bronię tradycji choć oportunizm nie jest zwykle "poprawny polictyznie" i zawsze sie znajdzie ktos kto zamiast solidnej elektroniki wybierze funkcjonalnosc w stylu mp3 czy divx

denon w każdym ampi dodaje restorer do poprawy dzwięku z mp3, wyzsze ampi denona posiadają wejście usb z odczytem mp3, nowe odtwazacze cd denona wysokiej klasy posiadają usb do mp3, każdy br denona ma solt kart pamięci z odtwazaniem mp3.

pozostaje ta niedoróbka w br" bez usb, jakieś niedopatrzenie, usb to przyszłość i denon o tym wie, argumenty powyżej.

ja czekam na br denona z usb, myślę że kolejne modele będą go posiadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tu jestem za moborem ! jeden wielki syf ! wiekszosc tu na forum slucha mp3:) a dobrego brzmeinai nigdy nie slyszeli a podniecaja sie sprzetem w media markt

i rownaja z blotem klocki 20sto letnie :( gdzie w tamtych czasach robiona najlepsze klocki audio

twoim zdaniem denon avr4310, to syf ? jest z usb i radiem internetowym. cena 8000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest stare indianskie przysłowie które mówi że jesli cos jest do wszystkiego to jest do niczego

cena nie jest wykładnikiem klasy sprzetu - spokojnie znajde ci stereofoniczną koncówkę /bez integry/ kosztującą wielokrotność 8000zł

BTW prywatnie mam podobnego Denona....moj BD Pioneer czyta MP3 i DIVX....itd - ale to są rzeczy które mogą dla mnie nie istnieć

Kazdy dodatkowy scalak /cyfrowy/ sieje po elektronice amplitunera wiec im wiecej jest napakowane- tym gorzej dla konstrukcji /siada parametr S/N/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jak czytam posty Mobor'a to tak jak bym czytał swoje. Krótko - zgadzam się w pełni z jego podejściem do tematu. Po za Y663 z Odtwarzaczem Blu-Ray Samsunga (niedługo wymiana na Pioneera BDP-320), do stereo używam osobnego zestawu. Stary harman stereo + CD Player NADa + B&W 603 S3. Moją żonę strasznie frustruje to że mamy tyle sprzętu w domu co miejsce zajmuje, bo przecież cyt. "...na tym nowocześniejszym zestawie też można słuchać CD". Niestety od lat bez skutecznie próbuję znaleźć złoty środek, lecz niestety nie udaje mi się to. Zaden super amlpi z niewiadomo co czytającym playerem nie zagrał w moim subiektywnym odczuciu tak pięknie jak to moje stare bidactwo... Mam kilka swoich ulubionych płyt na których testuję od czasu do czasu coś co mi wpadnie w łapki. Na ten przykład, Cztery Pory Roku - Vivaldiego (z wydawnictwa DUX), Pink Floydów 2 płyty, ELO (z sentymentu) i pierwszą płytę U2. na tych płytach porównuję co sprzęt potrafi. A że mam grono kolegów z podobnymi zainteresowaniami, może z zasobniejszym portfelem, to czasami spotykamy się przy kielichu u jednego z nas (ten co przychodzi przynosi swój sprzęt) i sobie testujemy. Jesteśmy przyjaciółmi i super jest to że nikt nie chwali tego co jego tylko to co faktycznie czuje... Ot, taka zabawa w porównywanie i dzielenie się refleksjami nad sprzętem (po górach też chodzimy, świat na urlopie zwiedzamy, pracujemy i mamy rodziny :) - to tak żeby ktoś nie posądził nas o audiofilstwo :)) Po prostu lubimy sprzęt. Pamiętamy czasy kiedy Ojciec przytargał do domu "Elizabetkę" ! oj co to było za święto, kiedy za sprzedany samochód kupił pierwszy kolorowy TV, itd, itd (...) kiedy nie było tyle dziadostwa na rynku, bo jak ktoś coś produkował to było to z klasą. Nawet Polakom wychodziło to nie najgorzej... A teraz w Saturnach, MM, EuroRt....., itd. leża prawie same zabawki...

Do rzeczy, co jakiś czas jak pisałem coś testuję. Ostatnio był kolega z amplitunerem Denona (nie pamiętam symbolu ale coś aktualnego z oferty) i Playerem SONY S560 - łącznie za te dwa klocki wykosztował się ok. 9k zł. poskładaliśmy to razem i na przemian z moimi starymi klockami słuchaliśmy moich i jego płyt na B&W 603. Przytargał też swoje Sonus Faberki, ale ich nie podpinaliśmy bo to mijało by się z celem odsłuchiwać na różnych kolumnach. Zresztą chociaż przyjechał na weekend to czasu też nie było...

Uwierzcie mi proszę, że ten sprzęt chociaż nowy i pachnący prosto z pudełeczka, sprzęt za nie małe pieniążki nie potrafił zagrać tak jak stary Harman w duecie z Nadem. Nie będę używał tych nie zawsze dobranych poprawnie określeń w stylu soczysty dzwięk, plasikowe brzmienie, brak mega niuansów :)), itd... Nie jestem fachowcem i boję się złego nazwania tego co czuję. Po prostu stary sprzęt lepiej grał - to było słychać. Oboje z Januszem mieliśmy te same odczucia. Oczywiście nie na każdej płycie dało się to zauważyć, ale na Vivaldim, Pink Floydach i "Odzie do radości" z 9 symfonii (Beethovena przyniósł Janusz) była zdecydowanie słyszalna różnica. Ja Panowie (i ew. Panie) nie mam złudzeń. Nie wiem czy skończyły się dobre czasy dla takiej elektroniki, ale wiem że do tej pory nie spotkałem sprzętu z obecnych produkcji który by zagrał tak jak stary.

Pozdrawiam.

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogule kto go juz posiada i co moze o nim powiedziec? jakies drobne porownanie z pioneerem 51fd by sie przydalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to ze ktos bedzie posiadac oba klocki i zrobi rzetelny test- nie licz

Czytałem że audio w tym denonie troche rozczarowywuje. Wg mnie jest to sprzet bardzo podobny do Pioneera ale o nieco rozszerzonej funkcjonalnosci /slot na karty sd/

Pytanie - czy warto do DEnona dopłacać drugie tyle za aluminiowy front i slot na karty SD ... ? ;)

Poza tym - wiekszych roznic /w jakosci/ raczej bym się nie spodziewał zarówno u D jak i u P /a juz na pewno takich które uzasadniałyby tak dużą różnicę cen/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...