Skocz do zawartości
AdasJ

Ghostbusters na Bluray - ktoś widział?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w Niemczech chociaż jest chyba wersja z PL (albo będzie bo to film od Sony). Szczerze to mogłoby być lepiej ale jak na takiego klasyka jest nieźle. Dlaczego lepiej? Bo wiele scen naprawdę jest słabych ;-) a reszta trzyma poziom (widać, że to HD). Dźwięk też bez rewelacji (Dolby TrueHD 5.1). Po prostu film nie wytrzymał czasu i nawet sam BD nie pomoże. Głównie polecam fanom bo inni mogą być rozczarowani. Na płycie sporo dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film sie bardzo zle zestarzal .... :)

Jakosc obrazu HD srednia , widoczny montaz " efektow specjalnych " , tylko dla zagorzalych fanow tego filmu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie bardzo rozczarowaliście. Ciekawe, że jeden film np. Topgun wygląda super a wiele filmów jest słabych. Jednak test tego filmu bym chętnie poczytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc00037small.th.jpg dsc00038small.th.jpg

dsc00039small.th.jpg

dsc00040small.th.jpg dsc00041small.th.jpg

Ale samo wydanie ma klimat ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na materiały aż się łezka w oku zakręciła gdy za małolata z wypiekami na twarzy oglądało się duchy. Kto by pomyślał, że będą w hd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykladem filmu z tego okresu , ktory sie zle zestarzal jest Big Trouble in Little China , choc w przeciwienstwie obraz HD na BR jest bardzo dobry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz drugi raz ;) wychodzi coś na BD... jak ja kocham takie akcje z HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się na więcej... :)

Ten Ghostbusters jest z serii Sony - Mastered in 4K, tego samego dnia wychodzi jeszcze dziewięć innych tytułów, z których część już wcześniej była wydana z mastera 4K. To jest akcja a'la superbit dvd z podwyższonym bitrate dla obrazu kosztem dodatków + szersza paleta barw, chociaż ponoć to drugie do wykorzystania tylko na wyświetlaczach z Triluminosem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe co jeszcze wymyślą, żeby od nas pieniądze wyciągnąć ?

Czemu od razu "wyciągnąć"? Siłą nikt nie zabiera.

A co wymyślą- blu ray --> blu ray remaster --> Blu ray remaster steelbook --> Blu ray wydanie jubileuszowe z dodatkową płytą z dodatkami -->

Konwersja do 3D (w tym nowe dodatki) --> Konwersja do 3D (w tym nowe dodatki) steelbook

Być może wersja reżyserska dłuższa o 7 minut, być może wersja specjalna z poprawionymi efektami specjalnymi.

Potem wydanie obu części (połączone z niedostępnością samej części drugiej).

Potem wydanie trylogii z okazji premiery nowej części.

I chyba wszystko.

No, może jeszcze jakaś edycja w pudełku w kształcie pułapki na duchy albo z głową piankowego marynarzyka.

Edytowane przez bubu77
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ! Tylko po co ? Może po to żeby ciągle filmy kupować ? Na ale na całe szczęście człowiek wszystkiego mieć nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest fanem filmu, do którego od czasu do czasu zamierza wracać, to oczywiste jest, że ten ktoś chce mieć ten film w najwyższej możliwej jakości obrazu i dźwięku.

A nowymi Ghostbustersami warto się zainteresować choćby z tego powodu, że w pierwszym wydaniu jest ostro podbity kontrast skutkiem czego obraz jest przepalony w jego jasnych partiach + ogromniaste, mocno dokuczliwe ziarno. W nowym wydaniu zostało to poprawione + nieco lepsze kolorki.

Z mniej fajnych rzeczy - podobno zero dodatków, co ponoć ma być standardem we wszystkich wydaniach Mastered in 4K. Nie mam nic przeciwko podwyższaniu bitrate'u do maksa możliwości specyfikacji Blu-ray, ale dodatki powinni dać chociażby na drugiej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ! Tylko po co ? Może po to żeby ciągle filmy kupować ? Na ale na całe szczęście człowiek wszystkiego mieć nie musi.

No oczywiście, że po to.

Ale o ile ktoś nie ma zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego to chyba nie musi kupować każdego wydania? Mnie np nie bawią wydania z dziwnymi pudełkami (typu maska Batmana, jajo obcego, walizka Avengers czy głowa robota ale rozumiem, że dla niektórych to frajda kupić takie nietypowe coś do kolekcji. I nie będę miał pretensji do dystrybutora jeżeli za chwilę Ghostbusters wyjdzie w pudełku w kształcie pułapki na duchy- wręcz przeciwnie- fajnie, że jest dużo różnych możliwości personalizowania kolekcji (np steelbook vs zwykłe pudełka)

A co do poczucia bycia oszukanym bo gdyby się wiedziało, że wyjdzie takie fajna wersja to nie kupiło by się poprzedniej- kupuj tu i teraz za taką cenę jaką uważasz za uczciwą. Ja np dzisiaj sobie sprawiłem Jak wytresować smoka 3D mimo, że mam 2D bo w końcu potaniało. Wersję, która mam sprezentuję bratanicy. A z drugiej strony wciąż mam nadzieję na trylogię Toy Story 3D i dlatego jeszcze nie kupiłem mimo, że cena atrakcyjna.

Ja tam się cieszę, że filmy, które wyszły w jakości takiej se wyjdą w lepszej. I nie zakładam, że Ghostbusters wyszło wcześniej specjalnie skopane, żeby teraz zarobić podwójnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Gdyby człowiek wiedział że będą na Blu-Ray filmy w HD to nie kupowałby DVD.

Niepotrzebne skreślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...