Skocz do zawartości
hr.susel

"Harry Potter i Książę Półkrwi"

Rekomendowane odpowiedzi

news-shadow.pngOstatnio złapałem się na tym, że jestem strasznie niekonsekwentnym hipokrytą. Powszechnie głoszę opinię, że era kin powoli przemija i że w ciągu roku to tylko na kilka filmów się wybieram. I co się okazało? Że praktycznie co tydzień jestem w kinie!

A przecież kinoman to ma trudne życie. Dostać się na premierę jest trudno, często, jeśli nie przypilnuje się tego odpowiednio wcześniej, siedzi się gdzieś w 3 rzędzie (ja tak oglądałem "Transformers - Zemsta Upadłych"). Gdy już zasiądziemy w wygodnym, swoją drogą, fotelu, pojawia się problem "Co ja zrobię z kurtką/marynarką/bluzą?". Więc zazwyczaj albo się pocimy, albo zwijamy w kłębek i wtykamy za plecy. A teraz temat rzeka - współwidzowie. Śmierdzący popcorn, debilne komentarze, hałas i ogólny brak higieny...

Nie można oczywiście pominąć wątku jakości. Rozwój technologii HD, w obszarach obrazu i dźwięku doprowadził do sytuacji, w której oglądanie filmu w domu może gwarantować nawet lepsze wrażenia, niż w kinie.

Mimo wszystko sala kinowa ma w sobie jakiś nieodparty urok, któremu często się poddaję. Ostatnio odwiedziłem ją w związku z filmem "Harry Potter i Książę Półkrwi".

plakatharrypotteriksiaz.jpg



Jako, że zawsze podniecam się filmami i tym razem wyszedłem z seansu "podjarany". Film jest - mówiąc krótko - świetny. Obawiałem się, że po poprzedniej "drewnianej" części, reżyser nie podoła adaptacji tej trudnej i mrocznej książki. Jednak moje obawy okazały się płonne. Obraz jest świetnie wyreżyserowany, opowieść spójna i logiczna - nawet dla osób, które książek J.K. Rowling nie czytali. Wielkim plusem jest atmosfera, która waha się od komediowej (kilka scen zapadło mi w pamięć - Ron po działaniem eliksiru miłosnego i Harry wiedziony "płynnym szczęściem") po mroczne i złowrogie. I tu od razu uwaga - film nie nadaje się dla najmłodszych!
Wielkie brawa należą się aktorom, którzy zagrali fenomenalne role - sugestywne, przekonywujące i wielowymiarowe (jakbym o filmie "nowej fali" pisał, a nie blockbusterze :rolleyes: ).

Efekty specjalne nie odgrywają tak widocznej i wyraźnej roli jak np. we wspominanych już "Transformersach", "Terminatorze" czy "Quantum of Solance", więc można spokojnie wybrać jakość kinową. Wersja Blu-ray z pewnością jeszcze poprawi notowania tego filmu.

Ktoś też widział i ma swoją opinię?

ps. Do tej pory na Blu-ray wyszły wszystkie części sagi (5) czyli:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
Harry Potter i Komnata Tajemnic (Harry Potter and the Chamber of Secrets)
Harry Potter i Więzień Azkabanu (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)
Harry Potter i Czara Ognia (Harry Potter and the Goblet of Fire)
Harry Potter i Zakon Feniksa (Harry Potter and the Order of Phoenix)

Zarówno pod względem obrazu jak i dźwięku reprezentują najwyższy poziom. Warto kupić szczególnie, że polskie wersje można upolować za naprawdę dobre pieniędze.

originald.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tO już OstatnIA cześć , czy można liczyć na Harrego 23 ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze czeka nas adaptacja "Harry Potter i Insygnia Śmierci", a ponoć szykują dwie części, bo cegła jest niemała. Premiera początek 2010 ponoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba widzieliśmy inne filmy albo mamy inny gust, film taki sobie. Zamiast mrocznej atmosfery momentami mamy miłosną komedyjkę dla nastoletnich panienek. Chwilami miałem wrażenie, że zaraz zaczną śpiewać i tańczyć.

W zasadzie można napisać, że to komedia romantyczna z elementami magii i grozy.

Sprawnie zrobiony blockbuster i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na tym filmie i przyznam że również mam pewien niedosyt. Owszem poszczególnie sceny zdarzały się groźne lub śmieszne i pojedynczo nie mam się do czego przyczepić to wychodząc z kina ....no nie wiem jakoś tak niespełniony się czułem ...

PS (scena w której Dumbledor wchodzi do łazienki, po chwili wychodzi i prosi o pożyczenie jakiegoś kolorowego pisemka i dodaje że lubi robótki ręczne mnie rozbiła :D) . Ogólnie to film jak najbardziej polecam bo chyba nikt tu sie nie spodziewa ambitnego kina..a jak potem oglądać następną cześć bez ciągłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co jeszcze nie byli w kinie:

Do naszego pięknego kraju na uboczu cywilizowanego świata dotarły jakimś cudem również kopie cyfrowe tego filmu. Niestety próżno ich szukać we wspaniałym multiplexach MK, SS i CC, ale za to są pokazywane w W-wa w kinie Nove Kino Praha czy w Łodzi w kinie Bałtyk. Możliwe, że w kinach sieci Helios w innych miastach Polski też można zobaczyć projekcję cyfrową. Tak czy inaczej warto zrobić rekonesans, bo projekcje z kopii cyfrowych to niezapomniane wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wcześniej części też ten zabieg był, ale IMAXowe 3D jakoś już na mnie wrażenia większego nie robi. Przepaść pomiędzy tą technologią a Dolby 3D jest ogromna.

Fakt faktem, że IMAXowe kopie mają ręce i nogi i trzymają jakość w przeciwieństwie do zwykłych analogowych, ale i tak ostrość, szczegóły w ciemnych i jasnych obszarach czy czerń w kopiach cyfrowych są nie do przebicia, nawet przez IMAXa/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreślam, że jedną słuszną wersją jest oryginalna ścieżka dźwiękowa z napisami. Nie rozumiem dlaczego, ale w ciągu dnia w Multikinie jest 1 (słownie: jeden) seans w wersji z napisami.

O ile ktoś zna język angielski w sposób pozwalający oglądać filmy (nie mówiąc o zrozumieniu "smaczków"), to film zyskuje, bo dubbing jest słaby (byłem na obu wersjach).

Może stąd wynikają Wasze obiekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla tych co jeszcze nie byli w kinie:

Do naszego pięknego kraju na uboczu cywilizowanego świata dotarły jakimś cudem również kopie cyfrowe tego filmu. Niestety próżno ich szukać we wspaniałym multiplexach MK, SS i CC, ale za to są pokazywane w W-wa w kinie Nove Kino Praha czy w Łodzi w kinie Bałtyk. Możliwe, że w kinach sieci Helios w innych miastach Polski też można zobaczyć projekcję cyfrową. Tak czy inaczej warto zrobić rekonesans, bo projekcje z kopii cyfrowych to niezapomniane wrażenia.

W Heliosie w Radomiu mamy i analoga, i cyfrówkę

http://www.heliosnet.pl/20,Radom/BazaFilmo...zegoly/film/560

http://www.heliosnet.pl/20,Radom/BazaFilmo...zegoly/film/523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że tak mało jest wersji z napisami i że tak mało cyfrowych.

Ogólnie film całkiem fajny, przyjemnie się go oglądało.

czekam teraz na wersję blu-ray :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla tych co jeszcze nie byli w kinie:

Do naszego pięknego kraju na uboczu cywilizowanego świata dotarły jakimś cudem również kopie cyfrowe tego filmu. Niestety próżno ich szukać we wspaniałym multiplexach MK, SS i CC, ale za to są pokazywane w W-wa w kinie Nove Kino Praha czy w Łodzi w kinie Bałtyk. Możliwe, że w kinach sieci Helios w innych miastach Polski też można zobaczyć projekcję cyfrową. Tak czy inaczej warto zrobić rekonesans, bo projekcje z kopii cyfrowych to niezapomniane wrażenia.

Film jak film przyjemnie sie ogladalo,ale obraz!? Dla mnie kiepski,momentami niewyrazny.W jednej scenie z Ronem jego twarz byla bardzo niewyrazna,nawet moja corka zwrocila na to uwage.Film ogladalem w CineWorld w Katowicach oczywiscie z analogu. Po obejrzeniu paru filmow cyfrowych czlowiek sie spaskudzil i widzi roznice :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jakość obrazu taka sobie a i cały film też. Ja wyszedłem z kina lekko zawiedziony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również film nie przypadł do gustu, momentami mnie nudził i był trochę za długi. Ogólnie specjalnie mnie i znajomych nie zaciekawił i po połowie zaczęliśmy już zerkać na zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hr.suseł - w Heliosie jest klimatyzacja więc jest zimno :D. Popcorn czasem śmierdzi, potwierdzam. Kurtkę trzymamy na kolanach. Na HP nie pójdę, strata czasu i kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłem, zapomniałem ; ) nie dla mnie takie bajki. Strasznie długi ...... i ciągle gadali ; ) Ale co można powiedzieć jak się nie zna całej serii :P Czas odkurzyć HD DVD ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...