Skocz do zawartości
janek_pl

NOWY TViX M-6600

Rekomendowane odpowiedzi

Jak poinformował serwis MPC, Firma Dvico zamierza wprowadzić na rynek nowy model TViX M-6600 .

Będzie to player oparty tym razem na chipsecie RTD1283

Planowany termin wprowadzenia sierpień-wrzesień.

Jeśli Dvico utrzyma cenę poniżej 179Euro to ma szanse konkurować z WD-kami itp tanimi zabawkami

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś może o jakimś oficjalnym następcy modelu 6500A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to puki co nic nie planują nowego. Rozwój softu w kierunku obsługi bluray ma zapewnić świeżość produktowi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie czy coś nowego jest potrzebne? Czyta wszystko a teraz i z plikami z BD coś się dzieje więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie czy coś nowego jest potrzebne? Czyta wszystko a teraz i z plikami z BD coś się dzieje więc...

Zapewne będzie tańsze w produkcji, być moze nawet tańsze w sprzedaży. Normalnemu użytkownikowi, który już ma Tivixa lub PH psu na budę. Ale przecież wystepują w przyrodzie tacy, co "muszą" wymieniać sprzęt co pół roku. Nie ważne czy będzie lepszy, czy gorszy..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież wystepują w przyrodzie tacy, co "muszą" wymieniać sprzęt co pół roku. Nie ważne czy będzie lepszy, czy gorszy..... ;)

Tylko nie mów, że ktoś o zdrowych zmysłach zamieni model 6500 na 6600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie mów, że ktoś o zdrowych zmysłach zamieni model 6500 na 6600 ;)

Nie wiem , ale znam takich co wymieniliby PH na Dune Mini.

A generalnie mam na myśli takich, dla których przymiotnik racjonalny wydaję się być wyzwiskiem, albo nie znaja tego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6500 śmiga wszystko.

Audio HD bitstream: dts ma, dthd,

menu bluRay

Nic więcej nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem , ale znam takich co wymieniliby PH na Dune Mini.

A generalnie mam na myśli takich, dla których przymiotnik racjonalny wydaję się być wyzwiskiem, albo nie znaja tego pojęcia.

Z taką wymianą się zgodzę. To porównywalny sprzęt. Miałem obydwa. Natomiast Tvix 6600 będzie sprzętem dla mniej wymagających ;) 6600 mimo numeracji to niższy model od 6500 .

pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z taką wymianą się zgodzę. To porównywalny sprzęt. Miałem obydwa. Natomiast Tvix 6600 będzie sprzętem dla mniej wymagających ;) 6600 mimo numeracji to niższy model od 6500 .

pozdrawiam

Nie wiem czy nie zdajesz sobie sprawy z tego, że o tym wiem, czy jedynie chiałbyś zasugerować moją niewiedzę.

Proponuję czytać ze zrozumieniem, albo po prostu wiecej czytać, wtedy będziej trudniej o nieporozumienia.

Jest jednak coś czego nie wiem i chętnie posłucham rozwinięcia Twojej mysli "Jeśli Dvico utrzyma cenę poniżej 179Euro to ma szanse konkurować z WD-kami itp tanimi zabawkami". Czemu akurat 179 jest ceną w sam raz aby konkurować z WD?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Jeśli Dvico utrzyma cenę poniżej 179Euro to ma szanse konkurować z WD-kami itp tanimi zabawkami". Czemu akurat 179 jest ceną w sam raz aby konkurować z WD?

Napisałem na samym początku....Jak poinformował serwis MPC....

ten news to tłumaczenie tego co napisali na MPC :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakieś konkretne info nt. nowego Tvixa ! i jest zdjęcie !

http://www.medianow.com.au/support/viewtop...?f=25&t=227

6600LR.jpg

Nie wiem jak dla Was ale z wyglądu dla mnie rewelka ! Mam tylko nadzieję, że wyglądem Dvico nie będzie chciało tłumaczyć ceny wyższej (jak zawsze) od konkurencji.... Bo co z tego, iż będzie miał nowy chipset Realteka jeżeli na rynku będą już takie urządzenia jak Xtreamer i PlayOnHD (aka. Woxter 750) - kosztujące 99 Euro i 140 Euro... (kolejność cen nieprzypadkowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nowy TVIX będzie przy okazji tunerem/pvr DVB-T (logo Freeview na zdjęciu), a to raczej sugeruje, że cenowo nie będzie konkurencyjny dla Xtreamera czy PlayOnHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli nowy TVIX będzie przy okazji tunerem/pvr DVB-T (logo Freeview na zdjęciu), a to raczej sugeruje, że cenowo nie będzie konkurencyjny dla Xtreamera czy PlayOnHD.

Jest tuner Dvb-T więc PVR i funkcja Time shift:

Edytowane przez Abcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada chwila w polskiej dystrybucji pojawi się Tvix 6600. Odtwarzacz ma wygląd dość nietypowy :lol: Nie którzy mówią, że rodem z lat 70 jednak ja wtedy nie żyłem więc nie wiem ;P.

Pod poniższym linkiem macie pełną recenzję 6600 prze Hi-Jacka, warte uwagi jest to, iż recenzja jest przeprowadzona na beta firmware.

Ale w ogólnej klasyfikacji MPC (playery na Realteku) znajduje się w top 3.

Link do recenzji : http://www.mpcclub.com/forum/links/showlin...w_tvixm6600.pdf

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie producenta ( http://www.tvix.co.kr/ENG/products/HDM6600.aspx )

5.jpg

6..jpg

3.jpg

Jedną z głównych zalet w stosunku do innych playerów na Realteku jest bardzo wygodny i przejrzysty interface.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6500 śmiga wszystko.

Audio HD bitstream: dts ma, dthd,

menu bluRay

Nic więcej nie trzeba.

więc też nie bardzo wierzyłem że 6600 może być w czymś lepszy niż 6500/7000. Ale od wczoraj powiem że tak.

na kliku plikach na których 6500 się delikatnie klatkuje 6600 wyrabia się bez problemu. dostęp do internetu i You Tube (jak zwykle w Tvixach jescze nie dział dobrze- mają złe klucze do filmów You Tube jak wcześniej Xtreamer) ale np. tuner DVB-T rewelacja - obraz jakościowo leszy niż z satelity, nie ma klatkowania.Wydaje się ze Realtek umożliwił napisanei lepszego oprogramowania niż SIGMA. Tylko cena 6500 odstaje od pozostałych Realteków na rynu - ale w zamyśle producenta tak ma być- TVix 6600 to ma być high end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Tvix M-6600 możliwa jest obsługa plików audio ( chodzi mi głównie o FLAC) za pośrednictwem wbudowanego wyświetlacza, czy trzeba niestety włączyć TV?

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na Tvix M-6600 możliwa jest obsługa plików audio ( chodzi mi głównie o FLAC) za pośrednictwem wbudowanego wyświetlacza, czy trzeba niestety włączyć TV?

Dzięki za info.

w takim samym stopniu jak innych plików- widoczne są nazwy plików -jedna linia można przechodzić góra dół włączać odtwarzanie itp/ Wydaje mie się że wyświetlacz mieści więcej znaków niż w Tvixie 6500, ale dzisiaj odłączyłem player i nie mogę sprawdzić. Plik audio (duży wyświetlacz widoczne sa tez na innych playerach jak Ziova CS-615 czy wcześniejsze wersje Ziovy, odtwarzacze sa jescze w sprzedaży a ich ceny dość mocno spadły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w takim samym stopniu jak innych plików- widoczne są nazwy plików -jedna linia można przechodzić góra dół włączać odtwarzanie itp/ Wydaje mie się że wyświetlacz mieści więcej znaków niż w Tvixie 6500, ale dzisiaj odłączyłem player i nie mogę sprawdzić. Plik audio (duży wyświetlacz widoczne sa tez na innych playerach jak Ziova CS-615 czy wcześniejsze wersje Ziovy, odtwarzacze sa jescze w sprzedaży a ich ceny dość mocno spadły)

Czy wyświetlana nazwa plików , jeśli jest dłuższa niż ilość znaków wyświetlacza ( wyczytałem w instrukcji że 7 znaków) , to czy dalsza część nazwy przesuwa się w poziomie, czy tylko widać te siedem liter?

Edytowane przez sebagood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o tuner do M-6600. Producent podaje 3 modele:

- HD Tuner T341 ( Dual DVB-T)

- HD Tuner T441 ( Dual DVB-T)

- HD Tuner T451 ( DMB-T/H)

Wie ktoś może, który z nich posiada również analogowy, czy może magiczne słówko "dual" w ich przypadku to oznacza. Kolejna kwestia, czy to jest tuner DVB-T Mpeg 4, czy tylko Mpeg 2 ? Jeśli tylko Mpeg 2 to w Polsce za kilka lat w ogóle na na nic się przyda, a w Wa-wie już teraz.

Jeśli ktoś testował i mógłby coś powiedzieć, bardzo proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wyświetlana nazwa plików , jeśli jest dłuższa niż ilość znaków wyświetlacza ( wyczytałem w instrukcji że 7 znaków) , to czy dalsza część nazwy przesuwa się w poziomie, czy tylko widać te siedem liter?

tak wyświetlana jest nazwa dłuższa niż ilość znaków wyświetlacza, jednak trochę trzeba na to poczekać, nie od razu. W plikach audio przy właczeniu funkcji podgladu jest też "odsłuch" plików na podglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wyświetlana jest nazwa dłuższa niż ilość znaków wyświetlacza, jednak trochę trzeba na to poczekać, nie od razu. W plikach audio przy właczeniu funkcji podgladu jest też "odsłuch" plików na podglądzie.

Dzięki za sprawdzenie. Chyba się skuszę... Czy ktoś już kupował M-6600 u polskiego dystrybutora? Jeśli tak to u którego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić polskie ogonki w napisach w 6600? oraz jak się zmienia samą czcionkę na inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...