Skocz do zawartości
cffan

Intel GMA 4500HD a mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
I drugie ciekawe, czy ktoś sprawdził już w rzeczywistości bitstream dźwięku HD? Magiczne lampki w amplitunerze się zaświeciły? ;)

Mówisz, masz :):

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3704&p=3

Na Anandtechu zrobili nawet zdjęcie z wyświetlacza amplitunera ;)

DTS-HDMA.jpg

A ja przed chwilą ze zdziwieniem stwierdziłem, że są nowe sterowniki. Intel wypuścił je 3 dni temu, słownie trzy. Zainstalowałem i cóż, jest pewna zmiana:

98245277.jpg

Dla przypomnienia jak było wcześniej:

98700550.jpg

Chyba jednak nie o taką zmianą nam chodziło. DXVA przy VC-1 dalej nie działa.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chociaż jedno co dobre (passtrough). VC-1 nie ma chyba aż tak wielkiego udziału w ilości edycji BD, ale może się okazać że ten niewielki procent to interesujące pozycje... :/

edit:

Spojrzałem w Blu-ray Stats, VC-1 ma niemal 30% udziału, jednak bez jego wsparcia kiepsko będzie...

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pomimo braku wsparcia dla DXVA,

taka konfiguracja Asus z prockiem Dual Core 2.1 GHz (T4300) oraz z kartą zintegrowaną Intel 4500 HD

nie powinna sobie poradzic z mkv 1080p (kodekVC-1) bitrate 25 Mb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak naprawdę zależy wtedy od bitrate, a wartość jak wyżej to już całkiem sporo. Jest duża szansa na przycinki, albo rozjazdy obrazu z dźwiękiem. Przy czym należy jasno powiedzieć, że materiał w VC-1 należy raczej do mniejszości, no ale czasem się trafia jak widać na powyższym przykładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel GMA 4500 HD ma wsparcie sprzętowe do VC1 - kliknij

Tak stoi w wikipedii.

Proponuje sprawdziać nie tylko na jednym odtwarzaczu (czy nawet systemie - mozna LiVe XBMC spróbować).

Ostatnio miałem (na krótko) notebooka na Intel GMa 4500HD i nie mogłem zmusić też filmu VC1/1080p do plynnego odtwarzania na: MPC/KMP, a o dziwo wgrane kodeki (chyba k-lite pod win7) skierowane byly pod WMP i film tylko na tym playerze płynnie szedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będę jeszcze próbował. Zawzięty jestem pod tym względem ;). Ale czy to wina składników systemu, skoro po założeniu dyskretnej karty graficznej, wszystko zaczyna działać jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez żartów. Żeby 4500HD nie miało wsparcia vc-1??

Grendel, a włączyłeś chociaż w wewnętrznych dekoderach MPC HC VC-1 dxva????

Poza tym znalezienie pliku vc-1 niezgodnego z dxva jest wg mnie bardzo trudne.

Aby sie upewnić że nie jest to wina sterowników, uruchom DXVA Checker i sprawdź czy jest Mode VC1_VLD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A zauważyłeś, że ten sam problem ma nie tylko Grendel? Ja mam inny komputer, całkiem inne środowisko, nowsza grafika Intela, a problem jest identyczny. Obsługa DXVA z poziomu softu jest włączona na bank dla VC-!, skoro działa bez problemu natychmiast jak zainstaluję dodatkowego Radeona HD5770.

No ale może jest jeszcze jakiś czynnik, którego w tym wszystkim nie uwzględniamy. Obiecuję popracować jeszcze nad tym....

Dobrze by było, jakby jeszcze ktoś inny sprawdził na podobnej platformie z integrą Intela. Link do pliku testowego jest wcześniej w wątku.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słaqwekr, tzn masz corei3?? I na tym i na 4500 HD nie działa VC-1 dxva?? No to viva la intel drivers...

Sprawdźcie jeszcze na pewno czy macie ten VLD dla VC-1.

Edit: Ktos chyba ma tez ten problem

http://forum.doom9.org/showthread.php?p=1381062

Dla 4500 moze starsze stery pomogą?

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy napewno jest to chipset 4500 HD - bo tylko ten jest w stanie obsłużyć DXVA?

Sprawdz moze Splasha.

Z tego co kiedys mialem okazje widziec to obsluguje dxva na intelu ze 100 razy lepiej niz mpchc.

Sprawdzalem to dla avchd, nie wiem czy taka roznica bedzie tez na mkv.

I nie wiem jak darmowa wersja ale platna ma miec rowniez mpeg-2 i vc-1 na dxva na tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Sprawdz moze Splasha.

Ogromnie dziękuję _p! za tego playera! Rzeczywiście player ten uruchomił mi wreście DXVA w filmie w którym MPC HC nie dawał rady.

To ogromny postęp i doskonała rekomendacja dla tego playera szczególnie dla użytkowników kart Intela.

Jednakże mam pewien problem plik uruchomił się (działa DXVA) ale obserwuję małe klatkowanie obrazu. Użycie procesora 10-20%. Przy tak małym użyciu nie powinno być problemów.

Wcześniej ten sam plik klatkował strasznie a użycie procka dochodziło do 80-90%.

Jest postęp ale teraz mam inną zagadkę jak wyeliminować te drgania. Na blaszaku idzie bez problemu (geForce 8800 GTS 512)

Może ktoś kto ma Intela 4500 HD przetestuje ten plik 1080p mkv x264

http://www.bigandfree.com/12127741/Planet_...sample.mkv.html

Pozdrawiam

Edytowane przez Grendel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bez żartów. Żeby 4500HD nie miało wsparcia vc-1??

Poza tym znalezienie pliku vc-1 niezgodnego z dxva jest wg mnie bardzo trudne.

Aby sie upewnić że nie jest to wina sterowników, uruchom DXVA Checker i sprawdź czy jest Mode VC1_VLD

dziekuję za pomoc

Mam tylko Mode VC1_IDTC zarówno w blaszaku (GeForce 8800 GTS 512) jak i w notebooku (Intel GMA 4500 HD)

Jak upewnić się, że plik zakodowany w VC-1 jest zgodny z DXVA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kilka kwestii musze doprecyzować:

@ SlawekR Wczoraj pisałem, że na stacjonarnym wykrywa mi DXVA a ten sam materiał nie działa w DXVA na lapku. To prawda tylko materiał który testowałem http://www.bigandfree.com/12127741/Planet_...sample.mkv.html

jest zakodowany w h264 a NIE w VC-1. Mój błąd - przepraszam

Edytowane przez Grendel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grendel, przeczytałęm tez twoje posty na innym forum;) i musze stwierdzić że to wina tego że plik ma 16 klatek referencyjnych. Jeśli masz najnowszą wersję wejdź w opcje filtra h264 i ustaw check compatibility na sar only. W starszych wersjach trzeba było aplikować skrypt rejestru, ranpha wział mój i wrzucił go tu w kroku 9 (step9). Niestety nie wiem jaki jest obecny status z tymi 16 klatkami, czy je w końcu odtwarza poprawnie czy nie, zależnie od wersji, czasem to poprawią developerzy MPC, czasem nie.

Co do sprawy VC-1_VLD... No dziwie sie że nikt z użytkowników intela jakoś o tym nie alarmował.. może jest jakiś bug w nowych sterach? A jeśli faktycznie nie działa VLD, to znaczy że intel chwali się czymś czego nie ma. Jakoś nigdy mi te chipsety nie podchodziły.

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz najnowszą wersję wejdź w opcje filtra h264 i ustaw check compatibility na sar only.

Nie mogę tego znaleźć. Gdzie jest ta opcja w MPC HC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Play>>Filters>>MPC video decoder

Odtwarzanie>>>Filtry>>MPC video dec

Ustawienia dekodera MPC

Jeśli nie masz dxva compatibility check to uruchom plik rejestru z powyzszej strony.

Uruchomił sie w końcu ten sample w MPC HC z DXVA ale obraz w dalszym ciągu delikatnie "przycina" pomimo niskiego obciążenia procesora? Podobnie jest w Splash Player.

Co jest u licha z tym Intelem?.

Oddam to i nigdy więcej nie wezmę jakiejlkowiek karty Intela

Edytowane przez Grendel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Czy możecie mi pomóc. Ponieważ mam dość tych potyczek konfiguracją mojego lapka.

Czy procesor Intel Core 2 Duo

P8700

Prędkość procesora 2,53 GHz

Częstotliwość szyny FSB 1066 MHz

Pojemność pamięci podręcznej 3 MB

(+ 4GB RAM + ta sama grafika Intel 4500 HD)

będzie w stanie odtwarzać wszystkie pliki mkv bez zacinek - niezależnie od trybu DXVA, niezaleznie od słabości zintegrowanej karty 4500HD Intela?

Proszę o pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie będzie.

Musisz przyjąć do wiadomości, że dla pewności 100%, potrzebujesz dobrze działającego DXVA.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz przyjąć do wiadomości, że dla pewności 100%, potrzebujesz dobrze działającego DXVA.

A w związku z tym że nie ma 100% działającego DXVA .... nikt ci nie da takiej pewności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie.

Musisz przyjąć do wiadomości, że dla pewności 100%, potrzebujesz dobrze działającego DXVA.

Jaki procesor będzie w stanie "obsłużyć" udźwignąć wszystkie mkv. Czy przy pewnej mocy procesora, karta przestaje miec znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki procesor będzie w stanie "obsłużyć" udźwignąć wszystkie mkv. Czy przy pewnej mocy procesora, karta przestaje miec znaczenie?

Teoria mówi o granicy na poziomie 2.5-2.8 GHz

Niestety zawsze można tak zakodować film że nawet na 3 GHz będzie cięło :)

Nie ma i nie będzie 100% pewności.

Ja używam procesora 2.5 GHz (E5200) i 99% filmów chodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grendel, przypadek z 16 klatkami jest rzadki, jeśli to była by przyczyna cięcia. Intel z h264/mkv powinien sobie radzić w więcej przypadków niż ATi. Bliżej intelowi do Nvidii, która jest na razie na topie pod tym względem.

Co do tego cięcia. Zapomniałem Ci wcześniej powiedziec że MPC HC wymaga najnowszego DirectX.... bo tnie... Zaktualizuj DX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tego cięcia. Zapomniałem Ci wcześniej powiedziec że MPC HC wymaga najnowszego DirectX.... bo tnie... Zaktualizuj DX.

Aktualizacja niewiele wniosła.

problemem jest karta i tak już niestety będzie.

Demo 1080p zakodowane w VC-1 nawet jesli nie tnie na 1280x800 laptopa po podłączeniu pod tv 1920x1080 niestety obraz przycina. Niestety, tak jak ustaliliśmy wspólnie na forum - zintegrowana karta Intela HD NIGDY nie obsłuży w trybie DXVA materiałów mkv zakodowanych w VC-1.

Rezygnuję z tego notebooka - mam już dość kart Intela.

Chcę płynnego bezproblemowego HD w wysokiej jakości!

Przymierzam się do modelu Asusa N61JV z Intel Core i5-430M oraz NVIDIA GeForce GT325M (1024 MB DDR3 (pamięć własna) mam nadzieję, że z tym nie będzie problemu. Żeby ten model jeszcze miał matryce matową........

dziekuję wszystkim za pomoc

Edytowane przez Grendel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...