Skocz do zawartości
Gmeru

3 lata formatu Blu-ray na rynku światowym

Rekomendowane odpowiedzi

No i tu wracamy do kwestii wygody ;)

Ja naprawdę nie pojmuję tego nadymania się na "jakość BD", tak jakby wszyscy oglądali wyłącznie wysokobudżetowe widowiska składające się głównie z efektów specjalnych. Przecież realnie takie premiery to rodzynki!. Na co dzień człowiek sięga po pilota żeby zobaczyć nowy odcinek South Parku, żona chce sobie po raz siedemsetny obejrzeć Notting Hill, a wieczorem razem jakiś Smoke czy innych Clerks dla relaksu po ciężkim dniu. Naprawdę to musi być FullHD? Koniecznie trzeba lecieć do sklepu po BD zamiast zapłacić 8,99 USD miesięcznie za Netflixa i po prostu skorzystać z pilota? No litości, Panowie, przecież to absurd twierdzić, że taka wygoda to "przedkładanie ilości nad jakość". Dla mnie to sztuczne szukanie problemu tam, gdzie go nie ma.

Drugą kwestią której jakby nikt nie brał pod uwagę jest to, że wraz z szybkim rozwojem tego rynku równie szybko będą się zmieniały realia techniczne, i w wypożyczalniach online filmy 1080p będą równie dostępne co SD. Niedługo zapewne nawet na YouTube będą filmy FullHD z bitrate 40Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pojmujesz bo patrzysz tylko przez wlasny pryzmat !

za 15 £ miesiecznie przysylaja mi do domu 3 plyty BD jednorazowo, ogladam wkladam do koperty zwrotnej,wrzucam do skrzynki i za 3 dni mam 3 kolejne plyty (i tak w kolko bez limitu) , wiec gdy mam ochote na film wlaczam proja, wrzucam plyte w playera i smiga...

serial dla relaxu ?- mam n-ke, pomimo ,ze mam HBO HD i n-film nie ogladam filmow ktore moge miec na BD (jakosc zdecydowanie odbiega wiec po co mam sie meczyc ?)

angole maja jako uzupelnienie SKY - wiec wcale sie nie dziwie ,ze opcja sciagania, kombinowania i ogladania online wlasciwie padla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super, że jak masz ochotę obejrzeć jakiś film, to wystarczy go zamówić i czekać 3 dni na płytę. I to jest to proste rozwiązanie. A wciśnięcie zamiast tego trzech guzików na pilocie i obejrzenie filmu od razu nazywasz kombinowaniem. Nie czujesz, że coś tu się nie zgadza? ;)

A twierdzenie, że dystrybucja wideo online pada to jedna z zabawniejszych rzeczy jakie ostatnio widziałem ;) Przecież widzisz dane, z których wynika, że sprzedaż nośników maleje a dystrybucja online rośnie, a wartościowo już w poprzednich kwartałach było: wartość sprzedaży nośników Blu-ray - 408 milionów dolarów, pobieranie strumieniowe z Internetu - 968 milionów dolarów. To co tu pada? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potrafisz liczyc ? jesli mam "w obrocie" 3 plyty to praktycznie codziennie moge film obejrzec ! wysylam pierwsza plyte po obejrzeniu i na trzeci dzien (czyli po obejrzeniu i wyslaniu dwoch kolejnych) mam kolejna...i tak w kolko !

piszesz o statystykach wyczytanych "gdzies tam" a ja ci mowie jak to wyglada w praktyce....

swiat nie konczy sie na Polsce i nie wszedzie trzeba zaraz kupowac plyte BD ,zeby ja obejrzec!

a kombinowaniem nazywam np.sciaganie filmu w jakosci HD tak ze 30gb (jakosci BD) i podlaczanie,ustawianie lapka z projem- z wygodnictwa wole wrzucic plyte do odtwarzacza....

natomiast , jak wystarczy mi "byle jakie hd" to faktycznie wciskam przycisk na pilocie- tylko co to ma wspolnego z dystrybycja filmow w wysokiej jakosci ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszesz o statystykach wyczytanych "gdzies tam" a ja ci mowie jak to wyglada w praktyce...

somerset, Ty nie masz większego pojęcia, o czym piszesz, prawda? Te statystyki wyczytane "gdzieś tam" to raporty Digital Entertainment Group, konsorcjum założonego przez największe firmy medialne świata, producentów elektroniki, studia filmowe i muzyczne. Członkowie konsorcjum to między innymi Sony, Philips, LG, HBO, Dolby, DTS, THX, Microsoft, Sharp, Universal Studios, Walt Disney itd. itd. Pełną listę firm stowarzyszonych w DEG znajdziesz tu: http://www.dvdinformation.com/GroupInfo/links.cfm I według Ciebie raporty największych koncernów medialnych to "statystyki wyczytane gdzieś tam" a Twoja lokalna wypożyczalnia w UK to "tak to wygląda w praktyce". Chyba nie ma o czym mówić :D

Jeśli jednak chciałbyś mieć pojęcie jak to wygląda faktycznie na świecie, a nie tylko w Twojej wypożyczalni, to zajrzyj do serwisu DEG -> http://www.dvdinformation.com/ dział Data&Resources - Industry Data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wedlug ciebie "lokalna wypozyczalnia" to firma dzialajaca na rynkach pieciu krajow z milionem stalych abonentow i kolekcja 65 tys. tytulow. mozesz sobie tu zajrzec http://www.lovefilm.com/

znasz jakas wieksza dzialajaca w europie ? bardzo chetnie skorzystam z jej uslug....

ps.ponad 80% wzrost popularnosci nosnika uwazasz za poczatek jego upadku ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD wzrósł nawet o 91%, tylko co z tego jeśli całość nośników optycznych spadła o 14%? Oznacza to, że BD rośnie tylko kosztem DVD, a cały rynek optyków mocno spada. Cyfrowa dystrybucja wzrosła w tym czasie o 18%.

Tak przy okazji, ja jestem wielkim fanem 2K (a nawet 4K) i też oglądam 1080p jeśli tylko jest dostępny. Ale jestem fanem rozdzielczości i formatu, a nie nośnika! Drogie, naruszające prawa konsumenta, wymuszające ekrany HDCP i archaiczne w formie nośniki optyczne to porażka, nie mam pojęcia dlaczego ktokolwiek miałby je preferować. Zobacz problemy ludzi którzy mają projektory bez HDCP, ile kombinacji i wydatków żeby móc własną płytę obejrzeć na własnym projektorze. W cenie nośnika trzeba opłacić wysokie licencje na bezsensowne i nieskuteczne AACS/HDCP, grube marże lokalnych wydawców, dystrybutorów i detalicznych sprzedawców. Po cholerę to komu? Cyfrowa dystrybucja znosi te wszystkie składowe, jest znacznie taniej, a model abonamentowy jak widać sprawdza się zarówno dla konsumentów jak i wydawców. Dlatego kibicuje szybkiemu rozwojowi tej metody dystrybucji, z 1080p jako standardem. Optyki niech szybko trafią do niszy z winylami, dla kolekcjonerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem przekonany ,ze dystrubucja "nosnikow twardych" bedzie funkcjonowac niezaleznie od dystrybucji strumieniowej, obojetnie czy beda to plyty, karty pamieci czy krysztaly kryptonu.. :)

jest kilka powodow majacych na to wplyw

-mozliwosci techniczne sieci -sciagniecie materialu wysokiej jakosci takiej jak np.BD to w dalszym ciagu zabawa tylko dla maniakow (pomijam juz fakt ,ze w wielu krajach istnieja zabezpieczenia blokujace uzytkownikow sciagajacych np.powyzej 40gb na miesiac)

-caly system marketingowy - sieci dystrybutorow, formy promocji i reklamy, (wszystko co wiaze sie z mozliwoscia "wsadzenia klientowi towaru do reki")

- ludzka psychika !- znaczna czesc ludzi w dalszym ciagu woli miec mozliwosc dotkniecia czy tez postawienia na polce zakupionego towaru (w dodatku plyte zawsze mozna wziasc do znajomych ,czy komus pozyczyc ,czy tez z kims sie wymienic)

tak wiec - przez najblizsze lata raczej tryumf BD i odejscie DVD do lamusa, pozniej pewnie jeszcze lepszy nosnik jednak w dalszym ciagu "fizyczny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://news.cnet.com/8301-17939_109-10396826-2.html

No i słowo stało się ciałem - YouTube za kilka dni zacznie obsługiwać filmy 1080p. Dopuszczalna wielkość pliku zostanie zwiększona do 2GB. Prawdopodobnie pojawi się nowy player, albo oparty na Flashu v10.1 z akceleracją wideo przez GPU, albo zupełnie nowy odtwarzacz stworzony przez YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny gwoździk do trumny z optykami: Paramount/Viacom oferuje filmy na nowych dyskach twardych Seagate FreeAgent Go, na dysku jest 21 filmów w tym 1 darmowy i 20 do których można wykupić kod aktywacyjny. W końcu jakaś wytwórnia zrozumiała, że ludzie trzymają filmy na dyskach a nie na płytach, więc czemu na tym nie zarobić.

Informacja na ten temat: http://www.reuters.com/article/idUSTRE63B35T20100412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...