Skocz do zawartości
TOmeKK

Sharp XD1E wszystkie rozmiary

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dostępny w topmarket a cena przyzwoita 6700zl,pisałem do nich ,odpowiedzieli ze jest na stanie i nie ma problemu z zakupem czas realizacji do 5 dni.Oferta kusząca ale brak mi odpowiedzi na pytanie czy buczy i czy ma banding ,wiem że to nowosc i może jeszce nikt go nie posiada.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Jestem jak narazie szczęśliwym posiadaczem Sharpa 46XD1E, i nie spotykam się na codzień z buczeniem, jednak zaobserwowałem jedną ciekawą rzecz. A mianowicie gdy włączę funkcję OPC to nagle pojawia się buczenie:D Czy wy też tak macie?
Pozdrawiam, Marek Romanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Newsweek' post='26204' date='03.12.2006, 10:51 ']
Witam,
Jestem jak narazie szczęśliwym posiadaczem Sharpa 46XD1E, i nie spotykam się na codzień z buczeniem, jednak zaobserwowałem jedną ciekawą rzecz. A mianowicie gdy włączę funkcję OPC to nagle pojawia się buczenie:D Czy wy też tak macie?
Pozdrawiam, Marek Romanowicz
[/quote]

Pewnie masz ustawione podświetlanie na max i dlatego nie buczy. Jeżeli włączysz OPC tp podświetlanie jest ustawiane automatycznie zależnie od warunków zewnętrznych i zaczyna buczeć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu była dyskusja na forum o overscan i niemożliwości wyświetlenia pełnego obrazu po HDMI 1920 x 1080 z komputera np. Telewizor obcina po około 60 linii dookoła.

W 46 XD1 jest to rozwiązane w prosty sposób.
W menu dla sygnału wysokiej jakości HD po HDMI są dwie możliwości:
1. Pełny ekran – obcina obraz dookoła
2. Underscan – i mamy przyjemność oglądania obrazu z komputera w wersji 1:1 - 1080 p :)

Funkcja overscan została stworzona po to by otrzymany obraz rozszerzyć w celu wyeliminowania śmieci znajdujących się przy krawędziach przesyłanego materiału.

W Sharp 46 XD1 możemy się cieszyć pełnym obrazem z komputera i np. robić wspaniały pokaz zdjęć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwus,

przeglądając stronę internetową swojego ulubionego sklepu internetowego [url="http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=34972"]Komputronik[/url] natrafiłem na nowość w ofercie z segmentu TV/HiFi.

Oczom nie wierzę ale w ofercie Komputronika znalazł się Sharp LC46XD1E [b]w cenie 13.707 brutto[/b]. Ze względu na to, że ostanio stałem przy tym modelu w MediaMarkt za bagatela 17.000 złotych to nie ukrywam, że jestem w głębokim szoku!!!!!!

Niestety nie zmienia to faktu, że za lidera nadal uznaję SONY KDL-46X2000, który kosztuję znacznie więcej! Na początku przyszłego roku będzie to już seria X2500. Swoję drogą słyszałem, że telewizor ten ma zostać uhonorowany nagrodą EISA wbrew ogromnej ilości krytycyzmu ze strony użytkowników tego forum.

/pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba2222
MM nie jest tanim sklepem, chyba ze akurat cos jest w promocji, online zwykle jest duzo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem każdy MM ustala sam sobię ceny. Ja zazwyczaj widziałem cenę 13999 zł, a kupiłem 46DX1 za niecałe 11500 jak była akcja zakupów w Saturnie bez VAT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Trafaret' post='26555' date='04.12.2006, 22:55 ']

Niestety nie zmienia to faktu, że za lidera nadal uznaję SONY KDL-46X2000, który kosztuję znacznie więcej! Na początku przyszłego roku będzie to już seria X2500. Swoję drogą słyszałem, że telewizor ten ma zostać uhonorowany nagrodą EISA wbrew ogromnej ilości krytycyzmu ze strony użytkowników tego forum.

/pozdrawiam
[/quote]

Postaw oba obok siebie a zmieni Ci się lider i to szybciutko

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RS4' post='26567' date='05.12.2006, 01:54 ']
Postaw oba obok siebie a zmieni Ci się lider i to szybciutko

RS4
[/quote]

W takim razie nie rozumiem dlaczego seria X uznawana jest za lidera rynku telewizorów FullHD nie tylko w Polsce. Analogiczne modele XBR oferowane w USA są absolutną rewelacją, nie tylko handlową. Za coś muszą zbierać te wszystkie laury. Marka jaką jest SONY z pewnością ma w jakimś stopniu wpływ na kształtowanie opinii ale wątpię żeby na taką skalę i z takim rozmachem. Z ust pewnego eksperta usłyszałem kiedyś pewne zdanie: "W porównaniu do innych marek SONY to Mercedes pod względem zaawansowania schowanych pod obudową technologii, a Sharp to znakomity średniak".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle razy im sie juz przygladalem i nic. poprostu nic sa niuanse ale w obie strony. Sony ma topowy design ale za kawałek szkla nie warto placic dodatkow 3000PLN. Szczerze za te 3000 PLN lepiej kupic bardzo dobre dvd z genialnym upsclaerem jak np. DENON bo coz Ci z nuansow obrazu jak nie masz jego zródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Trafaret' post='26569' date='05.12.2006, 00:21 ']
"W porównaniu do innych marek SONY to Mercedes pod względem zaawansowania schowanych pod obudową technologii, a Sharp to znakomity średniak".
[/quote]

Porównujesz markę czy konkretny produkt? bo jeśli markę to mogę Ci przyznać rację, a jeśli chodzi o produkt to ja testowałem oba te telewizory i powiem tak moim zdaniem (i nie tylko moim) 46XD1 jest lepszy od 46X2000, ma lepszy obraz, bardziej wyraźny, lepsze kolory, ostrość, czerń jest na porównywalnym poziomie ze wskazaniem na X2000, oba LCD maja swoje wady wynikające z niedoskonałości technologii. Oba modele mają "wtopy" w postaci bandingu (sharp) i cloudingu (sony), do tego dodać cenę a sam będziesz wiedział kto jest liderem w TV LCD. To ,że SONY ma bardzo dobry marketing to wiadomo od dawna a EISA bym się nie przejmował, nawet jeśli dostanie X2000, prześledź komu oni dają te nagrody i często jestem baaardzo zdziwiony ,że dany produkt ją dostał.
Pzdr.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a ja bym jeszcze patrzyl, za co EISE dostal, bo o ile pamietam, to V2000 dostal EISE za WCG-CCFL. Ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RS4' post='26641' date='05.12.2006, 12:33 ']
Porównujesz markę czy konkretny produkt? bo jeśli markę to mogę Ci przyznać rację, a jeśli chodzi o produkt to ja testowałem oba te telewizory i powiem tak moim zdaniem (i nie tylko moim) 46XD1 jest lepszy od 46X2000, ma lepszy obraz, bardziej wyraźny, lepsze kolory, ostrość, czerń jest na porównywalnym poziomie ze wskazaniem na X2000, oba LCD maja swoje wady wynikające z niedoskonałości technologii. Oba modele mają "wtopy" w postaci bandingu (sharp) i cloudingu (sony), do tego dodać cenę a sam będziesz wiedział kto jest liderem w TV LCD. To ,że SONY ma bardzo dobry marketing to wiadomo od dawna a EISA bym się nie przejmował, nawet jeśli dostanie X2000, prześledź komu oni dają te nagrody i często jestem baaardzo zdziwiony ,że dany produkt ją dostał.
Pzdr.

RS4
[/quote]

lepsza ostrośc w 46xd1 ???
Nawet 46w2000 ma lepszą od niego.
Kolor czarny w sharpie to plama bez gradacji i odcieni,brak sczególów obrazu .
W sonym trzeba aktywowac pelną game kolorów w ustawieniach zaawansowanych i kladzie sharpa leciutko -kolory sa soczyste ale ciągle naturalne i ten kolor skóry nieosiągalny u konkurencji.Sharp jest jakiś żółty i nienaturalny.
Trzeba je porównywać symultanicznie bo sharp wali po oczach na fabrycznych ustawieniach .

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 46X2000 i muszę przyznać, że to bardzo dobry LCD. Piękne kolory + znakomita czerń z (power saving). Generalnie telewizor trzeba ustawić(a jest masa opcji) bo fabryczne ustawienia mają np. kontrast na max. Co do cloudingu to fakt mam mały w lewym górnym rogu. Ale widać to tylko przy małym naświetleniu, generalnie polecam ten telewizor wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wvr' post='26690' date='05.12.2006, 14:28 ']
...lepsza ostrośc w 46xd1 ???
... kolor czarny w sharpie to plama bez gradacji i odcieni,brak sczególów obrazu .
... Sharp jest jakiś żółty i nienaturalny.

Trzeba je porównywać symultanicznie bo sharp wali po oczach na fabrycznych ustawieniach .
[/quote]

1. Jeśli porównywałeś oba modele na ustawieniach fabrycznych to wszystko tłumaczy :) ustawienia fabryczne są stawiane na takich poziomach aby przyciągnąć niezorientowanego klienta - pośród "tłumu" różnych LCD (i plazm też)

2. jeśli masz Sharpa 46XD1E i ma podawane przez Ciebie wady - to człowieku !!! - nie zastanawiaj się tylko wal do sprzedawcy i wymieniaj na normalny, czyli (IMO) najlepszy LCD obecnie.

3. nie pracuję w "branży" ani nie mam nic wspólnego z EISA - ale pochlebia mi, że również moja ocena (poza ocenami kilku innych użytkowników z tego forum) może wpłynąć na jurorów EISA :D:D

Pierwszą czynnością, która należy wykonywać to prawidłowe ustawienie kontrastu, kolorów, jasności, podświetleń matrycy itp, itd.

ps mam wrażenie, że sony kontraatakuje :) Tak źle się sprzedają serie W i X? :D Jeśli sony to mercedes to jak rozumieć wybuchające baterie w laptopach? a jak ostatnie problemy z aparatami cyfrowymi? zawirowania z PS3? Nobody's perfect. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i]1. Jeśli porównywałeś oba modele na ustawieniach fabrycznych to wszystko tłumaczy :) [/i]

[color="#3333FF"]Ustawienia fabryczne?? :(

Celowo czytasz z przeplotem ?

Poswięciliśmy naprawdę dużo czasu na porównanie i ustawianie tych paneli na wszystkich zródłach i zarówno 42xd1 jak i 46xd1 ustawiane były na wszystkie możliwe opcje i niestety wyrażnie ustepują one sony seri W ...o X nawet nie wspomnę.
Byłem nastawiony po takim marketingu na tym forum ,że Sharp zmasakruje sony natychmiast , stwierdziliśmy, że chyba fabrycznie jest zle ustawiony i gdy tak ustawialiśmy(równolegle ustawialismu również sonego) coraz bardziej docieralo do nas ze sharp to tylko marketing a panel jest cieniutki-aczkolwiek byl naszym faworytem(cena,propaganda na tym forum)

Ale niestety sharp ma zdecydowanie gorszą ostrość , duzo slabszą czerń a kolory są nienaturalne i nawet kilkugodzinne ustawianie nic tu nie wniesie. :)

42xd1 imho przegrywa nawet z Toshiba 42el67[/color]][i]

2. jeśli masz Sharpa 46XD1E i ma podawane przez Ciebie wady - to człowieku !!! - nie zastanawiaj się tylko wal do sprzedawcy i wymieniaj na normalny, czyli (IMO) najlepszy LCD obecnie.[/i]

[color="#3366FF"]Nie mam i juz nie zamierzam mieć poniewaz niestety nie jest nalepszy[/color]

[i]3. nie pracuję w "branży" ani nie mam nic wspólnego z EISA - ale pochlebia mi, że również moja ocena (poza ocenami kilku innych użytkowników z tego forum) może wpłynąć na jurorów EISA :):) [/i]

[color="#3366FF"]Jeżeli rzeczywiscie nie jestes sprzedawcą sharpa to tylko banalnie chwalisz to co juz kupiles-standardowe zachowanie na wielu forach[/color].

[i]Pierwszą czynnością, która należy wykonywać to prawidłowe ustawienie kontrastu, kolorów, jasności, podświetleń matrycy itp, itd.[/i]
[color="#3366FF"]kurcze niesamowite ze to odkryles :)[/color]


[color="#3366FF"]A tak na marginesie dystansując sie od twojego ataku to kazdemu niezdecydowanemu proponuje pojsc i samemu sie pobawic tymi tv ustawionymi obok siebie i decyzja bedzie prosta.

pozdrawiam[/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wvr' post='26690' date='05.12.2006, 14:28 ']
lepsza ostrośc w 46xd1 ???
Nawet 46w2000 ma lepszą od niego.
Kolor czarny w sharpie to plama bez gradacji i odcieni,brak sczególów obrazu .
W sonym trzeba aktywowac pelną game kolorów w ustawieniach zaawansowanych i kladzie sharpa leciutko -kolory sa soczyste ale ciągle naturalne i ten kolor skóry nieosiągalny u konkurencji.Sharp jest jakiś żółty i nienaturalny.
Trzeba je porównywać symultanicznie bo sharp wali po oczach na fabrycznych ustawieniach .

pzdr
[/quote]

he he ale dajecie do pieca ty i inni wielbiciele X2000, wasze wypowiedzi są tak obiektywne jak to zdjęcie poniżej, popatrzcie i pomyślcie, my z paroma kolegami porównywaliśmy oba modele i cos na ten temat możemy powiedzieć. :(

RS4
[url="http://imageshack.us"][img]http://img447.imageshack.us/img447/6603/ifa2006xd1vsx2000ay7.jpg[/img][/url]

Edytowane przez RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RS4' date='05.12.2006, 23:49 ' post='26841']
he he ale dajecie do pieca ty i inni wielbiciele X2000, wasze wypowiedzi są tak obiektywne jak to zdjęcie poniżej, popatrzcie i pomyślcie, my z paroma kolegami porównywaliśmy oba modele i cos na ten temat możemy powiedzieć. :)

Jak porownywaliscie? Na podstawie tego skompromitowanego zdjęcia ? :(
No to gratuluje profesjonalnych testów porównawczych i obiektywizmu.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wvr, czy ty myślisz ,że nowy66, TOmeKK , ja i jeszcze paru innych ot tak żeśmy sobie coś wymyślili?? twoje rady żeby pójść i porównać oba są co najmniej nie na miejscu, BYLIŚMY I PORÓWNYWALIŚMY !!!!!!!!!!!
Możesz mieć swoje zdanie ale nie wypisuj tu esejów na temat X2000 bo tego nie wart i to jest dział SHARP, a nie SONY.

RS4


Widzę ,że naprawdę masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałem, więc jeszcze raz : twój obiektywizm w osądach jest taki jak to zdjęcie" skoro nie zaczaiłeś sarkazmu to masz problem. Edytowane przez RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RS4' post='26845' date='05.12.2006, 23:58 ']
wvr, czy ty myślisz ,że nowy66, TOmeKK , ja i jeszcze paru innych ot tak żeśmy sobie coś wymyślili?? twoje rady żeby pójść i porównać oba są co najmniej nie na miejscu, BYLIŚMY I PORÓWNYWALIŚMY !!!!!!!!!!!
Możesz mieć swoje zdanie ale nie wypisuj tu esejów na temat X2000 bo tego nie wart i to jest dział SHARP, a nie SONY.

RS4
Widzę ,że naprawdę masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałem, więc jeszcze raz : twój obiektywizm w osądach jest taki jak to zdjęcie" skoro nie zaczaiłeś sarkazmu to masz problem.
[/quote]

Akurat eseje to tu się o sharpie wypisuje a zycie i dobry wzrok weryfikuje ten marketing.


pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nareszcie rozgryzłeś nasz markieting, mamy udziały w Sharp Polska i stąd takie pisanie, WYDAŁO SIĘ BUUUUUUUU...

RS4

Profesjonalistów na tym forum znajdziesz tylko paru a my jesteśmy w wiekszosci amatorami zapalencami którzy czasami jadą kilkaset kilometrów aby coś zobaczyć , czegoś się dowiedzieć by pózniej przekazać innym wiedzę którą mamy i masz to za darmo i napewno nie jesteśmy obiektywni bo to co piszemy to nasze subiektywne odczucia, ale paru osób które już coś widziały w życiu HD a nie jednej, która potrafi tylko kpic. Albo to szanujesz albo idź do profesjonalistów i prosze nie wypisuj kpiacych zdań bo myślę, ze nikt tu nikogo nie trzyma na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem krotko obecnie w MM stoi trzech kroli podpietych do BR Samsunga, leci sygnal z niego na trzy panele LCD FullHD 46". Masz piloty przyczepione do TV wiec mozesz sobie krecic ustawienia jak chcesz, mozesz przelaczyc na SD z anteny.

Po 1 godzinie przygladania sie i ustawiania powiem jedno dla mnie zamieniam swojego F71 na X2000 jesli znajdzie sie chetny na F71. Zadne tam XD1, F71 tylko X2000 odczucia sa subiektywne wiec moze komus podobac sie obraz innego modelu, mozecie powiedziec chlopie zeza masz - mowie co widzialem i co mi sie podoba.

Na tym forum widac bylo euforie XD1 po chwili ze nie jest to TO, czekamy na F71 znowu cos nie tak okazuje sie ze X2000 tez nie jest na topie ! TO CO JEST ? Sam sie stalem posiadaczem F71 bo cholera nie chcialo mi sie go porownac z X2000 oko w oko, cholera tfu... Edytowane przez Mr_Jones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mnóstwo czasu poświęciłem na "gmeranie" w tych tv wykorzystujac duza cierpliwosc pracownikow MM i Saturna. Poniewaz obecnie mam CRT i dopiero bede kupowal LCD wiec nie jestem fanem ani radykałem żadnej marki. To znaczy byłem :((( Samsunga i czekałem jak na zbawienie od XD1 i X2000 na F71....no i sie doczekałem :)((( Mam nadzieje ze kiedys wroce do Samsunga jeszcze bo potrafi robic naprawde dobre panele ale niestety z ostatnia seria poteznie mu nie wyszło.
Tak jak napisałem wyzej widzialem oba panele z roznymi zrodlami słabymi i dobrymi rozkrecone podkrecone i wykrecone. Sharp ma poporostu subiektywnie przyjemniejszy obraz ale wcale nie obraziłbym sie za Sony na ścianie ale tak jak napisałem - za różnice warto nabyc dobre źródło obrazu zwłaszcza że Sony minimalnie ostrzejszym obrazem duuuzo traci przy słabym źródle. Pochwalenie tego panela przy źródle SD lub z kablówki naprawdę wymaga serca i duszy prawdziwego fana.
Podsumowując Sony i Sharp wygrywaja i tak naprawde dobrze ze sa oba na rynku bo daja mozliwosc wyboru w dobrych panelach. Czekam jeszcze na 37XD1 bo ma ten sam panel co 46". Prawie juz sie zdecydowałem ale w pewnym momencie okazało sie że 40" ma pewne wady (inny panel w końcu) i tutaj moge przyznac ze jest pewna roznica w reprodukcji koloru w stosunku do Sony, Sony natomiast nie robi 37" :) a szkoda. 46" to dla mnie za duzo.

Generalnie troche chlodzac Sharp XD1 i Sony X2000 to poki co liderzy rynku

P.S. Prosze nie pisac ze W2000 ma jakies zalety bo to jest taka sama wpadka jak Samsung F i póki co marketingowo i cenowo Playstation3 :)

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wvr' post='26840' date='05.12.2006, 23:45 ']

..Celowo czytasz z przeplotem ?

... Jeżeli rzeczywiscie nie jestes sprzedawcą sharpa to tylko banalnie chwalisz to co juz kupiles-standardowe zachowanie na wielu forach.

...kurcze niesamowite ze to odkryles

... A tak na marginesie dystansując sie od twojego ataku to kazdemu niezdecydowanemu proponuje pojsc i samemu sie pobawic tymi tv ustawionymi obok siebie i decyzja bedzie prosta.

[/quote]

Szkoda, że jedynym argumentem z twojej strony to sarkazm.

Od sierpnia 2005 roku szukałem odpowiedniego odbiornika dla siebie. Gdzieś tutaj już pisałem co rozpatrywałem, więc nie będę powtarzać ale były tam i plazmy i tylna projekcja i lcd. Po wielu, wielu testach, porównaniach, czytanych opinii, wizyt u znajomych, jazd po kilkaset km tylko po to żeby obejrzeć ekran na 3-4 godziny wybrałem i ... jestem bardzo zadowolony z wyboru. Nie zmienia to faktu, ze buczenie mnie wkurza i je reklamowałem i się z tym nie kryję.

Jeśli to nie pasuje do twojej koncepcji spiskowej - to twój problem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RS4' post='26841' date='06.12.2006, 01:49 ']
he he ale dajecie do pieca ty i inni wielbiciele X2000, wasze wypowiedzi są tak obiektywne jak to zdjęcie poniżej, popatrzcie i pomyślcie, my z paroma kolegami porównywaliśmy oba modele i cos na ten temat możemy powiedzieć. :)

RS4
[url="http://imageshack.us"][img]http://img447.imageshack.us/img447/6603/ifa2006xd1vsx2000ay7.jpg[/img][/url]
[/quote]

Wybacz mi kolego ale zdjęcie, które prezentujesz jest po prostu żałosne :) Jak ktoś nie potrafii rzeczowo uargumentować swoich przekonań to wstawia tą fotkę, które jest absolutnie bezwartościowe B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...