Skocz do zawartości
marasik

kiedy nowy blu ray dbp-320

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś wypisuje takie BZDURY o wielkich roznicach pomiedyz modelami o...praktycznie IDENTYCZNEJ konstrukcji elektronicznej - to ja nie mam więcej pytań ;)

Wierz w co chcesz ;) ALbo wierzysz nam albo portalowi który za testy ...dostaje kasę /chyba nie wierzysz w to że robią to hobbystycznie ? / :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDP-320 i BDP-LX52 mają identyczne bebechy, nie ma siły aby różniły się jakością dzwięku na wyjściu analogowym. Osobiście mam BDP-320 i BDP-51FD, niestety 320 mimo całkiem znośnego dzwięku stereo nie dorównuje 51. AREADVD cenię za fajne zdjęcia, można sobie pooglądać wnętrza klocków przed ewentualnym kupnem, ale w zakresie recenzji dzwięku są delikatnie mówiąc dziwni.....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie ale akurat areadvd.de nie jest raczej portalem wzietym z kosmosu i chlopaki troche pracowaly na renome.

A na pytanie czy wierze "nam" ok wierze tylko czy testowałeś LX52???;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

............panowie, powtórzę to co napisałem już w innym wątku................jeśli nie wykorzystuje się analogowego toru audio odtwarzacza i łączy się go tylko HDMI to najlepszym wyborem jest LX52/320 (są troszkę nowocześniejsze, mają BD-Live, są mniejsze...........). Jeśli potrzebuje się dobrego toru analogowego 5.1/2.0 na przykład do słuchania na dobrym poziomie CD albo ma się starszy ampi bez dekoderów HD to LX71/51FD w zależności od ilości zer na koncie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz swoje zdanie- a ja mam swoje /także jako elektronik z wykształcenia/ :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie please help.

jak ustawic w opcjach, krok po kroku, bitstream via HDMI do ampl. Y663? Nie moge znalezc w ustawieniach 320ki cos ala bitstream. Chce miec pewnosc ze 320 wysyła bitstream a amppli dekoduje w pełni dzwiek hd z płyt blu.

Tylko please step by step bo jestem cienki jak nie wiem co z tego tematu i jestescie jedyna moja pomoca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poradziłem juz sobie z w/w problemem ale mam nowy. Mianowicie nie moge skonfigurowac połączenia z siecią. Mam toplinka router połączony kabelkiem do Pioneer 320. BD automatycznie skonfigurował ustawienia sieciowe ale w tescie wypisuej mi nieustannie "no response from gateway", czyli ze za cholere nie ma odpowiedzi z bramki. Tuner nki bez problemu w ten sam sposob automatycznie odnajduje i dziala połączenie a ten ma problem. Nie wiem co mam zmienic gdzie i jak. Laptop smiga bez problemu wi-fi, nka tez a pioneer nie. Net'a mam z netii. Moze ktos wie co zmienic, a ha i jeszcze co to jest serwer proxy?

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo

- wlacz dhcp

- wylacz filtrowanie po MAC /albo wpisz mac pionka/

musi zagrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mobor ale gdzie zmienic dhcp i jaki jest mac pionka? Jak widzisz jestem total laik w sprawach pc i nie tylko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tu jest akurat kwestia ustawien dla routera

zajrzyj do jego instrukcji.

Mac adres pioneera musi byc gdzies z tyłu obudowy/na kartonie ew w menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki po stokroc, znalzłem, zmieniłem i działa, wow. faktycznie dałem adres gate taki jak ip i smiga,

Pozdr, i zycze miłej niedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy wie ktoś może czemu nie czyta napisów txt, na divixach. Niestety nie posiadam instrukcji ani polskiej ani angielskiej. Próbowałem już chyba wszystkiego i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem dosłownie o krok od zakupu tytułowego modelu (BDP-320). Jednak (nie pierwszemu) pojawiły się wątpliwości które chciałbym rozwiać przed ew. zakupem. 320stka ma wszystko co potrzebuję od odtwarzacza, więc o funkcje nie chcę pytać. Bardziej interesują mnie rzeczy na które kilku kolegów z forum pewnie zna odpowiedź. Ale od początku.

Mam TV Pioneera PDP-4280XA (w niedalekiej przyszłości chciałbym wymienić na coś wiekszego - najlepiej też KURO tyle że co najmniej 50" i FullHD) do którego mam podłączonego Samsunga DB-P1400 (po miedzy nimi jest Yamaha RX-V663). Samsung został kupiony ponad rok temu od razu z zamysłem że to urządzenie tymczasowe, jako że "dopracowane" klocki BD dopiero zaczęły się pojawiać i to w wielkich pieniążkach zakupiłem tego koreańczyka na przeczekanie do momentu unormowania się cen. W końcu się doczekałem na odtwarzacz który może być moim docelowym. Ma profil 2.0 (BD Live), dekoduje DivX, pewnie nieźle zagra w duecie z plazmą Pioneera, itd... Na dzwięku/torze stereo mi nie zależy - do tego mam Nada (CD) i stary wzmacniach Harmana który zostanie na swoim miejscu do końca (mojego lub jego) :) Bardziej interedują mnie inne kwestie.

1. Jak wygląda sprawa elektroniki u Pioneera, a dokładniej w modelu BDP-320 - to znaczy jakość wykonania ? Tak jak np. w płytach głównych do PeCetów lepsze firmy stosują płyty PCB z większą ilością warstw, lepszej jakości podzespoły, np. japońskie kondensatory aluminiowo-polimerowe, lepiej wykonane miedziane radiatory, przemyślanie odseparowane sekcje, itd. jak wygląda ten temat w tym modelu, czy Pioneer dobrze się tu spisał, czy raczej oszczedzał na elektronice - to pytanie do elektroników - jest ich kilku tutaj.

2. Jak wygląda temat jakości skalera DVD ? Troszkę czytałem ostatnio na temat OPPO BDP-83 - ludziska zachwycają się jego skalerem ze stajni Archon Bay (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę). Czy faktycznie jest tak kolosalna różnica w jakości filmu z DVD np. pomiędzy Pioneerem a tym OPPO-83 lub Pioneerem LX52 ?? Nie jestem maniakiem który będzie szukał różnic przy stop-klatce, bo w moim mniemaniu nie o to chodzi, w praktycznym nie zbyt przesadzonym podejsciu dla przecietnego zjadacza chleba takiego jak ja, różnica jest olbrzymia, czy delikatna. Ja wiem że to zawsze jest czyjeś subiektywne odczucie, ale tak na zdrowy rozsądek, jak to z tym jest .....? Jeżeli musiałbym przy stopklatce szukać różnic, lub widoczne były by w kilku miejscach w filmie to sobie daruję odkładanie kesiurki na wyższy model, natomiast jeżeli widać przez wiekszość materiału video różnicę w obrazie, to zastanowię się nad LX52 albo dogłębniej przyjrzę sie OPPO, choć jakoś mam bardziej skłonność do firm z tradycjami :)

Właściwie to wszystko. Tylko te dwa pytania. Japończyków podziwam za "Pioneera i "Subaru".

Wiem że kryzys powoduję różne roszady w polityce firm, dlatego ostrożniej podchodzę do zakupów sprzętu.

Z góry Wam dziekuję za zainteresowanie i ew. pomoc w wyborze playerka.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na avsforum jest porównanie Oppo BDP-83 vs Pioneer BDP-320 vs Panasonic DMP-BD60.

Pioneer BDP-320 wygrał w kategoriach na jakość budowy, jakość dźwięku analogowego i jakość obrazu Blu-ray.

Oppo BDP-83 wygrał w kategoriach na jakość obrazu DVD i szybkość uruchamiania płyt.

Szczegóły:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=16508090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuje za pomoc w wyborze zaróno tym którzy odezwali się "via private" jak i tutaj publicznie.

Wyboru już dokonałem. Pijąć grzańca i zajadając się jakimiś ciachami w Święta Bożego Narodzenia gdy za onkem mróz,

będę bawił się ustawieniami BDP-320 (mogę sobie kupić na mikołaja :) Dostałem zgodę "z góry"

A tak na poważnie, to po miesięcznym poszukiwaniu złotego środka padło na Pioneera.

Miałem wczoraj możliwość dobrać się do środka tego urządzenia - kolega pozwolił odkręcić obudowę (pracuje w MM i ma dostęp...)

Podoba mi sie wykonanie. Nie jest to co prawda Made in Japan, tylko Malasya, ale na płytce wszystko ładnie wygląda.

Nie jestem z wykształcenia stricte elektronikiem ale za to informatykiem od 12 lat i co nie co potrafię zauważyć. Nie trzeba być zresztą alfą i omegą aby rozpoznać kilka elementów - czy są to te lepsze czy nie. Prawie 10 lat zabawy z płytami głownymi PeCetów zrobiło swoje :) Niestety nie miałem możliwości pooglądać tego co wyświetla ten model, ale na pewno robi to super.

Wolfsonów mi nie brakuje, bo jak pisałem wcześniej do stereo mam osobny sprzęt, a obecne burrbrowny też będą leżały odłogiem bo mam zamiar podłączyć tą zabawkę tylko po HDMI. Zasilacz (sekcja zasilania) mogła by być lepiej zrobiona, ale naprawdę nie jest źle.

Po prostu sam kiedyś robiłem sobie różnego rodzaju zasilacze do zabawek krótkofalarskich oraz (wcześniej) do CB i nabawiłem się zdajsie zboczenia bo od razu coś bym pozmieniał :)) jak widzę taką ubogą elektronikę... Myślę że inżynierowie z Pioneera zastosowali wystarczający zasilacz. Skoro nie ma tak rozbudowanej sekcji audio to i wymagania od prądu nie są tak duże...

Mam do Was jedno pytanko, czy ktoś z Was widział obraz materiały DVD przepuszczony przez takiego Pioneera, ew. modele 51fd, lx52 ?? Jestem ciekawy Waszej opini w ocenie jakości skalera. Decyzje już podjąłem ale i tak jestem ciekawy Waszej opini...

Ja do tej pory nie za dużo miałem do czynienia z urządzeniami skalującymi materiał SD do wysokiej rozdzielczości. Miałem DVD playera Pioneera, bodajże Dv-600 czy coś takiego, a obecnie mam Samsunga BD-P1400. Muszę stwierdzić że tamten starszy - DV-600 choć tylko DVD player, to w mojej ocenie miał lepsze skalowanie do 1080p niż Samsung.

Dużo ostatnio czytam o różnichach w jakośći skalerów różnych producentów. Na topie zdajsie jest ten od Archon bay, ale czy naprawdę są to tak duże róźnice ??

Pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w DVD będzie to pierwsza liga

Porównywałem z denonem 2930 a wiec raczej sprzetem ponadprzecietnym /wyszedł remis/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem 3 posty wyżej

Komentujac natomiast artykuł w A/V - nie chwalac się muszę stwierdzic ze wyszło na moje

52LX/320 - to nic innego jak orznięta ze świetnej sekcji audio wersja 51ki w której na osłode dodano bajer pt Profile 2.0 ale znowu pożałowano kilku dolców na dobry zasilacz- a wszytsko za i tak znacznie wyższą cenę niż poprzednik...

Niezdecydowanym radzę kupować 51 póki jeszcze jest. Za takie pieniadze nie dostaniecie NIC lepszego.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co lepiej 51 czy 71?

A jakich portów/połączeń będziesz używał.

Jeżeli bez Componentu, czyli np. HDMI + analogowe 7.1 lub/oraz 2.0 to nie ma sensu pakować sie w 71. 51nka w takim wypadku to to samo (w wielkim uproszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest to samo - roznica polega głownie na DAC'u siedzącym na torze componentu...

Czytałem gdzies jednak wypowiedz faceta ktory ma zarówno 51 jak i 71 i żadnej roznicy nie widzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor ratuj przyjacielu albo ktos kto wie:)

Jak i na czym wypalac mp3, jpeg, divx i pliki HD??? 4 płyty DVD-R wypaliłem a na nich mp3, jpeg do tego całego Home Media Gallery i "cannot play", chyba oszaleje. Płyty zakończam sesje i w/g instrukcji powinien odtwarzac. Identycznie wypalałem nowy firmware i git, dało sie. Nie mam nagrywarki BR a mam fajne filmiki HD z neta i jak to wypalic zeby odtworzyc? Z góry dzieki bo sam se nie dam rady.

Pozdrawiam bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...