Skocz do zawartości
luki23

Nowy Firmware do WD TV HD Media Player

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za link, wczoraj przeszukałem mnóstwo stron ale jedyny soft jaki znalazłem i zainstalowałem nie zmienił za wiele poza wyglądem interfejsu.

A czy ktoś już testował ten soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś zaktualizowałem swojego WD lajfa HD z softu 1.02.xxx do wersji 1.04.10V. I co przestało działać jak powinno? Filmy w HDRipie, czyli mkv i m2ts- problem wyglada nastepująco: przy wlączeniu filmu mkv czy m2ts film dziala, ale po wyłączeniu filmu i przejsciu do innego (już nieważne czy mkv, m2ts, avi w divx czy xvid, wmv, mp4) te filmy po prostu sie nie odtwarzaja, kółeczko niebieskie na srodku ekranu sie kręci zdradzając pozorne ładowanie filmu, ale nic sie nie dzieje. Po jakichs 20sek pojawia się czarny ekran i kaplica!

Zrestartowanie playera powoduje ze jestem w stanie znow ogladac flm w mkv czy m2ts, ale tylko jeden- po wyjsciu z filmu, juz zadne inne sie nie odtwarzają.

Tego błedu nie ma przy avi (xvid, divx, mpeg4), tzn moge sobie smiało przegladac filmy wychodzic z foderow, wchodzic w inne i aviki dzialaja.

Dodam, ze jak mi player wygeneruje podglad pliku mkv czy m2ts (720p) to i tak nie moge go odtworzyc, a generuje jedynie raz, przy nowym (czyli zaraz po resecie) wejsciu w dany folder z filmem.

Czyli cos jakby implementacja dekodera avchd zawalala jakis rejestr czy cos.

czy jest na to jakas sprytna rada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz parę postów wyżej. Ja miałem podobną sytuację i już teraz wszystko działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienie do mojego problemu i pierwsze konkluzje:

1. nie algorytm avchd, ale h.264 :)- nie wiem jak moglem pomylić format zapisu z algorytmem kompresji.

2. te filmy w m2ts i mkv faktycznie, i poki co bez rozwiązania na chwile obecna, ciągle 'psuja' mi WD, ale pod warunkiem, ze filmy te sa na NAS-ie (dysk sieciowy NAS połączony z WD (nieważne czy przez router czy bezpośrednio po RJtce). Te same filmy z dysku USB odtwarzane sa bezproblemowo, bez 'psucia' WD playera- moge wychodzic z filmu, podgladac kolejny, bez koniecznosci restartowania playerka.

Czyli chyba cos z tzw. media servers czy network share.

Aha, i jeszcze jedno- dlaczego przy bezpośrednim połączeniu po przewodzie sieciowym dysku sieciowego (NAS) moge tylko i wyłącznie wejśc do niego poprzez Network Share ? Czy nie powinenem móc też wejść po media server? a tak pokazuje mi info, ze folder nie zawiera mediów;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.04.10 (11/22/10)

http://www.wdc.com/wdproducts/updates/?family=wdfwdtv_live

Version 1.04.10_V:

Resolved Issues:

• Supports Facebook application.

• Supports Deezer application.

• Supports Flingo application.

• Supports AccuWeather application.

• Supports USB keyboards.

• Resolved ability to download two files simultaneously.

Version 1.03.49_V:

Resolved Issues:

Version 1.03.49_V:

Resolved Issues:

• Resolved HDMI negotiation issue found in previous firmware release.

• Resolved HDMI auto resolution selection issue.

• Resolved HDMI Video Output - 24Hz and 50Hz modes not working.

• Resolved HDMI screen flicker issue.

• Resolved playback issues related to mkvmerge.

• Improved thumbnail caching.

• Resolved MP4 problems with seeking and audio stopping.

• Resolved MP4 poor frame-rate and audio out of sync.

• Resolved File Share group name – No longer requires all group names to be the same. (Reset

to factory defaults required)

• Resolved various user interface translation issues.

• Added Mediafly application.

• Added DVD Navigation support.

• Added .MOV chapter support.

• Added wireless adaptor support for ASUS USB-N13.

• Added security when mounting a network share on password protected local drives.

• Resolved aspect ratio issues.

• Resolved subtitle encoding for Big 5.

• Resolved resume remembering previous audio selection.

• Resolved IDX +_SUB positioning issue causing video freeze.

• Resolved PGS subtitle becoming frozen while using the delay function.

• Resolved Network share intermittent detection issue.

• Resolved undetectable 4TB My Book.

• Resolved large capacity video file (.ts) unable to play issue.

• Resolved DVR-MS video stops when fast forward at 6x.

• Resolved Buffalo G300N not enumerating.

Nowy player:

WD TV LIVE PLUS HD MEDIA PLAYER & VIDEO STREAMER

http://cgi.ebay.com/WD-TV-LIVE-PLUS-HD-MEDIA-PLAYER-VIDEO-STREAMER-/250730980445?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item3a60bb245d

Edytowane przez Swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy może mi ktoś powiedzieć co trzeba zrobić żeby na WD gen1 działało Movie sheeat robię wszystko według opisów z rożnych forum ale nic nie działa, najgorsze jest to ze nie mogę zainstalować żadnej paczki z firmware wdlxtv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy może mi ktoś powiedzieć co trzeba zrobić żeby na WD gen1 działało Movie sheeat robię wszystko według opisów z rożnych forum ale nic nie działa, najgorsze jest to ze nie mogę zainstalować żadnej paczki z firmware wdlxtv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem wgrałem kiedyś nowy firmware do WD media Player (pierwsza wersja) i wszystko działało. Niestety musiałem zresetować system i przestał mi czytać polskie znaki. Próbuje wgrać nowego firmware ale nie potrafię. Na czystego pendriva wgrywam 2 rozpakowane pliki .bin i .ver i nic, włączam wd media i nie mogę znaleźć tych plików. Pomóżcie, nie wiem co robię źle. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałes jaką masz wersję playerka.

Na wczesniejsza wersje playerka (nie live) trzeba wyedytowac plik ini (wer) -tam zapisana jest wersja softu.

Jak jest np. wersja 1,23 dajesz 1,24 itp.

Edytujesz w notatniku i pozniej zapisz jako i koniec.Wgrywasz i wtedy oprogramowanie -,,widzi" nowy soft.

Pozdro

Edytowane przez Swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałes jaką masz wersję playerka.

Na wczesniejsza wersje playerka (nie live) trzeba wyedytowac plik ini (wer) -tam zapisana jest wersja softu.

Jak jest np. wersja 1,23 dajesz 1,24 itp.

Edytujesz w notatniku i pozniej zapisz jako i koniec.Wgrywasz i wtedy oprogramowanie -,,widzi" nowy soft.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz, nie wiedziałem ze firmware musi być wgrywany po kolei. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczące WD TV HD Media Player model WD00AVP (jeden z pierwszych modeli WD TV, oczywiście bez sieci). Otóż czy można zaktualizować w nim oprogramowanie aby można było odczytywać napisy wbudowane w plikach typu m2ts. Ścieżki audi rozpoznaje a napisów nie. Na stronie producenta najwyższy firmaware to 1.03.01 a fabrycznie był zainstalowany 1.02.07.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna.Nagraj nowy soft na pena i włóż do usb.

Napisy do filmów aby były widoczne musza dokładnie tak samo sie nazywac jak film-gra nawet kropka w nieodpowiednim miejscu.Koncówki plików rózne np.avi i srt

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wd tv LIVE

Witam, mam do wszystkich uzytkownikow pytanie, manowicie, czy w najnowszym oficjalnym firmware zauwazyliscie taka mala przypadlosc, jak fakt, ze czasami po nacisnieciu strzalki na pilocie, czy to prawo, czy lewo, gora czy dol- WD-ek reaguje przeskokiem o dwie pozycje, nie zas o jedna?

Czy to tylko moja przypadlosc?

Prosze o szybka odpowiedz, ponewaz to juz 2 egzemplarz z tym problemem, a do poniedzialku moge go zwrocic

Pozatym- efekt przejsc( user transition effect) - fade in, fade out nie dziala.

Czy tos z was zauwazyl u siebie podobny problem?

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez snowyblues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wd tv LIVE

Witam, mam do wszystkich uzytkownikow pytanie, manowicie, czy w najnowszym oficjalnym firmware zauwazyliscie taka mala przypadlosc, jak fakt, ze czasami po nacisnieciu strzalki na pilocie, czy to prawo, czy lewo, gora czy dol- WD-ek reaguje przeskokiem o dwie pozycje, nie zas o jedna?

ja mam logitech harmony pod to podpięte i u mnie jest tak ze jak za dlugo przytrzymam to tak się dzieje, przypuszczam ze jest to związane z przytrzymaniem o odrobinę dłuzej przycisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sofcik do wd 1-ej generacji który odczyta pliki w rozszerzeniu .dts?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Czy jest sofcik do wd 1-ej generacji który odczyta pliki w rozszerzeniu .dts?

Pozdrawiam

Nie ma.

Tylko do wersji live jest soft który odtwarza DTS.

Pozdro

Kto lubi grzebac w pluginach do tego playerka live:

poczytać i działac:

http://koval.com.pl/2010/11/06/instalacja-alternatywnego-firmware-na-wd-tv-live-hd/

Edytowane przez Swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od 3 lat mam playera wd tv gen1, ostatnio mam problem z plikami mkv, player ich nie odtwarza - pojawia się czarny ekran i nic :) na dodatek, po próbie odtworzenia takiego mkv muszę odłączyć playera z prądu, bo żadnego innego pliku nie chce mi otwierać. Tak mam tylko z częścią plików mkv, od czego to zależy??? Podaje dane techniczne pliku mkv kórego mój player nie chce ruszyć:

Format : Matroska

Rozmiar pliku : 2,21 GB

Czas trwania : 1h 40 min.

Całkowita przepływność bitów : 3.141 Kb/s

Zdekodowana data : UTC 2011-03-17 23:44:30

Aplikacja zapisująca : mkvmerge v4.5.0 ('Speed of Light') built on Feb 2 2011 14:59:55

Biblioteka zapisująca : libebml v1.2.0 + libmatroska v1.1.0

Wideo

ID : 1

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : High@L4.1

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki

Tryb multipleksowania : Header stripping

ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC

Czas trwania : 1h 40 min.

Przepływność bitów : 2.500 Kb/s

Szerokość : 1.280 pikseli

Wysokość : 720 pikseli

Proporcje obrazu : 16:9

Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s

ColorSpace : YUV

ChromaSubsampling : 4:2:0

BitDepth/String : 8 bitów

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.113

Rozmiar strumienia : 1,72 GB (78%)

Biblioteka zapisująca : x264 core 105 r1724 b02df7b

Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=2500 / ratetol=1.0 / qcomp=0.75 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

Audio

ID : 2

Format : AC-3

Format/Informacja : Audio Coding 3

Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)

Tryb multipleksowania : Header stripping

ID kodeka : A_AC3

Czas trwania : 1h 40 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 640 Kb/s

Kanały : 6 kanałów

Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

BitDepth/String : 16 bitów

Rozmiar strumienia : 462 MB (20%)

Tytuł : AC3 5.1 PL

Język : Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wiele razy poruszany

Aplikacja zapisująca : mkvmerge v4.5.0 ('Speed of Light') built on Feb 2 2011 14:59:55

mkvmerge od wersji 4 ma domyslnie wlaczna kompresje nagłówków, co jest przyczyna. Mozna jeszcze raz przerzucic przez mkvmerge z wylaczona kompresja nagłówków i bedzie chodzic.

http://hdtvpolska.com/topic/24248-problem-z-mkvmerge/page__p__235606__hl__kompresja__fromsearch__1#entry235606

Edytowane przez zibi2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zakupiłem wdtvhd gen2. Przeglądam różne fora w poszukiwaniu softu z polskim menu i za nic nie mogę takowego znaleźć. Proszę o jakieś info lub link. Mam jeszcze jedno pytanie, czy softy z Live'a da się zainstalować na moim playerze (będzie to działać?).

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...