Skocz do zawartości
luki23

Nowy Firmware do WD TV HD Media Player

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero co odebrałem sprzęt. Jaki jest najnowszy firmware?

Edit:

http://www.wdc.com/wdtvprerelease/

(updated 04/22/2009)

Prerelease 1.02.07 (includes all previously released updates)

* Enhanced cover art, album art, and thumbnail support for media files and folders

* Additional subtitle languages and decoding support

* Improved media playback and navigation

* More audio formats for MKV container

* Fixed bugs reported by the WD TV user community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware v1.02.07 PL z obsluga napisow w formacie .txt

Dodalem do firmware obsluge napisow w formacie .txt Napisy sa obslugiwane w 3 formatach: TMPlayer, mDVD oraz MPL2. Niestety jak narazie nie znalazlem mozliwosci odczytania fps z filmu, dlatego jezeli korzystamy z napisow w formacie mDVD, to fps jest ustawiany na 23,976. Jezeli, film ktory odtwarzamy bedzie posiadal inny fps, a napisy do niego beda w formacie mDVD, to napisy bede sie rozjezdzac. Bede staral sie to poprawic w przyszlosci. Poniewaz zdecydowana wiekszosc filmow posiada fps rowny 23,976 to zdecydowalem sie wypuscic ten firmware. W razie gdy film posiada inny fps, to nalezy sie upewnic w jakim formacie posiadamy napisy i w razie koniecznosci przekonwertowac napisy do formatu MPL2 lub TMPlayer. Poniewaz format TMPlayer nie podaje koncowego czasu wyswietlania napisu, napisy beda wyswietlane przez 2 sekundy, jezeli to za krotko, piszcie. Aby moc dodac nowy kod do firmware, musialem usunac czesc kodu, padlo na obsluge napisow .srt. Firmware sprawdzalem u siebie i napisy dzialaja ok. Przetestujcie u siebie i dajcie znac, gdy beda jakies problemy. Sugestie mile widziane. Ponizej sciagawka jak wygladaja poszczegolne formaty napisow:

TMPlayer:

00:00:01:Przykladowy dialog

MPL2:

[1][30]Przykladowy dialog

mDVD:

{2}{65}Przykladowy dialog

Link do firmware:

http://www.mediafire.com/?nunnuzmo2gd

Link do zmodyfikowanego pliku MediaLogic, odpowiedzialnego za obsluge napisow:

http://www.mediafire.com/?iqgzz2mmbwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej link do softu na bazie firmware v1.02.10 z obsluga napisow .txt, patchem na wielkosc czcionki i polskim menu.

http://www.mediafire.com/?yi5nmnnnnij

Z softu, tak jak i we wczesniejszej wersji zostala wyrzucona obsluga .srt, caly czas rowniez fps jest ustawiony na sztywno 23,976. Teraz mam troche wolnego czasu, takze sprobuje zachowac obsluge .srt w kolejnej wersji i dorzucic pobieranie fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o alternatywnym sofcie uruchamia neta i torrenty trzeba po usb podiac karte sieciowa i jakies jeszcze inne funcje ach you tube i inne servisy tez ale nie wiem gdzie ten soft pobrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest od wczoraj nowy firmware http://www.wdc.com/wdtvprerelease/

What's New?

Prerelease 1.03.01 (includes all previously released updates)

Resolved Issues:

* Resolved the language displayed as OFF when English was selected

* Resolved the “Contains” button displayed as "ContainsWWW" in the search function

* Resolved MKV audio which was out of sync with the video

* Resolved slow rendering of Greek subtitles in Greek character encoding mode

* Resolved disappearance of Korean subtitle during video playback

* Resolved missing characters from the Greek subtitle font

* Resolved playback issues with VC-1 codec in an MKV container

* Resolved gain being applied to audio output that resulted in signal clipping

* Resolved playlists playing audio tracks in alphabetical order by playing them in track order

* Resolved the appearance of tracks in alphabetical order by displaying them in track order

* Resolved the spacing issue seen in Korean subtitles during video playback

New features:

* Added support for video playlists functions which were limited to music files only

* Added support for the drive lock function on the new My Passport™ and My Book® external storage devices

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest już Version 1.03 poprawiona jak by ktoś nie zauważył

@ nOrBi

Zrób ten soft z txt i taki jak obiecałes.

Pozdro

Edytowane przez Swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ nOrBi

Zrób ten soft z txt i taki jak obiecałes.

Pozdro

Przylaczam sie do prośby fajnie jak by oprócz txt byl by tez menu pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy modyfikowane przez was softy pasują również do WD drugiej generacji (tej. z symbolem WDBABG0000NBK)? Nie mam tutaj na myśli WD TV Live Media Player tylko drugiej edycji zwykłego WD TV HD Media Player (różnią się procesorem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Czy modyfikowane przez was softy pasują również do WD drugiej generacji (tej. z symbolem WDBABG0000NBK)? Nie mam tutaj na myśli WD TV Live Media Player tylko drugiej edycji zwykłego WD TV HD Media Player (różnią się procesorem)

Właśnie. Dołączam się do prośby, gdyż na WD TV HD Media Player (Gen 2) nie ma polskiego menu, nie chodzą napisy txt, nie czyta także polskich liter pomimo przerobienia z txt na srt.

Edytowane przez kokohart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że zapomniano już o WD TV HD pod względem softu... - a szkoda bo naprawdę zapowiadał się fajny playerek

Myślałem gdy go zakupiłem że będzie lepsze wsparcie od WD jednak się rozczarowałem.

Wszystko toczy się dookoła nowej ich zabawki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się wydaje że zapomniano już o WD TV HD pod względem softu... - a szkoda bo naprawdę zapowiadał się fajny playerek

Myślałem gdy go zakupiłem że będzie lepsze wsparcie od WD jednak się rozczarowałem.

Wszystko toczy się dookoła nowej ich zabawki,

Podzielam zdanie i rozczarowanie... Od dłuższego czasu poszukuję softu, który czyta txt z odpowiednią szybkością klatek dla danego filmu... WD leży i zbiera kurz :lol: Czy ktoś się ulituje???

Jeśli jest taki soft to proszę o link, gdyż mnie jak dotąd nie udało się takiego znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu se nie przerobisz napisow txt na srt trwa to 30 sekund i nie ma problemu .....

program SubtitleTool robi to znakomicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu se nie przerobisz napisow txt na srt trwa to 30 sekund i nie ma problemu .....

program SubtitleTool robi to znakomicie

srt.exe robi to w 3 sekundy. Nie wiem wogóle w czym widzicie problem. Ściągacie filmy godzinami, szukacie napisy długimi minutami (jak napi za Was nie znajdzie) a macie problem z 3 sekundowym przerobieniem napisów ?

Piep**nie w bambus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...