Skocz do zawartości
mastha212

Kalibracja projektora

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby ni było że jestem wrogiem LCD czy Plazmy , sam posiadam lcd którego uzywam do telewizji im czasem jako ekran komputerowy, natomiast nie wyobrazam sobie juz kina domowego tz seansu filmowego bez projektora, to poprostu inny klimat i nastrój ,dla mnie seans kinowy kojarzy sie z ciemnoscia głosnym dzwiękiem wielokanałowym i klimatem którego nie uzyskasz w jasnym pokoju, mam już 4 projektor z rzedu i pewnie bedę miał jeszcze kilka, choc obecny full hd zagosci chyba jako pierwszy do wypalenia lampy, poprzednie średnio miałem ok 2 lat i potem sprzedawałem.
Autorus gratuluje wyboru , jak wszystko podłaczysz i puscisz pierwszego blue reya albo zapuscisz jakąs gireke to juz nigdy nie bedziesz chciał ogladac w inny sposób, a i gwarantuje ci że dzieciaki beda wniebowzięte a i 2 połowa na pewno będzie pod wrażeniem :) pamietam swoje poczatki , kiedy zona dowiedziała sie za ile kupiłem 1 projektor ( 16 000 PLn w 2001 r)chciała mnie z domu wyzucic, jakos dziwnym trafem po 1 seansie przestała całkowicie narzekac, takze potem było juz duzo łatwej
Dawmac
cos mi sie wydaje ze chyba troche tesknisz za projektorkiem stąd twoje rozgoryczenie, z fotek widze ze to był jakis nec albo chyba sharp, a propos bardzo fajne pomieszczonko do projekcji , jesli masz za jasno to polecam jakis projek z mocna lampa np optomke hd 81 ma realna moc 1500 lumenów, albo epsonika którego kupił autorus tez 1600 ansi, wtedy nie musisz miec całkowiego zaciemnienia, no i przede wszystkim współczuje bo wiem jak wygląda przesiadka z z projka na tv nawet jak ma 60 cali :) samtak miełem przez jakies 3 miesiace i to na dodatek na 37 cali- tragedia :):)
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje się wyczuć ta tęsknota , no ale czasami trzeba iść na kompromis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='93596' date='28.03.2008, 21:13 ']pomijam fakt jakości obrazu bo to sprawa co kto lubi :) chodzi mi tylko o typowe sprawy techniczne a więc:
- lampa - wysiada po 2000 godzin i wymiana to parę ładnych złoty
- hałas - nawet najelpsze projetory hałasują na poziomie 20dB, te "normalne" sa znacznie głóśnijesze
- względy estetyczne :) TV LCD czy Plazma 60 cali to och i ach a wiszący projektor pod sufitem to różnie bywa. Możliwość zagospodarowania pokoju ( meble) i system stereo / 5.1 jak również połączenia kablami to odrobina gimnastyki
- koszty - projektor full hd + dobry ekran + okablowanie wychodzi podobnie jak dobry / bardzo dobry TV
- dla najmłodszych :) , lekarz stanowaczo odradzał mi aby moja córka ogladała bajki na projektorze.l Zbyt duże rózniece ( jasno / ciemno ) zbyt duży ekran
- ciemny pokój, mi było trudno latem się jakoś pogodzić z tym że np. w niedziele o 13.00 oglądam film w pokoju cioemnym i wychodze na dwór a tam słonko :) Wole kontakt ze światem :)
- jeśli ktoś wstaje to bardzo czesto przesłania obraz ( wyjście do WC, po piwko itd :) )
- podczas wyjścia podczas filmu z ciemnego pokoju bardzo łatwo o coś przyłozyć :) bo jest cioemno jak w .... u murzyna o północy
- ja miałem tego pecha że projektor był na wysokości 160cm od podłogi i zdazyło mi się w niego przyłozyć :) ( chwila zapomnienia albo zadużo promili :) )
- oglądanie w towarzystwie i prowadzenie jakiekolwiek rozmowy praktycznie niemożliwe bo jest cioemno a najmniejsza lampka psuje obraz. Projektor nie nadaje się jako "tło" do spotkań towarzyskich
- zdażyło mi się raz że wyłączono prąd a projektor działał z 3 godzinki wcześniej i lampe szlak trafił. Nagle skończyło się chłodzenie i gotowe.
- strat projektora to kilka ładnych sekund ale w porównaniu do playerów BR to projektory są szybkie jak błyskawica :)
To tak w skórcie :) Projektor jest świetny i tęsknie za nim ale wole TV 60 cali bo jest obraz wystarczająco duzy a robie pstryk i ogladam inezaleznie od pory dnia :)
pozdr. dawmac[/quote]

Ja mam projektor do oglądania filmów wieczorkiem jak w kinie. I szklany telewizor 16/9 do oglądania głupot w telewizji.... Ta kombinacja mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='93639' date='29.03.2008, 10:56 ']Ja mam projektor do oglądania filmów wieczorkiem jak w kinie. I szklany telewizor 16/9 do oglądania głupot w telewizji.... Ta kombinacja mi pasuje.[/quote]
No dokładnie, ja mam podobnie, tylko do oglądania głupot w TV (głównie Discovery, NatGeo, Planete, TVN24) jest bańka 4/3. Chociaż zaczyna mi brakować jakiegoś LCD/PDP do tych kilku kanałów HD dla których nie warto często odpalać projektora, ale na razie się wstrzymuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest z gwarancja epsona? Dają 3 lata na lampę i projektor, ale jak wyłącza prąd i lampa nie zdąży się schłodzić to czy będzie to uznane jako usterka na gwarancji?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='93651' date='29.03.2008, 13:10 ']ale jak wyłącza prąd i lampa nie zdąży się schłodzić to czy będzie to uznane jako usterka na gwarancji?[/quote]
Miałem tak już dwa razy. Raz nieświadoma użytkowniczka odłączyła kabel, raz sam przez przypadek (na początku użytkowania) odłączyłem od prądu. Nic się nie stało. Dawmac musiał mieć jakiegoś strasznego pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='93653' date='29.03.2008, 14:14 ']Miałem tak już dwa razy. Raz nieświadoma użytkowniczka odłączyła kabel, raz sam przez przypadek (na początku użytkowania) odłączyłem od prądu. Nic się nie stało. Dawmac musiał mieć jakiegoś strasznego pecha.[/quote]

Sprzecik kupiłem w Cinematic. Oni zrobią też kalibrację ISF w cenie zakupu :rolleyes: Kupiłem ekran bez pilota tzn a triggerem bezprzewodowym. tzn ten trigger to mi dołożyli.

Autorus

Liczę, ze we wtorek szczęka mi opadnie, trzepnę o glebę w szoku i gały wyjdą z orbit. T plany na wtorek wieczór :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='93657' date='29.03.2008, 14:00 ']Sprzecik kupiłem w Cinematic. Oni zrobią też kalibrację ISF w cenie zakupu :rolleyes:[/quote]
No to fajnie, w sumie miły dodatek :blush:
Ja sie muszę zabrać do kalibracji, ale jeszcze nie mam ostatecznej koncepcji co do jakiego złącza będzie podłączone... No i ten programu francuski do pajączka będę musiał poznać, więc na razie odkładam kalibracje, bo szczęka mi opada za każdym razem jak jakiś film w HD włączam (nawet bez kalibracji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak myslałem że w cinematiku ,byłem tam kiedyś na prezentacji mojej poprzedniej zabawki Mitsubishi hc 910, barzo mili goscie , fajna obsługa tylko troszke drodzy, ale tam projektor to w końcu zakup na kilka lat, jesli moge doradzic to kup sobie ups ale tekie dosyc szybkiego 1-2 milisekundy na wypadek nagłych wyłaczeń pradu , ja tez ze dwa razy przerzyłem horror z nagłym brakiem pradu ale skończyło sie dobrze, teraz mam ups i problemu juz nie ma 300 pln to napewno mniej niz 1500 za nowa lampę
pozdrawiam
autorus opisz wrażenia we wtorek czekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autorus a jak mozesz to powiedz czemu akurat Epson tw2000 ? Pytam tak z ciekawości :rolleyes: Jest praktycznie w tej samej cenie co sony vw60. Sony widziałem i sporo testów czytałem i same och i ach.
Np.
sony vw60 / epson
24p / nie obsługuje
kontrast 35000:1 / 50000:1
niby 3000 godzin lampa wytrzymuje / 2500
1000 ANSI L / 1600
2 x HDMI / 2 x HDMI
22db / 33db !! ( 24db eco )


Nie chodzi mi o to że neguje twój wybór bo to super projektor. Wiem , że tez długo nie wytrzymam bez projektora i może przy zmianie domu skusze się na projektor :blush: i chciałbym tylko dowiedzieć jak najwięcej o projektorach.

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images30.fotosik.pl/185/9e11b2288fbe229e.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images31.fotosik.pl/196/ab0244d0a8152668.jpg[/img][/url]


pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='autorus' post='93657' date='29.03.2008, 16:00 ']Sprzecik kupiłem w Cinematic. Oni zrobią też kalibrację ISF w cenie zakupu :rolleyes: Kupiłem ekran bez pilota tzn a triggerem bezprzewodowym. tzn ten trigger to mi dołożyli.

Autorus

Liczę, ze we wtorek szczęka mi opadnie, trzepnę o glebę w szoku i gały wyjdą z orbit. T plany na wtorek wieczór :)[/quote]


No i co z tą szczęką? Opadła?

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dider' post='93572' date='28.03.2008, 20:46 ']Witam gdzie można kupić tę płytkę dve hd i czy to chodzi na dvd czy tylko na hd[/quote]


PŁYTKA DVE-HD jest płytą dwustronną ( DVD + HD-DVD ) i można ją odpalić z takich napędów.
Hmmm .... zajrzyj do linku z mojej stopki ... pewnie tam ją znajdziesz ! :rolleyes:


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='93598' date='28.03.2008, 21:38 ']No i kupiłem. Sam w to nie wierzę. Epson tw2000 + ekran elektryczny z triggerem bezprzewodowym 240x139cm Projecta Cinema electra czyli jakies 106". Będzie u mnie we wtorek :([/quote]
Jakiego typu powierzchnie masz w tej Projekcie ?? Matt White czy HC ??
Czy nie wydziela już silnego zapachu ??
Mam Projectę HC już ze 3 miesiące.
Wciąż muszę otwierać okno przy oglądaniu filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='93658' date='29.03.2008, 14:06 ']Ja sie muszę zabrać do kalibracji, ale jeszcze nie mam ostatecznej koncepcji co do jakiego złącza będzie podłączone... No i ten programu francuski do pajączka będę musiał poznać, więc na razie odkładam kalibracje, bo szczęka mi opada za każdym razem jak jakiś film w HD włączam (nawet bez kalibracji).[/quote]
Ten programik to fajna sprawa.
[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25279"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25279[/url]
Po prawdzie sporo czasu mi zeszło zanim zrozumiałem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomek1967' post='101191' date='12.05.2008, 19:11 ']Jakiego typu powierzchnie masz w tej Projekcie ?? Matt White czy HC ??
Czy nie wydziela już silnego zapachu ??
Mam Projectę HC już ze 3 miesiące.
Wciąż muszę otwierać okno przy oglądaniu filmów.[/quote]

No nie wiem, ja jakoś nie ma z tym problemu, choć tutaj nie jestem dobrym przykładem bo mam chore zatoki więc katar to mój stan powszedni. No ale przeciez reszta rodzinki by cos powiedziała a jakoś nikt sie nie skarzył. :(

MAM HC.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='101200' date='12.05.2008, 18:27 ']No nie wiem, ja jakoś nie ma z tym problemu, choć tutaj nie jestem dobrym przykładem bo mam chore zatoki więc katar to mój stan powszedni. No ale przeciez reszta rodzinki by cos powiedziała a jakoś nikt sie nie skarzył. :D
MAM HC.[/quote]
Też mam HC.
U mnie cała rodzinka zauważała ten zapach.
W pracy mam Mat White i jest ok.
Chyba w weekend rozwinę ten ekran na kilka dni i może wyschnie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...