Skocz do zawartości
mastha212

Kalibracja projektora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
krótko i na temat : czy ktos moze mi powiedziec/poradzic jak dobrze i "tanio" dobrze skalibrowac projektor? Kupilem Sanyo Z4 ale juz przed zakupem wiedzialem ze bedzie trzeba troche z nim "popracowac". Jako ze kompletnie sie na tym nie znam (moj pierwszy rzutnik) to prosilbym o jakas pomoc, ewentualnie linki do stron z tutorialami, bede bardzo wdzieczny.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kalibracja projektora wymaga specjalnego zestawu do pomiaru światła. Takie kalibratory robi np. Gretag. Nie znam firmy, która robiłaby to usługowo, ale czy to jest naprawde potrzebne do użytku domowego? Nie lepiej ustawić parametry wyświetlania za pomocą specjalnie do tego wymyślonych plansz dostępnych na płytach DVD? Podam kilka tytułów:
Calibrator (PAL)
JKP Digital Video Essentials (NTSC)
Avia (NTSC)

Ja jestem maniakiem obrazu. W pracy mam skalibrowane monitory, ale w domu tego mi nie potrzeba. No chyba, że kolor się rozjeżdża, ale to już problem serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi o to ze mam spaczony umysl jesli chodzi o obraz i kolory, ale jesli da sie posiedziec z tym godzine czy dwie zeby potem sie cieszyc odpowiednimi kolorkami to chcialbym to zrobic. A moglbys mi jeszcze powiedziec jak sie kalibruje taka plytka? Po prostu wkladamy, puszczamy i dpoasowujemy jak najblizej tego co sie tam wyswietla czy jak?
pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie było mnie trochę, więc sorki za zwłokę.

Wspomniane DVD kierują ustawieniem krok po kroku. I na pewno nie potrwa to dłużej niż 45 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Adams32' post='8629' date='18.08.2006, 23:00 ']Nie było mnie trochę, więc sorki za zwłokę.

Wspomniane DVD kierują ustawieniem krok po kroku. I na pewno nie potrwa to dłużej niż 45 minut.[/quote]

A czy ktoś robi kalibrację ISF? Jakie to sa koszta?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto - o ile pamiętam , to kupiłeś niedawno PAJĄKA , więc po co to pytanie ?
ISF to wydatek 300-400 Euro , ale trzeba mieć co kalibrować ...
Kalibracja NTSC pozbawiona jest sensu - jeśli już to DVE HD - [url="http://www.videoessentials.com/dvehd/index.html"]ZOBACZ TUTAJ[/url]
Do tego jest instrukcja :rolleyes: - [url="http://www.videoessentials.com/dvehd/images/DVE_HD_Program_final.pdf"]6 MB ...[/url]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='93390' date='27.03.2008, 22:23 ']Auto - o ile pamiętam , to kupiłeś niedawno PAJĄKA , więc po co to pytanie ?
ISF to wydatek 300-400 Euro , ale trzeba mieć co kalibrować ...
Kalibracja NTSC pozbawiona jest sensu - jeśli już to DVE HD - [url="http://www.videoessentials.com/dvehd/index.html"]ZOBACZ TUTAJ[/url]
Do tego jest instrukcja :rolleyes: - [url="http://www.videoessentials.com/dvehd/images/DVE_HD_Program_final.pdf"]6 MB ...[/url]


Pzdr.[/quote]

No tak ale ciekawi mnie ile to kosztuje w Polsce. A pająk się nie nadaje do projektora :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='autorus' post='93393' date='27.03.2008, 21:28 ']No tak ale ciekawi mnie ile to kosztuje w Polsce. A pająk się nie nadaje do projektora :rolleyes:

Autorus[/quote][/i]
Koszt usługi około 1000 zł i robi to
[url="http://www.cinematic.pl/kalibracja/jak-wyglada-kalibracja.html"]http://www.cinematic.pl/kalibracja/jak-wyg...kalibracja.html[/url]

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='93393' date='27.03.2008, 21:28 ']... pająk się nie nadaje do projektora :rolleyes:[/quote]


No tak , ale skąd w Twojej głowie wziął się projektor ... ?

Jest przecież SAMSUNG 58" i Tośka ZF 40" - o ile pamiętam ....

A projektor to skąd ... ? :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='93407' date='27.03.2008, 23:07 ']No tak , ale skąd w Twojej głowie wziął się projektor ... ?

Jest przecież SAMSUNG 58" i Tośka ZF 40" - o ile pamiętam ....

A projektor to skąd ... ? :excl:


Pzdr.[/quote]

Wiedziałem ze mnie wysledzisz :)
Na ta toshibę czekam jak na zbawienie ale co zrobić jak ciągle nie ma i nie ma w magazynach PL :rolleyes:
Może jutro dojedzie, już na liście społecznej jestem zapisany :excl:

Odnośnie samsunga to nigdzie go nie można dostać. A ponieważ zycie nie lubi próżni a dwa tv w domu to nie jest najleprze rozwiazanie. Oczywiście jesli mozna mieć projektorek i 106" :excl:
No i na tą chwilkę opcja jest taka : epson tw2000 i ekranik projecta.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autorus
witam w klubie prawdziwych ekranów i kin domowych, sam posiadam samsungsa 37 cali i projektorek optome hd 80, i nie ma nic lepszego niz ogladanie hd dvd lub BR na ekrnie 110 cali, zaden lcd nie ma najmniejszych szans,
pajak owszem nadeje się do projektoa wiem bo skalibrowałem swoja optome przy postaci pajaka na statywie, i cinematic za 1000 pln tez urzywa pajaka, ale na potrzby domowe wystarczy w zupełnosci dve hd , wiem bo takze go uzywałem to na pewno najtanszy i dobry sposób na kalibracje projka,
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='93422' date='28.03.2008, 00:00 ']Autorus
witam w klubie prawdziwych ekranów i kin domowych, sam posiadam samsungsa 37 cali i projektorek optome hd 80, i nie ma nic lepszego niz ogladanie hd dvd lub BR na ekrnie 110 cali, zaden lcd nie ma najmniejszych szans,
pajak owszem nadeje się do projektoa wiem bo skalibrowałem swoja optome przy postaci pajaka na statywie, i cinematic za 1000 pln tez urzywa pajaka, ale na potrzby domowe wystarczy w zupełnosci dve hd , wiem bo takze go uzywałem to na pewno najtanszy i dobry sposób na kalibracje projka,
pozdrawiam[/quote]

Na jakiej wysokości masz dolna krawędź ekranu? I jakiej firmy masz ekran? Jak to jest z kątami w poziomie, u mnie w jedej z opcji wyszło 12,5st czy toak może być? Bo inaczej czeka mnie wisiadło do sufitu :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dolna krawędz ekranu jest na wysokosci około 90 cm, ekran firmy Suprema elektrycznie rozwijany o powierzchni Matt Grey (lekko szara) i rozmiarze 213 x 186 koszt około 1800 brutto, nie polecam recznie rozwijanych bo sa duzo bardziej podatne na fałdowanie, wiem bo miałem i oddałem, szary jest dla mnie duzo lepszy w oddawaniu dynamiki obrazu i szczegółów w ciemnych scenach niz biały, montaz bardzo prosty sa dołaczone specjalne uchwyty sufitowe i nascienne 2 szt po 2 wkrety poziomica i jest to prostsze niz ostrzenie noza, jesli chodzi o kąty to nie mają proktycznego znaczenia dla jakosci obrazu to nie lcd ani plazma,tylko jedynie dla komfortu twojego oglądania, ja czesto jak sa znajomi siedze z boku ekranu i nie wpływa to w żaden sposób na jakośc odbioru, niemniej najlepsze wrazenia sa gdy siedzisz na wprost ale to ze wzgledu nie na obraz ale na dzwięk. Wisiadło z sufitu to żaden problem bo ekrany 16:9 mają u góry czarny pas o szerokosci 80 cm i jesli nie masz wyzej niż 280 to nie masz żadnego problemu, ekran sterujesz z dokładnoscia co do 2 cm a czarna ramka ułatwia jeszcze ustawienie i pogłebia kontrast . miałem już 4 projektory i wiem napewno że nie ma nic lepszego niż projektor do kina ,a do kina HD to juz wogóle, ja osobiscie jestem zwolennikiem projektorów DLP a nie LCD do których nalezy Epson ale według recenzji jest to b.dobry wybór
w razie pytań pisz
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='93467' date='28.03.2008, 10:42 ']dolna krawędz ekranu jest na wysokosci około 90 cm, ekran firmy Suprema elektrycznie rozwijany o powierzchni Matt Grey (lekko szara) i rozmiarze 213 x 186 koszt około 1800 brutto, nie polecam recznie rozwijanych bo sa duzo bardziej podatne na fałdowanie, wiem bo miałem i oddałem, szary jest dla mnie duzo lepszy w oddawaniu dynamiki obrazu i szczegółów w ciemnych scenach niz biały, montaz bardzo prosty sa dołaczone specjalne uchwyty sufitowe i nascienne 2 szt po 2 wkrety poziomica i jest to prostsze niz ostrzenie noza, jesli chodzi o kąty to nie mają proktycznego znaczenia dla jakosci obrazu to nie lcd ani plazma,tylko jedynie dla komfortu twojego oglądania, ja czesto jak sa znajomi siedze z boku ekranu i nie wpływa to w żaden sposób na jakośc odbioru, niemniej najlepsze wrazenia sa gdy siedzisz na wprost ale to ze wzgledu nie na obraz ale na dzwięk. Wisiadło z sufitu to żaden problem bo ekrany 16:9 mają u góry czarny pas o szerokosci 80 cm i jesli nie masz wyzej niż 280 to nie masz żadnego problemu, ekran sterujesz z dokładnoscia co do 2 cm a czarna ramka ułatwia jeszcze ustawienie i pogłebia kontrast . miałem już 4 projektory i wiem napewno że nie ma nic lepszego niż projektor do kina ,a do kina HD to juz wogóle, ja osobiscie jestem zwolennikiem projektorów DLP a nie LCD do których nalezy Epson ale według recenzji jest to b.dobry wybór
w razie pytań pisz
pozdr[/quote]

"w razie pytań pisz" no to masz przerypane bo ja ma ze 100000 pytań :)

Dlaczego suprema? Ze grey to jasne :) I wogóle czemu taka tania? Mi projecta wychodzi 3200 :) Pewnie trochę się ztarguję :) Czy ta suprema jest na pilota itd? Ma obwódkę czarna i pas czarny u góry? Jakos tak strasznie tanio :)

Odnośnie katów projektor-ekran to w instrukcji był obrazek z którego wynikało ze projektor powinien być w osi ekranu , inne rozwiązanie niezalecane. :) Czyli juz sam nie wiem bo to istotnie zmienia cały projekt.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Suprema bo jakosc w stosunku do ceny super jak sam zauwazyłeś tanio, ma ten ekran juz od 3 miesiecy i jest naprawde super, nie ma pilota tylko sterowanie włacznikiem , za pilota jest 500 PLN ekstra, powierzchnia projekcyjna u mnie to netto 204x 113 , do tego obwódka 5 cm + czarny pas tak jak pisałem 80 cm, dystrybutorem jest polpak, materiał z którego jest wykonany ekran jest dokałdnie taki sam jak w projekcie więc po co przepłacać, też chciałem kupic projekte ale po obejrzeniu w znajomym sklepie na żywo supremy zmieniłem zdanie i jest super i jeszcze na dodatek duzo taniej, Jesli chodzi o montaz na przeciwko to oczywiście zalecane jest montaz w osi ale Epson ma lens shift czyli przesuwanie obrazu w osi więc ten kłopot ci odpada, ja osobiscie jestem zwilennikiem montazu podsufitowego, raz że nie przeszkadza, dwa ze mozesz wtedy prawie zawsze zamontowac w osi i po problemie, niemniej w przypadku epsona ten problem odpada,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam gdzie można kupić tę płytkę dve hd i czy to chodzi na dvd czy tylko na hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś coś napisze o minusach projektora :) miałem dwa lata projektori było super ale sporo minusów też posiada takie rozwiązanie.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś coś napisze o minusach projektora :) miałem dwa lata projektori było super ale sporo minusów też posiada takie rozwiązanie.
pozdr. dawmac
[/quote]

jedyny minus projektora to fakt że musi byc całkiem ciemno podczas projekcji :) ale czy to minus, dawmac kiedy miałes projektor i jakiej klasy bo w tej chwili smierm twierdzic ze jakosc obrazu z projektora jest lepsza niz LCD czy plazmy i to znacznie jesli chodzi o full hd, najwieksza róznica to doskonała trójwymiarowośc obrazu i głebia w projektorze w porównaniu do tv, brak jakichkolwiek smużeń ,no i wielkośc obrazu :) , według mnie obraz z projektora wdomu jest lepszej jakosci niz w kinie no może oprócz imaxa :) kto nie wierzy zapraszam na porównania bezposrednie u mnie w domu dla niedowiarków :projektor optoma fullhd oraz tv LCD Samsung M87 full hd, jekbym umiał klejac zdjecia to bym wrzucił na forum,morze ktos poinstruuje jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='93593' date='28.03.2008, 20:47 ']może ktoś coś napisze o minusach projektora :) miałem dwa lata projektori było super ale sporo minusów też posiada takie rozwiązanie.
pozdr. dawmac


jedyny minus projektora to fakt że musi byc całkiem ciemno podczas projekcji :) ale czy to minus, dawmac kiedy miałes projektor i jakiej klasy bo w tej chwili smierm twierdzic ze jakosc obrazu z projektora jest lepsza niz LCD czy plazmy i to znacznie jesli chodzi o full hd, najwieksza róznica to doskonała trójwymiarowośc obrazu i głebia w projektorze w porównaniu do tv, brak jakichkolwiek smużeń ,no i wielkośc obrazu :) , według mnie obraz z projektora wdomu jest lepszej jakosci niz w kinie no może oprócz imaxa :) kto nie wierzy zapraszam na porównania bezposrednie u mnie w domu dla niedowiarków :projektor optoma fullhd oraz tv LCD Samsung M87 full hd, jekbym umiał klejac zdjecia to bym wrzucił na forum,morze ktos poinstruuje jak?[/quote]


pomijam fakt jakości obrazu bo to sprawa co kto lubi :) chodzi mi tylko o typowe sprawy techniczne a więc:
- lampa - wysiada po 2000 godzin i wymiana to parę ładnych złoty
- hałas - nawet najelpsze projetory hałasują na poziomie 20dB, te "normalne" sa znacznie głóśnijesze
- względy estetyczne :) TV LCD czy Plazma 60 cali to och i ach a wiszący projektor pod sufitem to różnie bywa. Możliwość zagospodarowania pokoju ( meble) i system stereo / 5.1 jak również połączenia kablami to odrobina gimnastyki
- koszty - projektor full hd + dobry ekran + okablowanie wychodzi podobnie jak dobry / bardzo dobry TV
- dla najmłodszych :) , lekarz stanowaczo odradzał mi aby moja córka ogladała bajki na projektorze.l Zbyt duże rózniece ( jasno / ciemno ) zbyt duży ekran
- ciemny pokój, mi było trudno latem się jakoś pogodzić z tym że np. w niedziele o 13.00 oglądam film w pokoju cioemnym i wychodze na dwór a tam słonko :) Wole kontakt ze światem :)
- jeśli ktoś wstaje to bardzo czesto przesłania obraz ( wyjście do WC, po piwko itd :) )
- podczas wyjścia podczas filmu z ciemnego pokoju bardzo łatwo o coś przyłozyć :) bo jest cioemno jak w .... u murzyna o północy
- ja miałem tego pecha że projektor był na wysokości 160cm od podłogi i zdazyło mi się w niego przyłozyć :) ( chwila zapomnienia albo zadużo promili :) )
- oglądanie w towarzystwie i prowadzenie jakiekolwiek rozmowy praktycznie niemożliwe bo jest cioemno a najmniejsza lampka psuje obraz. Projektor nie nadaje się jako "tło" do spotkań towarzyskich
- zdażyło mi się raz że wyłączono prąd a projektor działał z 3 godzinki wcześniej i lampe szlak trafił. Nagle skończyło się chłodzenie i gotowe.
- strat projektora to kilka ładnych sekund ale w porównaniu do playerów BR to projektory są szybkie jak błyskawica :)
To tak w skórcie :) Projektor jest świetny i tęsknie za nim ale wole TV 60 cali bo jest obraz wystarczająco duzy a robie pstryk i ogladam inezaleznie od pory dnia :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem. Sam w to nie wierzę. Epson tw2000 + ekran elektryczny z triggerem bezprzewodowym 240x139cm Projecta Cinema electra czyli jakies 106". Będzie u mnie we wtorek :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można stawiać projektora w opozycji do tv bo oczywistością jest, że projektor nie spełnia i nigdy nie spełni wszystkich funkcji tv. To jasne jak słońce i pewne Twoje oceny dawmac (rozumiem, że żartobliwe :) ), np. o tym, że wychodząc z ciemnego pokoju można w coś walnąć, są rzeczywiście "z dużym jajem" (ale cóż, jesteśmy po Wielkanocy :) ). Jeśli rzeczywiście tak myślisz to znaczy, że nigdy latem (a przynajmniej za dnia) do kina nie chodziłeś :)
Tak na poważnie, mam tv i projektor i te opcje świetnie się dopełniają. Gdybym nie miał możliwości urządzenia sobie pokoju projekcyjnego to lcd tv byłby jedynym wyświetlaczem.
Wymieniłeś wiele wad projektora - mniej lub bardziej oczywistych - i nie mam już co dodać. Mnie też pewne cechy projektorów wkurzają (p. głośny wiatrak) ale jak chcesz choć trochę poczuć się jak w kinie to żadna plazma czy lcd tego Ci nie da.
Chciałbym sprostować Twój pogląd na temat uciążliwości projektora dla wzroku. Projekcja to jak wiadomo światło odbite i ponad wszelką wątpliwość (powie Ci to każdy lekarz) jest mniej męcząca dla oczu niż gapienie się na świecącą lampę (crt) czy lampy (LCD).
Jeszcze jedno; większość w miarę dobrych projektorów doskonale (wyraźnie lepiej niż LCD) radzi sobie z niwelacją wszelkich oznak kompresji . Na dużych ekranach - nie mówię tylko o projektorach ale i LCD od 46' w górę - jest to już zauważalny problem i to nawet w przypadku dobrego materiału z BD. Na Elektoralnej w W-wie, w salonie Sony jest wystawiona największa Bravie 70'. Byłem tam i oglądałem fragment ostatniego Bonda. Może to oczywiście wina ustawień (włączenia jakiś polepszaczy) ale wyglądało to gorzej niż na moim projektorze 720p.
Oczywiście jak ktoś chce mieć 70' w mocno nasłonecznionym salonie (i dodatkowo nie lubi ciemności :)) to jest to dobry wybór.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='93596' date='28.03.2008, 23:13 ']pomijam fakt jakości obrazu bo to sprawa co kto lubi :) chodzi mi tylko o typowe sprawy techniczne a więc:
- lampa - wysiada po 2000 godzin i wymiana to parę ładnych złoty
- hałas - nawet najelpsze projetory hałasują na poziomie 20dB, te "normalne" sa znacznie głóśnijesze
- względy estetyczne :) TV LCD czy Plazma 60 cali to och i ach a wiszący projektor pod sufitem to różnie bywa. Możliwość zagospodarowania pokoju ( meble) i system stereo / 5.1 jak również połączenia kablami to odrobina gimnastyki
- koszty - projektor full hd + dobry ekran + okablowanie wychodzi podobnie jak dobry / bardzo dobry TV
- dla najmłodszych :) , lekarz stanowaczo odradzał mi aby moja córka ogladała bajki na projektorze.l Zbyt duże rózniece ( jasno / ciemno ) zbyt duży ekran
- ciemny pokój, mi było trudno latem się jakoś pogodzić z tym że np. w niedziele o 13.00 oglądam film w pokoju cioemnym i wychodze na dwór a tam słonko :) Wole kontakt ze światem :)
- jeśli ktoś wstaje to bardzo czesto przesłania obraz ( wyjście do WC, po piwko itd :) )
- podczas wyjścia podczas filmu z ciemnego pokoju bardzo łatwo o coś przyłozyć :) bo jest cioemno jak w .... u murzyna o północy
- ja miałem tego pecha że projektor był na wysokości 160cm od podłogi i zdazyło mi się w niego przyłozyć :) ( chwila zapomnienia albo zadużo promili :) )
- oglądanie w towarzystwie i prowadzenie jakiekolwiek rozmowy praktycznie niemożliwe bo jest cioemno a najmniejsza lampka psuje obraz. Projektor nie nadaje się jako "tło" do spotkań towarzyskich
- zdażyło mi się raz że wyłączono prąd a projektor działał z 3 godzinki wcześniej i lampe szlak trafił. Nagle skończyło się chłodzenie i gotowe.
- strat projektora to kilka ładnych sekund ale w porównaniu do playerów BR to projektory są szybkie jak błyskawica :)
To tak w skórcie :) Projektor jest świetny i tęsknie za nim ale wole TV 60 cali bo jest obraz wystarczająco duzy a robie pstryk i ogladam inezaleznie od pory dnia :)
pozdr. dawmac[/quote]
projektor nadaje sie do filmów i gier , dla dzieci tv :) ja tak przynajmniej mam i jest super , obraz z tv 58" to nic w porównaniu z obrazem z proja 106" a koszt lampy ? bez przesady co to jest 1000 zł na 3 lata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zamiar używać go do filmów blu ray i ewentualnie gier. Do zwykłej tv to lcd.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo macie ten luksus że macie gdzie ekran powiesic i dopowiednio duzy pokój. W PL stoi mój pusty wielki dom i tam miejsca sporo ale bywam z 3 razy do roku więc bezsensu cokolwiek tam kombinować. W UK wynajmuje dom i niestety pokój pomimo że duży 6m x 5m to nie jest w stanie pomieści systemu stere z kolumnami wielkosci szaf :), plazmy 60 cali, wszystkich tych playerów, amplitunerów itd no i jeszcze na czyms trzeba siedzieć. Ja byłem zdecydowany na sony vw60. Ma super opinie, widziałem go podczas pracy ale z lichym ekiranem ( od takie w UK salony mają sprzeta :) ) Świecił świetnie Casino Royale z BR. Cena na poziomie 3000 funtów super, ekran około 1000 funtów ale dom wynajmowany i na wszystkie uchwyty, mocowania pozwolenie bym musiał mieć. Po drugie pokój jasny ( są zaslony ) do plazmy ok ale do projektora za widno, kolejna sprawa ekran miesił sie tylko okołło 90 cali do tego doszły wcześniej wspomniane minusy i wybór padł na plazme. Nie żałuje, pomimo że od lat mam w miare duże TV to z odległości 4m trzeba się przyzwyczaić do 60cali bo się gania wzrokiem po ekranie. Do 90cali trzeba by się jeszcze bardziej przyzwyczajac :) a w przypadku filmów z napisami to trzeba się już naganiac wzrokiem :)
Na pewno kiedyś kupię projektor bo to świetna zabawka ale jako jedyne źródło wizji nie polecam. Równiez w przypadku braku odpowiedniego pomieszczenia równiez nie polecam projektora.
Tak było około 7 lat temu :)
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7d8a119acf3d210a"][img]http://images32.fotosik.pl/195/7d8a119acf3d210am.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1479d52354936814"][img]http://images31.fotosik.pl/196/1479d52354936814m.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5abb1e95073e6657"][img]http://images33.fotosik.pl/196/5abb1e95073e6657m.jpg[/img][/url]

pozdr i zycze autorus wiele radości z ogladania filmów.

PS. zapomniałem o jeszcze jednej wadzie projektorów - uwaga z pornolami :) można się kompleksów nabawić !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyny projektor no to bym nie dał rady. :)

Zeby nam sie nie urodził watek projektor kontra plasma.

Watek powinien być raczej zatytułowany: "projektor i plasma razem w jednym domu (stali)" :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...