Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Antena satelitarna firmy SelfSat - bardzo fajna sprawa dla tych co mają problem z normalną anteną

Rekomendowane odpowiedzi

l_selfsat.gif

Dzięki uprzejmości firmy Digitalo dostałem do testów nie telewizor czy odtwarzacz, ale.... antenę satelitarną firmy SELFSAT. Nic by nie było w tym ciekawego gdyby nie to, że jest to dość nietypowa antena, zapewne przez niektórych znana ale myślę, że wiele osób nie miało do czynienia z tak wyglądającym "talerzem". Jest to o tyle ciekawa sprawa, że gdy mamy problem np. z instalacją anteny w bloku (problem z administracją) to sprawa wydaje się rozwiązana. Ale do rzeczy.

Muszę przyznać, że na początku byłem dość sceptycznie nastawiony do takiego rozwiązania, w dodatku za plecami co chwile ktoś mi mówił, że ta antena nie zadziała poprawnie w polskich warunkach. Cóż... dostałem do testów najmniejszy rozmiar, który jest odpowiednikiem zwykłej anteny o rozmiarze 60cm. "Antena" Selfsat ma rozmiar 566x300x65 i jest grubości 65mm. Nieźle co? Ale jest to najmniejszy z możliwych rozmiarów. Są oczywiście większe, więc gdy ktoś mieszka bardziej na wschodzie już teraz mogę napisać, że polecam nieco większy rozmiar.

Ciekawie jest także rozwiązana sprawa konwertera który.... jest wbudowany w antenę a z tyłu widzimy ile ma wyjść. Są opcje 1,2 oraz 4 wyjścia.

Wszystko zostało starannie zapakowane. Widać dużą dbałość o szczegóły.

c04ce2d7be98e8ed.jpg

82dafb861ccd21aam.jpg

Antena prezentuje się tak jak widać na zdjęciach. Jest naprawdę dobrze i starannie wykonana.

f82cfca0057489fam.jpg

W zestawie znajduje się wszystko co potrzebne do zamontowania anteny w różnych miejscach (rurka od balkonu itd). Dali nawet kompas ; )

483390fbf3c802b2m.jpg

Instrukcja obsługi, która na razie nie była w języku polskim ale zapewne w takowym się pojawi.

c9400d15dd3c4629m.jpg

Antenę testowałem w dość dobrych warunkach ;)

f88b72603dbad1edm.jpg 1f6efebdea0b03bfm.jpg f2f21c2402dcc8a9m.jpg

Zamontowanie całości zajęło około 10 minut. Fajnie, że wszystko co potrzeba jest w zestawie (np. klucz). Z pomocą instrukcji to bułka z masłem.

1e5466c943ccee4dm.jpg 85924bdfd6c48248m.jpg

87f87ec385713024m.jpg a1989a1f23680b2cm.jpg 13f2d463bff37462m.jpg 5a7d2982659f18dcm.jpg d2d74e1373a22670m.jpg

Mam nadzieję, że w polskiej wersji instrukcji znajdą się wartości jakie trzeba ustawić (kąty) dla każdego z polskich miast.

72bef53b000e5273m.jpg

Po zamontowaniu antena wygląda dość interesująco. Niecodzienny widok prawda? Srebrny pasek oczywiście się odkleja a służy on tylko i wyłącznie do symulacji złych warunków pogodowych. Jeżeli nawet z nim mamy dobry sygnał tzn. że idealnie ustawiliśmy antenę. Ja musiałem się go pozbyć gdyż razem z paskiem był problem z sygnałem.

caed8d7492d80824m.jpg c26440e2d5c1d8f8m.jpg 18947de1a564602bm.jpg edd246630844acebm.jpg

Po kilku minutach pracy udało się ustawić tą małą antenę na wartości widoczne poniżej. Nie jest to szczyt marzeń ale.... powiedzmy sobie szczerze. Ta antena jest mniejsza niż.... antena siatkowa nki, którą chyba wszyscy dobrze pamiętają więc uważam to za sukces ;) Może gdybym pobawił się dłużej byłoby jeszcze lepiej. Mnie się nie chciało więcej ustawiać gdyż tyle w zupełności wystarczy do oglądania telewizji nawet w deszczowy dzień.

201e67a5623cdc86.jpg

Podsumowując, bardzo fajny sprzęt, ratujący wiele osób z trudnej sytuacji jaką często jest instalacja normalnej anteny w trudnym miejscu. Co do ceny to należy się dowiadywać w Digitalo ale antenę którą testowałem wyceniono na około 400zł.

Dane:

Model: SELFSAT-H21D

Wyłączny dystrybutor na Polskę: Digitalo.pl

Strona producenta: http://www.self-sat.com/main.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego to ludziska nie wymyślą. W końcu na naszych stołach też od jakiegoś czasu jest moda na kwadratowe talerze ;)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka miesięcy temu to Nki na tej antence byś Gmeru pewnie nie odebrał. Nowy Hot Bird przyniósł silniejszy sygnał na terytorium Polski więc już można kombinować. Technisat też ma chyba takie ustrojstwa w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
domniemam, że ta antena nie zezuje na Astrę ;)

o, a o tym nie pomyślałem a taka oczywista sprawa. To jest jednak trochę minus....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, skoro ma wymieniany konwerter na Twin'a lub Quad'a, to może i Monoblocki mają? Lub może wprowadzą.

Edit: Patrzyłem na stronie producenta - nie mają Monoblocków.

Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ją już kilka miesięcy temu. Wtedy kosztowała ok. 700 zł, co przy braku możliwości "zezowania" podwaja ten koszt, bo trzeba kupić dwie.

W kiepskich warunkach atmosferycznych zwykła, najtańsza "80"-ka z dwoma konwerterami lub monoblock-iem bije na głowę ten wynalazek a kosztuje kilka razy mniej.

Reasumując - dla pasjonatów lub mających problem z administracją budynku. Przy tej cenie jeszcze długo pozostanie produktem niszowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - Selfsat sprzedaje model SELFSAT M04D do zastosowania w przyczepach kempingowych i kamperach.

Można oglądać TV z satelity podczas jazdy :)

Edytowane przez Abcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele lat temu ukazywalo sie czasopismo poswiecone antenom satelitarnym niestety nie ma juz na rynku od dluzszego czasu zreszta bylo niwiele numerow jak dobrze pamietam...ale do rzeczy,,,czytalem tam artykul wlasnie o płaskich antenach satelitarnych ale nie bylo mowy o jakis tamurzadzeniach typu konwenter,anteny te pracowaly na zasadzie powieleniu setek.tysiecy dipolow oczywiscie miniatorowych polaczonych ze soba ..antena taka mogła obslugiwac wiele satelitow ,byly na wyposazeniu armii dotyczy to KOrei ale anteny te wlasnie pojawialy sie na rynku...jednak z tego co tu czytam to calkiem inaczej zbudowane anteny niz te ktore opisuje kolega...moze ktos pamieta te czasopismo napewno nie byl to sat kurier itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest test? To mi wyglada na kryptoreklame - napisz Gmeru co przetestowales. Rozpakowanie towaru i instalacje?

Poza tym nie jestem pewien ale wydaje mi sie (ze specyfikacji mi sie wydaje), ze jak jest sloneczny dzien to jakos to jeszcze idzie ale jak pogoda niedopisze to mozemy co najwyzej na drutach porobic a nie telewizje ogladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie: rozpakowanie i instalacje. Coś jeszcze w przypadku anteny? Kolor? Czy śnieg z niej spadnie jak spadnie? Jest jaka jest. Ciekawy twór (duża ciekawostka), warty opisania. Jaki masz problem (znowu : > ) i coś Ci się wydaje to nie gdybaj tylko przetestuj (pokaż jak to się robi!)? Jak coś jeszcze sprawdzić to mam jeszcze antene u Siebie :) Jest mała więc na pewno lepiej kupić większą wersję jak chce się mieć super jakość. Ja specem od anten nie jestem (ma działać a z czego jest itd to mi wisi ;p ). Podłączyłem, działa, wygląd ma niecodzienny więc warto spisać bo mało kto wie, że takie coś istnieje. Sponsor ma ciekawy produkt to trzeba opisywać : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak coś jeszcze sprawdzić to mam jeszcze antene u Siebie :) Jest mała więc na pewno lepiej kupić większą wersję jak chce się mieć super jakość. Ja specem od anten nie jestem (ma działać a z czego jest itd to mi wisi ;p ). Podłączyłem, działa, wygląd ma niecodzienny więc warto spisać bo mało kto wie, że takie coś istnieje.

No ja nie wiedzialem, ze takie cos istnieje i teraz sie tym zainteresowalem lecz brakuje mi informacji jak to to naprawde odbiera gdy jest ladna pogoda a gdy jest brzydka. Moge sobie ze specyfikacji wyobrazic jak to to dziala ale skoro to jest test .... to myslalem, ze bedzie test. Wiec jesli mozesz sprawdzic jak sie antena sprawuje przy zmiennych warunkach pogodowych to bylbym wdzieczny. I nie pisz, ze caly czas slonce swieci. :lol:

Sponsor ma ciekawy produkt to trzeba opisywać : )

Chyba reklamować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mam jeden dzień na test to nie sprawię, żeby padał deszcz a chciałem to opisać. Problem w tym, że od kiedy testowałem antenę nie spadła kropla deszczu lol a dzisiaj jak spadła to spałem rano... To nie jest takie proste.... więc można sobie jednak wyobrazić, że skoro przy słońcu jest taka jakość to jak zacznie padać mocno to może być gorzej skoro przy talerzu jak wieje czy pada śnieg jest nawet zero sygnału. Jak model który miałem byłby większy (a są takie) to pewno będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było przetestować działanie na innych satelitach. Z tego co widzę dostęp do anteny dobry wiec jaki problem sprawdzić Astrę 1, Astrę 2, Eutelsata 7 st, Siriusa 5st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakbym miał dekoder to bym sprawdził. Jak widać do dyspozycji był nbox a jak działa nbox to i CP i C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu chciałem zainstalować C+. W umówionym terminie przyszedł monter, spojrzał na balkon (2 piętro, kierunek właściwy, dlatego zamówiłem) i spokojnie zaczął wszystko instalować. Antenę przymocował i zabrał się za łapanie optymalnego sygnału. A tu ZONK. Słabiutki sygnał, zanikający. Widziałem że sam był zaskoczony. Okazało się, że przeszkadza... skrzydło budynku z lewej strony. Według jego słów, po długich kombinacjach z ustawianiem, antenie brakowało dosłownie 50-60 cm do przesunięcia w prawo (a to juz był balkon sasiada :), żeby pojawił się optymalny sygnał. Biedak musiał wszystko zwijać i z powrotem pakować. Na pożeganie poradził, "pogadaj pan z sasiadem" hehe...

Tak się zastanawiam, czy opisywana w tym teście antena sprostałaby takiej przeszkodzie, może potrzebna większa z tej serii? Bladego pojęcia o tym nie mam, więc byłbym wdzięczny za ewentualne wskazówki i rady!

BTW, dzięki za teścik, nie wiedziałem, że takie anteny robią "pod satelitę", nie tylko talerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba byłby ten sam problem bo liczy się w sumie szerokość (dlatego ta antena jest na szerokość jak zwykły talerz)... więc tutaj była by raczej taka sama sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz, że sąsiedni budynek zasłaniał "niebo" antenie? No to jak o 60 cm chodziło, to przecież mógł inny (dłuższy) maszt wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lewe skrzydło tego samego budynku, gdzie mam balkon, który w dodatku jest prawie w samym rogu (ten balkon :) ). Czyli nieco schowany jak w czarnej d... Położenie budynku (w sensie geograficznym) jest takie, że antena dla złapania sygnału nie mogła być skierowana "lekko w górę na wprost nieba", tylko "lekko w górę na lewo". Podniesienie w pionie do góry nic by nie dało, musiałbym mieszkać na wyższych piętrach, żeby antena wyskoczyła poza granice dachu tego lewego skrzydła (w sensie złapania sygnału). Przesunięcie jej w prawo pozwoliłoby antenie wyskoczyć poza to lewe skrzydło w poziomie i w rezultacie złapać i sygnał, no ale jak pisałem, miałbym z sąsiadem wspólny balkon :lol:

Kuna czytam to teraz i nie wiem, czy to zrozumiecie, starałem się jasno ale jestem po pracy :)

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk chcecie bardziej szczegówowych opisów to tutaj jest bardziej szczegółowy test małych anten min. też selfsata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda nieźle, tylko ta cena. Chociaż dla niektórych zdziwiona mina sąsiada może być bezcenna :lol:

Co do samej konstrukcji, to oczywiście nie jest to żadna nowość. Nie wiem kiedy zaczęto stosować płaskie anteny w samolotowych antenach radarowych, ale nasze dwudziestoletnie Boeingi 767 mają takie cuda. Prawdziwe wrażenie robią anteny w nowoczesnych samolotach - są nie większe niż kartka papieru i nie grubsze niż 1 cm. Oczywiście nie muszę dodawać, że w samolotach Naszego Prezydenta są klasyczne duże anteny paraboliczne ( i mam nadzieję, że nie zdradziłem tajemnicy państwowej ).

Edytowane przez Romann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się podzielić kilkoma informacjami na temat tej anteny.

Jestem jej użytkownikiem od ponad roku, więc wiem co mówię. Antena daje się ustawić w miarę bezproblemowo, ze zwykłym, małym i najprostszym urządzeniem do wyszukiwania sygnału, ja jetem kompletnym amatorem posiłkujący się internetem :P Niestety potrafi także łapać odbicie sygnału, co może utrudniać prawidłowe ustawienie. Antena przeznaczona do odbioru Cyfry. Oprogramowanie dekodera pokazuje siłę sygnału na poziomie 78%,, jakość to 75%. Antenę użytkuję na terenie Skandynawii. W słoneczne dni obraz jest jak najbardziej ok, może nie jest to żyleta, ale jest. W dni pochmurne, czasem występuje problem z odbiorem kanałów HD, choć nie zawsze. Różnie bywa z odbiorem kanałów grupy TVN, czasem są, czasem znikają nawet w piękny i bezchmurny dzień. W dni deszczowe oraz zimie także występuje problem z kanałami HD. Największą zagadką jednak jest dla mnie to, że czasem kompletnie nie wiem dlaczego, ale nagle ginie sygnał, nie ma go przez jakiś czas, a potem wszystko wraca do normy, choć antena nawet nietknięta. Dzisiaj także mam podobny przypadek. Sprawdziłem połączenia, wszystkie kable wyglądają ok, jedno natomiast mnie zastanawia: wygląda to jakby nie było żadnego napięcia w kablu, po podłączeniu wyszukiwarki sygnału wskazówka leży, podświetlenie skali też nie świeci. Wczoraj wieczorem wszystko było ok, dzisiaj nic nie ma. Ogólnie podsumowując, w miejscach, gdzie jest utrudniony montaż, antena spełnia swoją rolę, jednak, jeżeli miałbym kupić ją drugi raz, to jednak wybrałbym klasyczny talerz, Mam nadzieję, że moja opinia pomoże wszystkim zastanawiającym się nad zakupem tej anteny.

P.S. Ktoś może ma jakieś sugestie, czemu nie mam napięcia w kablu, sygnału i obrazu w TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jest to problem nie anteny lecz dekodera (uszkodzonej glowicy, zasilania, oprogramowania).

Odbierasz na dekoderze Cyfry+ czy innym sprzecie ("niezaleznym") z modulem CAM? Czy na kanalach FTA SD / HD tez sa zaniki napiecia i przerwy w odbiorze?

Moze gdybys chwilowo podlaczyl inny dekoder moglbys ocenic czy to wina anteny/kabli czy dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem nowy ale odgrzewam stary jak swiat temat, chociaz bardzo aktualny. Coraz czesciej spotyka sie uzytkownikow platform cyfrowych ktorzy maja problemy z administratorami budynkow , dotyczasych anten ( checi ich powieszenia) przewertowalem internety i opinie na temat montazu Anten Plaskich plaskich sa rozne.chodzi podobno o Zysk(Gain). Klasyczna 80tka ma zysk cos kolo 41dbi i te plaskie 33.7-34.5. na niektorych kanaly hd hulaja na innych nie ale .....znalazlem antene o zysku 36.1 .nie jest moze najmniejsza ale Prosze o opinie czy takowaz daje gwarancje ze zlapie na niej w miare stabilny i silny sygnal z Hotbirda (nc+)?


oto link do tego cuda ;-)http://www.ebay.co.uk/itm/Selfsat-Flat-Antenna-H50-M-H50M1-Single-Sat-Mirror-Antenna-for-Astra-Hotbird-/161658840588?hash=item25a39e260c:g:3pIAAOSwEeFVGmwv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...