Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem film w formacie blurej , w katalogu strim sa pliki m2ts , ten który mnie interesuje jest z językiem angielskim nie można wybrać innego języka , choć info o filmie podawało że jest też język polski.

BD390 pozwala otworzyć m2ts ale bez wyboru polskiego języka. Czy w pliku m2ts tak jak w mkv mogą być zapisane 2 audio.

Czy może w strukturze płyty blurej gdzie indziej jest zapisany dzwięk audio po polsku , a plik m2ts ma tylko 1 audio angielskie.

Czy ktoś wie jak plik m2ts z struktury płyty blurej otworzyć z jezykiem polskim . bo po uruchomieniu tego pliku BD390 czyta tylko angieskie audio i nie pozwala na wybór innego , czy do pliku m2ts można dodać osobny plik audio i czy LG BD390 czyta zewnętrzne pliki audio.

Czy może jakim programem da się wybrać z struktury płyty blurej i zapisać w nowym pliku m2ts audio polskie z pominięciem angielskiego.

A sumując chciałbym uzyskać plik m2ts z językiem polskim z płyty blurej.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś z poziomu PC zmienił rozszerzenie na MKV?

Albo w mkvmerge "skonstruuj" nowego mkv.

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronce lge.pl jest nowy FW dla bd390 - ver 8.08.532

The new firmware will improve the Playability of BD disc.

(Hostage, Gangs of New York.)

Firmware Version : BD.8.08.532.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na stronce lge.pl jest nowy FW dla bd390 - ver 8.08.532

The new firmware will improve the Playability of BD disc.

(Hostage, Gangs of New York.)

Firmware Version : BD.8.08.532.B

mozesz podać link do tego firmware ?

na stronie lg pokazuje soft 808531

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy problem. Do Bd390 mam podłączony na USB 2.0 przenośny dysk twardy Samsung F3 1TB w obudowie 4World. Problem polega na tym, że przy odtwarzaniu filmów w formacie divx czy xvid, po pewnym czasie dysk rozłącza się, na ekranie pojawia się ikonka złącza usb w kolorze czarnym i dysk jest odłączony od BD390. Natomiast filmy w formacie mkv nie mają takiej przypadłości, pomimo że dysk cały czas przy odtwarzaniu tych filmów pracuje na całych obrotach. Nie wiem co właściwie stwarza problem; odtwarzacz czy obudowa wraz z dyskiem. Na pendraive nie ma problemu gdy odtwarzam filmy dixv czy xvid. Wydaje się że powinno być odwrotnie, tzn. przerywanie i nie nadążanie z odczytem dużych filmów mkv a nie divx czy xvid… Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK SOFT BD390

trzeci soft od góry

u mnie pod tym linkiem najnowszy soft to soft 531

Edytowane przez wachi40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem jakim cudem...

przed chwilą sprawdziłem i jest 8.08.532

b39631fbd14f4da8m.jpg

9613f05da6b07d50m.jpg

pobrałem, wypaliłem, wrzuciłem w odtwarzacz, wykrył nowszy soft niż 8.08.531

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nagrywałem na plytke...

odpala od kopa

5fe740fd8e3ac900m.jpg

instaluje się bez problemu

6ab6dc9f79073fb6m.jpg

i mamy nowy sofcik

fc253b574b6a313am.jpg

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktos napisac co wnosi 532 , czy sa widoczne zmiany , lub coś nowego dodano do menu.

Czy naprawdę czyta strukturę BD z dysku. Jak tak to z jakiego pliku i katalogu wystartowac blureja z dysku.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Firmware update for BD390

1.The new firmware will improve the Playability of BD disc.

(Hostage, Gangs of New York.)

2. Countermeasure : Update to newest firmware

3. Firmware Version : BD.8.08.532.B

4. Upgrade instruction is refer to the "BD390_Upgrade_Instruction.PDF" file

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja firmware'u dla BD390

1. Nowy firmware poprawi gry z płyt BD.

(Hostage, Gangi Nowego Jorku).

2. Zaradczy: Aktualizacja firmware do najnowszej

3. Wersja oprogramowania układowego: BD.8.08.532.B

4. Uaktualnienie instrukcji odnoszą się do "BD390_Upgrade_Instruction.PDF" file

------------------------------------------------------------------------------------------------

Tyle tłumacz google , może ktoś fachowo to przetłumaczyc.

W sumie nie ma info że to nowy soft , jest soft bez numeru może jeszcze w testach

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z filmem Na krawędzi 1993 BRrip 720x400 - film w wersji kinowej , proporcje 21:9 - tak jest na kompie gdy włączę .

A w odtwarzaczu BD390 włącza się jako 16:9 i zmienia proporcje- tj. rozciągnięty na wysokość ( wydłużone twarze itp. ) Co jest nie tak ?

Pomożecie ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z filmem Na krawędzi 1993 BRrip 720x400 - film w wersji kinowej , proporcje 21:9 - tak jest na kompie gdy włączę .

A w odtwarzaczu BD390 włącza się jako 16:9 i zmienia proporcje- tj. rozciągnięty na wysokość ( wydłużone twarze itp. ) Co jest nie tak ?

Pomożecie ? :lol:

Zmień w ustawieniach na "16:9 Oryginalne" Możesz sobie wówczas skalować obraz Zoomem bez zniekształceń

albo zostawić czarne pasy na górze i dole. Twój wybór.

Pozdro.

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już też jest 532 też z usb.

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to ja nie wiem jakim cudem...

przed chwilą sprawdziłem i jest 8.08.532

b39631fbd14f4da8m.jpg

9613f05da6b07d50m.jpg

pobrałem, wypaliłem, wrzuciłem w odtwarzacz, wykrył nowszy soft niż 8.08.531

Witaj,

Ściągnąłem ze strony soft i po wypaleniu na BD390 pisze, że to 531... Czy możesz zatem gdzieś uploadować 532, by można było ściągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna jestem posiadaczem bd390. Ogólnie odtwarzacz super przede wszystkim podoba mi się jakość mkv z usb. Jednak problem wystąpił przy próbie odtworzenia przez usb pliku z filmem zakodowanym w vc-1. Po wymianie meili z lg okazało się że tego formatu video nie obsługuje i nie obsłuży bo nowsze modele to mają. Taka odpowiedź. Dopytywałem się też o oryginały blue ray kodowane przy użyciu vc-1. Odpisali że oryginały obsłuży ale nie wiem czy mnie dobrze zrozumieli że o ten vc-1 chodzi z oryginałami. Np film "2010 odyseja kosmiczna" jest kodowany z vc-1. Byłoby głupio gdybyśmy pożyczając czy kupując oryginalne płyty wydając przy tym dużo kasy nie mieli możliwości ich odtworzenia. Czy ktoś wie czy obsłuży oryginały z vc-1 np tą odyseję? Druga sprawa to brak możliwości przewijania przód/tył plików m2ts. Odtwarza ale nie można przewijać. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz odtworzy wszystkie płyty Blu-Ray. Bez wyjątku (niektóre od razu puszczą, niektóre muszą się zastanowić).

Natomiast pliki z USB to tylko h264 (mkv) + AC3/MP3/DTS - koniec.

Strumienia VC-1 nie odtworzysz, DTSHD-MA z mkv nie odtworzysz, strukturę dvd odtworzy, ale bez możliwości zmiany napisów i dźwięku i kilka innych problemów.

Dlatego nie martw się o Blu-ray :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobrą wiadomość. A orientujesz się jeszcze czy jak ten vc-1 będzie w pliku wypalonym na płycie bd lub dvd czyli nieoryginalnej to pójdzie? Bo mam plik 20gb m2ts z filmem i się zastanawiam czy skasować czy kombinować wypalenie na płytę gdzieś. Szkoda mi kasować bo się ściągał masakrycznie długo :) . Jakieś inne mniejsze pliki vc-1 by się wypalało na dvd tylko czy to technicznie możliwe? I czy ktoś wie co z tym przewijaniem plików m2ts?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia jak będzie z odtwarzaniem m2ts na płycie DVD/BD - nie mam nagrywarki BD by sprawdzić :)

Wiem tylko że jak miałem pliki zakodowane w DTSHD-MA to zrobiłem z nich AVCHD z pokazem zdjęć i poszło bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za dobrą wiadomość. A orientujesz się jeszcze czy jak ten vc-1 będzie w pliku wypalonym na płycie bd lub dvd czyli nieoryginalnej to pójdzie? Bo mam plik 20gb m2ts z filmem i się zastanawiam czy skasować czy kombinować wypalenie na płytę gdzieś. Szkoda mi kasować bo się ściągał masakrycznie długo :) . Jakieś inne mniejsze pliki vc-1 by się wypalało na dvd tylko czy to technicznie możliwe? I czy ktoś wie co z tym przewijaniem plików m2ts?

Co do m2ts otwarzacz BD 390 , ten plik otworzy , u mnie poszed z dysku plik 25 gb ale jak masz całą strukturę płyty blurej pobraną z internetu to startuje plik tylko z językiem angielskim , aby mieć plik z językiem polskim trzeba go wyłuskać z struktury blurej i zapisać od nowa, pliku m2ts samego nie można przewijać jak też wybierać ani napisów ani innego języka czyli lektora.

Pytaj bardziej dokładnie to odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Od niedawna jestem posiadaczem bd390. Ogólnie odtwarzacz super przede wszystkim podoba mi się jakość mkv z usb. Jednak problem wystąpił przy próbie odtworzenia przez usb pliku z filmem zakodowanym w vc-1. Po wymianie meili z lg okazało się że tego formatu video nie obsługuje i nie obsłuży bo nowsze modele to mają. Taka odpowiedź. Dopytywałem się też o oryginały blue ray kodowane przy użyciu vc-1. Odpisali że oryginały obsłuży ale nie wiem czy mnie dobrze zrozumieli że o ten vc-1 chodzi z oryginałami. Np film "2010 odyseja kosmiczna" jest kodowany z vc-1. Byłoby głupio gdybyśmy pożyczając czy kupując oryginalne płyty wydając przy tym dużo kasy nie mieli możliwości ich odtworzenia. Czy ktoś wie czy obsłuży oryginały z vc-1 np tą odyseję? Druga sprawa to brak możliwości przewijania przód/tył plików m2ts. Odtwarza ale nie można przewijać. Czy to normalne?

Jak chcesz przewijać m2ts to na pilocie jest przycisk przeszukiwania pokazujący skalę filmu i ile czasu upłyneło od początku do konca filmu , i tu możesz na tej skali przesunąć strzałkami wskaznik i film będzie szedł od miejsca gdzie zostawisz wskaznki , czyli jakieś tam przewijanie m2ts można uzyskać na BD 390.

vc-1 z orginału napewno ruszy ale z pełną strukturą płyty BD czyli orginał , co do samego pliku nie robiłem jeszcze testów. , ale może już ktoś testował sam plik vc-1 , może napisać czy otwarza BD390 vc-1 .

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...