Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

BD 390 czyta dvixy HD 720p .

Mam kilka odcinków Planeta Ziemia HDTV 720p AVI i czyta bardzo ładnie :rolleyes:

Polecam zakup bo warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ratujcie

otoz mam wreszcie upragniony odtwarzacz, ale jest jakis problem z odtwarzaniem mpeg4 (mp4), niektore czyta, a niektore nie, chodzi o USB, co na to poradzic? czy moze chodzic o stick'a?

no tak, wystarczy zaczekac 10 minut i czyta wszystko...ale nadl zacina niektore filmy, chyba nie tego sie spodziewalem....

a juz sczegolnie dostaje szalu przy formacie m2ts, zacina okropnie, po pare sekund

m2ts czyta umnie poprawnie mam 3 cześć Gwiezdnych wojen i idzie ok problem tylko z przewijaniem na podglądzie.

Sprawdż jaki masz tysk twardy jakim kablem usb podłączyłeś czy jest to USB 2 , bo po USB 1 jest wolniejszy transfer , a wogóle napisz z czego otwarzasz że ci tnie z dysku , pentrajwa , karty SD , czy z płyty.

A wracając do czytania napisów czyta .srt oczywiscie nie trzeba zaznaczać ,

ale nadal mam problem z rwaniem głosu , jak mkv jest z dzwiękiem DTS , jak się przełączy na drugi dzwięk i ten jest po DD czyli AC3 to jest ok

Czy problem jest z otwarzaczem ze nie czyta DTS poprawnie czy może otwarzacz ok tyko mój Dennon się gryzie BD390.

Czytałem o różnych ustawieniach w menu LG ale to nie pomaga. Moze ktoś podpowie jak ten problem rozwiązać , gdzie tkwi problem.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co z tego zaglądania wyniknie ? nowy soft? :)

Narazie wynikło ostre wkur.... ze strony LG, że ktoś ich nęka :rolleyes: Więc mimo wszystko proszę o nie podawanie poblicznie takich danych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne wyniknie nowy soft bo "spece" z LG Polska znają się na programowaniu...

Ja już zamówiłem 390 ciągle się wahałem i rozmyślałem nad droższym Philipsem 9500 ale producent łaskawie do tej pory nie wypuścił obsługi NTFS więc padło na LG.

Zastanawia mnie problem sygnalizowany przez HerGregor Czy ktoś z was ma to samo? Oczywiście pytanie kierowane do osob posiadających amplituner i oglądających mkv w DTS. Przywiązuję dużą wage do dźwięku i w mkv dla mnie DTS jest obowiązkowy. Pamiętam że na PC miałem rózne problemy z mkv (DTS) wynikały podobno z zamieszania nakładania się kodeków dźwięku objawiało się to trzaskami i dziwnymi piardami;). W LG raczej o tym mowy być nie może więc gdzie leży problem?:rolleyes: MKVowcy ja z waszym DTS po ampli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
m2ts czyta umnie poprawnie mam 3 cześć Gwiezdnych wojen i idzie ok problem tylko z przewijaniem na podglądzie.

Sprawdż jaki masz tysk twardy jakim kablem usb podłączyłeś czy jest to USB 2 , bo po USB 1 jest wolniejszy transfer , a wogóle napisz z czego otwarzasz że ci tnie z dysku , pentrajwa , karty SD , czy z płyty.

jak moge sprawdzic ten dysk w odtwarzaczu? nie podlaczam zadnym kablem tylko pendrivem, czy to moze miec znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wiele filmów z plików MKV z dźwiękiem DTS puszczonym przez ampli

i nigdy nie miałem z tym problemu. Sprzęt mam podłączony przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądałem wiele filmów z plików MKV z dźwiękiem DTS puszczonym przez ampli

i nigdy nie miałem z tym problemu. Sprzęt mam podłączony przez HDMI.

Witam

Ja niestety mam podłączenie przez optyk i muszę powiedzieć że w co nie których MKV z DTS-em dzwięk tnie co jakieś 3-4 sekundy. Czy ktoś rozwiązał już ten problem, jakby co to prosimy o info.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pogłączone optykiem i nigdy nie miałem żadnych problemów z DTS z MKV mój amplituner to ONKYO TX-SR501E.

Dzwięk z BD DTS-HDMA super ale podłączony analogowo 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach, no i jeszcze jeden problem, juz drugiego dnia przy podlaczeniu pendriva, odtwarzacz sie zwiesza

cos jest wogole nie tak, jak juz odwarza filmy to robi to kapitalnie, ale z niektorymi ma problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja niestety mam podłączenie przez optyk i muszę powiedzieć że w co nie których MKV z DTS-em dzwięk tnie co jakieś 3-4 sekundy. Czy ktoś rozwiązał już ten problem, jakby co to prosimy o info.

Pozdro

u mnie to samo. mam kilka filmów w dts że przez ampli też się fonia tnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie to samo. mam kilka filmów w dts że przez ampli też się fonia tnie

Ditto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) nadal mam problem z rwaniem głosu , jak mkv jest z dzwiękiem DTS , jak się przełączy na drugi dzwięk i ten jest po DD czyli AC3 to jest ok

Czy problem jest z otwarzaczem ze nie czyta DTS poprawnie czy może otwarzacz ok tyko mój Dennon się gryzie BD390.

Czytałem o różnych ustawieniach w menu LG ale to nie pomaga. Moze ktoś podpowie jak ten problem rozwiązać , gdzie tkwi problem.

Witam

Faktycznie do tej pory zdarzyło mi się tak 3 razy na kilkanaście tytułów .mkv z DTS.

Kłopot rozwiazałem może trochę na około:

- demux w tsMuxeR i następnie remux w mkvmerge GUI - ale rwanie się skończyło.

Co ciekawe tsMuxeR ostrzega że coś modyfikuje (nie zapisałem logu demuksowania i nie pamiętam dokładnie)w strumieniu DTS i x264 ale chyba o to chodzi bo sam remux w mkvmerge GUI nic nie dawał i dźwięk w filmach dalej się rwał. Dźwięk mam wypuszczony co porawda tylko analogowo ale objawy są takie same więc być może przez wyjścia cyfrowe także ten sposób pomoże.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmienia to w dalszym ciągu faktu że w BD 370 nie trzeba nic przerabiać by film szedł bez zacięć. a teraz dwa słowa do LG - daliście ciała z bd390, na cholerę pchać w playera mnóstwo bajerów jeśli nie potrafi on poprawnie filmu odtworzyć :blink: WSTYD by nowszy produkt był gorszym od starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich proszę o poradę, może ktoś wie kiedy bedą (w necie znalazłem że na wiosnę w LG polska nie umieli mi odpowiedzieć) na rynku nowe wersje BD 550 / 570 / 590 mają być rewelacją i wszystko poprawione a pozatym mogą być w cenie obecnych, jeżeli tak to znowu LG góra. I tak zastanawiam sie czy teraz kupować BD 390 czy poczekać te parę miesięcy

Edytowane przez skip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich proszę o poradę, może ktoś wie kiedy bedą (w necie znalazłem że na wiosnę w LG polska nie umieli mi odpowiedzieć) na rynku nowe wersje BD 550 / 570 / 590 mają być rewelacją i wszystko poprawione a pozatym mogą być w cenie obecnych, jeżeli tak to znowu LG góra. I tak zastanawiam sie czy teraz kupować BD 390 czy poczekać te parę miesięcy

nie ma na co czekac, te nowe odtwarzacze to nic nowego tylko dyski twarde bedą miały wbudowane, cena na początku koło 1800zł wiec nie ma nic ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma na co czekac, te nowe odtwarzacze to nic nowego tylko dyski twarde bedą miały wbudowane, cena na początku koło 1800zł wiec nie ma nic ciekawego.

590 na mieć dysk wii i cos tam jeszcze / 570 wii a /550 bez niczego cos tam poprawione i dlatego zastanawiam się

Edytowane przez skip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Faktycznie do tej pory zdarzyło mi się tak 3 razy na kilkanaście tytułów .mkv z DTS.

Kłopot rozwiazałem może trochę na około:

- demux w tsMuxeR i następnie remux w mkvmerge GUI - ale rwanie się skończyło.

Co ciekawe tsMuxeR ostrzega że coś modyfikuje (nie zapisałem logu demuksowania i nie pamiętam dokładnie)w strumieniu DTS i x264 ale chyba o to chodzi bo sam remux w mkvmerge GUI nic nie dawał i dźwięk w filmach dalej się rwał. Dźwięk mam wypuszczony co porawda tylko analogowo ale objawy są takie same więc być może przez wyjścia cyfrowe także ten sposób pomoże.

Pozdrawiam

- demux w tsMuxeR i następnie remux w mkvmerge GUI - ale rwanie się skończyło.

Czy można prosić o info jakie zastosować ustawienia i jak użyć tych programów może być info na PW.

ILe trwa taka operacja demux i remux na mkv 4.5 GB

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- demux w tsMuxeR i następnie remux w mkvmerge GUI - ale rwanie się skończyło.

Czy można prosić o info jakie zastosować ustawienia i jak użyć tych programów może być info na PW.

ILe trwa taka operacja demux i remux na mkv 4.5 GB

Sczegóły napisałem na PW. U mnie trwa to mniej więcej 200 sekund (w zależności od wielkości pliku) demux i podobnie remux.

Myślę że chodzi tu głównie o szybkość HDD (ja mam SATA 300 więc nic szczególnego). Czas jest całkowicie do zaakceptowania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich proszę o poradę, może ktoś wie kiedy bedą (w necie znalazłem że na wiosnę w LG polska nie umieli mi odpowiedzieć) na rynku nowe wersje BD 550 / 570 / 590 mają być rewelacją i wszystko poprawione a pozatym mogą być w cenie obecnych, jeżeli tak to znowu LG góra. I tak zastanawiam sie czy teraz kupować BD 390 czy poczekać te parę miesięcy

Skoro Lg polska nie wie to jak my mamy wiedziec?:blink: Gdzie wyczytałes że na wiosne? trzeba poprawke brać ze na europe wejdą z poślizgiem. Jak grzebałem w newsach z CES nigdzie nie widziałem terminów wypuszczenia tych nowych BD.

Mówisz wszystko poprawione Kto tak napisał? bo chyba nie LG... To tak jakby się przyznali żę robią dziadostwo z błędami.

Ogólnie nie chwalą się nic na temat nowych mocniejszych procesorów/skalerów i lepszego analogowego audio więc bardzo prawdopodobne że to będą bebechy 390 dyskiem twardym tylko co on i z czego będzie nagrywał to nie wiem... (tuner tam wsadzą?!) Będą dodane nowe streamowe usługi tyle że nie dla Polaków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro Lg polska nie wie to jak my mamy wiedziec?:) Gdzie wyczytałes że na wiosne? trzeba poprawke brać ze na europe wejdą z poślizgiem. Jak grzebałem w newsach z CES nigdzie nie widziałem terminów wypuszczenia tych nowych BD.

Mówisz wszystko poprawione Kto tak napisał? bo chyba nie LG... To tak jakby się przyznali żę robią dziadostwo z błędami.

Ogólnie nie chwalą się nic na temat nowych mocniejszych procesorów/skalerów i lepszego analogowego audio więc bardzo prawdopodobne że to będą bebechy 390 dyskiem twardym tylko co on i z czego będzie nagrywał to nie wiem... (tuner tam wsadzą?!) Będą dodane nowe streamowe usługi tyle że nie dla Polaków...

dokładnie tak, nowe opakowanie +stare wnętrze, lepiej dokupic dysk i lg 390, dysk wewnętrzny bedzie powodował drgania albo sie bedzie grzał wiec po co to, co do nagrywania to zupełnie bez sensu, usługi internetowe mam na kompie, wiec w sumie nie wiem czy warto dokładac kase tym bardziej ze 390 jest juz w przyzwoitej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mnie ktoś oświecić, dlaczego przy próbie oglądania jakiegokolwiek filmu mkv wystakuje albo komunikat "brak wsparcia dla tego kodeka audio" albo"brak wsparcia dla tego kodeka video" albo "nie może odtworzyć tego pliku"

aktualizacja oprogramowania - najnowsza (pokazuje , że nie ma nowszej dostępnej)

LG 390

próbowałem DLNA z laptopa poprzez Nero (ine pliki otwiera i chodzą bez problemu), następnie próbowałem nagrywać plik na USB i to samo.

Pingwiny.z.Madagaskaru.S01E01.PLDUB.720p.x264-PB.WHORES.TEAM.mkv

24.s08e01.720p.hdtv.x264-immerse.mkv

Blu.Ray.Demo.mkv

i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje że odtwarzacze BD550, BD570, BD590 będą sobie radziły z formatem napisów MPL2 dlatego czekam. Mam nadzieje też na dodatnie jednego albo dwóch złącz USB z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak, nowe opakowanie +stare wnętrze, lepiej dokupic dysk i lg 390, dysk wewnętrzny bedzie powodował drgania albo sie bedzie grzał wiec po co to, co do nagrywania to zupełnie bez sensu, usługi internetowe mam na kompie, wiec w sumie nie wiem czy warto dokładac kase tym bardziej ze 390 jest juz w przyzwoitej cenie.

Witam chyba macie rację Ty i Nickson "...Sprzęt został wyposażony we własnym dysk twardy o pojemności 250GB oraz WiFi 802.11 w najszybszym standardzie oznaczonym literką ?n?. Dzięki technologii LG NetCast, możliwe jest kupowanie filmów przez internet z serwisów VUDU.

Poza tym, odtwarzacz obsługuje Gracenote MusicID-Stream, które pozwala na posłuchanie piosenek z filmu lub telewizji poprzez proste naciśnięcie przycisku na pilocie. Oczywiście, urządzenie odtwarza pliki 1080p oraz skaluje płyty DVD do wyższej rozdzielczości. Sprzęt wyposażono też w obsługę Dolby TrueHD oraz dts-HD Advanced Digital. LG nie zapomniało też o porcie USB 2.0 do podłączenia innych urządzeń (dysków twardych, media Hubów itp.).

Model BD570 został pozbawiony dysku, a BD550 dysku i WiFi....." te opcje poza dyskiem nie będą dostępne pewnie w polsce. poczekam jeszcze trochę może spadną jeszcze z ceny na razie od 2 miesięcy utrzymują się w prawie takiej samej cenie różnica może 50 zł

Edytowane przez skip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze cos takiego ...."..Funkcja Bonus View zapewnia dostęp do dodatków na płycie poprzez tzw. "obraz w obrazie", umożliwiając użytkownikom przełączanie się między ulubionymi scenami oglądanego filmu a dodatkowymi materiałami zgromadzonymi na płycie....." cytat ".....BD590 to, jak przyznaje producent, flagowy model w nowej ofercie stacjonarnych odtwarzaczy LG. Urządzenie wyposażone jest w dysk twardy o pojemności 250 GB. Obsługuje interfejs łączności bezprzewodowej Wi-Fi w standardzie 802.11 n, technologię DLNA (Digital Living Network Alliance, umożliwiającą komunikację z kompatybilnymi urządzeniami cyfrowymi w obrębie sieci domowej) oraz system NetCast Entertainment Access.

NetCast ułatwia dostęp do internetowych serwisów, takich jak CinemaNow, YouTube lub Netflix. Jak informuje LG, w najnowszej serii urządzeń do kina domowego możliwości systemu zostały poszerzone m.in. o obsługę widgetów Yahoo (dostęp do aplikacji sieciowych) i VUDU (kupno lub wypożyczenie filmów i programów telewizyjnych w jakości HD bez miesięcznych opłat i dodatkowego sprzętu).

Odtwarzacz wspiera też funkcję BD Live (dostęp do dodatkowych materiałów związanych z filmem) oraz Bonus View (dostęp do dodatków zapisanych na płytach BD przez obraz w obrazie).

Opisywany model będzie dostępny w sprzedaży w marcu 2010 r.

Wśród premierowych odtwarzaczy Blu-ray LG znalazły się także modele o oznaczeniach BG550 i BG570 (od wersji 590 odróżnia je brak zintegrowanego HDD i obsługi funkcji MusicID)......" i dlatego się zastanawiam , pewnie jak kupiłbym 390 pod choinke to juz nie szukałbym w sieci bo wiem że jest on nalepszy na rynku, ale jak i tak czekam juz tyle, to czy nie poczekać

Edytowane przez skip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...