Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Astromatrix ale czy potrzebny aż gigabit? 100 Mb nie wystarczy? predzej sprzet kuleje niż problem przepustowosci. Najlepszy byłby test obu technologi. Jeden z kolegów kiedyś tu miał dobrze przetestować wifi po N ale sie wykruszy chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Astromatrix ale czy potrzebny aż gigabit? 100 Mb nie wystarczy? predzej sprzet kuleje niż problem przepustowosci. Najlepszy byłby test obu technologi. Jeden z kolegów kiedyś tu miał dobrze przetestować wifi po N ale sie wykruszy chyba.

pisalem troche wczesniej weszlem w posiadanie routera thompson 706wl standard wi fi B.G testuje drugi dzien przesylanie danych przewarznie na filmikach hd bylem pewien ze bedzie zrywalo nic takiego nie nastepuje no0 moze jeden film na 20 bootuje no ale przy szybkosci lacza 1mb/s to nie dziwne narazie jestem pozytywnie zaskoczony wspolpraca urzadzen[ router i player sa w tym samym pokoju w odleglosci okolo 4 metrow]teraz zaimpletuje funkcje media home zobacze jak pujda pliki hd1080p z kompa napewno sie nie wykrusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie oglądam dvix'y na odtwarzaczu LG bez skalowania na telewizorze HD Ready , obraz fatalny .

Jaka jest różnica między dvix'em który teraz oglądam a skalowaniem ( w dodatku na BD 390 ) ?

Duża ? Ogromna ? Jeszcze większa ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie żadna? Ciężko coś ukręcić z tak słabego materiału na ekranie HD. Materiał HD HD i tylko HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A film DVD ? Jest lepiej niż na DVD bez skalera ?

Gdzies czytałem wypowiedzi że skalowanie daje duże efekty , byli tacy którzy twierdzili że nie ma sensu ściągać mkv bo skalowany dvix , DVD wygląda bardzo dobrze .

Jak to w końcu jest z tym skalowaniem ?? ;)

Na serio jest taka mała różnica między skalowaniem a bez skalowania na TV 37 cali 1280 * 720 ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od wymagań i "monitora" jakiego posiadasz.

Wg mnie BD390 bardzo dobrze skaluje dvix i DVD i obraz jest akceptowalny.

Na pewno nie zgodzę się z twierdzeniem że obraz będzie lepszy od *.mkv.

Jak już wcześniej wspominałem ważne jest na jakiej wielkości odbiorniku oglądasz i z jakiej odległości.

Na 37" z 3-4 metrów założę się, że żaden dvix cię nie będzie drażnił ale już z 1,5metra będzie znacząca różnica.

@apolosa

Z całym szacunkiem do ciebie ale jak czytam twoje posty to mi się flaki przewracają.

Nikt nie jest doskonały i jeżeli "masz problemy" to może przynajmniej pisz w "wordzie" aby samo poprawiało błędy a później to tu wklejaj.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A film DVD ? Jest lepiej niż na DVD bez skalera ?

Gdzies czytałem wypowiedzi że skalowanie daje duże efekty , byli tacy którzy twierdzili że nie ma sensu ściągać mkv bo skalowany dvix , DVD wygląda bardzo dobrze .

Jak to w końcu jest z tym skalowaniem ?? :)

Na serio jest taka mała różnica między skalowaniem a bez skalowania na TV 37 cali 1280 * 720 ? :lol:

Z tymi MKV to niezła bzdura. Przecież filmy w kontenerze mkv potrafią zajmować np. 17 gb to praktycznie tyle samo co żywcem wyjęte z BluRaya, a trzeba pamiętać, że samo zastosowanie kontenera mkv już zmniejsza objętość filmy bez jakiejkolwiek utraty informacji.

Podsumowując są filmy mkv w 99% transparentne ze źródłem z BluRay, a to oznacza, że obraz z MKV jest identyczny z obrazem BluRay nawet na WIELKICH telewizorach, a nawet na projektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowiecie się zgadzam z TomaszzZ. Plików mkv w zasadzie w ogóle nie potrzeba skalować.

Przecież to jest 720p lub lepsze 1080p!

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was odpalał już Terminator Salvation na BD390?

Pytam z ciekawości, bo zamierzam dzisiaj kupić a np. na takim Samsungu 3600 film nie chodzi - jakiś problem z softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do zakupu lg 390 i takie mam pytanka:

czy przy filmie np.dokumentalny bez napisów pl można dołożyć napisy srt na pendrive i je odtwarzyć

mam aplituner denon 1507 bez wejścia hdmi jak najlepiej podpiąć dźwięk coaxl, optikal czy może analog i czy takie formaty jak dts hd można zdekodować na poziomie odtwarzacza.

Jak by ktoś mógł mi powiedzieć gdzie kupie go na śląsku koło kato wczoraj buszowałem i nigdzie niema

Edytowane przez raflik82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przymierzam sie do zakupu lg 390 i takie mam pytanka:

czy przy filmie np.dokumentalny bez napisów pl można dołożyć napisy srt na pendrive i je odtwarzyć

Nie. Było o tym już wiele razy.

Jak by ktoś mógł mi powiedzieć gdzie kupie go na śląsku koło kato wczoraj buszowałem i nigdzie niema

Np. zamówić w Neo24 z odbiorem osobistym w Katowicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo juź coś czy i kiedy wyjdzie nowy firmware obsługujący napisy w formacie MPL2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co nowy soft...

Wyjdzie nowy model BD...coś tam i będzie nowy soft :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z Was odpalał już Terminator Salvation na BD390?

Pytam z ciekawości, bo zamierzam dzisiaj kupić a np. na takim Samsungu 3600 film nie chodzi - jakiś problem z softem.

U mnie działa bez zarzutu :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo juź coś czy i kiedy wyjdzie nowy firmware obsługujący napisy w formacie MPL2 ?

Problem zasygnalizowany w LG, ale na razie nic nie obiecują. Proponuję przycisnąć, może to da efekt jak dla odczytu. txt :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem zasygnalizowany w LG, ale na razie nic nie obiecują. Proponuję przycisnąć, może to da efekt jak dla odczytu. txt :P

W takim razie gdzie można zgłosić taki problem ?

Im więcej zgłoszeń tym szybciej się za to zabiorą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam kilka spraw:

1. Wrzuciłem kilka filmów na dysku zewnętrznym, mam tam przy filmach napisy w formacie txt i srt. Napisy są w 100% po polsku jednak podczas odtwarzania napisy wyświetlane są po angielsku(!) - tak wiem że to brzmi dziwnie, ale napisy sprawdzałem kilka razy, przełączanie języka nie działa, jest tylko ENG i opcja OFF. Soft mam najnowszy.

2. Jak to jest z tym skalowaniem, czy jest jakaś funkcja do włączania skalowania, czy LG robi to automatycznie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam kilka spraw:

1. Wrzuciłem kilka filmów na dysku zewnętrznym, mam tam przy filmach napisy w formacie txt i srt. Napisy są w 100% po polsku jednak podczas odtwarzania napisy wyświetlane są po angielsku(!) - tak wiem że to brzmi dziwnie, ale napisy sprawdzałem kilka razy, przełączanie języka nie działa, jest tylko ENG i opcja OFF. Soft mam najnowszy.

Odpowiedź jest w tym wątku. Podpowiedź - pisałem o tym w ostatnim czasie jak zrobić żeby wszystko było ok.

2. Jak to jest z tym skalowaniem, czy jest jakaś funkcja do włączania skalowania, czy LG robi to automatycznie?

Nic nie trzeba robić, skalowanie odbywa się automatycznie. Oczywiście trzeba ustawawić w setupie odtwarzacza rodzielczość zgodą z posiadanym telewizorem lub auto.

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest w tym wątku. Podpowiedź - pisałem o tym w ostatnim czasie jak zrobić żeby wszystko było ok.

Dzięki.Wątek śledzę od początku więc staram się być na bieżąco. Napisy do tej pory przerabiałem programem Subtitle Workshop, ale po aktualizacji nowego softu LG przestał czytać te napisy(tekstowe zresztą też wybiórczo). Ale przerobiłem SubEditem i wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź na to pytanie już jest na forum w tym wątku.

cos sie chyba wypalil temat do tego playera podloze jedno zapytanko czy komus z posiadaczy bd390siatki zawiesil sie ten sprzet mnie pierwszy raz klękną przy przegladaniu plikow m2ts na plycie dual 8,5 przyczymanie przycisku POWER przez pare sekund rozwiazuje problem

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sumiennie wszystkie (46) strony. Tylko w kilku miejscach były lakoniczne wzmianki na temat oglądania fotografii. Większość autorów nie była zachwycona przydatnością BD390.

Więc pytanie:

1). czy to urządzenie zostało zdyskwalifikowane jako przeglądarka do zdjęć, oczywiście na ekranie TV?

2). jeżeli nie całkiem, to jak postąpić, aby osiągnąć najlepsze efekty (prędkość) dla fotek?

3). czy będzie pociecha przy zastosowaniu WiFi? Czy będzie "pobierać" zdjęcia z komputera (stoi za ścianą), zaś ruter piętro wyżej?

Oczywiście, pytania wynikają z mojej skromnej wiedzy w tej tematyce. Zdaję się więc na Kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie do osób które się znają na tym sprzęcie. Problem mój polega na tym,że w niektórych

filmach .mkv odtwarzanych na LG 390 z dysku przenośnego, dźwięk nie pokrywa się z obrazem, oglądając te filmy na

kompie wszystko jest OK. Czym to może być spowodowane i jak temu zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...