Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli zdecydowalibyśmy się na liste to czemu nie. Mam do gościa bezpośredniego meila.

Na dzień dzisiejszy podstawowa sprawa to:

txt w mkv.

Włączenie obsługi MPL2

Czytałem tu na forum ze są jakieś problemy z podłączeniem kamerki i m2ts. Ale trzeba było to porządnie nazwać więc niech napisze o tym ktoś kto się na tym zna.

No to jak działamy:)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedna, sygnalizowana na forum sprawa:

- odtwarzacz bardzo wolno generuje miniatury przy odtwarzaniu zdjęć, do czasu aż skończy je generować jest praktycznie zablokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zawsze możesz w prosty sposób wrócić do poprzedniego softu. Po drugie - przypadek który przytaczasz miał miejsce w październiku i tydzień później był już do pobrania poprawiony soft.

[/quote nie powinno sie powracac lecz zadam ci pytanko co nowego istotnego wniosl ten poprawiony nowy soft bo wedlug uzytkownikow nic istotnego

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie powinno sie powracac lecz zadam ci pytanko co nowego istotnego wniosl ten poprawiony nowy soft bo wedlug uzytkownikow nic istotnego

LOL, pytasz o gwarancję LG a propos prawidłowego działania więc ewentualny powrót do starego softu jest taką gwarancją.

A co wniósł ten soft nie odpowie Ci nikt na tym forum z prostego powodu - LG niestety nie zamieszcza specyfikacji zmian a widocznych zmian raczej nie ma, co jednak nie oznacza, że nie ma ich wcale lub nie są istotne. Np. Samsung często wypuszcza firmwary poprawiające kompatybilność z różnymi płytami bluray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze jedna, sygnalizowana na forum sprawa:

- odtwarzacz bardzo wolno generuje miniatury przy odtwarzaniu zdjęć, do czasu aż skończy je generować jest praktycznie zablokowany

Nie rozumiem Cię z tymi miniaturami. Po co w ogóle czekasz na ich załadowanie? Ja wciskam

"Play" i mi pięknie startuje pokaz slajdów od razu po wejściu do folderu ze zdjęciami. Pilot

mi działa, przynajmniej przycisk "Play".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem Cię z tymi miniaturami. Po co w ogóle czekasz na ich załadowanie? Ja wciskam

"Play" i mi pięknie startuje pokaz slajdów od razu po wejściu do folderu ze zdjęciami. Pilot

mi działa, przynajmniej przycisk "Play".

Wiesz... nie mozna zadowalac sie byle czym (placac 1000 zl!). Urzadzenie, ktore posiada mimo wszystko mocny procesor powinno dawac sobie rade ze zdjeciami JPEG duzo lepiej. Opisalem na czym polega powazny blad w oprogramowaniu. Jesli folder ze zdjeciami odczytywany jest przez siec - pobierane sa gotowe miniatury obrazow z EXIF kazdego pliku JPEG, natomiast jesli zdjecia odczytywane sa z nosnikow USB - urzadzenie tworzy miniatury samo - jeden po drugim - i tak wlasnie nie powinno byc, bo szczegolnie przy zdjeciach 6 mpix lub wiekszych robi to straszliwie wolno i zawiesza sie przy tym.

Kolejnym powaznym bledem jest fakt, iz BD390 nie odczytuje wogole 10% wszystkich zdjec przez siec (pojawia sie znak zapytania), pomimo, ze te same zdjecia odczytywane sa poprawnie przez USB.

Reasumujac do ogladania zdjec BD390 wedlug mnie kompletnie sie nie nadaje. Dla mnie np. jest to bardzo wazna cecha tego typu playerow multimedialnych. Dlatego tez ja go oddalem, nie zamierzam czekac na zmilowanie az ktos laskawie poprawi bledy w firmwarze, bo moze to nigdy nie nastapic...

Jesli ktos natomiast zamierza uzywac playera tylko do odtwarzania filmow - moze sie zastanowic nad kupnem, choc jak wiadomo tutaj tez wystepuje sporo problemow...

Uwazam, ze jesli LG nie chce poniesc kleski, musi przylozyc sie solidnie do oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Tak naprawde posiadacze 390 są takimi beta testerami bo jak widać oprogramowanie jest niedoskonałe np po co dają możliwość odtwarzania m2ts skoro jest ono ułomne...
A czy odtwarzanie tych plików w ogóle jest ujęte w specyfikacji urządzenia? Może taką możliwość mamy "przy okazji i mimochodem"?

Tu pytanie do użytkowników LG. Czy ktoś próbował (i z jakim skutkiem) odtworzyć strukturę płyty BD (folder BDMV) z dysku twardego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytam to tobie ten player jest nie potrzebny kupiłeś coś innego lub wogule nie masz zamiaru kupić i wszystko ci nie pasuje.

U mnie:

BD - działa

DVD - działa

Divx - działa

MKV - działa - nie pobieram plików z napisami nie muszę byc na topie i oglądać nowosci choć napisy też ok

Fotto - działa

Jak ci zdjęć nie czyta to zmień aparat bo może błędnie ci zapisuje pliki.

Jak ci sieć nie działa to pociągnij kabel Lan .

Na wszystko jest rozwiązanie , ale jak ktoś się uprze to w guwno będzie palec wtykał i mówił że to czekolada.

Zmień dział - zgodnie ze sprzętem który cię zadowoli ,

Bo dość już czytania i wywodów co by było gdyby czytało albo sznurówki wiązało.

Jak kupiłeś, a ci nie leży to sprzedaj a jak nie kupiłeś to stul Pys i pisz o czy innym i gdzie indziej.

Bo nic ciekawego na tym dziale nie można przeczytać tylko o wyższości tego nad tym czego nie ma a mogło by być.

Kupilem i 370 pol roku temu i 390 miesiac temu, oba bardzo dokladnie przetestowalem, proponuje przesledzic wczesniejsze moje posty, w ktorych zachwycam sie jakoscia 370ki i w ktorych pisze jak to nie moge sie doczekac kiedy 390 pojawi sie na rynku. Zanim zacznie sie wyciagac takie wnioski, nalezy troche przesledzic, co kto wczesniej pisal... To tak na marginesie,

Po drugie odnosnie zdjec - zdjec nie zapisuje mi aparat blednie, bo wszystkie inne urzadzenia poprawnie je odczytuja - 390ka rowniez, doczytales dokladnie, co napisalem? 390 ROWNIEZ, ale tylko przez USB, przez net 10% z nich (caly czas tych samych) nie jest odczytywane.

Po trzecie LAN - testowalem siec tylko przez lan i wlasnie przez lan sa problemy. Zreszta problemy z JPEGami potwierdzone zostaly przez innych uzytkownikow avsforums i avforum, proponuje poczytac (angielski)

Odnosnie pozostalych tekstow - nie skomentuje, bo to zwykle bagno...

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwazam, ze jesli LG nie chce poniesc kleski, musi przylozyc sie solidnie do oprogramowania.

Witam.

Mam 390 i wiem, że ma pewne niedociągnięcia, ale, żeby to miało być powodem "klęski LG" ...

bardzo daleko posunięta myśl. ;) BD390 to tylko jeden z kilkuset (lub więcej) produktów tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam 390 i wiem, że ma pewne niedociągnięcia, ale, żeby to miało być powodem "klęski LG" ...

bardzo daleko posunięta myśl. ;) BD390 to tylko jeden z kilkuset (lub więcej) produktów tej firmy.

Witam rowniez :P

To skrot myslowy, chodzi o kleske BD390 jako wszechstronnego odtwarzacza multimedialnego, jakim go LG reklamuje. Jak narazie spisuje sie znakomicie w odtwarzaniu plyt blu-ray, ale to potrafia rowniez tansze, mniej multimedialne urzadzenia - Sony, Panasonic. Za 1000zl powinien nie wypadac gorzej niz xtreamery, czy wdtv za 300-500zl. Miejmy nadzieje, ze LG wezmie sie do roboty i wszystkie niedociagniecia usunie w nastepnych updatach softu. Ale... skad ma o nich wiedziec, skoro nawet nie ma kompetentnych osob, do ktorych mozna to zglosic - tego to juz nie wiem. Infolinia LG w Polsce nie wie co to DLNA, to o czym my mowimy...

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tkę

A czy odtwarzanie tych plików w ogóle jest ujęte w specyfikacji urządzenia? Może taką możliwość mamy "przy okazji i mimochodem"?

Tu pytanie do użytkowników LG. Czy ktoś próbował (i z jakim skutkiem) odtworzyć strukturę płyty BD (folder BDMV) z dysku twardego?

Właśnie wczoraj dotarła do mnie nagrywarka Blu-Ray wiec mogłem dogłębniej po-testować 390-tkę.

1. strukturę płyty BD (folder BDMV) z dysku twardego - u mnie na 15 szt odtworzył tylko jeden plik i to *.TS (nie m2ts) ale dźwięk włącznie z komentatorem - nie da rady tego wyłączyć ani przełączyć ścieżek.

2. wszystkie filmy które nie są czytane z dysku twardego są czytane z płyty (ten sam materiał nagrany na płytę) - ot ciekawostka.

Dla mnie właśnie to jest największa ułomność 390-tki.

Z innej beczki:

makemkv forum said they have emailed the people at LG and they have said that a later firmware update will allow the 390 to play vc-1 mkv's as well, it's to do with they have to pay for a license to use the vc-1 codec.

To jest ciekawostka, ciekawe czy wykupią licencje.

Edytowane przez Dreamerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupiłeś, a ci nie leży to sprzedaj a jak nie kupiłeś to stul Pys i pisz o czy innym i gdzie indziej.

Bo nic ciekawego na tym dziale nie można przeczytać tylko o wyższości tego nad tym czego nie ma a mogło by być.

No ale to już raczej przesada,,,, proszę o panowanie nad swoim zachowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie o opanowanie,jak widze to i szkoła była pod góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to już było wspomniane wcześniej, żeby odczytywać pliki bezpośrednio z dysku komputera, wystarczy udostępnić folder. Sprawdzone pod Windows XP Home SP3, czyta bez problemu divx'y i .mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Przebrnąłem przez 32 strony tematu - uffff ;p

Za dwa dni przyjdzie do mnie BD390.

I w związku z tym mam pytanie: jaki serwer DLNA proponujecie do niego. Przez moment ktoś tu nawet testował chyba z 2 serwery ale końcowego wyniku testów już nie było.

Wymienione w wątku propozycje plus udostępnianie z windowsa podobno sprawiają problemy z przycinaniem.

Dzieki za propozycje.

Pozdrawiam

Ja nie proponuję żadnego, bo korzystam z Samby (udostępnianie Windowsowe) i nic mi się nie przycina.

Masz czas na testy to spróbuj z tym co dostałeś (Nero) a właściwie to od razu pociągnij z Nero update do tego co dostałeś.

Pozdr.

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i ja zasiadłem w gronie użytkowników tego cacka :)

ode mnie lista zalet/wad (pewnie część już było)

WADY

- pliki TS i M2TS nie można zmienić audio oraz napisów

U mnie wybór audio działa - pisałem tutaj. A brak napisów - owszem wada, ale bez przesady.

Pozdr.

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale to już raczej przesada,,,, proszę o panowanie nad swoim zachowaniem.

Jak już widzę admina to spytam - o co biega z postami niejakiego HerGregora, bo ja widzę posta tylko z kropką. Jakieś nabijanie statsów czy co?

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam pytanie do posiadaczy LG BD390,chce kupic dysk zewnetrzny do tego odtwarzacza tylko jaki??

Dodam ze jestem zielony w tych sprawach

Moje wymagania to:

1.Brak dodatkowgo zasilania(tylko przez usb)

2.pojemnosc min.500GB

3. 2,5cala

na reszcie sie nie znam

Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,mam pytanie do posiadaczy LG BD390,chce kupic dysk zewnetrzny do tego odtwarzacza tylko jaki??

Dodam ze jestem zielony w tych sprawach

Moje wymagania to:

1.Brak dodatkowgo zasilania(tylko przez usb)

2.pojemnosc min.500GB

3. 2,5cala

na reszcie sie nie znam

Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI

POZDRAWIAM

W zasadzie wszystko co kupisz będzie działać, odtwarzacz obsługuje dyski zewnętrzne z max. 4 partycjami. Testowałem Samsunga Story Station 1,5 GB i nie było żadnego problemu. Natomiast odnosząc się już do konkretnych pytań:

1. kiepski wymóg bo ograniczasz się wyłącznie do dysków 2,5 cala, w takim razie polecam kupować raczej tylko firmowe dyski jak WD, Seagate, Samsung itp.

2. biorąc pod uwagę pkt. 1 zostaje Ci właściwie tylko dysk 500 GB, największe obecnie dostępne to 750 GB ale są jeszcze trudno dostępne i bardzo drogie

3. biorąc pod uwagę pkt. 1 i tak nie masz innego wyboru, btw. dyski 2,5 są dużo droższe od 3,5

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

lukasz323 na stronie KTR są "na półce" za 519 zł Seagate External FreeAgent Go 640 GB USB 2.0 Black.

Spełnia WSZYSTKIE Twoje wymagania. Większe także są, ale (przynajmniej tam) niedostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp

i jeszcze jedno pytanko,czy istnieja dyski 3,5 cala bez dodatkowego zasilania?

taki byl by lepszy bo wieksza pojemnosc,ale ten dodatkowy kabelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odp

i jeszcze jedno pytanko,czy istnieja dyski 3,5 cala bez dodatkowego zasilania?

taki byl by lepszy bo wieksza pojemnosc,ale ten dodatkowy kabelek

Nie ma. Przy slabym usb i dluzyszm kablu to niektorzy maja problemy i z 2.5 a co dopiero 3.5 Bierz 2.5 w najrozsadniejszym stosunku pojemnosc/cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...