Skocz do zawartości
janek_pl

XBMC - dyskusja...

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na forum więc od razu się przywitam, cześć ;)

Już jakiś czas temu pozbyłem się tunerów, nagrywarki hdd i postawiłem na htpc z xbmc i vdr'em na pokładzie.

Końcowy efekt jest całkiem pozytywny, chodź nie jest idealnie, kilka błędów w pluginach vdr'a czy xbmc troszkę wkurza, mimo to zachęcam do przetestowania tego rozwiązania.

Pod poniższym linkiem krótka prezentacja.

http://www.youtube.com/watch?v=N5VRujituS0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to mój pierwszy post na forum więc od razu się przywitam, cześć ;)

Już jakiś czas temu pozbyłem się tunerów, nagrywarki hdd i postawiłem na htpc z xbmc i vdr'em na pokładzie.

Końcowy efekt jest całkiem pozytywny, chodź nie jest idealnie, kilka błędów w pluginach vdr'a czy xbmc troszkę wkurza, mimo to zachęcam do przetestowania tego rozwiązania.

Pod poniższym linkiem krótka prezentacja.

http://www.youtube.com/watch?v=N5VRujituS0

Witamy na forum !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak live dziala z radeonami ale i tak guzik to daje bo stery na vivo i tak na nim nie chodza wiec procesor i tak jes obciazony na max ?? dobrze mysle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli tak live dziala z radeonami ale i tak guzik to daje bo stery na vivo i tak na nim nie chodza wiec procesor i tak jes obciazony na max ?? dobrze mysle?

Niestety specyfikacja nie została udostępniona przez AMD i puki co możemy korzystać z mocy kart od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli niema co przesiadac sie na live pod windom niema wclale tak zle przynajmniej w moim przypadku:)

mam jeszcze pytanko jak zrobic zeby seriale byly widziane w zakladce seriale filmy w zakladce filmy iraz jak dodac okladki do fimow tak zeby nie pojawialy sie puste ikonki tylko okladki??

Edytowane przez bociek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lini frontu...

Wlasnie posadzilem XBMC na Windzie7 (sprzet to 4859e na plycie z 3200HD) i... jest lepiej niz na XP. Tzn z wlaczonym VDPAU na 1080 ~20MBit procek pokazuje 60%. Fajnie dziala skalowanie SD, wszystko dziala blyskawicznie.

Teraz jeszcze powalczyc z DVBViewerem...

Bociek: musisz zdefiniowac zawartosc katalogu, w ktorym masz seriale. Prawym i Okresl zawartosc. Tam trzeba wybrac seriale i konkretnego scrappera. Ja proponuje TheTVDB (nawet jest troche seriali po polskiemu). Potem juz wystarczy wczytac info o serialach (np. "i" na klawiaturze). Po przelaczeniu do trybu biblioteki bedzie wszystko ladnie wygladac.

Z filmami jest identiko, tylko trzeba inna zawartosc okreslic.

Edytowane przez Plebann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plebann,

VDPAU (Video Decode and Presentation API for Unix) działa tylko pod linuksem i tylko z nowszymi kartami nvidii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem.

Sprawdzilem organoleptycznie. Nawet ustawienie przeplotu mam wybrane jako VDPAU (Temporal).

No chyba, ze pomimo ustawienia VDPAU w render method tak naprawde dziala Advanced shaders.

Jakos da sie to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać jak sobie radzić z XBMC na USB i z TV podłączonym do wyjściem VGA w laptopie, ciężko mi jakoś prawidłową rozdzielczość dopasować, aby wszystko ładnie wyglądało jak pod windowsem. Domyślam się, że przy karcie i jedym wyjściu nie było by tego problemu. Samo XBMC wspiera poprostu tylko jeden ekran/pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez tak myslalem.

Sprawdzilem organoleptycznie. Nawet ustawienie przeplotu mam wybrane jako VDPAU (Temporal).

No chyba, ze pomimo ustawienia VDPAU w render method tak naprawde dziala Advanced shaders.

Jakos da sie to sprawdzic?

Na chwilę obecną xbmc wykorzystuje tylko VDPAU i na Windowsie nic nie zdziałasz, chyba, że można skorzystać z zewnętrznego kodeka i ustawić DxVA.

U mnie przy samplu 40Mbit obciążenie tego samego procka (4850e) wynosi kilka - kilkanaście % na rdzeń, dodam, że procek jest ustawiony na 1GHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak wyglada sprawa postawienia xbmc pod linuxem, jak to dziala i czy obsluguje program imon oraz pilot, a sprawa nr 2 to jak jest z kompatybilnoscia giep pc z linuxem bo wiem ze sa jakies emulatory ale jak to dziala:). w tej chwlili w xbmc mam skroty do gier ;)

mam tez pytanko co zrobic aby po wyjsciu z gry xbmc wskakiwal automatycznie a nie zostawal na windzie?

Edytowane przez bociek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anti2k - powtorze - tez tak mi sie wydawalo. Jestem zdziwiony tym, co widze.

W XP wybranie trybu VDPAU konczylo sie pokazem slajdow. Podobnie jak trybu software.

W W7 VDPAU jest nieznacznie SZYBSZY od AdvancedShaders. Tryb software wyglada podobnie jak w XP.

W W7 wogole (moze to jakas autosugestia) XBMC dziala zwawiej (obciazenie proca jest generalnie mniejsze).

Ze pod L w trybie VDPAU obciazenie proca jest zadne to wiem. Ale sa 2 sprawy - nie mam karty NV ani linuxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jest w stanie mi powiedziec dlaczego player w xbmc niechce czytac plikow rmvb mimoo tego ze kodeki sa zainstalowane a co jeszcze dziwniejsz zewnetrzny player czyta je bez problemowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem czy kiedykolwiek pisałem na tym forum, ale miejsce jest doskonałe

jestem za postem o rmvb, tak nie do końca rozumiem

smuto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na XBMC w trakcie odwarzania muzyki jest mozliwosc pobierania info o artyscie wykonawcy dociagniecia okladki plyty? Tak jak to robi MediaPortal? Jesli tak to jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy na XBMC w trakcie odwarzania muzyki jest mozliwosc pobierania info o artyscie wykonawcy dociagniecia okladki plyty? Tak jak to robi MediaPortal? Jesli tak to jak to zrobic?

Oczywiście. Jest taka możliwość. Jeśli używasz myszki to prawy klawisz na katalogu z muzyką, jeśli pilot to klawiszem odpowiadającym temu przyciskowi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie dzieki za info - a wiesz moze gdzie te okladki /jak dociagnie/ sie zapisuja? Czy istnieje reczne dołożenie zdjecia .jpg aby byly widoczne jako okladki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy wyswietlaczy iMON, czy działa Wam wyświetlacz ten w połączeniu z XBMC, czy jest mozlwiosc aby działał w postawionym XBMC na dysku jako OS poza windą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...