Skocz do zawartości
janek_pl

XBMC - dyskusja...

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda zajefajnie. Chyba się skuszę i trochę poeksperymentuję na moim HTPC.

Dzięki @janek.

Koniecznie to zrób....bo puki co to widzę, że jeśli chodzi o xbmc to jestem tu jedynym fanatykiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie to zrób....bo puki co to widzę, że jeśli chodzi o xbmc to jestem tu jedynym fanatykiem ;)

Nie martw się - dołączę. ;)

Dla mnie ma tylko jeden ale za to zasadniczy mankament - nie odtwarza blu-ray. Poza tym - bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....bo puki co to widzę, że jeśli chodzi o xbmc to jestem tu jedynym fanatykiem ;)

Tylko Ci się tak wydaje. Ja jestem na etapie stawiania swojego HTPC. Będę musiał się w końcu pozbyć się w końcu XBOX'a "jedynki" i pewnie też dostanę "zajawki".;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie Panowie. Chętnie służę pomocą.

Ostatnio mam mało czasu, ale jak tylko przyjdzie taki dzień to zaktualizuje opis instalacji, bo trochę się zmieniło.

Co do braku obsługi niebieskich krążków to osobiście tak bardzo nie ubolewam bo nie mam nawet 1 szt. Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie się prawidłowo rozwijać.

@sudione Jeśli jesteś na etapie budowy kompa z XBMC na pokładzie to moja rada....karta gfx tylko i wyłącznie od Nvidii. Dzięki wsparciu VDPAU można kupić tani procek za 300zł i wszystko idzie super. Mój e5200 jest obciążony w ok 15-20% na rdzeń przy materiale 1080p 40Mbps W wersji bez VDPAU procek nie wyrabia, a obciążenie sięga 100%. Bez tego musisz inwestować w dość drogi CPU.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janek_pl - na Advancedach na Ati przy 4850e procku 1080p 20mbit daje 70% proca, wiec da sie wyzyc.

Ale fakt, VDPAU wymiata.

No i zdecydowanie nie jestes tutaj jedynym wyznawca XBMC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
janek_pl - na Advancedach na Ati przy 4850e procku 1080p 20mbit daje 70% proca, wiec da sie wyzyc.

Ale fakt, VDPAU wymiata.

No i zdecydowanie nie jestes tutaj jedynym wyznawca XBMC ;)

No to jak tak dalej pójdzie to będziemy musieli zrobić subforum XBMC, żeby wszystko było w jednym miejscu. A jak wiemy jest tego bardzo dużo. Pluginy, scripty, skiny itp itd

W kwietniu ma się pojawić nowa oficjalna wersja i będzie można zacząć o tym myśleć.

Jestem za !!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o tym myslalem. Niewiele jest informacji w naszym jezyku o XBMC. A niewiele osob chce sie tez przekonac na wlasnej skorze jak niewiele potrzeba do HTPC (bez TV narazie) z prawdziwego zdarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podałem okres gdy pojawi się nowy oficjal. Źródła mają zostać połączone i nie trzeba będzie osobno kompilować osobnej wersji dla VDPAU, co niektórych przeraża, a jest tak naprawdę bardzo proste.

Będzie podstawa, czyli soft, nie trzeba będzie robić opisów dla różnych wersji.

Ostatnio kuszę swojego kumpla @Crasha, który zaczął chorować na punkcie playerówHD. Niektórzy wiedzą, że ma rękę do skinów, może kiedyś i tutaj coś zrobi,haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jak tak dalej pójdzie to będziemy musieli zrobić subforum XBMC, żeby wszystko było w jednym miejscu. A jak wiemy jest tego bardzo dużo. Pluginy, scripty, skiny itp itd

Chyba tak, dzięki temu też więcej osób się na tym pozna bo sporo pewno nie wie co traci : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba tak, dzięki temu też więcej osób się na tym pozna bo sporo pewno nie wie co traci : >

No skoro już szefu wie o tym pomyśle to nie może się nie udać ;)

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie powiem, wypasik ładny.

Kurde, przez Ciebie janek_pl zaczynam powoli odszczekiwać wszystko złe co na temat PC jako HMC powiedziałem ;)

Tak z ciekawości zainstalowałem wersję LiveCD na zewnętrznym dysku USB, i odpaliłem to na (uszkodzonej) płycie Toshiby A110 (T2350, G945GM, 1GB)... i szczena mi trochę opadła, kiedy podłączyłem dysk z filmami mkv 1080 i 720p. To działa ! :)

Jak jeszcze rozkimam sprawę sterowania tego jakimś pilotem, to chyba zacznę wyprzedawać swoje klocki typu B110 i WDHDTV :)

A tak przy okazji - jak się instaluje tego nowego skina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji - jak się instaluje tego nowego skina ?

Każdego skina wgrywamy do katalogu XBMC/skins a następnie wybieramy interesujący nas skin z menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a co myślicie o płycie GIGABYTE GA-MA78GPM-DS2H

ma zintegrowaną kartę graficzną: ATI Radeon HD 3200 z obsługą DirectX 10 oraz 128 MB pamięci SidePort GDDR3 taktowanej z maksymalną częstotliwością 1333 MHz

czy to dobry wybór do HTPC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam xbmc na windzie postawiony i smiga dobrze radiu dziala w tyczki typu youtube terz filmy leca jest niezle ;) teraz musze potestowac na penie lub dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam xbmc na windzie postawiony i smiga dobrze radiu dziala w tyczki typu youtube terz filmy leca jest niezle :( teraz musze potestowac na penie lub dysku

Skoro wersja na Winde sprawia Ci tyle frajdy, to wersja LIVE jest jeszcze lepsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w czym jest lepsza ?? bochyba w konfiguracji duzo ciezsza:)

Przede wszystkim wydajność !!! A to chyba najważniejsze !!!

Możesz pociągnąć materiał HD na tańszym sprzęcie !!!

Co do konfiguracji to strach ma wielkie oczy....a później jaka przyjemność :( Zero okienek od pana Billa ,haha

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sa stery pod radeona 3850 albo 3200 bo takie karty posiadam ;)

Wymagania XBMC:

* ATI Radeon R420 (X800) or newer supported, ATI Radeon R700 (HD 4000) or newer recommended.

* Intel GMA 950 (945G) or newer supported, Intel GMA X4500HD (G45) or newer recommended.

* NVIDIA GeForce 6-Series and newer supported, GeForce 8-Series and newer recommended.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrazenia ;)

Po przecyztaniu paru postow w pracy postanowilem sie pobawic XBMC

i tak probowalem w zeszlym tygodniu ruszyc XBMC nas optiplexie 360 z karta ATI (produkcja DELL)

a potem na intelu zintegoewanym... brak sukcesu.... instalcje sie udawal i nic wiecej

Pod winda nawet ladnie chodzi tylko ze sie wykrzaczyl ze 2x

W przyszlym tygodniu optiplex740 i 960... moze na jakism pojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z plikami rmvb bo niestety nie chcialo mi ich czytac dopiero dodanie zewnetrznego playera to zmienilo:) a czy dysk pod xbmc trzeba jakos specjalnie przygotowac?? oraz czy widzi partycje windowsowe?? mam jeszcze pytanko czy wersja live obsluguje piloty ktore thermaltake dodaje do swoich obudow??

Edytowane przez bociek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymagania XBMC:

* ATI Radeon R420 (X800) or newer supported, ATI Radeon R700 (HD 4000) or newer recommended.

* Intel GMA 950 (945G) or newer supported, Intel GMA X4500HD (G45) or newer recommended.

* NVIDIA GeForce 6-Series and newer supported, GeForce 8-Series and newer recommended.

Pozdrawiam

Co do grafiki to jest jeden generalny wymóg - OpenGL 2. Na kartach które tego nie wspierają mogą być problemy.

Ja jak już w innym wątku opisywałem, mam XBMC na budżetowym kompie z płytą MSI P6NGM na nForce 630i z wbudowanym GeForce 7150 (tutaj mój super zestawik http://hdtvpolska.com/... ). Płyta taniocha (dostępna też z HDMI) i wszystko śmiga. Procek kiepski wsadziłem bo Celka 1,6 i 1080p się trochę tnie. Kolega taki sam zestaw sobie zmontował z Core2Duo i wszystko hula aż miło.

Dlatego wracając do dyskusji na temat konfiguracji, naprawdę nie widzę potrzeby do sprzętu, który nie jest dedykowany do gier, ładować bebechów za grubą kasę.

Co do pilota to naprawdę polecam Microsoft MCE który pięknie współpracuje z windą. Dodatkowo potestujcie sobie programik EventGhost za pomocą którego większości urządzeń HID można przypisać dowolne akcje w systemie. Do tego programu jest plugin do XBMC gdzie możemy dowolnie zdefiniować sterowanie

Jest naprawdę dużo ciekawych sposobów w jakie można skonfigurować HTPC na XBMC. Jak powstanie jakiś kącik z poradami do XBMC to przygotuję jakiś krótki poradnik szybkiej i prostej konfiguracji XBMC na XP, tak żeby było jak najmniej windy i tylko sam media center.

pozdrawiam

Kazik

Edytowane przez kazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot imon tez super wspolpracuje z winda i tez mozna przipisac akcje ale mozna sciagnac te gotowe do danych programow ja mam do xbmc tylko ze to smiga pod winda i nie wiem czy jak postawie live to tez bede mogl go zainstalowac. sprawa nr2 wiem ze ktos moze nie lubiec okienek windy i stawia live ale tak jak pisalem wczesniej pod winda przipisalem sobie zewnetrznego playera z ktorym rmvb smigaja a ktorych xbmc nie chcial ruszyc sprawa nr3 po wlaczeniu s3 w biosie uruchamianie xbmc zajmuje ok 10s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowanego XBMC pod winXP. Wszytko śmiga bardzo ładnie.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko obsługi z pilota. Mam zainstalowany w komputerze odbiornik podczerwieni, który działa.

Nie umiem tylko zmusić mojego Logitecha Harmony 885, żeby obsługiwał XBMC.

Może ktoś z Was używa podobnego sprzętu i może mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...